Jde opravit praskla objimka brzdy XTR (model 987)?

27 nepřečtených
  • M1R3K

    Ma s tim nekdo zkusenost nebo umi poradit?

    Pouzivam matchmaker a pri protoceni riditek se o ram takto zlomila objimka.

    Ani to nebyla rana, jen váhou kola a setrvacnosti v male rychlosti (karbonovy ram to neposkrabalo).

    diky

    Anketa: Pujde to...

    0x
    0%
    0x
    0%
    5x
    100%
    0x
    0%
    0 0
    • romachain  

      To samý jsem řešil na ZEE páce po střetu se stromem, jedině vyměnit.

      0 0
    • vysmátej bajker  

      koupit novou páku a příště dotahovat méně aby se páka při nárazu protočila na řídítkách.

      0 0
    • Radus  

      Klasika zavařit

      0 0
    • Strakááč  

      zavařit..

      a nebo koupit nový páky, teď jsou pěkný páky ZEE za 800kč na bazaru a prej jim nic není.. tak to koupit, přehodit, odvzdušnit a jezdit :)

      0 0
    • M1R3K  

      muzete mi doporucit, kym to nechat zavarit?

      ja ted byl u jednoho svarece a ten by to umel jen zavarit cely a pak by se to muselo vysoustruzit. Stalo by to vic nez litr.

      pokud ma nekdo na prodej xtr paku, tak me to taky zajima.

      nebo znate prodejnu ci servis, kde prodaji i jen jednu paku?

      diky

      0 0
      • novas752  

        Prodavat samostatnou paku a navic XTR v prodejne/servisu zarucene nebudou. Bys musel mit stesti, ze se jim tam vali jinak poskozena brzda, ale kolik lidi vozi XTR a kolik z nich poskodi neco jinyho, nez paku = trmen…

        Mohli by to mit na nejakym spis zahranicnim (nemeckym) eshopu.

        0 0
      • Vilém  

        Ta 987cka se bude shanet asi blbe. Dal bych tam jakoukoli soucanou paku os shimana a byl by klid. Pokud chces aby to trochu ladilo, tak treba novy XT, nebo XTRko. Navic by to diky servowave lip brzdilo.

        0 0
      • Evilcleaner  

        objednat u dovozce (paul lange), levné to ale nebude

        0 0
      • kyl  

        Je taky otázka co je to za slitinu a zrovna moc pokusů na tom malém kousku mít.

        0 0
    • Val  

      bych to privazal dratem

      0 0
      • M1R3K  

        zdalo se to docela pevny, ale razeni presmykacem je moc velka paka, takze to povolilo. Samotnou brzdu by to mozna udrzelo.

        0 0
        • Strakááč  

          drát to neudrží.. nešlo by to navrtat a dát tam závitovou tyčku a natočit to ?

          nebo skus navrtat každou část (co se rozpojili a dát tam nerez přech na šroubky… nerez plech stačí slabej a udrží to :) pokud by ti to stačilo :)

          0 0
        • Val  

          myslel jsem, ze to omotas brutalneji, kazdopadne presmykac je problem :/ mimochodem vsiml jsem si, ze nekdo na mistnim bazaru prodava samotnou brzdovou paku Deore, ale netusim jestli je to kompatibilni s uchycenim presmykace

          0 0
    • Ajeto  

      Jsem laik, ale hliník jde taky pájet.

      0 0
    • PENE  

      Zkus něco takového: http://www.rommar.cz/…kov/d-96005/ drží to fakt dost, plus to pak po zatvrdnutí je jako kov, tak můžeš i přebrousit zbytky lepidla. Lepil jsem s tím taky brzdovou objímku na kantíkách a drží do teď, je to asi tak 4 roky, ale nemám na ní řazení.

      0 0
      • Strakááč  

        kdyby do ní vrtnul 2mm vrtáčkem a udělal závitek a napatlal lepidlo tak by to mělo držet :)

        0 0
      • Zdyn  

        Nesmysl, tohle žádný lepidlo spolehlivě a dlouhodobě neudrží.

        0 0
        • Jirka24x  

          to ne:) jedině ze by to přilepil jeste k řiditkum. ja bych to provrtal a udelal zavit M3 a cely to proste spojil malym šroubkem.

          0 0
          • Strakááč  

            prezne tak .

            0 0
            • Vilém  

              Me by zajimalo, kam by jste ten sroubek dali?

              0 0
              • Smazaný účet  

                byste:)

                Mistem lomu prochazi jeste nejaky cep, nebo se mi to zda? Jinak kdyby se zkratil sroub, kterym se utahuje obimka, mozna by jeden sel dat skr a nekde ho zavrtat to dela paky…ale prijde mi to jako hovadina..proste se ulomilo a nic moc vic s tim delat nepujde…

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.