Kemp Maštale II, technické ježdění 26-27.4. 2014

205 nepřečtených
  • JFtryall

    Ahoj všem, zakládám nové vlákno o druhém kempu technického ježdění, který bude poslední víkend v dubnu- 26–27.4. v lokalitě Toulovcovy Maštale. Brzy založím i událost na FB, kde se budou přidávat novinky a fotky. Formát bude podobný a jde hlavně o to se kvalitně rozjezdit na trailech a nabrat motivaci ke zlepšení na kole. Oba dva dny se budeme rozdělovat do 3 skupin podle schopností. Lektoři budou: Tomáš Kutin, Marek Bělovský a Jiří Fikejz. Pozval jsem i pár dalších velmi dobrých jezdců, kteří rádi poradí.

    Pokud by měl někdo zájem o ubytování, tak bude k dispozici pronajatá ubytovna a ještě potvrdím zda-li bude možnost druhého ubytování a zázemí, jako v loňském roce nad náměstím. Rezervace budou možné na mail atd. Odkaz na ubytovnu je zde:

    http://mastale.cz/…ka/ubytovani

    Nově je k dispozici v Proseči Pumptrack!

    Kemp je bezplatný a účastníci jsou zde na vlastní nebezpečí. Je otevřený pro všechny, účast nedoporučujeme pouze úplným začátečníkům. Rozumný limit účastníku je cca 70. Pro více lidí už bohužel nazajistíme kvalitní vyuku, ale samozřejmě není problém jezdit ve „své“ skupině kamarádů. Kolo doporučujeme AM-EN full se 120–160mm zdvihu a odolnějším obutím. Ale skvěle si zajezdíte i na HT. Pokud vás bude cokoliv zajímat, napište prosím sem a nebo na mail, FB:

    Jiri Fikejz

    jiri.fikejz@seznam.cz

    www.enduroteam.cz

    Článek na Dolekopu z loňského roku:

    http://www.dolekop.com/…20-ucastniku

    A fajn sledované foto od pana Antika, rider Lukas Hulva:

    http://www.dolekop.com/…deni-mastale.

    Fotogalerii najdete zde:

    http://www.facebook.com/…jz/media_set?…

    Dík a těším se. S pozdravem JF.

    0 0
    • Pedro404  

      Snad mi to tentokrát vyjde.

      0 0
    • JakeF  

      Ajajaj, termínová kolize… To bude dilema, jestli nejet radši na KPŽ :D.

      0 0
      • JFtryall  

        Jo, taky koukam safra. No..muzes si udelat vyzivnej vikend. :-))

        0 0
        • JakeF  

          No snad to nedostanu příkazem… Se radši sejmu sám v Maštalích, než na KPŽ od nějakýho šílence, co potřebuje předjet na startu aspoň 200 lidí, aby mu pak po 10 km seklo :).

          0 0
    • logoman  

      Rozhodne zase pojedeme minimalne 4 kousky :-)

      0 0
    • Johny5 OSHA  

      Už se těším.

      0 0
    • orm  

      Rád bych se přidal, jen mám obavu, po úspěchu loňské akce, že tam bude hodně lidí :-). Je potřeba se na tu akci nějak registrovat nebo stačí přijet?

      0 0
      • JFtryall  

        Orientacni registrace bude na Facebookove udalosti, ale samozrejme doraz! Poctu lidi se trosku obavam, ale uz od zacatku budeme roztrideni do skupinek a lokality se budou michat, takze se to rozprostre lepe, navic jedna skupina muze byt treba na pumptreku, tam bude velka legrace. BMX budu mit k dispozici k zapujceni a mozna bude i nejaka soutez o ceny. Doporucuji jinak jet s nejakym kamosem, vzdycky to je lepsi.

        0 0
    • MichaelSimek  

      letos mi to snad vyjde

      0 0
    • Darkson  

      super, píšu do kalendáře:)

      0 0
    • svářeč  

      není to sice pro uplný paka jako jsem já,ale když to mám za zadkem tak se zastavím.

      přesuny mezi lokalitama snad zvládnu,při nejhorším je okolo dost hospod:-D

      0 0
    • JFtryall  

      Tak mam predbezne potvrzene, ze bude k dispozici take stejne zazemi jako loni + uvedena zluta ubytovna na cely vikend. U ni i pujde postavit par stanu a zaparkovat auta. Po strede to potvrdim a zalozim FB udalost, nahraju fotky a pridam par dalsich informaci. Pro dalsi info piste sem nebo na mail. Dik JF.

      0 0
    • mr.antik  

      Tušim, že počet lidí bude fakt peklo. Snad bude pršet :-)

      0 0
    • mr.antik  

      Tušim, že počet lidí bude fakt peklo. Snad bude pršet :-)

      0 0
      • logoman  

        Minule pocasi nevypadalo vabne, presto byla vysoka ucast. Tohle asi nikoho nezadrzi …

        Pokud by se rozdelili lidi na tretinky, nemuselo by to byt preplnene i kdyz prijede hodne lidi.

        0 0
        • mr.antik  

          jako reálně je příjmná skupinka tak do 15 lidí max. Doufám, že se to podaří co nejvíc rozbít. Určitě je tam spousta míst, kde jsou i nějaký menší špeky – nemusí to být jen ty delší úseky co jsme jezdili minule. I když je fakt,že spousta lidí tam jen sedělo a koukalo :-)

          0 0
          • logoman  

            Pro me tak do 5 lidi :-D

            Jsem zvedavy jak bude JF delit, nezavidim :-D

            0 0
      • JFtryall  

        Jo, pumptrek hodne pomuze! Tam muze byt 20–30 lidi skoro porad. Mam taky nachystano par novych lajn. Ja povedu asi nejlepsi skupinu, takze my si to uzijem dosyta. Nebal bych se. :-)

        Na foto minidirt v Mastalich.

        0 0
        • mr.antik  

          Jak se bude dělit skill skupiny? Doufám, že to nebude podle výsledků endurosérie :-)

          0 0
          • h.mad  

            Pro tebe podle výšky :-)

            0 0
          • JFtryall  

            Ne to ne, ale tak ja uz vas znam, takze vetsinou budeme jezdit rovnou ty nejlepsi mista. Nechci ale samozrejme nikomu nic narizovat hehe. Takze kdo nebude chtit rovnou, muze jet s Tomem nebo Marou. Ja vas toho uz stejne moc nenaucim, takze muzeme zkouset jen ty speky. Pozval jsem par lidi a ti se take roztridi mezi skupini a budou udrzovat rytmus. :-)…k nam jsem pozval Mateje Charvata, tak doufam ze bude mit nakonec cas. Prijel by pry rad..:-))

            0 0
            • JFtryall  

              Jezis, skupiny. Pardon. :-)

              0 0
            • jirkas  

              Čau! A skupina pro holky bude? Potřeboval bych jednu vycvičit :)

              0 0
              • JFtryall  

                Cau Jirko, jasne ze budou. :-) budou se treti skupinou asi spolecne.

                0 0
                • jirkas  

                  Paráda, ještě potrénujeme a pak ji zkusím dovézt :))

                  0 0
                • Lily-Brno  

                  Teda jestli tam budete mít skupinu, v které budou jezdit i slečny, jak ta na fotce, tak bych se nebála dorazit taky :D ne sranda, na HTčko to pro hobíky asi nebude…

                  0 0
                  • JakeF  

                    Já se tam jako hobbík na HTčku celkem vyblbnul, takže za mě proč ne :).

                    0 0
                  • jirkas  

                    Není se čeho bát. Tereny jsou tam rozmanitý a každej si tam najde to svoje ;)

                    0 0
                    • Lily-Brno  

                      Nebojím – co nesjedu, to slezu, možná i po zadku :) Už jsem tam byla asi před 2roky, takže trochu vím. Spíš doufám, že tam ta skupinka pro ne tolik obratný HTčkáře bude, ať tam jenom nečučím jak puk :)

                      0 0
      • alinceb  

        Kolik lidi se vejde do Trandála?

        0 0
    • JFtryall  

      Zalozil jsem FB event: http://www.facebook.com/…22267893768/

      Kdo by mel zajem o ubytovani prosim napiste mi rezervaci na mail. Jinak samozrejme sledujte novinky na FB i zde..:-)

      Dik JF.

      0 0
    • kOmE  

      Je mozny se tam objevit jen na den, z rodinych duvodu toho vic nedam.

      0 0
    • pajusk  

      Určitě to bude super akce. Chtěl bych se zeptat, kde v Proseči najdu pumptrek?

      0 0
      • Pedro RB  

        To by mě taky zajímalo. Ale asi je to zatim tajný..

        0 0
        • JFtryall  

          Jeden borec mi psal dotaz na mail, ale hodim to i sem. Jeste neni 100pro dodelany, ale hlavni lajna se jezdit uz da.

          http://mapy.cz/s/9mE9

          • foto na mapach je neaktualni, ted tam jsou uz babovicky.:-)
          0 0
          • Pedro RB  

            Super! A díky. Určitě si tam někdy zpestříme vyjížďku do Maštalí..

            0 0
    • ZuzicK  

      Terminova kolize. Stejne tam ale bude hodne lidi.

      0 0
    • JFtryall  

      Ahoj mam jeste par volnych mist v ubytovne a cely 6-ti luzkovy pokoj, ale pouze na noc z patka na sobotu. Kdyz by nekdo mel zajem prosim napiste sem a nebo na mail. Diky.

      0 0
    • JFtryall  

      Ahoj par novinek je na FB, roztrideni do skupin atd…kdo bude mit dotaz piste!

      0 0
      • wilda81  

        Trail Palackého potok je stezka pro horská kola

        Vznik stezky podzim 2011

        Kdo? … My dva (+ občas bikeři z okolí)

        Proč? … Protože nás to baví a i chceme mít kde jezdit

        Pro koho? … Pro nás, pro Vás, pro bikery, běžce, milovníky přírody

        Obtížnost? … Tak akorát pro trailová kola, stavěno tak, aby tu základní stezku projel každý … i manželka :-)

        Délka? … 1200 m (zatím)

        Pozor!!! Stezka je obousměrná. Buďte ostražití, můžete narazit na bikera, pěšaka v protisměru!!!

        Prosba: Nenič stezku, chraň přírodu, pomáhej :-)

        Přání: Užijte si to!!!

        0 0
      • wilda81  

        smazáno

        sekl jsem se :)

        0 0
    • Darkson  

      dík kluci, bylo to super. ještě dezinfikuju odřeniny a vstřebávám zážitky:). těšim se na fotky a dojmy ostatních

      0 0
    • standa.nera  

      Diky za instruktaz.Dopadlo to nad moje ocekavani a vidim ze mam stale velke mezery.Priste jedu zas.Vic takovych kempu a lokalit.

      0 0
    • Pedro404  

      Kolik bylo nakonec lidí a jak se kapacita zvládla? Na facebooku se psalo, že maximální rozumnej počet je 70, přihlášenejch v události bylo přes sto, tak sem si řek, že to nemá cenu…

      0 0
      • Lily-Brno  

        počet přihlášených na FB akcích se musí brát vždycky s rezervou. spoustu lidí odradila předpověď počasí a docela zbytečně – v pátek se to vybouřilo a během ježdění jsme měli krásně slunečno ;)

        0 0
        • Pedro404  

          Brát to s rezervou je jasný, ale když tam je napsanejch 104 lidí, že jede, a 46, že možná, tak to už je do kapacity 70 celkem velká rezerva:)

          0 0
        • JakeF  

          Jo tos byla ty :D. A já si říkal, co za sympatickou slečnu to má pěknýho Spešla :D.

          0 0
          • scret  

            nesipkuj:))

            0 0
            • Lily-Brno  

              takže holkám se kola chválit nesmí? :)

              0 0
              • scret  

                ve 29ti a stale naivni?:))

                0 0
                • Lily-Brno  

                  a neleze na tebe v 33 už náhodou stařecká nevrlost? :))chápu, že pochválit tu pěkné kolo ženské je skoro nadlidský úkon – když jsem někde venku, tak s tím chlapi takové cavyky nedělají :D navíc ty jsi tam asi nebyl, protože bylo evidentní, že jsme na kempu byli s přítelem :D

                  0 0
                  • mr.nikdo  

                    To bude ten duvod, proc Ti ho nepochvalil rovnou :-D

                    0 0
                  • TJK  

                    takhle bohapuste tahat drivi do lesa a jeste si tim zadelavat na pruser :-DD nebylo lepsi pritele nechat doma? :-DD

                    0 0
                  • tonik666  

                    Hehe, včera mi žena nadšeně volala, jak jí kolo na nosiči chválili nějací týpci z vedlejšího auta na křižovatce ve městě.

                    0 0
                    • Lily-Brno  

                      no tak zřejmě máme každá trochu jiný vkus, když tvé ženě lichotí, že na ni pořvávají blbci z auta (nebo je ráda, že si jí někdo všímá – pak by ses měl zamyslet ty ;))… já to pokřikování z aut, motorek apod. nemám ráda (pak se na tebe nalepí, div tě nesrazí, nebo jedou krokem těsně před tebou a čumí, schválně se nechávají předjet…), o iq těhle lidí si myslím svoje. takže pánové – úplně stačí se z auta usmát, nemusíte cyklistky děsit ;) na kole je to jiná – pokud nelapám po dechu, klidně dám řeč ;)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Možná by ses měla naučit číst. Jeho ženě chválili kolo, které měla na autě na nosiči…

                        0 0
                      • tonik666  

                        V první řadě – ona jela autem a kolo měla na nosiči.

                        Podle toho, jak to popisovala, na ni nepořvávali. Napřed na ni troubili, že myslela, že ji kolo padá z nosiče, pak najeli vedle ní a ptali se, jestli jako jezdí a jestli to kolo je její, a přej že dobrý! Brala to jako lichotku, já musím dodat, že je samozřejmě co chválit :))

                        0 0
                    • Lily-Brno  

                      tak se musím naučit číst, jsem to “na nosiči“ nějak vypustila ;)

                      0 0
                  • tonik666  

                    Hehe, včera mi žena nadšeně volala, jak jí kolo na nosiči chválili nějací týpci z vedlejšího auta na křižovatce ve městě.

                    0 0
                  • scret  

                    stale nic…:))

                    0 0
              • Smazaný účet  

                Devětadvacítky se zásadně nechválí. ;0)

                0 0
          • Lily-Brno  

            jen jestli ses nespletl… jezdila jsem tak trochu v jiné skupině :D ale s mazlem máme komplimenty rádi, takže díky ;)

            0 0
      • JFtryall  

        Myslim ze bylo cca 90 v sobotu a 70 v nedeli. Sobota bylo lidi fakt docela dost, ale doufam ze jsme to zvladli celkem dobre. Nikdo mi nevynadal.:-) akorat se obavam, ze je to na Mastale a hlavne 3 lektory uz hrana, uvidime co se vymysli. Ale jsem rad, ze to bylo bez komplikaci a vikend stal za to!

        0 0
    • kali222  

      jsou nekde fotografie? rad se podivam. diky

      edit:samo z ted, tedy z dubna. :)

      0 0
    • JakeF  

      Jeden detail, aneb proč jsou bezduše nutností :).

      0 0
    • JFtryall  

      Kratky report na Dolekopu:

      http://dolekop.com/…covy-mastale

      0 0
      • Las  

        Fotky pěkný:), kdyžtak sem prosím hoďte odkaz na další. Díky

        0 0
    • JakeF  

      Hodil jsem na uloz.to ty fotky, co jsou na rajceti. Nějak nám stávkoval net ve škole, tak jsem musel až doma a rozdělit to na dvě části (fungujou samostatně)

      http://www.uloz.to/…4-part-1-rar

      http://www.uloz.to/…4-part-2-rar

      0 0
    • Ilonka  

      Budu tento víkend v Maštalích i s bikem. Nebudete tam někdo náhodou taky brázdit cesty a pěšinky?

      Já teda neholduju takovým extrémů jako se jezdily na Kempu, ale mám radši pohodovou jízdu trochu náročnějším terénem než let po šotolinkách..

      0 0
    • svářeč  

      věděl by někdo z okolí,kudy do maštalí z Litomyšle mimo sfalt?

      je to cca 15km ,když bude nějaká lesní cesta,polnačka,klid­ně si šlápnu 40km.

      nemyslím ale jet po poli kolem silnice:-D

      0 0
      • kankrlicek  

        Jezdil jsem po červený, ale nic moc a stejně většina vede po áčku. Nenašel jsem jinou alternativu.

        0 0
    • meris  

      Využiju tohle vlákno. Chystá se camp i pro rok 2015?

      0 0
    • Derwen  

      Letos tedy vážně nic???

      0 0
      • JFtryall  

        Ahoj, promin letos to nestihame. Navic Mastale jsou ted hodne poznamenane tezbou. :-(

        0 0
        • Pedro404  

          Co to znamená s tou těžbou? Já tam chtěl jet aspoň na vlastní pěst, když sem kempy propás… Má to smysl?

          0 0
          • logoman  

            Ja si tezby nijak extra nevsiml, byl jsem tam tento vikend a super.

            0 0
          • Kubiczech  

            Taky mi to nepřišlo tak strašné. Minimálně ta nejznámější místa jsou bez problému sjízdná. Kromě modré směr Proseč jsem si nevšiml, že by to někde bylo rozorané víc než obvykle. Nevím, jak neznačené stezky, nebo nějaká místní zákoutí.

            0 0
          • Baba-Ji  

            spis si myslim,ze jestli tam loni bylo ±70 lidí, tak letos by to klidne mohlo hodit to kilo, coz uz by na takovouhle, puvodne spis asi komornejsi, akci bylo fest hodne.

            0 0
          • JFtryall  

            Ja jsem ted chvili nebyl, ale bylo to tam trosku poniceny. Ale kluci pisou ze pohoda, takze bez problemu. Lidi by bylo hodne, tak uvidime v budoucnu.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Čau, nedal by někdo zítra Maštale? :) Vím, že už je docela pozdě, ale přeci jen to zkouším :)

      0 0
    • jeniiiik  

      5.-7.6.2015 budeme v Maštalích na firemní cykloakci, dopoledne budeme jezdit s cykloturisty z firmy a odpoledne se trhneme. Přidá se k nám na ježdění někdo?

      0 0
    • jeniiiik  

      Tak co, prida se nekdo na jezdeni v Mastalich?

      0 0
    • kantis  

      Zdar, v sobotu 13.6. se chystám do Maštalý byl bych tam tak cca v 10:00. Typ vyjížďky bude snaha sjet a projet co nejvíc cestiček! Přidá se někdo?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nedá někdo pojezd? :)

      0 0
    • Anolka  

      Jedu na chalupu 27.8. pojezdila bych a pak můžeme u nás dat pivko

      0 0
    • JFtryall  

      Ahoj. Jen pisu upozorneni, pro lidi co by chteli v Mastalich jezdit ty nejvetsi zajimavosti. Nevim od kdy to narizeni plati, kazdopadne i v PR tam plati nadstavba, ze je zakazane se pohybovat mimo cyklotrasy(fialove v mapach)- takze i po tur. stezkach, ktere nejsou zaroven cyklotrasou. Na webu je uvedene, ze se nesmite pohybovat mimo znacene stezky- coz je podle zakona. Plati to obecne v PR, ale Mastale maji prave tu nadstavbu. Takze pozor na to. Ja jsem bohuzel byl chycen strazcem lesa a vyresilo se to, trosku jsem se hadal, ale ostatnim to nedoporucuji. :-)

      0 0
      • tonik666  

        to Roman II – furt mas kde jezdit ty kkte?

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ach jo!

        0 0
      • saintjv  

        A vyresilo se to jak? Btw co ti jako strazce muze udelat, kdyz je tam sam?

        0 0
        • JFtryall  

          Normalne te muze chytit, kdyz porusujes tohle narizeni, zamkne kolo a pocka do prijezdu policie. A ma pravo te legitimovat. To jsem nevedel, takze jsem se trochu hadal, ale nakonec to je bez pokuty. Je to uredni osoba. Blby je, ze o 200 metru dal stoji tezar v lese a kolem neho je spoust jak po vybuchu, ale on jedna v mezich zakona a my ne, ani kdyz jedeme po tur. stezce. :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Chtěl jsem ty těžaře zmínit, ale neměl jsem sílu. Akorát pojebou další lokalitu.

            0 0
            • tonik666  

              Jo jo, klasika, těžaři na krásných místech, na Koko, v Maštalích

              ---proč pak někdo zakazuje kola, když těžař to tam do pár let stejně dojebe

              0 0
          • svářeč  

            v sobotu jsem se tam chystal, tak uz nechystam. vim prd kde muzu jet. asi jen po tom sterku, na to kaslu.

            0 0
            • Smazaný účet  

              No jasně. Jen po polní cestě, aby jsi náhodou nezničil les. Jen lesáci to tam musej rozmr*at všude!

              0 0
            • JFtryall  

              Vikendum bych se fakt vyhnul. :-) kde je ohraniceni PR, tak muzes pouze po cyklotrase, takze vicemene jen cesta a nuda. Problem je, ze nedaji jasne najevo, kde jako cyklista muzes a kde nesmis.

              0 0
              • svářeč  

                vsak prave, vcera jsem tam smajdal. jen okruh do skalniho mesta a vubec mi nebylo jasne, co je jaka stezka. pochopil jsem, ze cervena pro bajkery asi nebude povolena, ale z rozcesti nad mastalema jsou klasicky lesni cesty s kolejema. co vim zda tam muzu na kole nebo ne.

                0 0
                • saintjv  

                  nevim no, na punkace, chtel bych videt jak me 1 lesak jakoze udrzi. To nemyslim zle ale proste bych ho asi ignoroval a jel pryc. Pokud by na me sahl tak bych se branil. Pak bych ho dotahl k tomu tezebniho mistu a vyfotil si to… Jako ja vim je to radikalni reseni, ale nerozumim temhle panum, kteri slepe chteji dodrzovat zakony v tehle uzasne zemi, kterou kazdej rozkradl, udelal si zakony podle sebe, prezident propousti odsouzeny vrahy a me tady bude nekdo popotahovat za to ze jezdim na kole… To je fakt ke zbliti. A kdyz to ctu tak jsem tak nasranej ze az se to stane me tak budu stihanej za napadeni verejneho cinitele. Proste s tim nesouhlasim. A pokud se jakejkoliv **** bude snazit tohle bezmyslenkovy pravo snazit dodrzovat tak s tim souhlasi a takovy clovek pak u mne nema zadnou autoritu. Pokud prijde a rekne kluci opatrne tady se jezdit nesmi ja to musim hlidat tak si davaejte majzla tak ok, reknu mu nezlobte rozumim ale nesouhlasim s tim. Ja ni nenicim takze na me zavolejte policajty nebo si tady na me priste s nema pockejte ale jezdit tady budu. Fakt jsem uplne vytocenej kdyz to ctu…

                  0 0
                  • svářeč  

                    on si ale po sobe ten lesak uklidi, navic je to jeho prace a neni z jeho hlavy. taky delas asi v praci neco, co uplne nechces a nedas kvuli tomu do drzky sefovi, co?

                    a ty pojedes lesem, narves to do borovice a uz te vidim, jak ten vyvracenej strom odklizis, no to urcite:D

                    jako vocamcat po camcat… stado bajkeru dokaze moc krasne dojebat les. ale kdyz to neni castej nalet, srovna se to rychle samo

                    0 0
                    • saintjv  

                      Hele ale to už to fakt trosku hrotis ne?:) jak narvu do borovice jak jako uklizim? To mi chceš rict ze ty porazis kolem borovicí? Stádu bajkeru rozumím, pokud jsou to dobytci tak chápu, ale tu borovicí ne.

                      další věc nemyslím si ze většina co jezdi na kole vy se vrhali zrovna na turistické stezky… protože mají problém je sejít. A ti co to jsou schopni sjet vědí jak se mají v danne lokalitě chovat.

                      0 0
                      • svářeč  

                        a zrovna tu pesi cesticku bych si moc rad dal na kole, jestli se umim chovat nebo neumim, nevim. ale lidi co to chteji jezdit jsou stovky a co potom ten strom co tam roste padesat let a je zdravej? ten to za cas neda a uschne. nejsem zadnej aktivista, nehrotim to, jezdim tam co me napadne a se strazci se vzdy rozumne dohodnu. nebo ho poslu do ******, zalezi na situaci.

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ty jsi asi neviděl, jak v Maštalích vypadá to zahlazování, co? Protože jinak by jsi takhle nepsal.

                      0 0
                      • saintjv  

                        To mas pravdu, to nevím co je.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          To nebylo na tebe :)

                          Každopádně Jirka měl někde fotky, jak to po jejich řádění vypadá. Když jsem tam pak byl, tak to tam vypadalo pořád stejně a to už bylo dávno po…

                          0 0
                      • saintjv  

                        Kdyz tak budu rad kdyz me uvedete do obrazu.

                        0 0
                  • JFtryall  

                    Ano to muzes udelat, taky jsem byl nastvanej kdyz, ale chce to bejt v klidu. Je to ale proste po cesku- les ponicenej tezbou(„opravi“ se sterkem), ale zmacknout toho nejslabsiho. Kdyz clovek nerespektuje zakaz, musi pocitat s problemem, ale proc tam teda ty zakazy nejsou jasne uvedeny na kazdem frekventovanejsim miste a musi mi je rict strazce prirody?

                    0 0
                    • saintjv  

                      Jiří tomu přesně rozumím a chápu. A to je to co mě štve a ty lidi co to hlídají mají mít 5 pohromadě…

                      0 0
                    • tonik666  

                      Hele já jsem rád že to tam není uvedený. A že to řeší správce domluvou.

                      Nebo chceš aby to v každým lese vypadalo jako v praze po zákazu segway? Já fakt ne…

                      Hlavně mě štvou ti lesáci. A jasně že ti dole za to nemůžu. Na druhou stranu, mají těžkou techniku a nebojí se ji použít, takže dojebou úplně vše. Problém je odshora až dolů v organizaci – vytěžit s minimem nákladů, a ne tak aby to tam nějak vypadalo.

                      0 0
                      • JFtryall  

                        No ale tohle je jina situace. Kdyz ses v prirodni rezervaci, tak muzes pouzivat turisticke stezky i na kole. Mastale maji ale prave tu nadstavbu o ktere nikdo poradne neinformuje a pak se to resi zbytecnym handrkovanim a ruznym vykladem na webovkach. V CHKO a dalsich mistech byva jasne znaceny zakaz na znacce. Tady ne, ale pokutu riskujes uplne stejne, kdyz mas smulu. Tomu zakazu kol nerozumim ani tak, protoze provoz na tech tezsich mistech nikdy moc velky nebude a ohanet se ochranou prirody, erozi atd.? K smichu, ujdes par kroku a tam tezar krasne rype v mistech, kde nikdo nikdy nevkrocil ani nejel na kole. :-) a ochrance ti rekne- ano resime to. Ale vysledek je jakej je.

                        0 0
                      • svářeč  

                        já fakt nevím,jestli zrovna v maštalích,nebo kdekoli po sobě firma co těží uklidí.

                        ale za dobu co jsem stavěl mosty,tak už od projektanta bylo dané,jak má vypadat okolí mostu,svahy,ke­říky,prostě do puntíku.celá stavba se pak odevzdala přesně tak,jak bylo naprojektováno­.nebylo to lusknutím prstu,nějaký čas to zabere,ale vždy se to dotahlo do konce.

                        týpek v traktoru asi nemá pravomoc a ani čas po sobě srovnat rygol,to musí zařídit nějakej ***** nahoře…teď se mužeme vymlouvat na těžaře,že oni dělají bordel a biker to vždy nějak vokecá.až budou lesy čisté a upravené,do lesa nás nepustí ani pěšky.

                        0 0
                        • tonik666  

                          Těžební firma má povinnost uvést do původního stavu.

                          Pokud ji ale zadavatel nezkontroluje a nepopožene, tak na to kašle šéf týpka v traktoru, a týpek v traktoru na to taky kašle, když to jeho šéf nevyžaduje.

                          0 0
                          • Barak  

                            Přesně tak. Nikdo je nekope do zadku, v tom je celý problém.

                            0 0
      • maajkee  

        Včera jsme tam byli, zaplaťpánbů jsme strážce nepotkali, ono vlastně jsme nepotkali vůbec nikoho. Těch lidi co tam jezdí na bike bych řekl není moc, přeci jen tam pár věcí už nedá každej. Škoda, teď se každopádně budu už trochu bát, jinak je to prostě na techniku top lokalita u nás.

        0 0
        • svářeč  

          já potkal kolem 18h cca 8 bikeru co už vyjížděli z lesa k táboru.v lese pak dva běžce…toď vše.

          na parkovišti mě překvapila cedule s placením parkovného.nevěděl jsem ale,kam tu pajsku hodit:D

          0 0
      • jirkas  

        přemyšlel jsem nad tím a musel jsi mít strašnou smůlu. jezdím tam už hodně dlouho a zatím bez problémů. kašlat na to, jezdit dál :)

        otázka pro znalce zákona: je nutný se řídit nějakým textem, co něco zakazuje, kdesi na webu? nebo by měla existovat nějaká vyhláška, který upravuje podmínky užívání stezek a tras v konkrétním území?

        0 0
        • ceo  

          Dobrá otázka. Kdo a jakým způsobem to omezení nad rámec zákona vydal?

          0 0
          • JFtryall  

            Myslim, ze to vydal kraj. Nikdo jiny takovou pravomoc mit nebude.

            0 0
            • Tomínos  

              Zeptal ses kde se da ta informace o zakazu najit?

              0 0
            • raw 4  

              Chápu to dobře, že po jejich cyklotrasach jet můžeš..ale když chceš jet brodivou červenou tak s kolem už ne?…vždyť nektery tech jejich tras kopírují turistický stezky…

              0 0
              • JFtryall  

                Nemuzes na turistickou, pokud to neni zaroven cyklotrasa. Takze kolo tam muzes jen vest. :-) treba na wiki se doctes, ze tenhle zakaz plati. Na webu a jinde se doctes, ze je zakaz se pohybovat mimo vyznacene stezky- coz ale kazdy logicky chape jako cyklotrasu i klasickou tur. stezku. Na cedulkach PR by ses tohle mel docist, ale je tam mozna jedna s touhle konkretni informaci a psana mini pismem. V bezne PR se pohybovat po tur. stezkach muzes.

                0 0
                • maajkee  

                  Tak na wiki si můžeš přečíst ledasco. Zajímá mě, jestli je totedy někde oficálně vyvěšeno, když se tím strážce ohání.

                  0 0
                • raw 4  

                  Díky..to je fakt smutně vtipný…vzhledem k tomu, co tam dokáží dřevorubci..pořád se držím článku z Vela, že i v CHKO můžeš jezdit po turistických stezkách…kde to není výslovně zakázáno…

                  0 0
                  • Tomínos  

                    Asi tak, v jednom místě tady vede asi 7 let jezděný trail (samozřejmě jen pár místních lidí) a ta téměř neviditelná rýha zprava dolů, která na rozdíl od kola lesu vůbec nevadí.

                    0 0
      • maajkee  

        Hele a prosimtě nevíš kde teda písemně najdu tohle nařízení?

        0 0
      • black.horse  

        Takže jezdit dle starého pravidla „Dokud žijem, rychlost vítězí…“ :-D

        0 0
      • honzarb  

        hmm…sem zvedavej, kdy to bude platit i na Kokorinsku:(

        0 0
    • nozaki  

      jako v Krkonoších mají na turistických jasně dáno,kam se už na kole nesmí.V Maštalích jsem žádnou takovou ceduli se zákazem neviděl.Jestli to teda myslí vážně,tak by si to měli nějak pořešit a pak nevysírat.Takže příště pojedu zase a kdyžtak se pohádám s lesákem.Mǎstale jsou pro mě od Hradce nejbližší top lokalita,kde cvičit technický ježdění.Nechci se s ní rozloučit.Samožejmě přes prázdniny a víkendy v sezóně jsou díky turistům pasé.

      0 0
      • Anolka  

        V Maštalích jezdím skoro každý týden po všech turistických a ještě mě nikdo nechytl. Turistům poděkuju, že mě pustí a vše je v poho:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.