• pa.wouk1

    Zdar pánové…kámoš chce toto kolo http://www.cyklo69.cz/…015-blackred a má 115 kg…vydrží to záplety?Dík za rady..

    0 0
    • Smazaný účet  

      Bylo by to poněkud nestandartní řešení ale asi bych si dozadu pořídil nějaký lepší odolnější kolo-ráfek 622 z krosovýho kola a i odolnější náboj, klidně i DH,FR.

      Původní zadní kolo si schoval až bych se s tělesnou váhou dostal pod 100kilo.

      Znam to, já mám 107kg.

      0 0
      • scalar  

        Nebylo by lepší, kdyby kolo hodil na rameno a běhal s ním, než zhubne pod 100kg?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nebud hnusnej.

          0 0
        • pa.wouk1  

          Kámoš má přes 2 metry a podle něho naděje na shození moc není:)

          0 0
          • Ice-goofy  

            Mám přes dva metry a přiznám se po operaci jsem se dostal na 117 a podařilo se dostat dolů, ale má zkušenost je, že stejně se nebude pouštět moc do terénu na začátku a to pak kola vydrží.

            0 0
            • Ricci  

              no na cestaku sa do terenu urcite zo zaciatku pustat nebude :-)))

              0 0
              • Ice-goofy  

                Jj souhlas. ;) já mám pár známejch co právě jedou s náma i na šotolinách polňAčkáxh na silničce a f poho oni bez defektu a já lepil ;) Ale jooo norm to není, ale taky už jsem zkusil ;)

                0 0
        • gemini  

          …super nápad, odrovnat si běháním kolena a pak v rámci rehabilitace začít jezdit na kole…nejlíp od scalara do 15 t…jsou lidi, co mají k 115 kg i třeba 200 cm, takže by mohli běhat od aleluja, ale pod 100 kg se stejně nedostanou = kolo je pro ně teda pase?

          0 0
          • scalar  

            Klid, já jsem to myslel ironicky na ten Pavkův příspěvek, snažil jsem se ještě o větší blbost :-)

            0 0
            • gemini  

              Povedlo se…:-)

              0 0
              • scalar  

                Ale tak tak. Ten FR/DH náboj byl hodně vysoko nasazená laťka :-)

                0 0
            • pa.wouk1  

              A ty kola se teda budou vlnit a nebo to neřešit a vzít jak je to osazený?

              0 0
              • Ice-goofy  

                Nechal bych a až odejde bych vzal pevnější, ale dost km na tom dá

                0 0
            • Smazaný účet  

              Napsal jsem nejlogičtějčí řešení problému.

              Ale asi sem byl ovlivněn svojim pohledem na věc-pokud chceš aby něco vydrželo, mušíš to udělat pořádně odolný, fortelný a bohužel i těžký..

              0 0
          • Ice-goofy  

            Někdo i více než dva metry sám mám 203 a mrkejte jakej jsem prcek ;) jsem nalevo ;)

            0 0
          • Rubi  

            kdyz ma 200cm a 115kg, tak je slusne vyzrany :) kdyz je clovek nad 100kg, tak sice muze tvrdit ze ma dost svalu, ale vzdycky to ma i obalene tuky a je prostor pro snizeni vahy…

            0 0
            • elkar  

              Tak výška na to má taky docela velkej vliv. Kámoš co hodně cvičí už celý leta 4× tejdně zvedá činky tak má při 182cm asi 100 kilo. Tak takovej vypadá asi jinek než člověk co má stejnou váhu ale je o dvě hlavy vyšší.

              0 0
              • Rubi  

                netvrdim ze nema vliv vyska, kdyby tu radsi kazdy napsal kolik ma vahu vysku a % tuku, hned bychom vedeli kdo je vypaseny veprik … takovych lidi je, co nevypadaji tlusti, ale vpodstate jsou, protoze tuk je v dnesni dobe zbytecnost, ktera jen zatezuje organismus a pak je neuveze ani kolo

                0 0
                • Ice-goofy  

                  Já vím kolik měřím a kolik vážím (denní rozptyl i 3,5kg), ale % kg nevim např

                  0 0
            • Smazaný účet  

              Exper promluvil.

              0 0
            • Draw in soul  

              To je slušnej kec :) Je to hrozně zavádějící,na každým to může vypadat totálně jinak i při stejné výšce..a 115kg moc na dva metry?Spíš málo :)

              0 0
            • ememem1  

              pri mnohych sportoch to pri danej vyske je celkom normanlna vaha, o vyzranosti nemoze byt ani reci, neni kazdy kost a koza chrt.

              0 0
          • ememem1  

            preco by si mal behanim odrovnat kolena?

            0 0
    • Bafoon  

      s cca 108kg jsem jezdil rekreačně Fulcrum Racing 7 http://www.bezvakolo.cz/…ola-racing-7#4052 a drželo to…

      0 0
    • elkar  

      Bratranec má 209cm a 124kg a jezdí na kole, má celkem normální postavu. Kdyby měl 100kg tak je spíš jak někdo kdo má 70kg při 180cm.

      0 0
    • Neunzikger  

      Navrhni mu ke zvážení kolo, které zohledňuje nejen tělesnou hmotnost, ale i výšku. Jako např. http://www.bike-forum.cz/…il-6839.html

      0 0
    • Erknold  

      Neřeš, kup jezdí. Az odejde nějaké kolo, kup lepší. Nejspíše stejne vydrží. A pokud si chceš hrát, google „zapletení kola“.

      Co, kdyby je fajn, ale občas je lepší dělat, než spekulovat.

      0 0
      • pa.wouk1  

        Jde o to jestli kola vyměnit už při nákupu v obchodě…a za jaké v podobné cenové relaci?

        0 0
      • ladias  

        Přesně tak, mam v sezoně cca 110kg a po přechodu na 29 jsem měl 32 drátů a relativně obyč. WTB ráfky. Vydrželi od jara do září. Pak jsem to řešil výpletem 36 drátů na Masterdisc což je taky celkem levnej ráfek a ten už potom držel. Je třeba taky častěji kontrolovat a dotahovat výplet. S nábama jsem nikdy problém neměl a to jsem dřív jezdíval i Alivio. Je fakt že najezdim jen cca 1500–2tis za rok, ale zase jako bejvalej vyznavač sjezdových disciplín to z kopce nešetřím. Teď jezdim s kámošema pro prdel maratony do 70km a z kopce vždycky na lidi křičim ať mě pustí, že jim to oplatim do kopce :-)Jinak na podzim jsem se pěkně zprasil a jel Jizerky se 118kg a už to nehodlám opakovat. Teď makám na tom abych se letos dostal aspoň na 100 a nemusel z kopce brát na materiál ohled a to teď jezdim DT Swiss s 28 dráty.

        0 0
        • zdsamct  

          nejaky kolo jsem koupil za nic a bylo pro vsechny tady na podprumernych zapletech deore x wtb..

          vazil jsem 110 kg prvni sezonu pri najezdu cca 3tisice ..

          v druhe sezone o malo kil min ale zas zajeto 6600 km ..

          obe sezony jsem nemalo tahal prcka na tycce

          a SVETE DIV SE KOLO FUNGUJE bez centrovani a jinych

          A tak diky vsem co radi .. ted uz se asi nebudu bat a vy snad taky nikdo

          0 0
        • Erknold  

          Ty si gauner, copak nečteš fórum. Jak sis tam mohl dát masterdisky, dyť nic nevydrží, ani podle výrobce :)

          http://www.bike-forum.cz/…terdisc.html

          Měl sis tam dát opěvované Magiky, a magický záplet. Ale ten vlastně praská, i když je to od Remerx to nejlepší :)

          Prase se v tom vyznej. Kámoš má 100 kg, jezdí na obyč alexrim, quando nábojích a možná i pozink drátech a jezdí furt.

          0 0
          • ladias  

            Myslim, že Magic jsou do 80kg, tzn. pro opravdový cyklisty:-)

            Jednou (dávno) jsem jel pohárovej závod v dual slalomu na kole s elastomerovou vidlí (takový co se dnes prodávají za 600–700kč)

            s oplastovanýma Včkama a jednostěnýma ráfkama a skončil jsem ve čtvrtfinále. To byli časy :-) A kdybys viděl na jakých poloslikách tam tenkrát Franta Mrázek vyhrál, tak někteří tady by nepovažovali za bezpečný na takovejch šrotech jet na pivo do hospody.

            Dneska si můžu dopřát materiál, ale je to spíš že ta technika je koníček a že mě baví i stavět a dělat servis kamarádům. Nakonec si připadáš trochu nepatřičně, když tě na Králi předjíždí kluk na trekovým kole s blatníkama (v mým případě samozřejmě do kopce) :-)

            0 0
          • scalar  

            Jak jsi přišel na to, že když si někdo do uživatelského jména napíše „Remerx“, tak reprezentuje výrobce?

            Tenhle uživatel byl obyčejný distributor, mám dojem, že krachnul.

            0 0
            • Erknold  

              No jo, to jsem až tak nezkoumal, že to je asi prodejdce www.prodejrafku.cz :)

              Prostě Masterdisk mi drží. Asi není nejlehčí, ale funguje spolehlivě. Občas lidi moc řeší drobnosti a málo jezdí, nebo fotí apod.

              0 0
        • ladias  

          Ještě se zpětně omlouvám za způsobení flame, ale na starým kole jsem dával Fastdisc a ne Masterdisc. Nicméně, pořád je to ráfek za 500,– tzn. cenově myslim dostupnej (váha 485g taky neni smrtelná). Samozřejmě že o té váze je to také (v tomhle případě navíc rotující hmotě), ale pokud mám 110 nebo 115kg tak je třeba začít jinde, to si musí každej ujasnit sám. Ty 4 dráty navíc v kole uvezeš a s rozumnýma pláštěma se s tim dá velice obstojně jezdit. A o ježdění jde především.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.