• EliSok

  Ahoj,

  potřebovala bych radu ohledně utažení matic hlavového složení. Vypadá to, že mám tyhle matice na koloběžce (Mibo Split) povolené a vzhledem k tomu, že potřebuji pozítří s koloběžkou odjet pryč a v servisech v okolí mají plno, potřebovala bych je nějak utáhnout. Když pořídím tenhle klíč:

  https://www.koloshop.cz/…slozeni.html

  Zvládnu to utáhnout sama nebo je to k tomu potřeba ještě něco dalšího, proč by to doma nešlo? Stačí na utažení tenhle jeden klíč?

  Moc díky za rady.

  Eliška

  • antt  

   těžko říct, chtělo by to vidět to hlávko. Spíš mě zaráží ochota těch servisů, vždyť je to práce na pár minut…

   No a není to jen o utažení, ale musí se to i seřídit a zakontrovat – tedy dotahnout. To žena bez praxe nemusí zvladnout :)

  • antt  

   nebo se zeptej domovníka, jestli nemá francouzak a 5 minut :)

   Na prasáka to jde i stavitelnýma sikovkama

  • petrx  

   Jestli je to stejný jak u kol z 90tek, tak je třeba nářadí dvoje, resp jedním bylo třeba přidržovat misku horního ložiska aby se nepřetáhlo utažení kuličkových ložisek (to jsem ve své době prováděl siko kleštěma) a druhou matku utahovat klíčem.

   • Jakobo  

    Ona tam casto byva podlozka, pres kterou se moment neprenese. Tak jiste, ze je lepsi spodni matici podrzet.

  • Jakobo  

   Ten klic z odkazu nutne nepotrebujes. Staci i obyc klic patricneho rozmeru nebo klic nastavitelny. Staci i sikovky, ale dodrapes matici. Na druhou stranu ta se da vymenit, pokud nemas na vybranou tak radeji tak nez vyrazit s povolenym hlavovym.

   Klic musi sednout na horni matici. Budes asi potrebovat bud 32 mm klic pro 1" system nebo 36 mm pro 1 1/8".

   Prvne musis nastavit spodni matici tak, ze po zmacknuti predni brzdy a zakvedlani dopredu dozadu je v lozisku mala vule. Ta nasledne vymizi po dotahnuti horni matice. Muzes Zkusit dotahnout horni matici jen mirne a sikovkama pootocit spodni. Nemelo by to byt pretahle.

   Tu horni matici musis utahnout fest jinak se cestou povoli.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse