Joplin 4r vs RS Reverb vs KS i900r

154 nepřečtených
  • Pesto

    Caute,

    mate niekto osobne skusenosti s niektorou z vyssie menovanych? Ktoru by ste zvolili na 160/160mm AM/EN bajk vy?

    Dik.

    p.

    Anketa: Aku teleskopicku sedlovku?

    13x
    25%
    26x
    50%
    13x
    25%
    0 0
    • Smazaný účet  

      Podivej se jake maji ty sedlovky zamky..

      Jinak ja vcera objednal Reverb:)

      0 0
    • gazman  

      Ukliknul jsem se, myslel jsem že jsou to odkazy na jednotlivé výrobky.Chtěl jsem totiž zjistit, jestli už konečně začli ti chuji dělat něco v 30mm.

      0 0
      • alex33  

        Mambě moc do 30 chybět nebude,ale to asi víš

        0 0
      • KRAJIC  

        Já jsem udělal to samé – nejsi jediný ocas a budou další.

        0 0
      • goofy  

        No zatim porad nic vypada… Ale uz se da koupit aspon v 27,2 plus redukce

        0 0
    • alex33  

      I přesto,že jsem měl s J3 problémy hlasuji pro ni poměrně jednoduchý systém,nejhezčí dising(subjektivní záležitost),pro mě offset.Reverba,až tak za rok jaké budou zkušenosti,aby se to nesralo jak spešly

      0 0
    • mr.antik  

      Netušíte někdo,co to je za sedlovku od Gianta. Přebarvená Joplinka?

      http://www.roevalleycycles.co.uk/…st-2011.html

      0 0
    • eredin  

      Mel sem KS 950r a trikrát sem ji reklamoval, nedrzela nahore (bubliny v oleji ?). Ted mam Joplin 4r, sice funguje dobre, ale zase dela neskutecny pazvuky. Tak nevim, uvidim jaky budou zkusenosti s reverb.

      0 0
    • DejvGSR  

      Ještě je tady X-Fusion Hilo. V celé černé je moc pěkná. V praze v RB jí mají na IQ 6 a dle pana heiníka prozatím bez problémů. První zásilka už k nim míří a cena by měla být neskutečných 3500,–.

      0 0
      • goofy  

        Tak to je moc pekna cenovka

        0 0
      • kubad  

        problém je v tom že je díky malému průměru pístnice co zajíždí hnusná :-(

        0 0
      • jIrI___  

        Zdvih je ale tuším jen 100 mm.

        0 0
      • DejvGSR  

        Ještě fotky. Ale ve skutečnosti tak hnusná zase není. je sice o něco tenčí, ale má výbornej mechanismus pro uživatele.

        0 0
        • kubad  

          najdi si foto na kole ideálně v s průměrem 31,6mm a uvidíš jak to vypadá :-(

          0 0
          • DejvGSR  

            Díval jsem se na ní namontované právě na IQ 6 a docela to šlo. Líbila se mi funkcí a dizajnem. Pokud bude šlapat a bude v uváděné ceně tak jdu do ní. Jinak lze si ji zapůjčit na víkend k odzkoušení v RB Praha.

            0 0
            • pepino  

              Tak není ti 15, tak nekoukáš, jak se budeš se sedlovkou líbit holkam:)

              0 0
              • DejvGSR  

                To máš pravdu, někdo rád holky jiný vdolky. Nikomu to nevnucuju. Technicky a asi i vzhledově RS Reverb. Ta cena je ale strašná, teda pokud se to dá sehnat jinak než ofiko tak potom to bude možná lepší. Co mi ale vadí, že ji vyrábějí pouze s ovládáním na řidítkách. Prostě nechci tahat další hadičky a objímku na řidítka. Zatím jsem neslyšel, že by to vyráběli s ovládáním pod sedlem. A na toho mého oře se právě hodí celočernéprovedení.

                0 0
        • McBlacky  

          nejspíš si ji vypůjčím a pak se rozhodnu. Platit dražší alternativy je zatím pro mě neefektivní, při jejich spolehlivosti

          0 0
      • psedma  

        3500 i s ovládáním z řídítek? to by bylo fajn… ale vždycky se o každé nové přichazející sedlovce říkalo jak bude levná, a furt to stojí všechno strašný prachy…

        ale za tudle cenu bych do toho šel… nemáš info kdy je budou mít?

        0 0
        • DejvGSR  

          Pan Heiník z RB tvrdí že snad do 14-ti dnů. Jsou prý na cestě. mají být celé černé. Stopro s ovládáním pod sedlem , ta bude asi údajně kolem 3,5 tisíc. Na ovládání z řidítek jsem se neptal. nemám o to zájem, nechci tahat další bovdeny.

          0 0
          • psedma  

            hmm, tak to je celkem o ničem… na jiných shopech za 3500 seženeš už celkem ověřenou KS i900… taky bez remotu… a pro mě teda vypadá líp… tak zas nic, no…

            já se pořád nemůžu rozhodnout jestli s remotem nebo bez, přeci jen tisícovka je rozdíl, ale nedokážu si zas představit, jak pořád někde šmátrám rukou pod sedlem…

            0 0
          • jan 2  

            Dobrý den,

            Teleskopické sedlovky Hilo o průměru 27,2 a 31,6 mm máme skladem v ČR.

            Cena je 5499 Kč.

            Best Regards / Mit besten Grüssen / S přáním pěkného dne

            Ing. Václav Menšík

            Brand Manager

            Tohle mi přišlo, když jsem se na X fusion hilo u dovozce

            0 0
        • kubad  

          poptej se v Bikez, s dálkou tuším za 4 mě ji nabízel

          0 0
    • Jenda  

      reverb ma podle me nejlepsi zamek a takovej neutralni design. Ja osobne jsem celkem spokojeny uzivatel KS. Myslim ze je to skoro jedno, na RS mas ale preci jenom lepsi sanci na servis.

      0 0
    • Janouch  

      Ahoj rok a pul jsem vozil Gravity dropper turbo prumer 27,2mm musel jsem kvuli rámu…

      musim teda říct že me GD nezklamala je to sice jen mechanický system ,ale to je jeho výhoda servis si můžeš udělat sám jinak k nevýhodám: není možný jako u modelů s hydraulikou zastavit v libovolný poloze u GD je jsou myslim max tri jen u vybranýho modelu jinak dvě pozice, další nevýhodou je ten vytrčenej kabel z tela sedlovky stím jsem měl problém postupně se bovden lamal až se zlomil a musel jsem ho měmit a daším mínusem je vzhled GD(prachovka) o proti reverbu nebo jinejm teleskopum.Další věc co nemá GD je možná aretace rychlosti vysunování sedlovky u GD vystřelí jak šíp :) rovnou na citlivá místa

      ted jsem si objednal na nový kolo Reverb 31,6 delka 420mm.

      Ten reverb jsem nezkoušel kolo neni ještě postavený.

      0 0
      • mr.antik  

        Některý GD maj kabel vyřešenej jinak (míři dolů podél trubky).

        Jak je to s tim servisem – daj se sehnat náhradní díly nebo nějaký ty plastový vložky, když se vyvaklá?

        0 0
        • Janouch  

          jo to mají, ale to není Turbo který je lehčí… ja naštěstí žádnou vložku nevyvaklal :)) jen jsem si znicil tu šílenou prachovku ale dovozce do CR Jarda Trpišovský z www.3riders.cz

          mi ji zdarma poslal aniž bych si jí u nich koupil jinak si myslím , že půjde objednat jakýkoli díl a vyměnit si ho pravdu muže každy sám je to fakt jednoduchej mechanizmus u toho reverbu to bude asi problem tam to vyřeší servis RS

          0 0
          • friblos  

            Ke GD na turbu se dá vyřešit bovden pomocí trubičky od V brzdy, pak jde taky dolů a není tak lehké ho utrhnout. Sám vozím GD a zlomil jsem bovden 2 na řidítkách, vždy po pádu:-) Výměna je jednoduchá a zvládne to úplně každý- 4mm bovden a lanko k řazení. Rychlost vysunutí se dá ovlivnit povolením nebo utažením pružiny. Co se týká vaklu tak po 2 letech používání bohužel je, asi by stačilo koupit novou plastovou vložku a bylo by to v pohodě, ale neřeším a jezdím. Rock Shox jsem ted týden jezdil a je to super, sice možnost zastavení v jakékoliv pozici jsem nevyužíval, ale proč ne. Jde o to co vydrží při delším používání.

            0 0
            • Janouch  

              naprostej souhlas… jsem na ten Reverb hodne zvedavej přemejšlím jak tam nabastlit nějaou prachovku aby se tolik nespinila to bude ale problem :((

              0 0
              • tomfree  

                A proč,když to tak vyrobili,tak to musí fungovat,ten simering vypadá solidně,takže bych to neřešil.

                0 0
    • eredin  

      Nevíte někdo co může způsobovat „křupání“ v sedlovce při změně zatížení ?

      0 0
      • Smazaný účet  

        bordel v zamku?

        0 0
      • Smazaný účet  

        bordel v zamku?

        0 0
        • eredin  

          Nevim … jadnak to dela od zacatku a druhak uz sem to za tu dobu trikrat rozebral. Ale dik za napad, zkusim to vycistit.

          0 0
          • pepino  

            Hledal jsem taky jak vzteklej a nakonec to bylo sedlo – střík jsem WDčko do ližin a klid.

            0 0
      • jIrI___  

        Teď se bavíš o teleskopu? Mě dlouhou dobu křupalo něco v klasické sedlovce, dlouho jsem dumal, co to je. Vyzkoušel jsem všechno možné rozebrání, vyčištění a nakonec pomohla výměna sedlovky. Takže si myslím, že chyba byla v lisovaném spoji trubka/zámek. Nevím, jak je ten spoj řešený u teleskopu, ale je možné, že příčina může být stejná.

        0 0
        • eredin  

          Jo jde o teleskop. Vypadá to že ponesu letos už čtvrtou reklamaci, přestává mě to bavit.

          0 0
    • drbo  

      ahoj, mate uz nekdo konkretni zkusenost s tou Rock Shox Reverb ? dik

      0 0
      • jIrI___  

        Jel jsem ji jen pár km, vadil mi nepatrný pohyb sedla, ale hydraulické ovládání bylo příjemné.

        0 0
        • drbo  

          to asi ale nebude by design ne ?

          0 0
          • kubad  

            na svém kole mám J4 předtím sem vozil J3 a na kole co ladím Janouchovy je Reverb.

            malé srovnání :)

            Reverb má lepší ovládání, zase je složitější manipulace a případné zkracování hadice.

            má větší vaklík na sedle než J4 ale cca srovnatelný s J3 ničemu to nevadí.

            zasouvání funguje stejně jemně a pohodově.

            největší rozdíl je v zámku, nulový ofset Reverbu a lepší manipulace díky dvoušroubovému zám­ku.

            Reverb má tenčí pístnici než J4 skoro o 2mm ale silnější než

            X Fusion.

            pokud bych si vybíral novou sedlovku řešil bych to podle designu a potřeby zámku, funkčně obě bez výhrad, životnost zatím těžko posoudit J3/4 už je ověřená, váha +/- stejná

            0 0
            • drbo  

              u RS me jeste laka kompatibilita s Avidama respektive s pridelanim na riditka.

              0 0
          • tomfree  

            Mám ji asi 2 týdny,mněl jsem předtím maverick,kind shock,funkce zatím nejlepší,dobrá funkce je nastavení rychlosti vysunutí,výše zmiňovaný vakl mají všechny a nikdy mi nějak nevadil,zkracování hadice není žádný problém,v balení je vše co je k tomu třeba.

            0 0
      • Pesto  

        Ja ju uz mam doma, ale stale cakam na ram, na ktory pojde, takze zatial bez praktickych skusenosti. Rovno z krabice bola zavzdusnena a zatial som sa s tym nebabral, kedze je mozne ze budem skracovat hadicu. Mam objimku s matchmakerom.

        0 0
        • Renholder  

          zdravim, kde jsi ji kupoval? Já ji mám objednanou na koloshopu a dva týdny stále nic.

          V obchodech v Ostravě taky nikde není

          0 0
          • kubad  

            dovozce je vyprodaný, odhad je koncem měsíce nejdřív

            0 0
          • Smazaný účet  

            Ja u koloshopu objednavku stornoval a objednal u bikesportu..psali mi, ze cekaj naskladneni behem pristiho tydne. Koloshop mne nasral, kdyz mi rikali ze zjisti jak je to s dostupnosti a daji mi vedet a ani nereagovali na mail „kde je sakra problem“. Tak maj smulu:D

            0 0
            • kubad  

              ty sedlovky cca 2–3 týdny zpět byly u dovozce, ale asi se rychle vyprodaly :-(

              0 0
              • Smazaný účet  

                Taky mi psali, ze s rozmerem 31.6×380 byly problemy-asi vadna serie a tak ji poslali na reklamaci a cekaji na novou varku…

                0 0
            • Renholder  

              tak to vidim, že se takto nechovali jen ke mě:D

              jsem ještě chtěl počkat, ale kdybych ji někde mohl mít dřív, tak jim to taky stornuju

              0 0
            • Renholder  

              akorát u toho biesportu mi vadilo, že to prodavájí bez té odvzdušňovací sady…údajně je docela nutná( prý často se prodávají zavzdušněné)

              0 0
          • Pesto  

            Kupoval som z nemeckeho ebayu za 229e. V piatok v noci objednane, v nedelu poslali mail, ze odoslane a v stredu rano som ju mal, aj ked postovne vyslo 16e. Trochu ste ma ale vystrasili s tou vadnou seriou, pretoze mam rozmer 31,6×380.

            Balenie bolo komplet v RS krabici aj s odvzdusnova­cou sadou.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Taaak, reverb 385/31.6 je uz na bajku. Prvni zjisteni: dochazi mi misto na riditkach-takze je cas na nove razeni ktere prijde na brzdove obimky.

      Na sedlovku se musi tlacit pokud mozno v kuse, jinak se ji moc zasouvat nechce, ale uvidim az se trochu rozchodi. Hydrostelung dobry:)

      0 0
      • PHiLiPZ  

        mozes mi prosim zmerat minimalnu dlzku sedlovky, ktora musi trcat z ramu? vdaka

        0 0
        • Smazaný účet  

          V ramu musi byt 18.5 cm a couhat jenom ta stribrna matice ktera ma 3,5 cm…zarazil jsme ji celou do ramu tak, ze mesi ramem a tou matici jsou asi 3mm…neni tam zadne upozorneni jak by mela byt zarazena, takze pohoda:)

          Dneska jsem ji otestoval a uplna parada-do chvile, kdy protekla kapalina v ovladaci pacce a sedlovka se stala nehybnou:( Takze reklamace:(

          0 0
          • tomfree  

            Nemáš to zavzdušněné?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Odvzdusneni jsem zkusil a ted se zda, ze slape jak ma. Ale i tak je okolo ovladasi packy trochu prosakleho oleje. Jeste ji dam nejaky cas jak se projevi:)

              0 0
    • jarek.cz  

      Vozil sem pul sezony Joplin 3 a je to parada. Kazdopadne se ale vyplati si priplatit za ovladani z riditek. Dolu to neni problem ale pak nahoru v terenu sem si vetsinou musel zastavit ;-) Precejenom nadsednout, slapat, drzet se jednou rukou a druho smatrat pod sedlem neni v technickych pasazich uplne ono.

      Ted menim ram a budu se ji zbavovat, tak kdyby ji nekdo za 2k chtel tak at se ozve (prumer 31,6), je skoro nova :-) Pripadne pokud by nekdo vymenil za jinej teleskop v 30,9 tak taky… jarek(at)jarek.cz

      0 0
    • lubomir  

      Chtěl bych se zeptat jak jsou na tom teleskopické sedlovky s váhou jezdce ? Mám 115 kg a uvažuji o teleskopické sedlovce na nového Intense , ale nevím jestli to při mojí váze není zbytečná investice .

      0 0
      • tomfree  

        Nebál bych se toho,jen bych se vyhnul sedlovce se zahnutím,protože když ji zatížíš tak hůře zasunuje,než ta s přímým zámkem,zatím mám nejlepší zkušenosti s reverbem.

        0 0
      • newbie  

        váha plusmínus stejná, KS-i950r zatím (cca 500 km) funguje bez jakýchkoli problémů :-)

        0 0
    • halleer  

      No já mám zkušenost s KS 900R a s RS reverb. Abych pravdu řekl obě co se funkčnosti týče jsou skvělé, žádná vůle, žádný pazvuky a zdvih je taky stejný. V jednoduchosti prvotní montáže KS daleko jednodušší a příjemnější(neumim si představit krácení a odvzdušňování u RS bez sady za pětikilo). Zase reverbu stačí pro zásun do trubky jen 8 cm navíc je o 2 cm delší takže jasná volba pro dlouhány. Design si myslím je pěkný u obou, zpracování a výbava hovoří pro reverb. Zase páčka ovládání je lépe schovaná u KS, takže kdo má ve zvyku padat je pro něj asi lepší volba KS navíc když se naplno vysune je slyšet klapnutí což je docela dobré. Štelování rychlosti vysunutí u RS je podle mě k ničemu, stejně to každý asi nechá na nejrychlejší. Já osobně bych volil to co je momentálně dostupný na trhu a spíš podle ceny či (pro někoho) vzhledu.

      0 0
    • Roman11  

      Mám REVERB 14 dní a moje poznatky jsou následující – funkčnost je výborná, má ale nepatrný vakl jak ve směru předozadním, tak kolem osy. I při jízdě je ten předozadní vakl malinko znát ale už jsem si zvykl a nevadí mi to. Otázka je, jak moc se bude vakl zvětšovat s přibývajícími kilometry. Štelování rychlosti vyjíždění sedlovky funguje též dobře, já to mám osobně víc utlumené, aby nevyjížděla tak rychle. Mám provedení s páčkou na pravou stranu řidítek, já ji ale namontoval na levou stranu zespodu. Ergonomie je tak lepší. Mám ale brzdy HAYES a řazení SH. V případě montáže na kompatibilní koncernový AVID+SRAM by byla ergonomie páčky (dosah palce)zřejmě lepší. Jinak rozsah 125 mm je dle mého soudu pro mne zbytečný, až dolů ji při sjezdech nikdy nezasouvám. Takže i rozsah Joplin 3, která má 75 mm by stačil.

      0 0
      • PHiLiPZ  

        mam objednanu od pondelka, ale kedze som si nevsimol, ze odo mna ako noveho zakaznika na overenie identity chcu sken ID a kreditky, tak to zatial este ani neposlali :(

        aj tak lezim chory v posteli a pocuvam burku, buduci vikend snad uz budu podmienky na testovanie

        0 0
    • eukalipt  

      a máte někdo zkušenosti s tímto kouskem ? cena je naprosto bezkonkurenční, jediné mínus je poměrně malý zdvih http://www.axitbikes.eu/index.php…

      0 0
      • psedma  

        na to jsem nedávno taky koukal, je to novinka pro letošek, takže s tím asi zkušenosti ještě nikdo moc mít nebude… ale docela uvažuji, že bych ji vyzkoušel… i když raději bych verzi sp-t04 s ovládáním z řídítek…

        0 0
        • eukalipt  

          jak tady už nekdo říkal, nechce se mi tahat bowdeny a mít další nesmysl co mužu při nějakém nedobrovolném přistání na zemi urvat, také uvažuji o koupi a proto shaním nějaké info, navíc je to asi zatím jediná za poměrně rozumnou cenu

          0 0
          • pepino  

            Za nižší cenu je http://www.axitbikes.eu/index.php…

            s kabelem z řidítek vyjde na 2200 http://www.xxcycle.com/ksp-851,,en.php

            0 0
            • psedma  

              sice je levnější, ale pro někoho u ní může být dost „ale“… jednak odpružená, jednak pro někoho malá celková délka, a průměr 27,2mm taky nemusí každýmu vyhovovat… ale věřím, že dosti lidem dobře poslouží…

              0 0
              • pepino  

                Já myslel tu bezkonkurenční cenu u tý předešlý, že existuje ještě levnější. Jinak tahle skutečně slouží rok a půl bez problémů, jen jsem měl litr připlatit na dálku.

                0 0
              • pepino  

                Má 380mm, to mi moc krátký nepřijde.

                0 0
                • Atilla  

                  No já jí mám tak 4 měsíce a to černění už je skoro pryč, vakl stejný jako Joplinky, atd. Občas na ní stříknu silikon a pak zas chodí. Nepruží. Jen při velké ráně, nebo v zasunutém stavů(při nasednutí asi o 1cm). Za ty prachy jsem spokojený. Když vidím jak všichni ty krámy za 6 litrů po 200km reklamují, tak mě netrápí ani ta šílená váha.

                  0 0
                  • pepino  

                    Černění taky slejzá, to je mi fuk, vakl zatím nemá, tak za ty prachy..

                    To pružení to samý, jen při velký díře, v zasunutym stavu a při nasednutí ten centák, to by nemusela, ale zas tolik to nevadí.

                    Váha je 630gr

                    0 0
            • eukalipt  

              hlevní nevýhodou je úzký průměr, já potřebuji 30,9 a kdybych bral s menším průměrem a redukcí bál bych se vzhledem k mé váze a stylu prasojízdy, že skončím se sedlovkou v pr…

              0 0
      • Kynio  

        mrkni na inzeráty a kup si joplinu..cena okolo 3000Kč je v inzerátech co chvílu ;)

        Jinak já mám KS i950 a po 600km bez problémů a bez vaklu. Vysouvám a zasouvám na každé vyjížďce několikrát. Nikde žádný vydřený rýhy, jak se povídalo (chyba u i900)

        0 0
    • psedma  

      tak mi dnes přišla XLC Pro SP-T04, tedy verze s ovládáním z řídítek. Už jsem ji byl i projet a nevypadá vůbec zle. Trochu jsem se bál, že mi nebude stačit 9cm zdvihu, ale stačí mi to úplně bohatě… Co mě překvapilo je fajn zámek sedlovky, dá se nastavit plynule jakýkoliv úhel.

      Pro začátek jsem si teda musel trochu pohrát s nastavením lanka, aby fungovalo jak má. Při zasouvání je potřeba tlačit na špičku sedla(mám úhel sedlovky 72° a k tomu ještě posunutý sedlo celkem dozadu). Vysouvání by klidně mohlo být rychlejší, ale zase se dá dobře nastavit, když potřebuju chytit nějakou mezipolohu… Váha teda dost tragická, i s lankem 740gramů, což je zatím asi jediný negativum, ale tak nějak jsem s tím počítal…

      takže zatím ji hodnotím docela pozitivně, uvidíme časem, jestli se vyskytnou nějaké problémy…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Než vozit třičtvrtě kila navíc, to snad raději zastavovat :0) Krom toho za 2.6 už se dá koupit nějaká pěkná lehká sedlovka :0) Ale ať slouží ;0)

        0 0
        • jIrI___  

          „Než vozit třičtvrtě kila navíc…“

          Běžně jezdíš úplně bez sedlovky? :-O

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ty ale hrozně slovíčkaříš. I kdyby tak než vozit půlkila navíc, to raději zastavím a sedlovku zasunu/vytáhnu. Půl kila je fakt moc nehledě na téměř 100% bezporuchovost neteleskopické sedlovky.

            0 0
            • pepino  

              Nebo zajdu občas do posilovny.

              0 0
            • Soreno  

              No kdo nevyzkoušel neví o čem mluví – na to že jezdíš IQ6 tak bych rozdíl 200g neřešil :-))) to je svačina v batohu.

              Jen pro porozumění měl jsem na svém kole sedlovku fsa cca 300g ted KS 500g :-)))

              sedlovku jsem koupil novou na aukru za 3000 a kdybych se měl rozhodnout jestli sedlovku teleskop nebo nějakou ultralehkou XC bestii která se mi pak zlomí a zabodne do ****** tak je rozhodnutí snad jasný :-)))

              0 0
              • Smazaný účet  

                No nevím, zrovna třeba Thomsonky jsou lehký a určitě bych se u nich nebál, že se mi zlomí a zabodne do ****** :0)

                0 0
            • Jenda  

              njn ty jsi ale holt nepochopil ze u teleskop sedlovky nejde o hmotnost ale o fci. To co tu placas je stejny jako kdyz bys tvrdil ze odpruzena vidle je blbost ze staci pruzna ocelova no a kdyz to bude moc drncat pojedu proste pomaleji.

              Za me je teleskop sedlovka jedna z nejlepsich vychytavek pro AM/Enduro jezdeni.

              0 0
    • Luk77  

      Tak jsem se taky uklikl :-)

      0 0
    • ticho.cz  

      Ja koupil Rock Shox Reverb na pravou stranu dalkove ovladani s Matchmaker od kupkolo

      Kupkolo dodava od dodavatele pro CR http://www.cyklozitny.cz/

      0 0
      • cat  

        Ten matchmaker funguje jak..Na to jeste nejak pridelas razeni? Jinak mas brzdy hodne narazeny na gripy:)

        0 0
      • McBlacky  

        čím máš přichycený bovden lanka řazení k hadičce sedlovky?

        0 0
        • Janouch  

          to vypada jako nejakej platovej nebo gumovej clanek retezu

          0 0
        • bruco  

          V baleni su 3 plastove uchyty, ktore sa nacvakavaju na hadicky. Vyzera to ako male puta.

          0 0
    • Pesto  

      Tak moj Reverb vydrzal 4 mesiace. Odislo nejake testnenie na vzduchovom pieste, neudrzi tlak. Odoslane na reklamaciu do nemecka, uvidime ako rychlo to poriesia..

      Inak po prechode z hydraulickej spat na klasicku sedlovku je to celkom sranda. Ked uz je to sedlo dole a treba slapat, tak to aspon nuti clovek ist zo sedla a trochu zamakat:)

      0 0
      • Janouch  

        muj reverb vydržel tak mesic ježdeni pak sel na opravu cca 650,–reklamovat jsem ho nechtel jel jsem na dovcu s kolem a nechtel jsem cekat mesic na vyřízení (byl kupovanej z Rakouska) bylo skřípnutý tesnení a ucházel vzduch po mesici znova ten samej problém a po týdnu zas… tam zase to tesnéní prasklo … tech tesnících kroužků je tam asi 5 nebo tak nejak tak jen cekam kdy vodejde dalí až budou všechny vyměněný jo servis delal Bike Live ale platil jsem jen ten prvni ostatní vzali na sebe…

        0 0
        • cat  

          tak to nejsou nic moc zpravy, budu setrit a verit ze spokojeni uzivatele se neozyvaji:)

          0 0
          • Janouch  

            nevim co se mohlo ****** ,ale snad už bude pokoj hlavne, že není poškozená nejaká součástka to tesnení je sranda jen na to cekat mesic na vyřízení reklamace je soda

            0 0
      • Pesto  

        Reverb prisiel minuly tyzden z nemecka, ako novy, vsetko funguje ako ma.

        0 0
    • cat  

      Takze reverb ma 125 mm a joplin 100 mm zdvih? Potrebuju vic nez ma muj 100 mm Spesl teleskop.

      0 0
    • eukalipt  

      a znáte někdo tuhle ? http://www.axitbikes.eu/index.php… , dlouho jsem rozmýšlel a byl jsem rozhodnutej jít do KS, ale cena mě přesvědčila, zdvih 95mm na AM/EN je tak akorat, víc bych nepotřeboval, ovladani funguje a zatím sem s ní neměl žádný problém a to nejsem lehká váha a kolo rozhodně nešetřim

      0 0
      • Janouch  

        mě by tam vadilo to ovladaní pod sedlem :( a zdvih je taky malej :( čím víc tím líp

        0 0
      • mr.antik  

        někde jsem viděl hmotnost a ta byla dost brutální, asi tři čtvrtě kila

        0 0
      • psedma  

        tak jsou to prakticky přesně 3 měsíce, co jsem tu u této sedlovce psal.

        Poznatky za tu dobu? Lehký stranový vakl (chycení za sedlo a otáčení doleva doprava), jedna velká rýha ve spodní části vysouvací části, a nějak mi blbne ovládání z řídítek, nevrací se na sedlovce do zamčené polohy, takže tomu musím pomoci vždycky rukou.

        Sedlovku jsem používal dosti intenzivně, celé prázdniny v oblasti Saalbach-Hinterglemm, převážně dolekopcom, ale i dosti šlapání a časté vysouvání zasouvání, a skoro každý den kolo za sedlo na rameno a do schodů – to bych řek, že jí asi nedělalo moc dobře. A taky bahna bylo některý dny víc než dost. Jinak jsem celkem lehká váha a kolo taky nešetřím.

        Takže resumé: až se vrátím, tak jde na reklamaci, jinak jsem s ní byl celkem spokojen, dokud bezproblémově zůstávala ve vbraných polohách, vakl taky cítím jen v rukou, při jízdě nepozorovatelné… ale nemám přímé srovnání s konkurencí… váha by mohla být lepší, ale to je zas o penězích a konkurence na tom taky není zrovna dobře…

        0 0
    • logoman  

      Mne se docela pozdavaji nove KS supernatural az 150mm, to uz se mi zda jako dobrej zdvih.

      0 0
    • ticho.cz  

      Tomu rikam sedlovka :-)

      http://youtu.be/4IDH_23r5Dg

      0 0
    • cat  

      http://www.blacx.eu/

      0 0
    • Johny5 OSHA  

      Zdarec, pripojim se s dotazem: Resim darek pro bratra a byla by to prave teleskop. sedlovka jako darek. Jenomze nemam po ruce jeho kolo a netusim jak velkou sedlovku (prumer/delka) do toho je schopen nasadit. Kolo je GT FORCE 1,0 rocnik 2010. Pokud nekdo mate poneti jaka delka je optimalni aby to pobral ram, poradte. Uvazuji nad CB Joplin 4R (ten je snad jen v delce necelych 400mm) nebo nejaky kind shock, ale stale nevim co brat. Mate nekdo zkusenosti?

      Diky moc J5

      0 0
      • Johny5 OSHA  

        Nikdo nic? Snad by mi stacilo kdyby nekdo s forcem zmeril hloubku sedlove trubky. Ten Jopplin se dela jen 400mm, tak netusim jestli pujde celej do ramu

        . :(

        0 0
        • psedma  

          kdyt to ma rovnou sedlovou trubku, tak co prosimte resis? Tam pujde zasunout cela urcite, a stejnak ju celou zasunutou asi vozit nebude… tady neni co resit…

          0 0
          • Johny5 OSHA  

            Dekuji ti za postrceni. Tak to bude asi ten Joplin, kdyz tam neni zadne omezeni v ramu. Jen doufam, ze je to lepsi vyber nez ten kind shock, vzhledem ke kvalite, funkci, pomer cena vykon, aby z toho byla radost x8)

            0 0
            • cat  

              Bohuzel neni. KS je lepsi vyber. Joplin se dela jen ve 100mm verzi, coz je pro nekoho malo. Jinak sedlovka se da vzdycky zkratit a ty prumery najdes urcite nekde na netu.

              Taky se podivej, jestli ma „hokejku“, tzn offset nebo rovnou, aby si mu nezkazil posed. V offsetu dela ze 125mm sedlovek jen KS.

              0 0
              • Smazaný účet  

                „Sedlovka se dá vždycky zkrátit“ ?? Teleskopická asi těžko že? :0)

                0 0
              • Johny5 OSHA  

                Tak te delky jsem se bal kvuli zasunuti, aby se to dalo strcit az na doraz, az jakoby po zamek te sedlovky. …tak to se povedlo, to jde…treba druhej Bratr ma GT MARATHON a ma sedlovku delsi a neda ji celou do ramu (ted resi kolik ji zkratit aby prave mohl snizovat vysku rozumne do prudkych sjezdu), proto jsem se ptal. Tak nakonec to vyhral CB Joplin, toho zdvihu jsem se bal, ze nebude stacit, ale uz jen to ze je to CB mu udelalo neskutecnou radost, to proste jako darek necekal ;).

                Offset prave mel, toho jsem si nastesti vsiml a ten je stejnej jak na te puvodni. A ten zdvih se me osobne zdal taky jako docela malej, nicmene uz je to koupeny a tak ted uz musi soudit jen bratr jak mu to bude vyhovovat… Ma ted dost prace, tak nebyl cas to projet. Uvidime co vydrzi… doufam, ze je to kvalitni kus, vypada krasne!

                Dekuji za reakce! J5

                0 0
    • Specík  

      Mám dotaz, lze na RS Reverb nastavit sklon sedla, nebo má pouze klasický zámek? Potřebuji teleskopickou sedlovku na které jde nastavit sklon sedla. Klasický zámek nechci, protože jezdím hodně po lese a rve mi to pak srdce (koule) :D díky

      0 0
      • kubad  

        samozřejmě že jde :-) ale je to klasický záměk,nevím co tím myslíš

        0 0
      • Smazaný účet  

        sklon sedla umoznuje nastavit plynule-jsou tam dva srouby ktere se pretahujou.

        0 0
      • PHiLiPZ  

        je to lepsie ako jednosrobove riesenie, pretoze nema drazky a nastavenie je uplne v lubovolnom uhle

        0 0
        • Specík  

          Podobnu sedlovku s dvěma šrouby mám, právě proto jsem se chtěl zeptat :) Na některých bajkach je jen jeden šroub (klasickej zámek) a nejde s ní štelovat – a to nechci.

          Proto jsem se ptal, zda lze tu teleskopickou štelírovat.

          0 0
          • MaPa  

            asi tě překvapí že i s jedním šroubem jde sklon sedla měnit :-)

            0 0
            • psedma  

              a u některých systémů na jeden šroub dokonce i plynule, bez skokových zoubků :-)

              0 0
          • PHiLiPZ  

            kedze uhol sedlovej trubky byva velmi odlisny a rovnako uhol lyzin so sedlom nemusia byt vzdy v rovnakom uhle, nepredal by vyrobca vela sedloviek so zamkom v jednom smere

            jednoduchsie zamky su na 1 srob je na obrazku

            tam je prave ten problem, ze koli drazkam/zubkom sa neda nastavit lubobolny smer

            0 0
    • liBorec  

      Zdravim bajkforari,mam takovej asi trosku hloupej dotaz.chci koupit teleskop a nevim jakou delku.normalni sedlovku potrebuju 400mm aby sla poradne vysunout,ale zas nejde plne zasunout.takze bych potreboval vedet,jestli se delka teleskopu uvadi v zasunutym nebo vysunutym stavu,aby se mi vesla do ramu.moc dekuju za odpovedi

      0 0
      • Breakpain  

        Samozřejmě to není v zasunutém stavu ;).

        No budeš muset hledat co nejdelší sedlovku … protože pokud potřebuješ 400, tak třeba KS dělá(lal) jen 385 a to je málo. Navíc, jestli se nepletu, u teleskopů se musí více zasouvat do rámu … Já si takhle naběhl. Přesně v téhle kombinaci a pak mi asi 2–3 cm chyběly. Na AM kolo jsem to tak moc neřešil a stejně jsem se teleskopu zbavil (reklamace několikrát, přestalo mě to bavit – ona je to v podstatě taková vlastnost teleskopů … prostě se rády „serou“).

        0 0
        • liBorec  

          Dekuju moc.prave procitam,jak to vsechno stoji za h… a sem z toho dosti nestasten!ale vyzkouset to musim :)

          0 0
          • georgio  

            KS rozhodne dela i 420mm, jen ji do CR uplne standartne nedovazej, v DE ji sezenes bez problemu…alespon i900 a i950

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.