• Miras666

  Ahoj seřizuje se vzdálenost prehazky od kazety Sram 52 zubů stejnou měrkou jako u 50ti zubové kazety? Nebo je tam jiná vzdálenost? Zkoušel již někdo použít a seřídit starou gx přehazovačku na 50 zubů na 52 zubovou kazetu. Sram to oficiálně nedoporučuje ale ani to nevylučuje … Jen je to složitější nastavit.

  Díky za info a zkušenosti

  • Ascomann  

   Slouží k tomu nová čovina. https://www.brujulabike.com/…-10-52-2021/

   • Miras666  

    No twl to jsou zas věci .. místo vzdálenosti zubů od kladky to měří úhel náběhu řetězu a ještě na předposledním pastorku .. tedy pokud to není jenom ilustrační foto .. super a nikde v e-shopu jsem to u nás nenašel 

    • Singlespeed  

     Pokud nejsi lama, tak si to seřídíš i bez přípravků a měrek, to dá rozum.

     • kubad  

      +1

      prostě co nejblíž ke kazetě, ale tak aby si to necinklo při řazení na největší přes několik najednou

     • krabica  

      Jen asi bude třeba být důkladnější a opravdu to seřídit v sagu, jestli to je na celopéru, zvláště když je to na nastavení citlivější…

      • kubad  

       spousta rámů za řetěz moc netahá, a pokud by to bylo problematické, tak by to nezkouslo ovál, takže bych nehledal problémy kde nejsou

       • Miras666  

        Jj jezdím ovál na Epic fullu a opravdu to ramínko prehazky má minimální pohyb, nicméně lama nejsem, ale protože EAGLE 50 zubů jezdím už druhým rokem, tak vím co udělají dva milimetry ve špatně nastavené vzdálenosti. Bez měrky jsem to šteloval třeba dvě hodiny aby to správně chodilo a s měrkou to byla vždy otázka dvou minut … Tak asi tak odpověď na nastavení od oka ..

        • kubad  

         i bez měrky je to otázka pár otočení šroubem , když jich pár uděláš přijdeš na to jak :D

         • Macik  

          No jo, ty možná jo, ale já s tím kroutíl tam a zpět a nakonec jsem potupně z nářadí vytáhnul tu červenou plastovou měrku a ejhle, najednou to fungovalo, tak jak to fungovat mělo :)

  • Miras666  

   Tak jsem si pořídil nový typ gx přehazovačky pro 52 zubovou kazetu a byla k ní i měrka. Z mého pohledu je použitelná i pro 50ti zubové kazety a nastavení je snad ještě jednodušší než bylo u té červené na 50 zubů. Prostě se nasadí na nejvyšší pastorek a ukazatel nastavení musí být na středu horní kladky … Zkoušel jsem to jak u 50 se starou prehazkou tak i u 52zubu.

   Jen bych se zeptal na způsob jakým aretujete sag ve zmáčknuté poloze pro seřizování. Všude v návodech je uváděno seřízení in sag .. tedy jsem pochopil že při zatížení tlumiče. Musím tedy vypustit vzduch, zmáčknout, zaaretovat a pak nastavovat. Nikdy jsem to nedělal a chodilo mi to vždy dobře ..

   Dík za rady

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.