Kliky 180mm - XT nebo Stylo 3.3 Team?

59 nepřečtených
  • oddie

    Zvažuju, že si udělám radost a pořídím si 180mm kliky. Na výběr za menší peníze jsou výše zmíněné – XT jsou o cca 1100 dražší, zhruba 3,7tis, Stylo jsou za 2,6tis. Otázka je – je mezi nimi takový rozdíl, aby to za těch 11 stovek stálo?

    Zkoušel jsem pohledat v tématech, na Truvativy jsou trochu rozporuplné názory, hlavně jsem nenašel uspokojivou odpověď na výměnu ložisek – u Shimana se dají dát standardní sehnatelné za přijatelný peníz, u Truvativu byla zmínka o tom, že je vlevo nějaký atyp a vložka, můžete kdyžtak někdo znalý upřesnit?

    Případně tip na jiné srovnatelné, ale v téhle cenové relaci…

    0 0
    • jIrI___  

      Záleží, jak moc gramaříš. SLX i Deorka jsou stejně dobře funkční jako XT a šel bych do nich asi raději než do Truvativů. Takže z těch tvých dvou hlasuju pro XT.

      0 0
    • šlapatko  

      Stejně je prasárna že vyrábí jen vyšší modely.Měl by to být standart.Představce jsou taky v X velikostech.

      0 0
    • Kedarr  

      ahoj, nechci nic říkat ale 180ky kliky v XTéčku nedělají..jen v XTR..

      0 0
        • Kedarr  

          jo to jsou trekingový..to potom jo…:)

          0 0
          • oddie  

            Jsou to obě varianty, 770 (MTB) i 771 (trek). Ty MTB (22–32–44) akorát nejsou na chainu skladem, ale leckde jinde jo.

            0 0
            • Kedarr  

              no bych si tim nebyl tak jistý…no ale když to seženeš..budeš dobrej..já vozím XTR ve 180ce..

              0 0
              • Al Stra  

                např. kupkolo.cz skladem, nevidím problém…

                0 0
      • Vilém  

        Zajimavy, ze je maji na kupkole. Asi to natahoval v garazi ve sveraku, aby uspokojil poptavku:) Predchozi model se taky delal i ve 180mm delce.

        0 0
        • Martin  

          to je nápad!!!! :-D

          dají se tak natáhnout i kliky SLX? :-)

          taky by mě zajímal rozdíl mezi XT a Stylo, o Stylech uvažuju na příští sezonu.

          0 0
          • Vilém  

            Osobne bych vzal XT, ale to je jen subjektivni pocit, mam vuci truvativum jistou averzi a i konstrukcne jsou mi XT sympatictejsi. Ale zas ta cena Styl, je hodne lakava na to, ze jsou to 180mm.

            0 0
            • Martin  

              no právě, ty styla mě dost lákají cenou. XT jsou přece jenom trochu mimo můj finanční limit

              0 0
          • oddie  

            Natáhnout ne, ale můžeš je zkusit uříznout a navařit, to by sis mohl udělat klidně i 185mm :)

            0 0
            • Martin  

              a nebo každou jinak dlouhou :-) taky super nápad :-)

              0 0
              • oddie  

                Pokud máš jednu nohu kratší, tak směle do toho :)

                0 0
    • marapara  

      Styla nebrat, z těchto 2 jedině XT.

      0 0
    • Bafoon  

      měl jsem doma obě kliky. XT mají podle mě líp udělané samotné kliky zato převodníky jsou takové papírové(esteticky) u styl je to přesně naopak. Kliky jsou takové neslanné nemastné a převodníky parádní :-) oboje podle mě odvedou dobrou práci, tak vyber co se hodí na bajka

      0 0
    • znk  

      tady jsem viděl docela dobrou nabídku ložisek, dokonce v barevném provedení, viz odkaz:

      http://www.tandem-bike.cz/…osy-loziska/?…

      0 0
    • MJ24  

      oboje kliky sou supr, klidně vem i levnější styla jezdím je 3 sezony a v pohodě, až ted na konci sezony ložiska chytly malou vuli, ale po mnoha závodech v bahně se tomu moc nedivím. Jinak po tech 3 sezonach sou stejně převodnky v háji takže to zas na příští sezonu vyměním celé a bude pokoj

      0 0
    • Jenda  

      mam dlohou zkusenost se stylama a kratsi s XT oboje v 175 verzi – styla v pohode, zadny vrzani se nekonalo, prevodniky solidni ale zeleznej prostredni XT na me dela lepsi dojem. Vydrz lozisek u Styl v prumeru 4 kkm, pri cene 600kc za novy to celkem jde ale zadnej zazrak. Jejich nejvetsi slabina je system uchyceni levy kliky – je to vlastne isis a tak musi klika dosednout dobre do tech drazek na ose. No a problem je ze casto se mi stalo ze domecek byl o nejakou tu desetinku sirsi takze klika i kdyz byla dotazena na krev tak akorat tlacila na loziska a pritom se povolovala – je teda potreba si pohrat se silou podlozek aby to fakt dobre sedelo, pak na ne nemuzu rict krivyho slova. XT dobry, funkce stejny, trvantlivost zatim nevim jedina velka vyhoda ze ten prostredni prevodnik a blbovzdornejsi uchyceni levy kliky. Jestli to stoji za tech 1100 nevim, uz jenom proto ze za to se koupi 2 stredni placky :-) V tomhle pripade bych bral podle vzhledu :-)

      0 0
      • oddie  

        Fakt je, že ty XT se mi líběj trochu víc, a na středním převodníku jezdím poměrně dost, takže nakonec asi ty XTčka časem pořídím.

        0 0
        • Jenda  

          uprimne je to fakt uplne jedno – pokud nejsi nejaky lamzelezo tak kliky vydrzej vyrazne dyl nez se ti okoukaj, prevodniky a loziska budes muset menit tak jako tak a kdyz ty kliky budes vozit par let ani si nevzpomenes ze treba byly o litr drazsi :-)

          0 0
        • marapara  

          Pokud chceš ušetřit, tak stejnou službu jako XT odvedou i SLX. Jen jsou jiné barvy a o 50 gr. těžší :)

          0 0
          • oddie  

            SLX nejsou v 180mm…

            0 0
            • marapara  

              Aaa, jsem přehlédl 180 mm, tak beru zpět.

              Jinak co se týče výběru z těchto dvou, tak XT. Styla jsem měl, už bych je nechtěl. Po necelém roce ježdění začaly vydávat příšerné zvuky při jízdě a nešlo se toho zbavit až výměnou za SLX. Našel bych si vlákno: Klub cvakajících Truvativistů. Někomu sice necvakají, ale kolega z práce je má a dokonce se mu uvolnila osa na straně převodníků a převodníky se pohybovaly mezi domečkem ložiska a vnějším zakončením osy.

              0 0
          • buba CZ  

            Nevím tak se ptám k čemu jsou dobré 180 mm kliky?Větší páka?

            Pro koho jsou vhodné?Delší lidi nebo lidi s dlouhejma nohama?Doteď jsem totoiž netušil,že jsou různé velikosti.

            0 0
      • Kamiu  

        Ja mam na XT stredu najeto asi 8kkm a zatim uplne v pohode..po asi 3kkm jsem koupil preventivne nove a asi to zabralo.. a taky jsem si nechal ta puvodni loziska proplachnout a namazat opravdovou vazelinou a ne tim co tam davaji…

        0 0
    • blesk888  

      Mám Styla 180ky a jsem s nima spokojen, za tu cena dobrý 180ky.

      0 0
    • pajan  

      Vozim ted XT a jsem maximalne spokojenej. Tuhost je krasna – jedou.

      Muzu porovnat se Stylama, ale jen se 175mm verzi.

      Styla mi prisli min tuhy. Prijdou mi -kdyz to prezenu- jako tvaroh oproti xt. Nevim jak na tom jsou vahove. Kazdopadne u xt jsou pry lehce dostupny a menitelny loziska za lidovou cenu. Jak je to u styla nevim.

      0 0
    • MlokCZ  

      Nevím jak máš dlouhé nohy. Pokud opravdu hodně typu 95cm+, tak bych si rozmyslel, jestli nepořídit kliky ještě dešlí, když už to řešíš. I když u delších než 180mm to bude problematičtější s nabídkou.

      0 0
      • oddie  

        Zas tak extrémně ne, asi 88cm.

        0 0
        • MlokCZ  

          Tak to bych zůstal u těch 180mm.

          0 0
          • oddie  

            Ty 180mm musím nejdřív koupit, teď mám 175 :)

            0 0
            • MlokCZ  

              Jasně, jsem myslel zůstat u 180mm při výběru.

              0 0
              • oddie  

                No, mlsně na ty XT koukám, dal jsem si odkaz do oblíbených :)

                Kdyby někdo chtěl koupit prakticky nejeté Deorko 175mm, aby mi tu zbytečně neleželo, asi bych je koupil…

                0 0
                • Aillas  

                  Já jsem sehnal sezonu jeté kliky XTR ve 180mm, ale nějak mi to nesedí, takže pokud bys měl zájem, mohla by to pro tebe být další varianta.

                  0 0
                  • oddie  

                    Záleží na ceně, nabídni na mail, rozmyslím.

                    0 0
                  • newbie  

                    :-) taky se hlásím, prosím fotky a cenu na mejl

                    0 0
                    • Bafoon  

                      hahá – gramař! :-D

                      0 0
                      • newbie  

                        gramař ne-e. zatím kilogramař. zatím sundávám na sobě. jenom se mi slx kliky fakt nelííbíí a xtr fakt jo :-)

                        0 0
                    • kubad  

                      já mám RF Deus 180mm na prodej, když tak mejl

                      0 0
                      • newbie  

                        sry, jsem si ho zapomněl „zviditelnit“, už by to mělo být ok

                        0 0
                  • romachain  

                    Není to ještě aktuální ta nabídka???

                    0 0
                    • Aillas  

                      Kliky už jsou pryč.

                      0 0
                      • romachain  

                        Škoda, dík za info. Asi nezbyde než koupit nový…

                        0 0
                        • Vilém  

                          Ty sis toho Cannona nemel kupovat, to te zruinuje:)

                          0 0
                          • romachain  

                            Hlavně už by mělo začít být hezký počasí a dlouhý dny. Protože mi pořád stojí v pokoji po tříkilometrové vyížďce. Až se začne jezdit, zaparkuju ho zaprasenýho do sklepa a nebudu ho mít tolik na očích, takže nebudu řešit co mu ještě nakoupit. Mám teď na kk nachystanej nákup za skoro 12000 (kliky, pedály, pláště…), je to děs to živit…

                            0 0
                          • romachain  

                            Už jsou na cestě, jsem zvědavej, jestli poznám rozdíl jak v délce, tak v dalších vlastnostech klik. Měním M542 (175, 22–32–44) za M97O (180, 24–32–44).

                            0 0
                            • Ruprt2  

                              napiš prosím dojmy.

                              0 0
                              • romachain  

                                Tak projet to zatím nešlo stihnout, ale první pozitivní dojem už mám: kombinaci 24–32–44 s kazetou 11–32 stačí šaltr s GS ramínkem tak, aby nebyl řetěz na 1–1 prověšenej a přitom abych mohl zařadit i 3–9. Ne že bych ty převody vědomě řadil, ale občas se to přihodí…

                                0 0
    • oddie  

      Tak jsem neodolal, XT 180mm už jsou na cestě, už tam maj skladem jen čtvery :)

      0 0
    • op  

      ja chci Stylo OCT ale ted nejsou..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.