• Kellny

    Ahoj, doporučíte mi někdo nějaký kolo do 45 000? Prosímvás žádný decathlon!!

    Kolo bych používal na traily, skokánky, sjíždění schodů atd..

    Zatím se mi líbí toto: https://qayron.com/…40-3-29--p14

    Kdyby jste měli někdo lepší nápad tak mi to prosímvás napište.

    Anketa: Co je v této cenové relaci koupit?

    10x
    83%
    2x
    17%
    0 0
    • HT Adam  

      celopéro ti dodá odvahu a odpustí ti chyby, asi si to na něm ze začátku i víc užiješ. pevňák bude zase lepší na pilování techniky, nic ti neodpustí a jednodušší na údržbu. Taky záleží, kolik jsi toho už najezdil.

      Qayron je řekl bych dobrá volba, pokud máš nějaké těch. zázemí a znalosti tak klidně i bazar

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        15 199 Kč -12% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 699 Kč -13% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

        Výprodej Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        10 599 Kč -14% MOC 17 699 Kč

      • Kellny  

        No já mám momentálně hardtail nějaký leader fox, má to v prdeli vidlici, ložiska, řidítka snad všechno co jde protože to je ****** za 12 000, je mi 15 takže už z toho ti dojde že sem s tím dělal ledacos :D

        Neřekl bych že sem začátečník ale ani zkušený, traily sjíždim, skáču tam ty skoky (většinu tedy), seskočím i nějaký ty schody atd.. Takže nevím jestli zkusit něco nového jako to celopéro a nebo fakt dobrej hardtail za tu cenu..

        0 0
        • HT Adam  

          Tak já se teď rozhodují mezi ocelovým pevňákem a základním celopérem, a furt se tak nějak přikláním k tomu pevňáku. Pokud budeš jezdit členitý terén hodně dropy, kameny, tak spíše celopéro. Pokud spíše flow, tak pevňák. Jen bych se nerozhodoval před tím, než si obě kolo v cca stejné cenové relaci vyzkoušíš, třeba ti celopéro nesedne. Mě od celopéro strašně odrazuje strání se o tlumič, ložiska…

          0 0
          • MirkoCarver  

            Moc nechápu to starání o tlumič, ložiska…

            Vždyť stačí po vyjížďce otřít a máznout Brunoxem kluzáky vidlice a tlumiče. Pokud neměníš tlaky, podle toho co pojedeš, tak stačí na jaře dofouknout tlumič a vidli. Rozebírat vidlici a tlumič stačí jednou za dva roky přes zimu, buď sám, nebo to dáš do servisu. Pokud nemeješ wapkou, ložiska vydrží dva a více let bez údržby. Vyměníš je, když začnou vrzat. :-)

            0 0
            • adam320  

              Ja ho chapu, on na tom ma asi na rozdil od tebe v planu i jezdit. Jinak si nedovedu vysvetlit ze ti vydrzi tlumic a loziska dva roky bez udrzby:D

              0 0
          • mais  

            Pokud nejsi jen výletní cyklista a chceš si občas i zablbnout vybral bych si celopéro. Rozdíl ve běžné údržbě je otřít promazat nohy vidlice ještě tlumič (pokud máš lefty, tak dokonce rozdíl žádný). Výhody jsou jasné – odustí to víc chyb, míň tě to protřepe na roletě, nevýhody je to dražší. – respektive, jak se to vezme – ono kde kdo řekne 40 tisíc je základní celopéro, nebo vymazlenej hard tail, ten hardtail je fakt „lepší vybavenej“, ale na druhou stranu takový trochu praktický pohled – hardtail většina lidí přivede na limit, že jim chybí to odpružené kolo a proklepe je to tak, že prostě zpomalí. Celopéro – pokud už jsme v kategorii 40 tis – většina lidí na limit nepřivede, protože mají tu záklopku níž, než jsou schopnosti kola (pokud jí nemají, tak buď už kolo za 40 neřeší a jsou někde jinde = fakt to umí a dávají tomu spoustu času, nebo se velmi ošklivě rozsekají) . Diskuse o brzdách atd – zase většina lidí nepozná ten rozdíl jestli mají Deore SLX, XT, XTR – proč? Protože nemají tu techniku brzdění, aby to byli schopni racionálně poznat, s tím, jak se mačká páčka, jaký je nástup atd se dá pracovat a do značné míry nastavit (a kolik lidí si to nastavuje a vychytává? – reálně dva z deseti? Zbytek jezdí s tím, jak to koupí). Sedlovka – rozdíl je – je tam není tam –125 nebo 150 mm většina nepozná, protože si takovej kopec mimo stezku prostě nelajzne… a popravdě řada lidí si na trailu sedlovku sundá a kolem nich jede x lidí, co teleskopku nemá a taky to sjedou..

            Rozdíl údržba žádný zásadní není – rozebrat zadní stavbu, vyčistit promazat- no budeš mít ročně o dvě hodiny práce na kole víc -mimochodem víš kolik času lidi propálí s laborováním, aby mohli mít na hardtailu bezduše, aby to mělo trošku komfortnější vlastnosti a tím se zase přiblížili celopéru?

            0 0
            • novas752  

              Tak bezduše jsou dneska jasná věc i na fullu.

              Brzdy Deore/SLX/XT jsou jedno, akorát že na základnim fullu budou spíš nějaký 201, 401 apod. a ty jsou prostě mnohem slabší. Ale brzdy, ty se dají dost levně vyměnit za něco co už funguje a brzdí, horší je to s odpruženim – hlavně vidlicí. Levný full = dost často levný RockShox a to je prostě velký špatný + případná výměna leze velmi snadno nad 10.

              Rozdíl údržby není nikterak velký, akorát na tu zadní stavbu potřebuješ vytahovací a lisovací sadu na ložiska, ideálně horkovzdušku, lepidlo na ložiska atd. Stejně tak tlumič, taky je to práce na pár minut ale jsou potřeba nástroje a zázemí. Nebo v obou případech poměrně drahý servis…

              0 0
        • BabbaJagga  

          Taky mi bylo 15, tak ti rozumím, ale věř mi, ze prdelí, sraním, pičováním a podobným výrazivem ze sebe světáka a tak nějak obecně respektovaného borce neuděláš.

          0 0
          • mais  

            ale tak, co potřebuje být drsnej jak tisícovka šmirglpapír

            0 0
            • Nitroglycerin  

              U šmirglpapíru čím nižší číslo, tím drsnější.

              Tisícovka je drsná skoro jako škrtátko od sirek. Jooo, s takovou pěknou čtyřicítkou – to je mazec:)

              0 0
          • Kellny  

            My se tu bavíme o kolech, a pak sem přijde člověk co má hroznou potřebu všechny poučovat a říkat svá moudra na internetu protože irl nikoho nezajímá a začne se bavit o mojí mluvě, přečetl jsi si název BIKE forum? Tak se prosímtě zdrž keců toho jak se chovám a začni hledat chyby sám na sobě ;)

            0 0
            • mais  

              hele sebevědomí ti nechybí…ale o tom, jestli je to sebevědomí zdravé mám určité pochybnosti

              0 0
            • BabbaJagga  

              Hele, ty fracku, pokud se tady chceš prezentovat jako blb, já ti v tom určitě bránit nebudu ;)

              0 0
              • Kellny  

                Jsi tak hrozně směšnej až je mi tě líto že si tu musíš takhle zvyšovat ego :D

                0 0
                • Janes  

                  Nebudu posuzovat Tebe, ale Tvoje čeština Tě zesměšňuje dostatečně.

                  0 0
                  • Winux  

                    Sice oslovení „chlapci“ bude asi trochu mimo, pokud jsou ty roky ve Vašich profilech pravdivé a se svými 35 lety jsem proti Vám ještě mladík, ale přiznám se, že marně v příspěvcích zakladatele hledám cokoliv, co by mělo někoho více jak 3× tak staršího, než zakladatel rozhodit natolik, aby měl potřebu tady vynášet moudra o světáctví a respektu v 15 letech.

                    Dle mého názoru se zakladatel vyjadřuje minimálně na svůj věk úplně normálně, speciálně v kontextu internetové komunikace. Aspoň mě tedy mnohem více mimo připadají ty Vaše reakce na něj, které jsou úplně mimo téma a evidentně jsou jen výsledkem toho, že tazatel zveřejnil svůj věk, takže „zasloužilí kmeti“ vycítili šanci udělat ramena na základě věku :)

                    0 0
                    • Zazox  

                      Naprosto souhlasim.

                      0 0
                    • AussigBiker  

                      +1, zakladateluv prispevej je uplne normalni, taky nechapu BabickuJagicku, maise, Nitrouse. Nekdo holt vekem nezmoudri nikdy, nekdo je v pohode jeho patnacti letech…

                      0 0
                    • adam320  

                      Souhlas

                      0 0
                      • BabbaJagga  

                        Hoši, hoši… v jakékoliv diskusi mě vždycky moc pobaví, jak začnou o moudrosti a selskem rozumu mudrovat přispěvatelé, kteří si přečtou poslední příspěvek a mají jasno.

                        0 0
                    • Kellny  

                      Díky za normální nazor, jinak… Našel sem https://www.koloshop.cz/…ke-kolo.html?…

                      Tak přemýšlím spíše o tomhle protože to má rockshox vidlice, kvalitnější než SR Sontour pokud vím..

                      Jaký na to máte názor? Kdyžtak se prosímvás zaměřte na kolo a né na mé pravopisné chyby, budu velice rád :)

                      0 0
                      • HT Adam  

                        Tak určitě přidat teleskop a lepší brzdy, třeba M6100, to bude celý tak za 6000 Kč a to už možná bude lepší bike

                        0 0
                      • zahr  

                        Akorat to tedy nema ani RockShox vidli ani tlumic :)

                        0 0
                      • deeneo  

                        Za ty prachy strašný… Upgrade tě nemine a to už budeš na 50 tis. Jen to fikne. Jako chápu, že chceš značku, ale tady za to bych to fakt nedal

                        0 0
                      • Janes  

                        Odpusť starci, ale na své pravopisné chyby by ses měl, ve vlastním zájmu, zaměřit ty sám.

                        0 0
                        • Lišák  

                          Tak chlapec nám za pár dní o pět let zestárnul, tak snad už bude rozumnější. :-)


                          13.9.2020 10:00

                          … protože to je ****** za 12 000, je mi 15 takže už z toho ti dojde že sem s tím dělal ledacos :D

                          0 0
                          • BabbaJagga  

                            :DDD

                            Kdo ví, jazykový projev nic moc, třeba to má stejně i s počty.

                            0 0
    • Lister  

      Mám dvě řady.

      Vybral bych si model kola, který není vyprodaný, protože pak si toho asi moc nekoupíš.

      A pak bych dával větší pozor v hodinách češtiny.

      A jedna do foroty – pár kol z Decathlonu jsem v ruce měl a většinou to špatné stroje nebyly.

      Vzal bych levnější odolné HT, protože si dokážu představit, jak se k tomu budeš chovat. Navíc je potřeba počítat s tím, že další finanční náklady budou následovat – a nečekám, že si to budeš platit sám.

      0 0
    • scota  

      Nové RB TR ;-)

      0 0
    • AntiCor  

      Mondraker Vantage R+ (27,5+) velikost M v akci za 40

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.