Kolo do 20 000,- CTM, Rockrider?

13 nepřečtených
  • cyppisek

    Ahoj,

    do teď jsem jezdil na koloběžce v kombinaci s přítelkyní na kole. Jednak jsem se teď na koloběžce docela rozsekal a jednak jsem prý na koloběžce brzda.

    Chtěl bych koupit nějaké kolo na takové to rekreační popojíždění v terénu i mimo něj (1000km ročně cca)

    Jsem opravdu laik, ale nechci Altus, Acera, Alivio. Chtěl bych přední odpruženou vidlici „nafukovací“ :-)

    Našel jsem toto – https://www.mojekolo.cz/…de-modra-22/

    • nevím jestli bude k sehnání na mých 193cm

    Hodně mě zaujalo v Decathlonu – https://www.decathlon.cz/…8548144.html

    • zajdu ho asi o víkendu vyzkoušet
    • pročítal jsem tady na něj nějaké ohlasy a bylo tam zmíněno, že odpružená vidlice má pouze 30mm, ale nevím co to znamená :-)

    Třeba je tu někdo kdo kupoval kolo v podobné cenové relaci a rád poradí.

    Děkuji

    0 0
    • Gwaihir  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • romanino  

      Za mě jednoznačně Decathlon, to Tebou uvedené kolo má ovšem několik nepříjemných kompromisú. pokud jsi schopen a ochoten vysolit pětku navíc, doporučuji:

      https://www.decathlon.cz/…8405350.html

      Ovšem toto kolo není ve Tvé velikosti dostupné.

      • Rozhodně doporučuji vyzkoušení – v Decathlonu zdarma i na celý víkend.

      Roman

      0 0
    • cyppisek  

      Děkuji, jen pro ujasnění o jaké kompromisy se jedná? Jak říkám jsem laik. :-)

      0 0
      • romanino  

        Zdaleka nejhorší kompromisy jsou dva:

        • 30ti zubovej převodník – Jestli budeš jezdit hodně mírný terén, budeš makat, ale kolo ne a ne jet (Trochu přeháním, ale je to má vlastní zkušenost.). Pokud je přítelkyně nabušená a jezdí rychle, nebudeš jí stačit:-(. Zmiňují možnost výměny převodníku, dle fotky na něj místo je. Otázkou je cena – odhaduji litr + dostupnost?.
        • 11ka kazeta se zuby 11–42 – tak to je zdaleka nejhorší, pokud jsi na kole jezdil, zkus si představit kombinaci: předpokládaný terén/ tvá forma a k tomu si představ, že s těmito faktory musíš vše vyšlapat na „velkej talíř“. Ve skutečnosti to není ale zas tak drsný, protože vícetalíře mají většinou ten největší s 34–36 zuby.

        Závěr je jednoduchý – buď dvojtác nebo 1×12 (jednopřevodník, 12ka kazeta) s převodníkem 32–34. Pokud nežiješ a nejezdíš v horách.

        0 0
        • cyppisek  

          Teda nemohu napsat, že tomu úplně rozumím, ale jako odpověď to bylo určitě vyčerpávající. :-)

          Přítelkyně nabušená není a jezdí naopak spíše pomalu. Kondičně na tom jsem lépe já, takže hádám, že se to bude muset vyzkoušet. Už jsem si ho rezervoval a o víkendu pojedu zkouknout.

          0 0
    • milan.v  

      Decathlon je správně, je toho tu spousta… Kolo do 20000…

      0 0
    • jaja01  

      ahoj, koupil jsem do prahy gravel, takze uz ht nepotrebuji, kdybys nahodou mel zajem, budu prodavat toto , stalo 25, tak treba za 13

      0 0
      • cyppisek  

        Děkuji za nabídku. Zatím jsem spíše nakloněný k tomu koupit nové. :-)

        0 0
    • roman 3D  

      do 20 Kellys Gate 30 vel. L – vzduchová vidlice 32mm, 2×10, obě osy pevné

      0 0
      • cyppisek  

        Taky jsem na něj koukal, ale po 20 je jen ve dvou obchodech co jsem našel a ani jeden není v Praze. Jinak je za 23. :-(

        0 0
        • roman 3D  

          stačí obtelefonovat nebo mailem pár krámů a vždycky se najde někdo kdo dá 10–15 % slevu

          0 0
    • cyppisek  

      Rockrider mi vůbec nesedl. Divný posed pro mě. Zamykání vidlice opravdu hodně nešťastný. Nešlo mi přes prsty ani řazení nahoru dolu oboje palcem, ale to bude asi o zvyku.

      Nakonec mám Giant Talon 1 29er 2019 – https://thebike.cz/…0220076.html#…

      Sice jsem chtěl něco levnějšího, ale po svezení jsem se zamiloval. Přítelkyně má osazením prakticky stejný Liv Tempt 2018 a je moc spokojená.

      Díky všem co přispěli. Jinak The Bike v Jesenici doporučuju. Hodně ochotný a milý personál. Nenutí vše za každou cenu, aby nutně prodali.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.