Jaký rám full na XC, 29_RB TR-120?

12 nepřečtených
  • cecio

    Zdravím osazenstvo. Potřebuju radu od mazáků co mají zkušenosti.

    Mám po autonehodě nenávratně poškozený rámový trojúhelník kola Scott Spark 940 r.v. 2014. Velikost L a kola 29".

    Zbytek vše v pořádku. Tlumič má rozměr 165×38 a vidlice je tapered.

    Ideálně sháním jakýkoliv rám full na XC se zadní pevnou osou (zdvih stačí 100–120), kde bych zbylé komponenty mohl osadit.

    Zatím mě napadl pouze RB TR-120 … inzerát do bazaru jsem dal, ale moc šance tomu nedávám, přepokládám, že tam moc lidí nechodí.

    Prosím pomoc, nemám na čem jezdit :)

    0 0
    • Smazaný účet  

      Nemáš náhodou ten původní rám ještě neboost? Z roku 2014 podle popisů kola bych řekl, že jo.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • Adalbert  

      Dal by se použít tento: http://www.carbonda.com/…sion/98.html tlumič bude pasovat (mám teda 42mm trunnion). Hledej NS Synonym nebo Vitus Rapide FS. Koupil jsem ho manželce a spokojenost. Cena byla loni okolo 900usd

      0 0
    • Tomcat  

      To je super že Vás napadl RB TR-120… Jenže ten má jiný rozměr tlumiče, jiný rozměr hlavového složení jiný střed, jinou sedlovou a jinou zadní osu atd…

      Doporučoval bych to prodat vše a začít znova. Protože shodné rozměry jako Scott nemusí mít žádný jiný dostupný rám. Level Vaší zoufalosti stím nic neudělá, jen je větší pravděpodobnost že koupíte další špatný rám.

      3 1
      • cecio  

        Jj, je to neboost, pevné osy 15×100 a 142×12.

        Máte pravdu. Chvíli počkám, zda se něco rozumného neobjeví na bazaru a pokud ne prodám díly

        0 0
    • cecio  

      Aktualizace:

      Vyřešeno, píšu pro historii, kdyby v budoucnu někdo řešil podobný problém (není myšleno jako reklama!).

      Firma Scott drží 5 let záruku na rám. V rámci záruky mění vadný rám vždy za vyšší řadu, z toho důvodu mají tyto díly skladem. Pokud je to později, musí se logicky nový díl zakoupit.

      Takže stačí oslovit firmu Scott, nebo kdo od nich bere zboží a zjistit, zda mají potřebný díl skladem.

      U mě jej skladem měli – ikdyž je bike z roku 2014.

      Řešil jsem s p. Půlpánem z Pardubic zastoupení firmy Scott (naprosto profesionální komunikace).

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.