• Stakul

    Čus, mám kolo GT Chucker 2.0 2009

    http://www.dookie.cz/…009/d-72044/

    a chtěl bych si koupit nějakou lepší vidli. Jezdim lehkej downhill a freeride. Teď mám RST Launch T8 a nesnášim ten zvuk co dělá …

    Vidlice by měla být od 100 do 120mm. Díky moc všem

    0 0
    • HELLBOY22  

      Epicon

      0 0
    • Rubi  

      zalezi pokud mas naboj na pevnou osu, ale ten bys mel chtit

      pak zalezi jettli chces vzduch nebo pruzinu, ale myslim ze na vzduch ti nevyjdou penize, pokud neskoncis u neceho „ryze fr/dh“ jako je epicon

      0 0
    • HELLBOY22  

      To si ako vážne myslíte že ten chlapec jazdí FR/DH? :D Keď mu doteraz vydržal Chucker s Launch tak asi že ne :D Akurát skončí pri jazdenom Domainovi s U-turnom ktorý bude zbytočne ťažký a nevyužitý.

      0 0
      • Rubi  

        treba na tom fakt neco jezdi a nema potrebu furt kupovat nove dily na „vlastny styl“, kde by stacila eska od babky

        znam plno kluku, kteri jak zacinali s dirt/fr/dh jezdili na takovych kolech a davali na tom fakt hodne a treba jim to vydrzelo 3 roky nez na neco nasetrili…treba 2m drop a jezdili, bo jina kola proste nemeli, obcas byl fakt hnusny pad kdyz se zlomil ram nebo tak

        0 0
      • Bysto  

        vždy lepšie tažky u-turn domain znížený na 120 ako epikon, či TORA!!! Proste domain, lyrik, pike, argyle sú vidlice určené na tvrdšie zachádzanie, to je vidno aj na hmotnosti ( aj keď aj tora má skoro 3 kilá :D ), ale určite toho vydržia viac ako tora a stopro sa budú aj menej krútiť, aj keď pri zdvihu 100–120 to nie je také citelné, ako pri 150 a 32 nohách, ale vždy je tam nejaký rozdiel. Kámoš má Argylu a tá je do krutu si myslím dosť tuhá ( ale jazdil som ju len chvíločku )

        0 0
        • DaSnail  

          tora má skoro 3 kilá

          to si vážil s krabicou, pumpičkou a flaškou oleja, ne?

          0 0
          • Bysto  

            nevážil som, to je len hrubý odhad, ani neviem, či sa tora robí aj vzduchová, či len pružinová, nikdy som sa o túto vidlicu nezaujímal, ale 2,5kg má určite, to mi nikto nezobere :D, ale teraz sme mimo tému, nešlo o váhu, ale hlavne o to, že tora je nevhodná na horšie zachádzanie, pre 50kg chalana ešte možno, aj to tak maximálne na rok :D. Ale na vlastný štýl to môže byť fajn ;)

            0 0
            • PatrikL  

              napríklad http://bikescale.com/index.php… :)

              0 0
            • DaSnail  

              takže odhad nicmoc. ja som vážil 318 uturn 2280g a 100mm SL 2020g. obidve pružiny. takže 3kg ani 2,5kg je mimo.

              tora je jedna z najtuhších vidlíc na rychloupínak. a 150mm 1,6kg vidla s 32mm nohami asi nebude nejak extrémne tuhšia jak 100mm tora, ne?

              0 0
              • Bysto  

                tak tá váha je fakt pekná, som myslel, že to má podstatne viac, ale ako vravím tora je úplne mimo mňa, nikdy som sa o ňu nezaujímal. no tuhá môže, predsa to množstvo materiiálu sa niekde prejaviť musí

                0 0
              • Bysto  

                mal osm možnosť skúšať floata 150mm s 15mm a to bolo strašné blato, oproti tomu pike, ktorú som jazdil bola šuter jak hovado, aj keď oproti lyrikovi tiež stráca, ale nebol tam taký veľký rozdiel ako medzi Floatom a Pike, tam asi pridáva dosť na tuhosti 2Omm osa, čo si myslím, je na Enduro a všetky tvrdšie kategórie nutnosť

                0 0
      • Kubas.1  

        nic ve zlým, ale je dost možný že ten kluk umí jezdit líp jak ty…

        tady u nás je taky fůra mladých, co mají starý low-cost XC horáky, a vůbec se toho nebojí ;-)

        0 0
        • Bysto  

          ja nevylučujem, že jazdí lepšie ako ja ;), ale pchať na FR/Dh pevňáka epikona je prasačina, to nemôže vydržať :D

          0 0
          • Georrge  

            no já ti ale nevím, co to bude za FR/DH když to bude pevňák :)

            0 0
            • Bysto  

              všetko v rámci možností, ale môžem ti povedať, že kamoš jazdí chuckera s argylou a dáva lepšie ako ja, sú síce miesta kde mu dokážem aj ja zdrhnúť, ale pokiaľ už máš dobrú techniku a nemáš put sebazáchovy, tak aj na HT sa dajú jazdiť slušne veci, samosebou, že DH ani moc ne, ale skackať na tom vie pekne ( ale je pravda, že na dráhe máme zatial najdlhší asi len 4m skok

              0 0
        • HELLBOY22  

          Možno jazdí lepšie ale to že to bude na 90% typ čo sa spúšťa zvážnicou dole mi nikto nezoberie. Volá to DH/FR a je to len nejaké XC. A chlapec sa potom bude trápiť na ťažkej vidlici so zbytočne veľkou tuhosťou ktorú nevyužije ani z 40%.

          Ak sa mýlim a chlapec ukáže video/fotky ako jazdí beriem späť a odporučím mu jazdený vzduchový Pike alebo ten Domain s u-turnom aby keď v budúcnosti chcel kúpiť full nemusel meniť vidlicu (bavíme sa o Domaine)

          0 0
          • Bysto  

            tak určite je lepšie kúpiť vidlicu o kilo tažšiu ale „nesmrteľňú“, ako nahradiť epikona torou :)

            0 0
          • Evilcleaner  

            takže kluk řekne že jezdí DH/FR a ty mu vecpeš epicona na základě předpokladu, že je to ****, který beztak jenom frajeří. dobrý přístup:-D

            0 0
            • HELLBOY22  

              Nikde som nenapísal že je to **** no podľa jazdca môže byť terén neviem aký hard-core a naozaj to je len také xc. Poznám veľmi veľa takých prípadov vrátane seba takže preto aj toto považujem za jeden z nich.

              0 0
            • mi-psi  

              to víš no, podle sebe soudím tebe (koukal sem, že to je tu docela na bf zvykem)

              0 0
          • Azmir  

            Já mám spíš pocit z těch tvých fotek a videjí, že jediný kdo tu jezdí XC s integrálkou si ty :D

            0 0
            • Bysto  

              bezpečnosť nadovšetko, lepše s integrálou ako celkom bez prilby ! (čítaj bez známok irónie )

              0 0
          • ClAyD  

            Tvůj životopis?:D

            0 0
          • Kubas.1  

            no…ty se taky pouštíš dolů svážnicou podle těch fotek a videjí ;-) aakorát tomu po kritice už neříkáš DH/FR, ale „vlaštný štýl“

            0 0
    • Tomas94  

      MZ 66 nějakou jetou seženeš :)

      0 0
      • Bysto  

        nebude to trošku vysoké?? alebo sa dá nejak jednoducho znížiť, či má dokonca znižovanie???

        0 0
        • Tomas94  

          nebude to GT chucker ale GT chopper ;)

          snižování nemá – je to 180 a nějak jsem se nepodival na to co tam je za původní vidle takže tu 66ku asi vynechej no..

          ale četl jsem jen DH a FR tak jsem doporučil tu no ;)

          0 0
    • smizo  

      no mě zase HELLBOY22 doporučoval na XC DURO 2012 na 20 ose a je to vzduch do 5000,–!! tu bych spíš doporučil na toto kolo a tento druh ježdění!

      0 0
      • Bysto  

        alebo objednať Durolux z TT, ten by sa mal dať interne znížiť na 120 ( len to bude možno už trochu mimo rozpočet, ale 35mm nohy sa vždy hodia

        0 0
        • smizo  

          měl sem obyč Duroluxe a nebyl marnej..dost tuhá vidle a sehnal sem ji asi za 4500,– ;)

          0 0
    • Stakul  

      linky chlapci …

      a prostě mi doporučte to nejlepší za tu cenu a nejlepší využití a o moje pudy sebezáchovy nemějte obavy.

      Nic takového neznám

      0 0
      • Bysto  

        +1, aj keď váha strašídelná, ale na pevňáku asi nie je šanca aby podľahla, tam musí byť nesrmteľná

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.