KOLO 20" PRO DÍTĚ 5(let) 105CM

50 nepřečtených
  • Luk029

    Ahoj mám dotaz jestli někdo neřešil koupi 20" kola už pro skoro 5 letou slečnu.(105cm) Našel jsem kolo superior modo-xc 20 a superior f.l.y. 20 obě kola jsou už od 100cm výšky. Ale dnes jsem u kamaráda na prodejně testoval Core Nipper 20 a když jsem jí dal sedlo co nejníž tak při otáčení klikama už šlo koleno hodně vysoko. byly tam kliky 140mm. Ty mají i ty superiory. Tak jsem se chtěl zeptat jestli by pomohla výměna klik za 127mm a nebo jestli nemáte tip na nějakou jinou 20 pro dítě vysoké 105cm. těd má specialized hotrock 16" ale bydlíme v horách a na tom kole se dá jezdit akorát po rovince. proto už řeším 20" kolo kvůli přehazovačce. mohl bych jí alespoň vzít i někam dál. ;-)

    Díky za rady.

    0 0
    • Luk029  

      Aha tak ten Frog má dokonce kliky 102mm. Tak koupit ten superior a vyměnit prozatím kliky za 102mm. jedny kliky 102mm jsem našel ,ale to je uplný zaklad.( železný) a to nevím jestli by si to poradilo s 7 řetězem.

      0 0
    • oddie  

      Islabikes Beinn 20S

      0 0
    • maajkee  

      To je podle mě uplnej nesmysl. Moje 5 léta dcera má 16ku a i to je tak na hraně. Nedovedu si představit že ji dám 20ku. Úplně nechápu ten trend dávat dětem co největší kola. Tady jezdej 10 lety caparti už na 29kach.

      0 0
      • gerrard  

        Jak ti na tom najede 50km za den ty zpatecniku. :)

        0 0
      • oddie  

        A jakou 16 má? Třeba ten zakladatelův zmiňovaný Hotrock 16 je skoro tak velký jako 20S Isla, ale zároveň podstatně neohrabanější… Jako sám bych 105cm dítě na 20" taky ještě necpal, ale pokud má ten otřesný ingot Hotrock, bude to pro něj spíš vysvobození.

        0 0
        • Luk029  

          má toto.

          0 0
          • Luk029  

            na 16" to má krátké kliky jenom 89mm

            0 0
          • oddie  

            Já jsem se sice ptal majkeeho, ale když už, tak tohle, co ukazuješ, je pro to děcko za trest. Nechápu, sám si koupíš Superfly a děcku nadělíš takový otřesný krám.

            0 0
          • maajkee  

            Dětský kola od Speslu to je pomsta. Měli jsme chvíli nějakou 12ku a těžší kolo jsem snad neviděl :)

            0 0
            • losiik  

              přesně, koupil jsem ji jetou a obratem zase prodal za stejnou cenu..

              logičtější je počkat na 14´ a koupit napr froga :)

              0 0
        • maajkee  

          Sprinter Core

          0 0
        • MlokCZ  

          Přesně. Isla má uvedenou doporučenou délku nohou a v reálu jim to opravdu sedí.

          Tedy 20S Isla je opravdu od těch cca 47cm, kolem té hodnoty malá začínala a bylo to v pohodě. Hlavně k tomu dostatečně krátké kliky + i rozumně nízko střed (pro ideální výšku sedla pro šlapání dosáhne špičkami ještě těsně na zem, což ty začátky dělá také jednodušší).

          0 0
      • Luk029  

        kdyby na 16 šla přehazovačka tak ji ju nechám :-) ;-)

        0 0
        • Patar  

          A co Nexus Inter 3. V naší produkci CORE 16 již několik let.. Viz žluté kolo na mých stránkách z roku 2001

          0 0
        • maajkee  

          Na co prehazku? :)

          Sakra asi máme úplně jinej pohled na to co je pro 5 letou holku důležitý.

          0 0
          • xtonda  

            U nás dostala starší Frog 52 (loni byl v akci za osmičku) v sedmi když měřila 116, nohy 54 a s tím řazením na ní občas i teď v osmi občas musíme houknout ať si přeřadí, hlavně když vyjede kopec tak si tam nechá kašpárka a kmitá nohama jak blázen, takže je otázka jak by to řazení pobralo pětiletý dítě.

            0 0
            • scota  

              V necelých pěti letech jezdíme červený traily na Singletreku, takže princip řazení pochopí po pár km;-)

              0 0
              • maajkee  

                No jo, já zapomněl, že jsem na fóru maniaků :)

                Já mám doma zatím normální holčičky, ktery si rády hrajou na princezny, rády si hrajou na vaření, rády zpívaj, ráday malujou, rády lezou na prolejzačkách a občas se projedou na kole/odrážedle a nijak to nehrotím :)

                0 0
                • Goob  

                  Tak to abychom zavolali genderpolizei­komando!

                  Jak „normální holčičky“?

                  Dovolil sis takhle jim určit pohlaví? Princezny, vaření… co je tohle za toxické maskulinní prostředí? Mají ladit předstihy, koukat na fotbal a snít o tom, že budou pít sójové bioekofairtrade latté se soudružkami hasičkami na stanici mezi poplachy!

                  0 0
                  • maajkee  

                    Já za to nemůžu, že se narodili s pipinou, já jim to neurčil :) Ale na hokej, fotbal se se mnou někdy i koukaj :)

                    0 0
                • gerrard  

                  :) Ty je v 5 jeste vubec netuzis. To uz maji jezdit zavody a mit light zavodni special s 24" kolama. Taky mam doma normalni holicku.

                  0 0
            • oddie  

              Obě děti mi v pěti letech řazení pobraly během chvilky, je to pro ně novinka, která je baví, tak co by to nepobraly. A že jim to občas musíš připomenout? No a?

              0 0
          • Luk029  

            Ona prostě na tom kole neušlape žádný kopec. (Kliky a převod na hovno). No a to teda může jezdit tak max na hřišti. Ale ona se mnou chce jezdit na vyjíždky. ;-)

            0 0
          • gerrard  

            JJ pro 5 letou holcicku je nejdulezitejsi ruzovy kosik. :)

            0 0
    • scota  

      No nevím ale my máme Trek Superfly 20, věk 4,75 roku výška cca 113 cm a letos teprve začínáme na 20"

      0 0
    • pocestny  

      Ad prvni příspěvek: mi se nějak nezdá že fly20 má 140mm kliky, ten náš starší fly20 měl 127mm. Což by mohlo vyřešit tvuj problém s klikama. Ale na 105cm je to blbost tak či tak.

      0 0
    • Luk029  

      Tak jse dnes testoval nejmenší 20 od Superioru F.l.y. Rám má 230mm (sedlova trubka), na zem dosahla tak tak(špičkama)­.A kliky moc dlouhe.Málem se kolenem dotkla brady. ;-)

      Takže závěr pro tento rok na 20" prdím. Zůstane zatim na 16. Diky všem za rady. ;-)

      0 0
    • bathed  

      Petileta normalni holcicka ma vypadat takhle :-))). Vcera jsme do Jedovnice dorazili cca. 10 minut po prutrzi mracen. Nejstastnejsi clovek: tolik bahna vsude! :-)

      0 0
      • gerrard  

        :) Nejspis ma nizko sedlo a dorazili jste do Jedovnic ne do Jedovnice. Jinak OK. :)

        0 0
        • bathed  

          Na trail, na ktery jsme dorazili do Jedovnic (diky!) si blecha objednala sedlo o cca. 1,5mm niz.

          0 0
      • RttB  

        To je supr – i to kolo. Z ní bude čupr bajkerka!

        0 0
        • maajkee  

          A nebo taky vůbec :)

          0 0
          • bathed  

            A nebo taky vubec! Velmi spravne!! Jsem o dost starsi, mam uz dve dospele deti. Ja jezdil 35 roku enduro a motokros. Decka jsem v depu a v tankovacce ci kolem trati tahal uz od batolat. Na kole litali se mnou a ex taky od 5ti, pozdeji obrazili par mistnich zavodu. Dceru to bavilo moc, byla v tom podobna jako ta princezna na fotkach. Pak se to cca. ve 13ti zlomilo a nechtela na to sednout (puberta, vzdor). Je trosku jinak zamerena (baletni konzervator). Ale posledni dva roky (je ji 22) si uz parkrat pujcovala bike od me pritelkyne, byli jsme jezdit spolu a zase ji to bavi. A to je super! A hlavne: nikdo ji a ani tobe jako otci nesebere zazitky co spolu mate z detstvi. To je zkratka fakt. A to ze se v detstvi nestitila bahna, sutru, korenu a ze ji uz v 6–7 nedelalo potize litat tu na Valassku po horach, ji zas dava skvely zaklad k tomu, sednout si s kamosema na ci pritelem na bike a vsechny prekvapit :-).

            Takze jestli z te blechy na fotkach bude ci nebude bikerka, je naprosto irelevantni. Jde o to, co je TED. A ted je to tak, ze rano lezla z postele pri vstavani do skolky a ptala se, jestli tady nekde blizko taky neni takovy ten pumptrack :-).

            0 0
            • maajkee  

              Přesně tak, důležitý je co je teď. Já jen reagoval na vizi budoucnosti, že z ní bude skvělá bajkerka. Vim že spoustě dětem dokážou rodiče nějaký sport naopak do budoucna naprosto otrávit a znechutit. Hlavně tedy ty se závodníka ambicema od útlého věku.

              Věřím ale že toto není ten případ a je fajn že to holku baví a je super že jí to jde. Já mám taky 5 letou dceru a pořád ještě na kole neumí obstojne zastavit :))

              Ale baví ji to :) Jinak je ale spis na takový to zpívání, malování a tak

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.