Jedovnice - GT Zaskar Challenge - 13.9.08

180 nepřečtených
  • Corbett

    Ve stínu slavnějších a známějších Sudet tu letos tuto akci nikdo neřeší. Přitom se dle mého názoru jedná o velmi zdařilou akci. Dle startovní listiny je už na 700 předběžně přihlášených – tak kdo jedete?

    PS: a aby řeč nestála, tak se jako pravidelný účastník ptám místních, co nového na trati? To že bude sucho a velmi prašno je asi všem jasné, ale něco na co by jsme nemuseli být tak úplně připraveni :) 

    Jinak já se jedu, jako se už stalo pravidlem potrápit na dlouhé:(

    0 0
    • Jaroslávek  

      Letos se mnou nepočítej. Loni těsně před tebou, na Drásalovi dáááleko za tebou.

      0 0
    • Paja  

      tradicne dlouha

      0 0
    • Arty  

      Munulý týden jsme byli projet trať a toho prachu bylo fakt hodně (sem tam 30 cm).

      V úterý a včera, ale pršelo tak doufám, že v sobotu to nebude tak hrozny…

      0 0
    • Charles2k  

      Letos jsem chtěl konečně jet (vždy mi do toho v posledních letech něco vešlo) a místo toho ležím se zlomeninou :-(  Akorát jsem letos po části trasy jel terenní triatlon a docela se to dalo.

      0 0
    • Splinter  

      jedu krátkou..

      0 0
      • destr  

        a co sudety? ;-)

        0 0
        • Splinter  

          Sudety za pár let:) Btw škoda toho mazce:( Zatím na nejlepší padesátku se mi v žebříčku posunuly 3vrchy Vysočiny:) Ale doufám, že příští rok Mazec bude…

          0 0
          • destr  

            Tak napiš Zvěřinovi mejla a poptej se, proč se to nejelo a jestli se to vůbec ještě někdy pojede.

            0 0
      • Blade  

        To sou věci:) Tak ne, že se mi budeš motat před předním kolem a fňukat, že se vezu ;-)

        0 0
        • Splinter  

          Stačí říct levá nebo pravá rád ti uhnu..

          0 0
        • brantec  

          Ha ha ha, tady to chvastani v kontextu s vysledkama vyzniva ponekdu trapne a nezachrani to ani vymluva na studeny pocasi;-)

          0 0
          • Blade  

            Hoši, jen si to užite, já vám to přeju ;-)

            0 0
            • Splinter  

              Děkujeme, jsme velice rádi, že sme tě porazili ooo pane veliký a nedostižný…

              0 0
            • brantec  

              Ja bych si to nijak neuzival, ale kdyz ty mas pred zavodem plnou hubu hloupejch kecu:-/ To potom mam fakt radost, ze ses az za mnou:-)

              0 0
    • destr  

      Prej před první občerstvovačkou je spadenej strom přes cestu.

      0 0
      • Blade  

        V tom korytě/sjezdu? To by mohlo být zajímavý :o)

        0 0
      • rock  

        Jo, vsobotu tam byl. Ale po tom, jak perfektně organizátoři loni za poslední týden uklidili trať, jsem ochoten věřit tomu, že i tato pastička bude zítra pryč.

        0 0
    • Stereo  

      Taky se hlásím na dlouhou. Jen ještě stále nejsem rozhodnutý, jestli pojedu na fullovi nebo na HT.

      0 0
    • jojina20  

      Taky dlouhá..

      0 0
      • defenger  

        …tak také jedu s kamarádkou, prvně v životě… Tak snad mne nesmetou ti chrti, co jedou na  bednu… asi budu jediný turista. S blatníky a nosičem, ale sundávat, kvůli jednomu dni se mi to nechce :-)

        0 0
        • Corbett  

          Ty co jedou na bednu uvidíš pokud to stihneš až v cíli při vyhlášení výtězů -:)

          0 0
        • zbartos  

          Nosič jsem sundal, mám tam jen horní objímky, ale blatník raději beru...... Takže se uvidíme na druhé občerstvovačce, tam mi většinou dojde a další kopce už tlačím (bílý Marin s blatníkem)..... Letos jedu podruhé krátkou (1 x jsem jel dlouhou) a chci m.j. srovnat čas na HT s časem který jsem měl před cca dvěmi lety na manželčině fullovi......

          0 0
    • marapara  

      Taky jedu krátkou

      0 0
    • Martula  

      Hodně štěstí všem, jedu na Šumavu objet kousíček Krále a poté mažu do Plzně na závody.

       

      Tak bez nehod! :c)

      0 0
    • destr  

      Kurnik šopa, mě se tak nechce :-(

      0 0
    • Pavel  

      Kurnik šopa, mě se tak chce :-( Ale nemožu, už jsem slíbil své drahé, že zítra na kolo nee (prchl jsem dnes, prchnu v neděli). No ale stejně bych to asi nestíhal…

      0 0
    • Stanley_vy  

      Tak jsem se letos konečně odhodlal a taky se přihlásil na krátkou. Minulý týdeen byla trať opravdu hodně prašná a oproti loňsku si myslím, že přibylo míst, kde se vyřádili „lesní silničáři“ a naněkolika místech cesty „vylepšovali“ štěrkem 16–32. :-/

      0 0
    • rasputin  

      Tak já taky jedu! Jako tradičně a vždy krátkou :D V Jedovnicích jsem byl týden se školou a už se těším na závod, jedu poprvé, příroda je tam moc pěkná…

      0 0
      • Corbett  

        Jak to zitra vidis. Posledni dobou je to sama bedna, tak co v Jedovnici?

        0 0
        • rasputin  

          Nespletl jsi si mě s někým?!?!? Bedna byla jen minulý týden…:D :D Jako moc to nevidím jedu v kat. od 18 do 39 let nebo tak nějak to tam je. Tak nevím, uvidím jak se s tím poperu. Trať vůbec neznám a pojedu spíš na jistotu, protože se nechci někde rozstřelit a polámat, čekají mě totiž ještě hned pak další dva závody…

          0 0
          • Corbett  

            Né, nespletl -:)

            Však to stačí. A co Rusavská50? Tam si také zajel solidní výsledek, ne?

            0 0
            • rasputin  

              Na Rusavské jsem byl čtvrtý. A to mě hodně mrzelo, ale na víc jsem neměl. Ke konci jsem se hodně trápil, týden před R50 jsem skoro netrénoval, měl jsem střevní problémy a nakonec jsem byl rád, že jsem byl rád!!

              0 0
    • destr  

      Tak a jde se na to…hodně štěstí všem.

      0 0
    • marapara  

      Dneska to jelo dobře, 56. flek v čase 2.20 a nejaké drobné na krátké trati :)

      0 0
    • Stanley_vy  

      Můj první závod v životě. Dojmy veskrze kladné, 297. místo, 2:55:07. Ale trošku zákeřnou „radost“ jsem měl z množství defektistůna cca 40. km, kde je přes cestu železný svod na vodu a já už tam letos cvakl duši dvakrát. :)

      0 0
      • marapara  

        To musíš přeskakovat :)

        0 0
        • Stanley_vy  

          No právě, že to přeskakuju, ale letos jsem dvakrát dopadl na hranu a cvakl, tak jsem dneska raděj přibrzdil. :)

          0 0
          • destr  

            To já tam cvaknul obě kola, bo sem vůbec netušil, že to tam je a předjížděl sem zrovna někoho z vnitžní strany, takže nebyla šance, že bych to stihnul skočit…no a pak sem měnil ještě 2×…jinak na tacháču sem měl čas 2:28, ale už sem se na to pak vyprdl a jel s důchodcema…jinak ještě v tom posledním rychlym sjezdu mi vypadla pumpa při přeskakování těch odvodnovacích kanálů, takže sem se pro nu ještě musel vracet…takže super závod

            0 0
      • storm!!  

        40.tej ? to je rychlá cesta od 2.občerstvovačky k prudké levé, jak následuje prudký kopec,jak sem tlačil kolo?

         
        0 0
        • destr  

          To je ono, ale zhruba 36. km

          0 0
          • Stanley_vy  

            Jo, asi jo, 40. je v tom stoupání tuším.

            0 0
            • Arty  

              No po tom prudkým kopci kde se tlačilo pak byl sjezd. Jeden žlábek byl asi 2× širší než ostatní. Já když jsem ho přejížděl tak jsem viděl cca 6 lidí co za něm lepilo…

              0 0
              • Stanley_vy  

                To inkriminované místo bylo s tou prořízlou rourou po sjezdu od Bukovinky. Těsně před ní je vpravo jakási „točna“. Za ním pak byly ještě dva klasické kovové žlábky a pak pár kamenných propustí, následoval minibrod, otočka a stoupák s tlačením.

                0 0
    • Blade  

      Na tu bídu asi dobrý. 2:11:30, 29. flek. Nesedí mi tohle studený počasí, navlečenej a stejně zmrzám :-/

      0 0
      • marapara  

        Taky mi neseděla ta kosa a hlavně studený vítr. A taky ten prach … budu to moset večer spláchnút burčákem :)

        0 0
      • Splinter  

        Prvních 30km bylo asi tepleji a ochladilo se až pak, že?:)

        0 0
        • storm!!  

          Když přestanou prorážet vzduch ti před tebou, tak se ochladí…

          Dnešní cíl vyjet Pole-Position na další rok jsem splnil (stát pul hodiny v té zimě na startu bylo dneska hrozný), čas pod 2:20 jsem ale nestlačil…dal­ší rok.

          Lidi, taky jste si vzali „pohár pro každého“ jen tak z bedny u velkého občerstvovacího stanu ? kamoš si jich nabral poněkud více :) nikdo to tam nehlídal, jen si tam tak stály bedny s pohára :o)))

          0 0
          • Splinter  

            ne máme jenom jeden:-D jinak ta kosa ráno byla strašná, sem v tom jel ráno na start a myslel sem že se vrátím dom ještě pro nějaký oblečení, ale su línej:)

            0 0
          • Stanley_vy  

            Sakra, jsem pořád čekal, že se ty poháry budou vydávat nějak organizovaně. :-/

            0 0
    • rasputin  

      Poprvé a za 2:15, závod mě mile překvapil, nečekal jsem, že bude tak pěkný…hodně se mi líbil. Prach mi, ale docela vadil hlavně ve sjezdech, v kterých jsem hodně brzdil a dával si velký pozor, což mě celkem dost brzdilo…

      0 0
      • Corbett  

        Dobrý čas.

        0 0
        • rasputin  

          Díky, taky jsem spokojen!! A co ty?? Jak bylo?

          0 0
          • Corbett  

            Pořád jsem měl pocit, že jedu hrozně rychle. Žádná krize, prostě pohoda, ale dle výsledného času to zas tak rychlé nebylo – 5:43   Už jsem to jel rychleji.

            Lituji toho, že jsem si nevzal návleky na kolena. Nebyla mi zima, ale kolenům to nedělalo dobře – pobolívali. Ale nemělo to zvláštní význam na to jak jedu.

            Koupím si kalhoty pod kolena.

            0 0
            • skier  

              No když jsem na startu čuměl kolem sebe,tak jsem byl jeden z mála co měl dlouhé návleky,ale nelitoval jsem.Hold my staří už máme o sebe strach :-))Od rána mě bolela hlava,tak jsme hned po guláši valili domů.Zhodnotíme to jindy:-) Jinak dobré to bylo.Po prvních 5km jsem nadával na co jsem se to nechal zlákat,ale pak už to bylo zajímavější.Škoda toho prachu,jelo se pořád ve vlaku a bylo prd vidět.Jinak jsem si odjel svůj standard 2:49

              0 0
            • rasputin  

              Tak hlavně, že se jelo dobře, ne?? To je skoro to nej, když se nejede dobře, tak to stojí za nic celé…

              0 0
      • skier  

        Jo,jo pěkný čas…mládí vpřed.

        0 0
    • defenger  

      Ahoj. Tak jsem si to taky užil. První závod a skvělý zážitek, jen z těch technicky náročných sjezdů jsem mněl strach… No a u první občerstvovačky mi praskla patka přehazovačky. Než se vyměnila, klesl jsem mezi poslední. také jsem tam někomu poskytl duší, prý má číslo 25, nebo tak nějak… No a pak už jsem jel sám a pohodově. Jen to značení bylo někde dost špatné… a také se už tam připletli „civilové“. jedu divčinu jsem vyděsil,když hodlala „odskočit“. A když jsem pak doma, sundaval kolo z auta, mněl jsem prázdnou přední duši…

       
      0 0
      • Stanley_vy  

        To jsi byl ty, kdo se vracel s patkou zpátky k občerstvovačce z toho stoupání?

        0 0
      • brantec  

        25 jsem mel ja, ale dusi mi nikdo nepujcoval, protoze jsem ani nedefektil, toz tak;-)

        Jinak te patky je skoda..to nasere:-(

        0 0
        • marapara  

          Já jsem měl startovní číslo 26 :) … a duši mi taky nikdo nepůjčoval :)

          0 0
    • Arty  

      Můj první závod, krátší trať, čas 3:08 celkem pohoda…

      Naštěstí bez defektu žlábky jsem přeskakoval :)

      0 0
    • Splinter  

      Tak taky něco sepíšu…

      Ráno 35km na start bylo v tý kose hnus, minimum sem naměřil 6°C, ideál mám tak o 30°C vejš:)

      Před startem sem vypil tak 3/4 litra koly, fuj, sem bublal eště 20km po startu..

      Proti tomu větru se jelo po startu pomalu takže pohoda.

      Po najetí do terénu se utrhlo (zase čelo), chtěl sem si sjet tak na to 10místo ale v prvním sejzdu sem zůstal viset za pomalejším a už se to vezlo…

      Trať mě překvapila nejvíc.. Sem čekal samou šotolinu ale hezkých úseků bylo dost a to jak nahoru tak dolů. Odvodňováky vždycky skáču, vidím, že se to vyplatilo:)

      V cíli guláš a čekání na dojezd dlouhé..

      Na bedně sem nebyl, v tombole taky nic, snad příští rok (ta tombola aspoň teda:-D)

      No a celkově 19. místo čas 2:07:29

      mohlo to být tak o 2–3minuty lepší, ale nevadí, spokojenost:)

      A gratulace k pěkným výsledkům Brantecovi a Pájovi!

        
      0 0
      • Splinter  

        jo a sjet Davida o cca 80m mi trvalo asi 4km nebo kolik, nechtěl počkat potvora:)

        0 0
      • rock  

        Trať mě překvapila nejvíc

        To nechápu … vysvětli mi, prosím, jak Tě může překvapit trať, když to máš víceméně za barákem, vede to přes cílovou destinaci devadesáti procent Tvých švihů a v okolí znáš každej šutr z obou stran ?

        0 0
        • Splinter  

          Neznám ty lesy za Račicema.. Moc nejezdím do oblasti „Jedovnice sever a severovýchod“

          Trať neznám, nikdy sem si ji cíleně neprojížděl a ty části co znám, jsou většinou šotolinový, tak sem žil v tom, že je taková ta trať celá…

          :)

          0 0
          • storm!!  

            detail ohledně délky závodu – proč je to 54km, když to tolik nemá ? podle mě cca 51km.....

            0 0
            • Splinter  

              já nevím kolik to mělo:) Dojel sem dom a na tachecu 120km, ale 54 to nebylo…

              0 0
              • storm!!  

                odečti si cestu na závod, rozjetí a cestu domů a máš délku závodu :)

                0 0
              • Stanley_vy  

                Já měl 54,3 km.

                0 0
                • Blade  

                  Já lehce přes 50

                  0 0
                  • destr  

                    Tak nemáš taky podvádět.

                    0 0
                    • brantec  

                      Me to ukazlo 52.4 km, ale nepodvadel jsem (narozdil od nekoho:-(( ) Budu muset pridat nejake ten centimetr k obvodu kola:)

                      0 0
                      • Stanley_vy  

                        Asi nějaká zkratka. :)

                        0 0
                        • Aňula  

                          Souhlasím s 51. nechápu jak mohl někdo naměřit 54 a více :-)

                          0 0
                          • Stanley_vy  

                            Měla si to jet poctivě, jako my a měla by si taky 54 km, ne tak řezat ty zatáčky. ;-) Jinak gratuluji k umístění.

                            0 0
                            • Aňula  

                              Díkec ;-) jinak já sem ta co v zatáčkách nejvíc ztrácí, tím že je projíždím mega voblókem :-D takže tím to nebude :)

                              0 0
                      • marapara  

                        Já měl také 52.1 km

                        0 0
                      • skier  

                        52,2km přesně :-)

                        0 0
                    • Blade  

                      Naměřilo mi to nejmíň a pak mě někdo bude osočovat, že mám dva magnety ve výpletu :o)

                      0 0
                      • pepek  

                        2 magnety fungují výhradně pro pohádkové zkazky o AVG na netu a na Buku. Na závodě je nejlepší zkrácení trati :-)

                        0 0
                      • storm!!  

                        neber si to tak :o)

                        0 0
                        • Blade  

                          Neberu:) BTW, těch 50 sem přehnal. Na tachometru mám něco přes 63 s tím, že nějakých 11km najel před závodem.. ale je to bez záruky ;)

                          0 0
            • Paja  

              Stovka taky nema 100, ale asi 97,5km (coz je vcetene useku kemp-namesti), takze zavod tak 96, navic udavane prevyseni ma byt 2400m, vzdycky jsem nameril neco pod 2100m.

              0 0
              • zbartos  

                V roce 2004 jsem naviiONem naměřil na dlouhé 97 km a +2215 m stoupání, v roce 2004 jsem naměřil na krátké stoupání +1050 m (vzdálenost jsem neměřil, protože jsem jel na manželčině kole, kde nemám úchyt na naviiON) a letos jsem na krátké naměřil  50,92 km a stoupání +1200 m.

                0 0
                • zbartos  

                  Někde jsem zaslechl, že se prý trať letos mírně změnila, čemuž by odpovídalo zvětšení stoupání na krátké o cca +150 m a zhoršení časů čtyř lidí, kteří jeli v roce 2006 i 2008 o cca 10–15 minut.

                  Nemáte o tom někdo přesnější informace ? Docel mne štve, že jsem měl letos na lehkém a pevném HT o tolik horší čas než na těžším fullovi před dvěma lety.....

                  0 0
                  • Blade  

                    Podle mě byla trať poslední 3 roky stejná.

                    0 0
                  • marapara  

                    Trať je už několik let stejná. Co se týče převýšení, taky mi to ukazuje cca 1100 výškových.

                    0 0
                  • storm!!  

                    Nezaznamenal jsem žádné změny na trati od první účasti v roce 2005.

                    0 0
                • Paja  

                  To uz jsme jednou resili, ze navioon uklada casteji nebo nacita pri mensi zmene, takze ma nastoupano vic, ale i tak je to o 200 m min, delku mame podobnou.

                  0 0
            • Blade  

              Teď sem se díval na tránky závodu a na profil tratě a podle profilu je jasný, že to 54km mít nemůže. Maximálně 52.

              0 0
        • Paja  

          On zna spis 2. kolo, ale do toho musi jeste dorust:-D

          0 0
      • Paja  

        Hmm, vysledek mohl byt jeste peknejsi… Po startu na asfaltu fucelo proti, tak se spici nechtelo jet, a proto jsem poprve najizdel do terenu bez mezery na cca 20–25 fleku, z euforie me ale vytrhl zvuk sss…sss…sss v prvnim sjezdu, takze jsem pak pri vymene duse jen smutne sledoval mihajici se cele startovni pole:-( Podarilo se mi „prokousat“ na 49. misto, pokud by se odecetl cas na vymenu vychazelo by to na 41., takze nakonec spokojenost, nejelo se mi sice tak skvele jako na Hoskovi, ale i tak dobry, proste „na pohodu“:-D

        0 0
    • destr  

      Nejsou někde výsledky, sem se včera jak sem byl naštvanej ani nepodíval jak sem nakonec dopad.

      0 0
      • Splinter  

        tu

         
        0 0
      • Arty  

        Zatím jen foto – http://www.fotokocian.eu/index.php?…

        0 0
      • brantec  

        Jo tos byl ty v te fronte na gulas, jakl rikals Splintovi, zes mel 4× defekt..bych to kolo zahodil:)

        0 0
        • mastihuba  

          tiskovka byla včera nebo bude dnes? :) jinak ten stroj na oklesťování větví  co stál uprostřed cesty nad partyzánem byl dobrej.

          0 0
          • brantec  

            Vcera nic neprobehlo a dnes mam fotbal, takze schuze jedine beze mne. Ja mel tiskovku na cochu na Benesove..tam je cykl. oddil, tak to tam bylo taky s kym resit:)

            0 0
            • destr  

              Jo? Tam sem byl taky :-)

              0 0
              • brantec  

                Jo. Dobry to tam bylo az na ty sileny fronty na pivo a na koralku. A taky jsem cumel, kolik tam bylo hezkejch holek;-)

                0 0
          • Paja  

            Tiskovka mela byt na buku, ale brantec nas podrazil a prijel autem (ma to holt ze sloupa daleko:-), nejvetsi zklamani ovsem bylo, zes tam nebyl ani ty, no aspon, ze spotakova nezklamala a hodila svetak a pak taky kometa, jak nam lada hlasil uz od dveri:o)

            0 0
            • mastihuba  

              Gratuluju k dobrýmu času. Já sem tam seděl s Pepkem, ale člověk by umrznul než se tam doštracháte. Stačilo mi na trati dycky čekat na M. Bachmana a na tu motorku co hnal před sebou :) Ještě v posledním kopcu na Buk vypadal že jede tak aby se moc nezpotil.

              0 0
              • Paja  

                Na Bachmana leda s gumicukem:-D jste se meli dostrachat do cile a pak jet s nama na Buk (ikdyz to laka i behem zavodu tam zahnout:o)

                0 0
        • defenger  

          Fotky mám také na svém webu Rajčeti, ale zatím v syrové verzi. Na webu závodu výsledky ještě nejsou, ale na Sportisu už ano. Tak jsem nebyl poslední, ale třetí od konce.

          0 0
        • destr  

          Jo, přesně tak.

          0 0
    • brantec  

      Ja jsem poprvni v zivote startoval z prednich pozic a je to jiny kafe, uz nikdy nechci jinak:) Zlepseni o 13min a cas tesne pod 2:10 to je pro me bomba!  Vsak vecer tekl rum proudem:-D Jinak to hodilo 24. misto v kat. a 27. absolutne. Krasna sobota, no:-)

      0 0
    • cyki  

      Tak jsem jel svůj první závod a pocity vesměs pozitivní. Byl jsem nasranej ze dvou věcí:

      1, neohleduplnost některých účastníků

      2, prach, kterej jsem měl všude :-)

      Jinak trať super a počasí mohlo být trošku lepší. Na 24km jsem prorazil duši a stálo mě to cca 20 minut. Škoda…aspoň vím na co si dát příště pozor :-)

      0 0
    • defenger  

      Ještě by mne zajímalo, jaké byly ztáty. Potkal jsem i sanitku na trase. tak doufám, nic tragického se nestalo. A omlouvám se čislu 25. Také, jestli by nebylo dobré, kdyby informacr o závodu byly i na turistických rozcestních. Pro upozornění náhodných pocestných. Měli jste někdo také zajímavé zážitky s turisty? A ten množství prochu mě překvapilo, jako na Dakaru :-)

      0 0
      • destr  

        No a i když už sem byl v cíli, tak tam přijížděla sanitka… jinak ten prach mi nevadil, bylo to takovy víc akční :-D

        0 0
      • cyki  

        No na tom 24 km když jsem lepil duši tak tam byl tam borec co ho srazilo/se srazil s autem. Zlemenej rám, urvaná přehazka a kdo ví co ještě. On naštěstí jen podřenej a nasranej.

        0 0
      • rock  

        Na konci dlouhého asfaltového sjezdu těsně před vracečkou směr Rakovecké údolí (odhaduji tak 20.km) to položil chlapík, co jel pár metrů přede mnou. Tam se jede relativně rychle a asfalt je tvrdý. Později jsem se dověděl, že se to bez asistence sanitky neobešlo …

         

        Mimochodem, napočítal jsem pět pádů během závodu, který jsem měl v přímém přenosu a to mi připadá jako docela dost. Jeden se mi smotal přímo pod kola ve sjezdu kousek před první občerstvovačkou. Já mu stihl uhnout, protože jsem viděl, jak se mu to rozvlnilo. Ten, co jel za mnou, už tolik štěstí neměl, strefil ho a šel taky …

        0 0
        • destr  

          Tak to já viděl plesknout sebou jenom Aňulu :-P

          0 0
        • Paja  

          Musel jsem tama projizdet chvilku potom, zrovna mu obvazovali hlavu…vubec jsem si nevsiml, ze bych Te predjizdel 8-)

          0 0
          • rock  

            Já Tebe taky ne (byť na někoho lepícího v tom místě, jak jsi popisoval, si vzpomínám), ale to bude asi tím, žes mne někde míjel asi tak dvojnásobnou rychlostí a já z Tebe mohl zahlídnout leda barevnou čmouhu :-) …

            0 0
            • Jaroslávek  

              Modrou čmouhu. Proto jedu tak aby si mě měli možnost lidi prohlídnout.-))) 

              0 0
            • Paja  

              Menil jsem nalevo od stezky asi tak v pulce prvniho sjezdu, aspon v jedne discipline jsem vyhral – kdo driv pichne:-D

              0 0
              • rock  

                Jo jo, to odpovídá. Akorát já měl v té chvíli svých problémů až až, tak jsem moc nevnímal, kdo je okolo; povedlo se mi zapomenout doma tretry (!!! čím starší, tím blbější. Asi na mne už přichází stařecká demence) a v téhle pasáži jsem v teniskách – a tenisky na spd jaksi moc nedrží, o pohodlí nemluvě. Doprovod, co mi pro tretry operativně zajel, na mne čekal někde na 21km (za tím dlouhým asfaltovým klesáním). Tam jsem se teprve přezul a začal se konečně cítit jak člověk.

                0 0
                • JSt  

                  :-D

                  0 0
                • Paja  

                  Ses borec, v tech sjezdech to muselo byt v teniskach o hubu…

                  0 0
                  • rock  

                    Ses borec

                    Ne, blbec. Sklerotickej …

                    Bylo, pořád jsem si rovnal nohy na pedály, protože to příšerně klouzalo a každej hrb mne posunul (to i cestou do kopce, na kořenech nebo kamenech). Navíc to dost příšerně tlačilo přes podrážky. Vřele nedoporučuji …

                    0 0
                    • Krocan  

                      a zkus si představit že ty tenisky maj celkem úzkou podrážku…s tím bohužel jezdím já:-(

                      ale konečně se chystá změna…zejtra bych měl snad dostat prachy z brigídy a budou konečně ty SPDčka:-)

                      0 0
                      • rock  

                        Teniskový období jsem si prošel taky, moje první maratonský pokusy tak probíhaly. Ale s normálníma šlapátkama, SPD na tohle fakt stavěný nejsou :-) …

                        0 0
                        • Krocan  

                          já mám naštěstí aspoň s takovou „klíckou“(viz. foto), ale moc nepomáhá(viz foto podrážky boty):-(

                          0 0
                • Jaroslávek  

                  LOL. Tak to je taky perla.-))

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  P.S. Neuvěřitelný výkon.-)

                  0 0
    • miche  

      Nakonec pekna akce, sem to jel poprve a spokojenost, co me posledni dobou vadi je ale absolutni nezajem o dlouhe trate ....... 160 lidi na dlouhou a 600 na kratkou je vymluvne dost … nevim, ja nejedu o pozice ale rad si sahnu na dno svych sil a rad si dokazu, ze jeste mam na to se poprat s peknou a narocnou trati … ale asi je pro vetsinu lepsi se plahocit pres pul republiky kvuli 2 hodinam na kole … (proste detska trat je podle me urcena pro naproste zacatecniky a rekreanty). Proti svobodnemu rozhodnuti jednotlivcu nic nemam, jen mam strach, ze tyto zavody zaniknou …

      0 0
      • Splinter  

        Nemyslím si.. Jedovnická kratší trať rozhodně není moc pro ty co jedou na kole 1× za měsíc po cyklostezce na pivo. Věř tomu, že i za ty 2hodiny na trati se dá dobře zničit:)

        Osobně jsem zatím tratě delší jak 70km nechal na roky další:)

         

        O osud závodu bych strach neměl. Btw tys tu dětskou trať absoloval taky a nemyslím si že těch zbylých 50km je těžších, protože je znám:)

        0 0
        • miche  

          Ale ja proti detskym tratim nic nemam, jen mi prijde, ze zacinaji prevladat a je to skoda, kazdymu vyhovuje neco jinyho, ale rikat zavodum co maj 40–50 km maraton … je proste vysmech … a strach o prave maratony opravdu mam, tri roky po sobe (pripominam vzdy luxusni pocasi a dobry zvuk samotneho maratonu) sem ted jel Pres 3vrchy Vysociny a ubytek na dlouhe je veliky, kdezto na kratke je lidi vic a vic …

          0 0
      • skier  

        Neboj nezaniknou…tuto sobotu byl ze stovek velký výběr..Někdy příjde i chvíle,kdy bys sice 100-ku projel,ale by to bylo trápení. Tak raději zvolíš krátkou variantu jak já:-)) Navíc pořadatelé tam musí dostat masu a tu na stovku nenalákají :-) K dlouhé musí být i krátká ináč by jim to nevyšlo

        0 0
        • destr  

          Tak tak, kdyby zrušili dětský, tak by Blade neměl co jezdit :-D

          0 0
          • miche  

            toto je uplne smesne ..... rikaj tomu Cyklomaraton Tour 2008 .......... citace co mluvi za vse: „Úderem jedenácté hodiny se balík cyklistů vydal vstříc třiapadesátiki­lometrové trati s údajným převýšením 1100 metrů (v reálu to bylo něco okolo devíti stovek)“ … Ale ja nejsem nakej bojovni proti kratkejm tratim!!! Jen se snazim naznacit, ze se mi to nelibi :-)  MTB je myslim o necem jinem, trate by mely byt zamerene spis na techniku, pokud mozno co nejvic v terenu (celkem logicky) a taky na tom kole (byt i rekreacnim tempem) stravit klidne pul dne … zavod kde prvni prolitne za 1:40 to se spis XC ne??!!!

            0 0
      • zbartos  

        Oni se už taky neplahočí přes půl republiky. Dřív byl každý „druhý“ účastník jedovnického maratonu mimo Jihomoravský kraj a teď je to spíše výjimka. Prostě maratonů je moc, lidi stárnou, mladí už v průměru nemají tak dobrou fyzičku jak dříve a staré to už tak moc nebaví jako na začátku MTB. Myslím, že za pár let skutečně zůstane jen pár těch nejznámějších akcí a dlouhé tratě z menších akcí úplně zmizí.

        0 0
      • Paja  

        Holt musis to brat tak, ze prvni z kratke se radi az za posledni z dlouhe:o)

        0 0
      • rock  

        Není tak zle, Jedovnice se letos kryly se Sudetama, tak proto ten úbytek. Na ostatních několika závodech, kde jsem letos nakoukl, bylo na dlouhé víc účastníků než loni …

        0 0
    • Corbett  

      PROSÍM, NEVZPOMENETE SI NĚKDO JAKÉ BYLO VYHLÁŠENÉ PRVNÍ ČÍSLO (nebyl přítomen) PŘI VYHLAŠOVANÍ PRVNÍ CENY V TOMBOLE??????????­???

      0 0
      • Stereo  

        Myslím, že 1034.

        0 0
        • Corbett  

          Jo, tak toto číslo bylo ještě na dlouhé trati. Z podobného důvodu jsem se ptal. Kámoš dojel vlastně také až po vyhlášení tomboly. Přijde mi to trochu nespravedlivé. Pokud někdo odjede domů a nezůčastní se vyhlášení a losování tak prosím, ale protože někdo nezíská první cenu, protože je ještě regulérně na trati, to mi přijde jako nespravedlivost. Nevím jaký je limit pro dojezd na dlouhé trati, ale tohle číslo je ve výsledkové listině na předposledním místě v čase 7:07 (kámoš dojel těsně před ním :)) To už tombola byla vyhlášená.

          0 0
          • storm!!  

            Přesně to jsme si s kamarádem řekli, když jsme uslyšeli číslo nad 1000 (tedy stovkař) a on se neměl k příchodu…rád bych si přečetl oficiální prohlášení pořadatale k této věci – pokud do toho bude číslo 1034 vrtat, mohlo by se tady s náma pak podělit o výsledek.

            Nebyl to první ročník…nějak to přece musejí mít v pravidlech ošetřeno.

            0 0
            • Corbett  

              Nebyl, ale letos poprvé vyhlašovali výsledky a tombolu v tomto brzkém čase. Ještě loni to vyhlašovali později, ale to zas dlouho čakali, ti z krátké tratě.

              0 0
              • destr  

                No já osobně bych losoval všechny ceny tak dlouho, dokud si pro to někdo nepřijde. A ne aby se posílaly dom tomu, kdo byl vylosován a není tam.

                0 0
                • Corbett  

                  Jasně, domů posílat ne. Podle mě by bylo vhodné ale losovat tombolu po dojetí všech účastníků do cíle, ne když jsou ještě na trati.

                  0 0
      • honzah  

        Ahoj, nepsal jsem sem zatim, jen bike-forum sleduju nejaky patek. 1034 jsem byl ja, dojel jsem az predposledni – byl to muj prvni dlouhej zavod (nebo spis boj o zivot… :-). V druhe pulce jsem nejak zvadl a navic sem se na 80 km vysypal ve sjezdu a trosku se potloukl. Pak sem nemoh poradne dychat tak jsem dojel-dosel jen silou vule a o moc pomaleji… Kdyz jsem pak sedel po dojeti a cekal na odvoz tak mi par lidi reklo, ze moje cislo vylosovali ale nebyl jsem tam, tak pry vylosovali nekoho jinyho. Misto dohadovani o tombolu jsem jel domu a s rukou a zebrama na rtg (nastesti vse jen obrazene a dneska uz je lip) Nenapada me jak do toho vrtat, jen snad muzu napsat mail poradatelum, ale nemyslim ze by to melo smysl… :( Mrzi me to, ale jinak to byl zazitek co stal za to… :)

        0 0
        • Corbett  

          Myslím, že si tě pamatuji. Chvíli jsme se kolem sebe motali, ještě když ti to jelo. Pak jsi se stratil. Všiml jsem si tě až vyřízeného v cíli, když už se vše balilo a všichni odjížděli. Kámoš dojel pár minut před tebou.

          0 0
          • honzah  

            Mel jsem stribrnyho speslika a zlutou vetrovku. Koukal jsem na tvy foto – taky si vzpominam ze jsi kolem me spis prosvistel nez abychom se kolem sebe motali… :) Neni holt najezdeno (cely srpen jsem byl mimo cr a nejezdil) a jel jsem pak uz na dojeti. I kdyz prvni kolo se mi jelo pocitove moc hezky.  No a ke konci me predjizdeli uplne vsichni, pac pres ty obrazeny zebra neslo (a do ted jde blbe) dejchat. Ale co, radeji jdu do vseho srdcem i kdyz to nekdy boli… :)

            0 0
        • Corbett  

          Dlouhé černé kalhoty (nebo min.pod kolena), dres také tmavý s dlouhými rukávy,černé.

          0 0
          • honzah  

            jo pres teplejsi cast dne jsem jel v dresu a podvlecenym cernym tricku. na nohach dlouhy navleky…

            0 0
        • bathory  

          Zdar draku. Ty jsi ten vysoký borec na celopéru Spešlu co jsme spolu jeli po asfaltě a jels se mnou a profrčels občerstvovačku při prvním průjezdu cílem a pak jsme se potkali na kopečku nad cílem a tys tlačil gel? Já jsem ječl na SUPu a dres Vrchařů. To s tou tombolou je teda docela pakárna. Přitom kluci říkali, že jindy to snad losovali později. Kámoš před 14 dnama vyhrál v Dubnici 1. cenu kolo Kellys on tam nebyl, ale dal nám číslo a tak jsme mu to vyzvedli.Taky tam losovali dalšího, když si nikdo nepřišel. Tys bohužel ještě nebyl v cíli. To ses vysekal v tom úvoze jak byl prostředek vymletý vodou ne? Přede mnou tam lehl taky jeden.

          0 0
          • honzah  

            Nazdar, jo to jsem ja. Chvilku jsem za tou vasi skupinkou plapolal i na zacatku v druhym kole ale pak uz jsem nestacil. Asi to bude ten uvoz o kterym mluvis – jak jsem byl unavenej a jel jsem vrchni cast svizne tak jsem nestihnul zabrzdit a pak jsem jel po levym kraji dokud to slo, nezvladl jsem preskocit na pravou cast, koplo me to a uz jsem sel – trosku jsem si zaplachtil…asi za 5 minut jsem se pak mohl hejbat tak jsem se posbiral a porovnal kolo, ale pak uz to nejelo vubec…

            0 0
            • bathory  

              Já jsem na poslední občerstvovačce dojel kámoše, který mi dal na Dubnici hodinu a úplně jsem chytl druhý dech a posledních 154 km se mi jelo skoro nejlíp z celého závodu. Je fakt, že pádů bylo vidět docela dost. Přijde mi, že sjezdy nejsou nijka technicky náročné, ale docela rychlé a člověk to občas přepálí a únava taky sehraje své. Přes dovolenou jsem projížděl tu nejtechničtější část dlouhých Sudet  a po tom co jsem šel část sjezdů pěšky, rozhodl jsem se radši projet v Jedovnici než projít v Sudetech.

              0 0
              • bathory  

                Mělo tam být 15 km :-)

                0 0
                • honzah  

                  rikal jsem si ze jsi si to asi nedal tam a zpet… :D U me to byla jednoznacne unava a malo koncentrace… no a to nekdy boli :) No ja si na sudety netroufam, kdyz me jedovnice takhle potrapily. Na posledni obcerstvovacce me minuli dva borci pac jsem jen premyslel jestli to dojdu-dojedu nebo to neudycham – dnes jsem rad ze jsem to nevzdal… Zazitek to byl a diky moc za tazeni kus cesty – jelo se s tebou supr…jen to musim priste vydrzet o 50 km dyl… :D

                  0 0
        • Aňula  

          čoveče zaujimavý! Kdyby jsi to nějak řešil tak se pak pochlub jak jsi dopad. Docela by mě to zajimalo;)

          0 0
          • rock  

            Imho tohle nijak řešitelné není. Že bude vyhlášení a tombola o hodinu dřív než v propozicích, dali pořadatelé vědět předem mailem (alespoň mně takový mail přišel). A jakým způsobem bude tombola vedená, to už je podle mne čistě na blahovůli pořadatele, do toho jim asi těžko může někdo kecat. A vůbec, cena už je vydaná …

            Tohle neberte jako nějakou nemístnou ironii ode mne, já do cíle dorazil sotva 1/4h před vyhlášením. Jenom můj názor …

            0 0
            • honzah  

              V podstate mas pravdu – je to kazdeho vec jak toto resi na svem zavode. Ja jen pro dobro pristich ucastniku napsal mail, kde jsem jim vylicil situaci a poradil, ze tech 15 cisel, co v dobe losovani jeste neprijeli si mohli napsat na papir a podivat se…

              p.s. V podstate jsem jel tak pomalu, ze jsem si vyhrat nezaslouzil :D

              0 0
              • honzah  

                Tak na mail mi odpověděl ředitel závodu p. Kočař, a to velmi hezky. Napsal mi o te změně načasování tomboly (která byla oznámena, jen ja si jí nevšimnul). Napsal ze v době losování hlavní ceny bylo na trati cca 6 lidí, a vylosováno bylo asi 10 minut před mým příjezdem.

                Dovolim si jej citovat (doufám že se nebude zlobit): „Máte pravdu, Vaše číslo 1034 bylo opravdu vylosováno a v té chvíli jste byl skutečně ještě na trati. V době losování bylo na trati cca 6–7 závodníků, ale nemohli jsme v tu chvíli vědět, zda-li ještě pokračují v závodě, nebo zda-li už nevzdali (např. po prvním kole).Podle pravidel naší tomboly se hlavní cena losuje znovu, není-li výherce přítomen.To z toho důvodu, aby nevznikala podezření,"kam se hlavní cena poděje, pokud si ji nikdo na místě nevyzvedne“."

                Přes toto všechno mi nabídl několik možností částečné kompenzace. Musím říct, že setkat se v dnešní době s takovýmto jednáním je velmi  příjemné a opravdu mi to udělalo moc pěkný večer. Klobouk dolu a děkuju…

                 
                0 0
    • wssg  

      ahoj,prosim o pomoc…klikni sem a spocitej priklad  prosím vás o pomoc!! http://www.jakprivydelat.xf.cz/klikni.php?…   opravdu vam za to moc dekuju

      0 0
    • defenger  

      Hezký večer, Já jsem dorazil. když už tombola probíhala… A od kamarádky jsem se dozvěděl, že jsem vyhrál brýle. A dostal jsem je :-) Ale překvavilo mne, že v te době ještě byl někdo na 100km trase. A také mně zarazilo, že ti kluci na občerstvovačce neměli profi-nářadí – byli překvapeni, když jsem z batůžku vytahl malý montažní kufřík :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.