• FerdaFerda

    Kolik vydrží kolo Rockrider 340 v terénu? Mám na mysli sem tam nějaký ten prudký sjezd s kameny a kořeny. Jinak Jizerky, takže silnice, cesty, panelky… :-) Mám obavu hlavně aby někde neprasknul ráfek – je jednostěnný. Kolo chceme koupit přítelkyni. Je drobné postavy, má 55kg.

    0 0
    • scalar  

      https://www.decathlon.cz/…8321326.html

      Tady jsem si přečetl hodnocení uživatelů a do terénu už nechci nic jiného.

      0 0
    • novas752  

      Záleží jak moc odhodlanej a schopnej jezdec na něm jede. :) Ale v prudkých sjezdech asi moc ne – vidlice se pod 55kg holkou ani nepohne (je dělaná na 80kg a i tak se hýbe asi jak zadřený dveře, ale co chtít, když základní funkční vidlice stojí asi 3500), s těma brzdama (čelisti z ohnutýho plechu, tělo páky plastový) bych se do nějakých sjezdů taky moc nepouštěl.

      Tohle kolo je dobrý tak na cestu pro rohlíky, možná na velmi občasný výlet na hrad po cyklostezce okolo řeky. Osobně by mě na tom cyklistika fakt nebavila, natož v terénu. Rozumně funkční kolo stojí tak 3–5× víc.

      Ale že by prasknul ráfek se neboj, to se spíš ohne a bude to přibržďovat.

      Btw. ty všemožný popisy, zvracel bych. Už proto bych si to kolo nekoupil ani na ty rohliky.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Vážím i s výbavou téměř 130kg a používám toto kolo na jízdu smíšeným terénem do zaměstnání a na nákupy. Pořídil jsem jej jako nového zimáka. Mít toto kolo na běžné rekreační ježdění rozhodně nedoporučuji. Zejména skrze nouzové řazení, vidlici a brzdy.

      0 0
      • embi  

        Výborně. Děkuji za cenné zkušenosti.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Dobře, tak jinak. Kolo se nerozpadne ale jízda na něm není radostí.

          0 0
          • Mereck  

            Že se na embiho nevybodneš. Napsals to srozumitelně už předtím.

            0 0
    • FerdaFerda  

      Díky za reakce. Pro ty rohlíky se cestou vždycky někde zastavíme :-D Mě šlo hlavě o to aby to někde neruplo. Rok to vydrží a pak budou peníze na nové, lepší. Máte někdo předběžně nějaký tip na kolo pro slečnu do 30tis.? Představa hardtail 27.5 No a aby se ta vidlice pod těma 55kily hýbala :-) Počítám tak 1500 až 2000km ročně podle toho jak to přítelkyni chytlo.

      0 0
      • novas752  

        Na rok tohle nemá smysl, to jsou vyhozené peníze, radši nějaký bazar – starších ale funkčně mnohem lepších 26" kol je na bazaru hodně.

        Za rok bůh ví co bude za modely.

        Stavba na zakázku nebo jsou teď pěkně vybavený značky Canyon, Radon, Kellys…

        0 0
      • milan.v  

        Ferdo, na tvůj druhý dotaz stačí zadat do vyhledávače kolo do xy tisíc a budeš mít celý večer co číst…

        Jak už tu padlo, to kolo je nouzové řešení, srovnatelné s koly z hypermarketu, a to Decathlon umí udělat dobrá kola za pěknou cenu… Toto k nim nepatří, ta cena je opravdu tak nízko, že bych se bál jakéhokoliv terénu …

        0 0
      • scalar  

        Další kolo řešit nemusíš, tohle přítelkyni od ježdění spolehlivě odradí.

        0 0
      • michomin  

        V úvodním příspěvku jsi slečnu popsal jako ďáblici, která zvládá, zřejmě s nadšením, prudké kamenité sjezdy s kořeny a ptáš se, jestli je to kolo vhodné. Pozoruhodné.

        0 0
    • thomasx2016  

      takové kolo bych nekoupil ani já,to už radši rockrider 520 za 7,5k sice někteři si řeknou ,že to je na občasné jezdění ,ale neni tomu tak ,já jsem stim v minulém roce najezdil okolo 3tisic km po beskydech sice lehči teren ,ale kupodivu všechno drži i ráfek .

      PS: dokonce sem si jednou stim troufnul zkusit jet lehči singletrail na bíle v beskydech a kupodivu vše drži jak má.

      0 0
      • MiKED  

        Taky na silničce projedu lesní stezku, ale neznamená to, že je to kolo na to stavěné.

        0 0
        • thomasx2016  

          tak ja vim, ale zapomel jsem dodat ze i přes kameny menši obcas to už by asi silnička nezvladla vzhledem k plášti tipuju.

          Nechapu některé proč to hned odsuzuji ,aniž by to vyzkoušeli,když někdo nema na kolo za 15–20k tak co mu zbýva jako mě, ja jsem jako jakzstak spokojen až na vidli a trochu brzdy,které budu měnit.

          0 0
          • MiKED  

            Přečti si celé vlákno. Radí mu, ať se když tak dívá po bazarech.

            Tohle konkrétní kolo povede pravděpodobně k jedinému – slečna ho po pár vyjížďkách hodí někam do škarpy, protože bude znechucena.

            A přístup „letos koupím nový střep za 5000, který příští rok vyměním za něco kolem 30 000“ je nesmyslný. Je to jako koupit trabanta s tím, že za rok pořídím fabii.

            0 0
            • thomasx2016  

              Chápu,já jsem jenom poradil ze svých zkušenosti.

              0 0
          • novas752  

            Na bazarech se dá sehnat za 5–7 000 vcelku zachovalé kolo které před lety stálo přes 30, klidně i víc. Sice ojeté, poškrábané atd ale funkčně mnohem lepší – lepší brzdy, vidlice, kola, pláště… čim náročnější použití nebo terén, tim se to projeví víc.

            Jinak bohužel platí klasické opice-banány, cyklistika neni zrovna levný koníček.

            0 0
    • FerdaFerda  

      Už je rozhodnuto. Rockrider bude. Myslím, že přítelkyni už nic od kola neodradí :) Díky za názory. Na podzim se tady sejdeme opět k diskuzi a napíšu jak to dopadlo. PS: Cyklistika opravdu není levný koníček, to víme všichni :D

      0 0
      • Espen  

        Proč ses tu vlastně vůbec ptal, když už si byl rozhodnut jej koupit? Všichni se tu dost jasně vyjádřili, že to dobrý nápad není, stejně tě to neodradilo. Vůbec tyhle myšlenkový pochody nechápu.

        0 0
        • milan.v  

          Přesně tak …

          0 0
        • MiKED  

          Třeba se jen chtěl ujistit, že to kolo vážně za nic nestojí. :D

          0 0
        • FerdaFerda  

          Nejvíce šlo o to, jestli vydrží ty ráfky. Z toho jsem měl trochu obavu hlavně aby to neprasklo. Jak je ale vidět, tak to vydrží. Dotaz nezněl, zda koupit či ne.

          0 0
          • MiKED  

            Dotaz zněl „Kolo Rockrider 340 do terénu?“. Na to ti všichni odpověděli, že nikoliv, ale co už…

            0 0
      • thomasx2016  

        Jenom chci poradit,jestli budeš kupovat rockrider,tak bych jsem jsi být tebou připlatil aspon na tu 520ku.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Dnes jsem se byl v rámci švihu ohřát v Decathlonu a přibyla tam spousta druhů kol i celoodpružené. A opravdu v různých kvalitativních úrovních. Prvně jsem tam viděl z blízka a naživo Eagle, to je tedy s prominutím ošklivá věc. Taková obrovská ozubenina, brzdový kotouč se na druhé straně zcela ztrácí. Přijde mi to jako velký úlet za hranu. To se u nás nikdy nevžije! Doufám tedy.

          0 0
          • AussigBiker  

            Vubec nevzije, ani trochu, uplne minimalne. Tohle nikdy nemuze prorazit. Ani nahodou.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ano. Vlastně jsem Eagle viděl již loni v cyklorestauraci, kde tahle obří ozubená kola měla skupina němců. To jsem ještě o Eaglu nic nevěděl a myslel, že je to nějaká parta podivných cyklohorolezců.

              0 0
          • novas752  

            No nevim hele. Konkurencni Shimano na lepsich kolech lehce ztraci dech a spouste lidem rozsah 500% uz staci.

            A furt ty kazety vypadaji lip nez Shimano 11–46. :)

            0 0
          • plysovykozisek  

            To je zajímavý, že na českých stránkách mají to samý.

            0 0
          • tomas.nov8  

            tak snad tě nepřejde naděje a budeš doufat dál, protože GX Eagle jde letos slušně na odbyt

            0 0
            • Smazaný účet  

              No, mne to vlastně může jen těšit. Alespoň bude přibývat na první pohled ošklivějších kol.

              0 0
              • Čipera  

                Někomu jde o vzhled někomu o účinnost a to co 1×12 přináší.

                0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce