Jaké tretry na mtb do 2000kč ?

33 nepřečtených
  • becis

    Ahoj,

    zrovna vybírám nové tretry na MTB. Využití bude normálně na XC kolo viz. profil. Občas něco více, či méně technického. Doteď jsem jezdil v trekových botech na platformách takže s SPD a tretrami nemám zatím žádné zkušenosti.

    Zatím co jsem se díval tak se mi cenově líbí Shimano sh-m088, myslíte že se dá za tu cenu shenat něco lěpšího? Chtěl bych se vejít do 2000 kč, a také aby se daly sehnat v černé barvě.

    Předem díky!

    0 0
    • arny71  

      Ty Shimana vypadají pěkně.Já mám tyhle Force MTB Fast zatím jen pár dnů (cca v nich najeto neceých 100 km) a nemůžu si stěžovat. Boty drží dobře, račna funguje jak má, podrážka je tuhá, větrají dobře. Jsou to ale moje první spdčka, takže to ber spíš jen jako možný tip na boty v zajímavém poměru cena/výkon.

      0 0
      • kastan02  

        Mám taky tyto. Necelé dva měsíce a najeto 800. Zatím bez problému.

        0 0
    • Danda18  

      Já jsem si letos kupoval ty SH-M088 a za mě je můžu doporučit. Vzal jsem o číslo větší oproti běžné obuvi jak doporučují a padnou výborně.

      0 0
      • becis  

        Ok, tak první kandidát by byl vybrán. Skočím si je někam vyzkoušet a uvidím.

        0 0
    • Gabbo  

      Ja mam jeste SH-M086, tedy asi starsi model, a maximalni spokojenost, drzi uz minimalne 4 sezony a jsem s nimi maximalne spokojen.

      0 0
    • moskyttt  

      Mám rok zmíněná shimana 088. Nikde se nic nepáře, přezka taky v pohodě ale mají moc měkkou podrážku.

      Když jsem loni vybíral koukal jsem i po Nortwave sparta a měl jsem vzít ty. Sice cenově vycházel podobně model se třemi sucháči ale stejně přezku moc neutahuju.

      0 0
      • becis  

        O to mi docela jde aby měli boty tvrdou podrážku, protože stávající boty ji mají poměrně měkkou a docela mi to vadí.

        0 0
        • Breakpain  

          Jirko, oproti trekovym botam budou sportovni trety tvrdsi ;-).

          Jde i o to, co chces za pedaly – nektere systemy vyzaduji karbon podrazku (crankbrothers – slehace), ale vetsina ne. Bohuzel osobni zkusenost je neprenositelna. A nazory se Ti budou menit se zkusenostmi, cim dele a vice jezdim, tim vice chci karbon, ale dat zase 12 do dvou paru bot se mi nechce. Stejne ted resim jiny problem – letosni modely jsou na mou nohu uzkou :-(. Zalezi pak takymma tom, jestli jsi typ, co chce odjet trat a skoncit anebo jedes na pohodu, das si nekde pivo, parek a nehrotis to.

          Jinymi slovy – prilis tvrda podrazka nemusi byt vzdy vyhra ;-)

          0 0
      • FraVal  

        Mám taky shimano SH-M088 a naprostá chvála. (opravdu za tu cenu dobrá volba). Koupit o číslo větší a dobrý. Podrážka je dle mého názoru dostatečně tvrdá

        0 0
    • ps.slon  

      Zdarec, řešil jsem o víkendu nákup nových treter, jelikož na starých Diadorách se mi po devíti letech utrhla podrážka. Porovnával jsem vícero bot s limitem do ca. 2500 Kč. Nakonec jsem koupil http://www.kupkolo.cz/…erna_z93911/ . V porovnání s Shimano M088 mají širší špičku a mají číslování jakoby menší. SH-M088 jsem potřeboval č.48, Force jsem koupil č.47. Zatím najeto asi 55 km, uživatelský problém jsem nezaznamenal, pouze doladění kufrů. Design je individuální věc každého. Řekl bych dobrý poměr cenna-výkon. Samozřejmě nesrovnávám s botami od 4000kč nahoru, ty jsou zase už někde jinde.

      0 0
    • bradek  

      Kouknul bych se po nějakých Specialized Sport někde v akci:

      http://cyklisticke-tretry.heureka.cz/…matna-cerna/

      Tvrdá podrážka a sám je mám asi 10 let a furt držej. :)

      0 0
      • nooski  

        Tvrdá podrážka vypadá úplně jinak, ale samozřejmě poslouží :-)

        0 0
    • Lord_de_Wolf  

      Minulý měsíc jsem koupil na netu jak Force MTB Hard (prostě s tou přezkou) a taky zmíněné Shimano SH-M088.

      Force mají tužší podrážku – je to prostě kus plastu, ale na moje chodidlo nevyhovovalo „kopyto“ – mám dlouhou, ale úzkou nohu (46ky mi seděli na šířku, ale s tluščí fuseklí mě tlačil palec). Taky jsem neměl pocit, že by byly dostatečně větrané.

      Shimano mi sedly jako „papučky“. Podrážky měkčí (pro někoho -, pro mě +) a dobře větrané. Zatím na nich mám jen 200km. Jednou jsem kvalitně „zakufroval“ a spadnul na pravou stranu – bota to přežila sice se škrábanci, ale přeska/ráčna drží. P.S.: Boty nosím 46 a tyhle jsem vzal 47 ;)

      Doporučení: vyzkoušet oboje a je to!

      0 0
    • Bretek  

      Taky jsem se rozhodl koupit tretry do 2000 Kč. Zatím co jsem se díval jsou moji favoriti Force Fast, Hard nebo Free (ale ty nemají přezku takže nevím). Ty Shimano SH-M088 taky nevypadají špatně. Takže našetřím prachy, zajdu někam do shopu kde mají nejlépe všechny zmiňované a vyzkouším. Ty co nejlíp padnou vezmu. Je mě v celku jedno jestli Force nebo Shimana. Jen nevím jaké spd. Jestli koupit shimana PD M 520 nebo 540? Vyplatí se mě jako začátečníkovi na spd připlatit téměř dvojnásobek ceny a vzít 540?

      0 0
      • arny71  

        Já jsem na SPD taky začátečník a vzal jsem právě proto levnější, ale dle ohlasů na webu zjevně solidní a osvědčené 520. Právě proto, abych vyhodil míň peněz, kdyby mi spd nesedlo. Zatím ale max. spokojenost jak se samotným SPD systémem, tak konkrétně s pedály M520 (a koneckonců i stěma Force Fastama – taky jsem zkoušel v obchodě 2 velikosti nakonec jsem bral stejnou velikost jakou běžné boty).

        0 0
        • Bretek  

          JJ to bude asi nejrozumnější volba. Koupím 520 a tretry, které mě sednů. Po výplatě du do nich.

          0 0
    • fíha  

      M87 (dost podobne) druhy rok, – v poriadku. Tieto su hezcie.

      0 0
    • šedivka  

      Ahoj,

      do jakého obchodu vyrazit v Praze na výběr treter? Nerad bych jel přes celou Prahu někam kde budou mít skladem jen pár bot :)

      0 0
      • Breakpain  

        Vyber si znacku ;-) … Pouzij telefon ;-). Predpokladam, ze jako slecna mas malou nohu a tam je to loterie, jak moc to drzi skladem. Budme uprimni v 70% si prodejce drzi tak 43 – 46 velikosti.

        Tipy kde co prodavaji Ti dat muzeme, ale jak je to s naskladnenim vi jen prodejce.

        0 0
    • VladexAndroid  

      co říkáte na tyto tretry?

      vyplatí se je koupit za 400 kč? skoro jako nové

      http://www.pells.eu/…02/rok-2011/

      0 0
      • tromboonen  

        Bude to měkota, nebrat..

        Kecy že se v tom dobře chodí taky nebrat, těch pár kroků co potřebuješ udělat na vyjížďce dáš s jakýmikoli MTB tretrami (silniční už jsou horší, ale furt se to kupuje kvůli jízdě, ne kvůli chůzi)..

        Klidne bazar, stary model, cokoli, ale co nejpevnejsi podrazku – teda pokud to nezamyslis jen na vejlety do hospody, na ktere je zas i tohle zbytečné..

        0 0
    • Roxteedy  

      Kamarádi, máte někdo zkušenost?

      https://www.kupkolo.cz/…nge_z101900/

      nebo raději

      https://www.kupkolo.cz/…-bila_z2322/

      Prosím, uvádějte, jestli jde o osobní zkušenost, nebo dojem :) Zajímají mně i vaše dojmy, ale abych to dokázal vyhodnotit. Díky za každou odpověď :)

      Nebo jaké máte vyzkoušené? Mám širší nohu, vyšší nárt, jezdím na „treku“ silnice, max polňačky. terén ne. Rád bych se vešel do 2ti, ale není to dogma. I za 5tis si můžu dovolit, když budu chtít :)

      Doteď jsem jezdil na" tretrách z Lídlu":https://images.vinted.net/…7QmsGh1.jpeg?… a max spokojenost :) kdyby se mi jedna nerozlomila, tak jezdím dál.

      0 0
    • RencMan Bramburek  

      A co tretry Giro ? Má někdo zkušenost ? v cenové kategorii cca 2 – 3 tis.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.