Karbonová přední vidlice x přední nosič

10 nepřečtených
 • Jezevec70

  Uvažuji, že si na krosové kolo dám pevnou karbonovou přední vidlici. Ale občas jezdím i s předním nosičem. Mám v tomto případě obavu o životnost vidlice, aby třeba nepraskla.

  Nosič mám tento od SA: http://www.bikesport.cz/…t.–004s860

  • PatrikKalista  

   Vyřešil si to nějak?

   • Jezevec70  

    Vyřešil.

    Dal jsem ocelovou. Force. Nosič mám SA, ale ještě starý tip.

    Snad to půjde poznat z fotky.

  • Jakobo  

   U karbonovych savli je realna sance zniceni kvuli anizotropii v podelnem a pricnem smeru. Prevazujici smer vlaken u savli je podelny a pokud savle stahnes tou uzkou objimkou tak, aby nosic nesjizdel pak v tomhle smeru asi prasknou. Pri dnesni cene hlinikove vidle kdy potrebujes jen prohodis vidlici, je to otazka nejvys na pul hodiny. Navic na vidlici budes mit trvale namontovany nosic, ta montaz je celkem zdlouhava, aspon u toho SA. Kupa podlozek a aby byl vystredeny, vetsinou si s tim hraju dost dlouho. Kup si vidli s cepy, ta horni objimka pak akorat vychazi kolem cepu a nosic nema sanci sjet dolu.

   • Jezevec70  

    Pokud bych použil nosič, jako výše na fotce, tak by to nemuselo zase tolik vadit.

    Upevňuje se nahoře do díry v korunce a dole na závity v koncovkách vidlice. Montáž je otázkou dvou minut.

    • Jakobo  

     Jo vim jaky myslis, vetsina vyrobcu dela tyto. Daji se tusim namontovat i do stredoveho zavitu ve vidlici pokud tam je, byva treba na vetsine kol od Treka s pevnou a maji jej i nektere karbonove vidle, treba ta kratka Force. Ten s objimkama a tema pricnyma spojkama jsem asi videl jen u SA. Mam jej, je to monstrum. Da se na nej nalozit a ani se nehne. Ale fakt tisice podlozek ad 3.14covinek k tomu.

   • PatrikKalista  

    Jenže já tu karbon chci kvůli pohodlí.

    https://dirtragmag.com/…-forks-2018/

    Za 6 litrů to není zase taková hrůza…

    • Jezevec70  

     To chceš na toho cestovního Marina? Vždyť tam je ocel. Není to zbytečná komplikace? Zase tolik toho karbon nepřinese. Spíš úplně minimálně.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.