• Jirra

    Ahoj, potřeboval bych poradit, zda je možné dat na desitkovou sadu Shimano, kliky FC-M8000? Předpokládám, že jedenackova řada ma užší řetěz než 10, tak jestli by nevadili kliky na 11 s řetězem z 10. Pak bych se chtěl zeptat, zda se liší nějak samotne kliky FC-M8000 pro dva převodníky a pro jeden? Jde mi o to, zda když si teď pořídím kliky s dvěma převodníkama, tak zda pujdou v budoucnu předělat na jedno převodník?

    0 0
    • Vilém  

      Kliky jsou stejne pro obe verze, nedavno se to tu resilo, lisi se jen odsazeni prevodniku.

      0 0
    • 01carbon  

      Jestli se mohu přifařit s dotazem. Rám, který je nyní osazen Sram smyk X0 horní přímá montáž na navářku, lanko vedené spodem okolo středu. Sram XX kliky 2×10 s osou GXP BB92 – do rámu průměr děr v rámu je 40,8mm a šířka středu na rámu je 92mm. Chtěl bych druhý stejný rám osadit Shimanem 2×10. Jaký smyk, osu a kliky? Pokud osadím i hazku a řazení z 2×11 (M8000) na 10kazetu a zablokuji dorazem – bude to fungovat?

      0 0
      • tomxxx  

        a proč tam chceš dávat M8000 a předělat to na desítku? Neni teda lepší rovnou koupit desítku? Navíc teď, když je 2×10 levnější a 2×11 novinka?

        Napiš nám značku rámu.

        0 0
    • Jirra  

      A jak je to s kombinací těchto klik s desítkovým řetězem?

      0 0
    • pumpy  

      ahoj. pridam se tu s dotazem. jake kliky by jste me doporucili na trail bike 175nebo 170mm. momentalne mam 175. netusim jestli poznam rozdil tech 5 mm a jestli je tak velky. merim 174cm na vysku jestli je to urcujici faktor. diky za poznatky

      0 0
      • pumpy  

        nikdo nema zadnou radu ? nove vlakno se mi zakladat nechce ? :D nasel sem pouze vlakno 175 – 172,5 mm ale tam me to moc nepomohlo

        0 0
        • ˘Ö˘ Krab  

          Záleží, jak moc často a jakou kadencí šlapeš, jak jsi silově vybavený, jakou máš techniku šlapání, délku nohou, poměry segmentů (stehno, holeň), na co jsi zvyklý. Obecně bych řekl, že na techničtější jízdu a větší kadence spíš 170mm, při dobré silové výbavě a technice šlapání i 172,5mm. Jestli jsi dlouhodobě zvyklý na 175mm, tak to neměň.

          0 0
          • bazi.marko  

            …xt kliky m8000 vozím na endurku bez vodítka řetězu a to 1 × 10 se šaltrem xt rd m8000 a balada, funguje to a řetěz drží a nepadá. Takže se toho neboj. K délce klik, za mě určítě 175mm pokud nejsi trpaslík nebo ženská.

            0 0
            • pumpy  

              ok diky za reakce a potvrzeni toho co sem si myslem ;)

              0 0
      • scret  

        pises, ze meris 174cm… Takze se zabyvat delkou klik je dle myho nesmysl… neboli vem 175ky…:)

        0 0
        • pumpy  

          jj diky , ja ze budu objednavat tak sem chtel vedet jestli kratsi maji nejakou vyhodu nebo ne ale uz rozhodnuto a vzal sem 175 ;) diky panove

          0 0
    • Kysky  

      Využiju tohle vlákno..

      Nevíte, jestli nějaká firma vyrábí KULATEJ převodník na kliky M8000 (tedy BCD 96) v designu jako je origo? Našel jsem v tom designu AbsoluteBlack ale jenom ovál a ten nechci, nevyhovuje mi.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.