• Hynas

    Přátelé,

    historicky toho byly sepsány mega ohledně „vrzajících truvativů“, se kterými jsem historicky neměl nikdy problémy (vozil jsem jenom je…žádné shimano), tj. vždy styla celokovové.

    Teď jsem nasadil na zimáka karbonové S2210 (obdoba X0) a při šlapání vržou, tj. jak při pohybu levou, tak i pravou klikou v silovém záběru. Už jsem je komplet rozebral (i včetně přitaženého pavouka), promazal plastickým mazivem, dotáhl pokokot, stáhl inbusem přes ložiska GXP taky pokokot, preventivně přehodil pedály…a vržou stále.

    Je možné, že tak vrže přímo karbon, resp. uchycení karbonové kliky ke kovové spojce středu (pro nasazení na GXP)?

    Mám si na to zvyknout nebo zkusit reklamovat?

    Díky za erudované rady.

    :o)

    0 0
    • Zerocool  

      nekdy je treba namazat kolena:) http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • LaFu  

      jakej máš přesně typ osy – GXP, ale klasické šroubovací nebo nějakej pressfit?

      0 0
      • Hynas  

        GXP klasické šroubovací. Kliky sice koupeny s GXP pressfit, nicméně dle rad místních z dřívější doby a po nastudování manuálu to nemá mít na funkci (rostlináře) vliv…

        Ložiska jsem dal ještě původní v dobrém stavu bez vůle.

        0 0
    • Martin  

      kurvy kliky :)

      a vržou to fakt ony? já loni nasadil XT M780 a vrzalo mi to jak stará štětka. promazal jsem kdeco všechno včetně spojů převodníků s pavoukem a nakonec se zjistilo, že to nevrzaly ani kliky, ani ložiska, ale spoj niplů a kalíškování ráfku zadního kola

      a před výměnou klik jsem s vrzáním tak velké problémy neměl :)

      0 0
      • Hynas  

        Musí to vrzat ony…vylučovací metodou mě nic jiného nenapadá. Kola jsou stále stejně 4 roky necentrované s výměnou ložisek před 2 roky. Bez šlapání při propružování předku zadku je tichučko, sedlovka se sedlem rovněž vyloučena, řízení taktéž.

        Je však zajímavé, že jakmile stahovací šroub GXP povolím navolno a přitáhnu jen tak, aby matice nebyla volná, tj. před rvaním přes moment, tak to vrže méně = tedy spíš mě v tu chvíli napadají možné ložiska, ale ty před přehozením na nové kliky byly úplně tiché.

        0 0
        • Martin  

          zkus silou zahýbat zadním kolem doleva doprava…

          mi se to moje vrzání nakonec povedlo najít tak, že jsem právě zatahal silou za kolo a ono to vrzlo. plus jsem v montážním stojanu při zařazeném těžkém převodu prudce zabral za kliku a taky si to vrzlo :)

          když jsem dal jiné zadní kolo, byl klid.

          0 0
    • roman 3D  

      už 14 dní řeším praskání/lupání od už nevím ani čeho :-( bo jsem postupně rozebral půl kola a už mi jenom zbývájí kliky Sram X9 a gpx osa

      0 0
    • Hynas  

      A chápu…„neřešit, jezdit“; ale vzhledem k výjimečné možnosti se dostat na kolo bych rád si projížďku užil bez vyluzujících zvuků hatících požitek z klidu lesa.

      :o)

      0 0
      • Martin  

        pokud tě to sere, tak to řeš. já to moje vrzání řešil mohutně, mě to iritovalo jak sviňa

        0 0
        • Slavoš  

          Jo vrazil sis sluchátka do uší :-) a to měla být netechnická vyjížďka.

          0 0
          • Martin  

            Medut, simtě… pro rusaki dobrí

            0 0
      • Zerocool  

        ono to ale fakt casem prestane, to bys mohl vedet!

        0 0
        • Cryzyy  

          Na mejch NOIR to naopak casem zaclo, ale mam pocit, ze to zase trosku prestava, nebo jsem si na to uz zvyknul :)

          0 0
    • Milvus888  

      Já je stebou vyměním za ty moje, Jsou to 175tky ? Převodníky ? :D

      0 0
      • Hynas  

        Převodníky 38/24…a jestli mi půjčíš na zkoušku svoje (a pak mi moje vrátíš), pak za láhev flašky, resp. vzhledem k tvému věku láhev isostaru…vyzkouším.

        0 0
        • Milvus888  

          No nevím.. moc se mi je sundávat nechce když mi v nich nic nelupe : D

          0 0
    • Hynas  

      Furt to robí…:o(

      0 0
      • JakeF  

        Moje ne ;). A to už dostaly pěknou dávku bahna a omlacování o šutry a akorát chytly ložiska lehkej vakl.

        Ale teda jestli je máš na GXP ose, tak budou možná úplně jinak řešený, než ty moje. A vůbec, jsem myslel, že S2210 se dělaj akorát na BB30…

        0 0
    • Hynas  

      A už nevržou.

      :o)

      0 0
      • Milvus888  

        Jakto ???!!! :O

        0 0
        • Hynas  

          Měl jsem totiž povolený zadní RU…takže na vině kliky vůbec nebyly…

          :o)))

          0 0
          • Zerocool  

            ty jsi péro!:)

            0 0
            • Hynas  

              Nojono :o)

              Kdo to mohl tušit, když jsem při montagi klik na RU vůbec nešahal…holt potřebují RU čas od času přitáhnout…inu zi­mák.

              :o)

              0 0
          • Martin  

            skoro jsem se trefil :D

            0 0
            • Hynas  

              Vidíš, kdyby ses trefil přesně, mohl jsem B-F ušetřit svého veřejného zostuzení…

              :o)))

              0 0
          • Flegmatik  

            Dík za tip, Hynasi. Zachránil si mé kolo před hozením do řeky :) Stejný problém a stejně jednoduché řešení. Stačilo více utáhnout zadní RU.

            0 0
    • tomxxx  

      Zdravim, obnovim toto téma. Potřebuji poradit, jak mám tyto kliky vymontovat (GPX pressfit). Jednoduše jsem povolil a následně úplně vyšrouboval obě matky na levé klice (8 a 10 imbus), jenže dál se ani nehne, prostě nejde sundat, přitom ve všech návodech je popsáno, že jde lehce sundat rukou, což je celkem logické. Známky zareznutí, nebo něčeho podbného vidět nejsou, aleda by ve fabrice použili locktite…

      0 0
      • kubad  

        hmm

        co tak tam tu velkou matku nechat a povolovat ten vnitřní šroub?

        třeba klika sleze :D

        0 0
        • tomxxx  

          geniální, já jí považovat jako pojistku proti povolení a ona je tam v podstatě jako integorvanej stahovák :D

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.