• Mapevi

    Ahoj. Prodal jsem svoji starou Madridu na 26 kolech a vybírám nové kolo s cenou do 30 tisíc. Zatím co jsem našel co by se me líbilo je Trek X-Caliber 9 slate 2019 a nebo loňský model TERRAGO 29 2 GE 2018. Protože se v kolech moc neorientuji, můj dotaz zní. Jsou ty kola za ty peníze slušná a nebo se dá pořídit něco lepšího? Díky za každou radu.

    0 0
    • Chlebovnik  

      Kellys Gate 50 / 70. Pevný osy, vidlice Recon/Sektor RL. Výbava SLX/XT, brzdy MT400. Jenom je potřeba pohlídat si geometrii. M u Kellysu je bližší L u většiny ostatních značek.

      https://www.kellysbike.com/…50-29-p57729

      https://www.kellysbike.com/…70-29-p57741

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        od 15 199 Kč -4% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

      • Mapevi  

        Jak se dívám tak je to asi v té ceně nejlepší poměr cena-výbava. Ještě se zeptám na Canyon AL 6. Teď mají dopravné zdarma. Má cenu o něm přemýšlet?

        0 0
        • MatS  

          Sám vlastním Canyona viz můj profil, ale radil bych v tomto případě jít do Kellys Gate 70. Canyon má slabou vidli (pouze 30mm nohy), oproti Sektoru s debon air. Brzdy má Kellys taky lepší, i když asi časem budeš chtít lepší. Pouze bych vyhodil ty Rapid Roby (drátový) a dal něco s kevlarovou patkou a hned to bude i lehčí. Kola asi bude mít lehčí Canyon, ale ty Mavic Crossride FTS-X jsou takový ošizený low-end. Nízká váha s mnoha kompromisy.

          Navíc ti prodejce možná na toho Kelyšáka udělá i nějakou lepší cenu nebo se domluv rovnou na výměně některých věcí, co bys chtěl vylepšit.

          0 0
          • swallysBudweis  

            Ahoj. A jaký brzdy bys doporučil ?

            Měl jsem Kellys Cliff 90 a asi po roce mě dost skřípali a i olej unikal. V servisu my s tím nic moc neudělali…

            Teď bych si rád koupil kolo kolem 20 000,– nebo jak tak na to koukám, tak i k těm 30 by to šlo. Ale bojím se těch brzd.

            0 0
    • scota  

      RB CRR 290 base případně Team:

      https://www.rb-bike.cz/…rr-290/base/

      0 0
      • Chlebovnik  

        RS Judy, Magury, rám na RÚ… To fak nééé. =D

        0 0
        • Čipera  

          Co je na Judy špatnýho?

          0 0
          • Chlebovnik  

            30mm vnitřní nohy.

            0 0
            • Čipera  

              A to vadí? Judy i s 30 mm nohama je tužší než reba. Pokud nemám osobní zkušenost neradim.

              0 0
              • Chlebovnik  

                No, není. Resp. záleží na použítém náboji jestli má Torque Caps nebo ne. Já zkoušel obě na stejném náboji (s Torque Caps) a Reba mi přišla o fous tužší. Judy se ten menší průměr snaží nahnat materiálem vnitřních nohou, kterým je ocel a oproti Rebě má pak skoro půlkilo navrch.

                0 0
                • Čipera  

                  Těžká je to jo, ale přišla mi tužší než reba, spodní nohy prave vycházejí z piku. Každopádně na kole za 30 k je to jedna z lepších variant a určitě není spatna.

                  0 0
              • maajkee  

                Tak to bych se i hádal :)

                0 0
    • milan.v  

      To tu dlouho nebylo…

      0 0
    • DJRabbitcz  

      Můžu nabídnout mé kolo z profilu, které zatím prodělalo pár změn. Přecházím na full :)

      0 0
      •  

        on chce kolo, né dorostenecký

        0 0
    • Mapevi  

      Když už jste mě tady nadhodili kellys gate. Při hledání jsem narazil na kellys slage 30

      Mám strop 30 tisíc ale kdyby ten karbon za to stal, dva tisíce bych už přidal. Má tady to kolo někdo? Má smysl nad nim uvažovat, nebo vzít ten hliník?

      0 0
      • scota  

        Za 32k je RB CRR 290 Team a to je dost vyvážené kolo komplet na SLX s Axonem a komponenty Race Face.

        0 0
      • novas752  

        Jestli plánuješ časem kolo vylepšovat tak ano, jinak radši dobře vybavenou hlínu.

        0 0
      • kokabura  

        Ja mel jeho predchudce. Nemuzu na nej rict nic spatnyho, odjezdil sem sezonu ±4k km a kolo drzelo a vydrzelo. Mam 100+kg. Musim ale potvrdit, ze zakladni obuti je opravdu tragedie!

        0 0
      • Rubi  

        vzal bych radsi ten karbon, ten hlinik mi neprijde takova strela by za to stal…

        0 0
      • MatS  

        Vysloveně špatné na tom krom pneu není nic. Za ty prachy pěkný kolo. Pokud ti nevadí pohon 2×10 a RS Recon vidle.

        Pokud ho chceš a mají ho za tuto cenu skladem, tak si pospěš, jinak ho už neseženeš.

        0 0
    • swallysBudweis  

      Tady nad tímhle uvažuji já:

      https://www.dajsport.cz/…ashow=125292#…

      https://www.cyklojiricka.cz/…-20-men-2018?…

      https://www.cyklojiricka.cz/…017-doprodej?…

      https://www.nejelektrokola.cz/…tic-50-2018/

      Zatím co takhle koukám hlavně na ceny. Mám v plánu se stavit do těch obchodů osobně a třeba si je zkusit, případně jestli mi něco nedoporučí jinýho. Co je podle Vás zkušených jezdců z toho nejlepší ?

      0 0
      • novas752  

        Ossobně bych nechtěl ani jedno z nich. Mizerná vidlice, mizerné brzdy, těžké…

        0 0
        • swallysBudweis  

          No, je mi jasné, že do 25 000,– to nebude dneska nic dobrého.

          0 0
          • RapMan  

            Má krosové kolo v době 29' MTB vůbec nějaký smysl?

            0 0
            •  

              S pevnou ano

              0 0
            • swallysBudweis  

              Nad tím taky přemýšlím, vždy jsem měl cross, ale do velkých extrémů nejezdím. Mám rád výlety kolem 80km a víc na celý den, silnice lesní cesty, louky.

              0 0
              • scalar  

                U sériového crossu nad 20 tis. Kč narazíš na problém s kvalitní vidlicí, i ty top crossové vidlice jsou na úrovni nižší střední třídy vidlic na MTB kolech. To dost limituje jízdní vlastnosti kola mimo asfalt. Je tedy v této cenové relaci výhodnější 27,5" nebo 29" MTB s rychlým obutím, za stejnou cenu dostaneš lehčí a lepší kolo.

                0 0
                • swallysBudweis  

                  Díky za radu. Jen se právě bojím, že pak na silnici mi to nebude odsejpat a nadřu se, ale to mi pak případně doporučí i jiný pláště, než by byli třeba v tom základu.

                  0 0
                  • scalar  

                    Z pohledu fyziky je to jednoduché, překonáváš hlaně odpor vzduchu a valivý odpor plášťů. Odpor vzduchu závisí hlavně na nastavení posedu, někdo může mít na horském kole nižší odpor než nědo na silničním, o crossu (s podstatou stroje spojeným poměrně vzpřímeným posedem) ani nemluvím. Totéž valivý odpor plášťů, rychlé závodní MTB ho mají podstatně nižší než turistické crossové.

                    0 0
          • novas752  

            No to zase není pravda. Za 25 se dá sehnat slušně osazený kolo.

            0 0
            • swallysBudweis  

              No jo, jenže jak se v těch komponentech vůbec nevyznám, tak nevím na co dát bacha při tom porovnávání cen .., A taky koukám po obchodech, co jsou tady v ČB.

              0 0
              • novas752  

                Tak nám napiš kolik vážíš jakým způsobem a kudy bys chtěl jezdit (kochací vyjížďky nebo nějaké sportovnější tempo, jaké povrchy a terény, kopce nebo rovinatější trasy, jak zhruba dlouhé apod.). Od toho se odvine vhodná kategorie kola a důraz na konkrétní komponenty.

                Treková kola s odpruženim co si vybral jsou IMHO taková rádoby pohodlná (vzpřímenější posed evokuje pohodlí), ale jízdníma vlastnostma dost nevýrazná (je to těžký skoro jak horský kolo, často i pomalejší než horský, přitom o dost méně pohodlný).

                0 0
              • Dag  

                V téhle cenovce bych si nechal kolo postavit. Oslovil bych jednoho z místních stavitelů.

                Nechci dělat reklamu, ale já osobně jsem už nechával postavit několik kol u Scalara.

                Většinou to byli dětská kola v cenovce 14–18tis. V obchodě bych dal za stejně osazené kola o 5 a více tisíc více.. Kola byli na vzduchových vidlicích a většinou komplet na Deore. KOmponenty jako rám, sedlovka, sedlo, řídítka atd FORCE.

                V cenovce do 20tis bych kolo z obchodu nekupoval a nechal bych si ho postavit.

                0 0
            • jirpl  

              Souhlas, mám Gate 70 2018, a je to velice solidní. V této cenové relaci vzhledem k osazení bezkonkurenční.

              0 0
          • scalar  

            Blbost, vybraná kola nesmyl, jsi zjevně na začátku a nic o tom nevíš.

            0 0
            • swallysBudweis  

              Přesně. Zatím vybírám jen podle ceny a trochu i podle vzhledu. Baví mě jezdit, ale víc jsem se o to nikdy nezajímal. Tak to zkouším tady. Abych se do toho aspoň malinko dostal.

              0 0
            • Namtos  

              Se divím, že jsi mu nenabídl stavbu. Má to od tebe kousek bydlí přeci v Č.B.

              Stavíš něco takového https://www.specialized.com/…loy/p/134213?… ale místo 48/32 osadit něco jako 42/30?

              To by bylo kolo i pro swallysBudweis – nebo nedávno jsi tu měl cross na vzduchové vidlici – to by asi taky bylo lepší než ta Merida. Jsem myslel, že Jiřička ruší prodejnu…?

              0 0
              • LRRTM1  

                Souhlas. Já Scalara už taky doporučoval a výsledek byl parádní. Myslím, že trochu reklamy si zaslouží ;-)

                0 0
                • swallysBudweis  

                  Jo, Zkusím ho mailem oslovit a uvidím pak podle odpovědi. Všude na něj slyším samou chválu a i práce podle fotek co má na FB, tak se mi líbí.

                  0 0
      • LRRTM1  

        https://www.bike-discount.de/…t-9.0-713900

        Ale v crossech se prd vyznám…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Já si třeba teď stavím kolo sám na rámu z Číny. Vidlici mám pevnou. Je to teda fakt časově náročné, ale výsledek snad bude stát za to.

      0 0
      • Dag  

        Nevím co je na tom časově náročné. Jsem nedávno stavěl kolo a pokud máš všechny komponenty tak nemáš za 3 hoďky co dělat.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mám na mysli časovou náročnost koupě komponent. Pokud hledáš nejlepší cenu a sleduješ různé vazalové servery, tak to nějaký měsíc klidně vezme

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.