Jaké MTB tretry? Nejlépe model 2017

81 nepřečtených
  • kopp1k

    Ahoj všem,

    potřebuji na letošek nové tretry, ale nějak se nemůžu rozhodnout, které by byly nejlepší.

    Zatím jsem uvažoval následující:

    SIDI Tiger – je to model 2017, moc se mi nelíbí ty „vlnky“, ale když pominu design, tak?

    SIDI Drako Carbon – model 2016, má smysl kupovat loňskou kolekci?

    DMT M3 – model 2016, ale prý je aktuální i pro letošek, nicméně dodání až během dubna

    Crono CX2 – novinka, dodání březen/duben

    Uvítám zkušenosti a další návrhy lehkých treter, které obsahují pouze BOA apod. systémy.

    Předem díky.

    Anketa: Tak které?

    4x
    6%
    4x
    6%
    2x
    3%
    2x
    3%
    0 0
    • Lanzinho  

      Ja jezdim LAKE MX180 s boa koleckem, mam je teprv ctvrt roku tak uvidim ale zatim spokojenost

      0 0
    • Jakobo  

      Shimano nove dela s boa taky…

      Jinak daji se porad sehnat stare Shimano M315. Ty jsou ale na prezku. M240, coz je totez jen nizsi rada, mi vydrzely 3 roky kazdodenniho pouzivani. Podrazka se po tech letech prochodila a u Shimana se bohuzel neda vymenit. Taky se po tech letech odlepila od boty a drzi uz jen na nytech. Ale tak 3 roky je dlouha doba, tuhostne super a dobre mi padnou.

      0 0
      • okam_z_brna  

        ty M315 a M240 jsou hnusný. V téhle době jít do tak starých modelů je docela prasárna

        0 0
        • Jakobo  

          To je spis otazka osobniho vkusu. Prohledni si spicku u tech Sidi, jestli je vyztuzena at nemas zlamane prsty na nohach. Ty Shimano SH-XC7 a 9 vypadaji dobre. Pokud by byla vydrz te gumove podrazky vyssi, priste bych si je koupil.

          0 0
    • okam_z_brna  

      Tak zatím si jedeš docela finanční rozstřel. Sidi skoro za 10 a oproti tomu Crona. Nicméně Crono bych fakt nebral, to jejich atop kolečko je fakt na hovno. Ale teda bavím se o modelu Extrema.

      Z těch co máš vypsaný bych šel asi Sidi, akorát Draka nemají chránič podrážky uprostřed, takže aby to neklouzalo a nedostával karbon pořádně na prdel.

      Co shimano S-phyre? Nebo nový Northwave?

      0 0
    • kopp1k  

      @ Lanzhino – věřím, že jsi spokojenej, ale hledám XC tretry ;-)

      @ Jakobo – do starších modelů jít nechci, staré tretry mám

      @ okam – máš pravdu, bral jsem to tak, že si např. SIDI nechá zaplatit za značku a lze koupit jiné za méně. Ty Crono CX2 už maji BOA kolečka. O té Drako podrážce to vím, Tiger vypadá stejně. Shimano XC9 nevypadá zle, cena jako SIDI? A kde koupit nové NW?

      0 0
    • jonti  

      Kdych chces top model, vyzkousej Sidi, Specialized a Shimano a vem to co ti nejlip sedi na noze. Vubec bych neresil modelovy rok, ale jak se ti libi a sedi.

      Me sedi Specialized a taky se mi libi.

      0 0
      • milan.v  

        Specialized ale sedí málokomu.

        0 0
        • jonti  

          To si nemyslim, delaji ruzne sirky, v mym okoli a na zavodech to jsou nejpouzivanejsi tretry.

          0 0
          • milan.v  

            Ano – standard a wide.

            Jestli jsou ovšem na závodech nejrozšířenější, tak to potom jo… Mají specifickou konstrukci, což není z mé hlavy…

            0 0
        • nooski  

          A cim mas tuto myslenku podlozenou?

          0 0
          • milan.v  

            To nevzešlo z mé hlavy.

            Je to od seriózního prodejce s obrovskými zkušenostmi, který to sám prodává, dlouhá léta prodával celou řadu jiných velkých značek a nemá zapotřebí mi věšet bulíky na nos…

            0 0
        • Rice  

          Mam Specialized Comp 2016 a seděj docela v pohodě, ale na to, že stály přes 4000 Kč mě nějak moc neohromily, takže příště asi zvolim jinou značku.

          0 0
        • ememem1  

          na to si prisiel kde?

          0 0
    • nooski  

      Pokud pouze Boa tak nevim proc tam mas Sidi, naopak ti tam chybi S-worksy. V kazdem pripade vyzkouset a rozhodnout se podle nohy.

      0 0
      • kopp1k  

        V zadání zmiňuju „Boa apod. systémy“, zkrátka utahovací kolečko s lankem ;-). S-worksy tam nejsou, protože o ty zájem nemám. Bohužel mnou vytipované tretry se v okolních obchodech moc nevyskytují, tak je to zkoušení problém.

        0 0
    • tomesik  

      Chce to vyzkouset, já jsem nakonec vzal sidi – kupoval jsem tedy silniční.

      Shot má stejné stahování jako tiger a dle mého názoru je opravdu vylepšením oproti modelu wire (pro MTB je to Drako). Navíc těch 1000 rozdílu už Tě nezabije :-)

      Specialized byly také pěkné, ale nesedly a podívej se také na Gearne – celkem slušná bota, měly i výprodeje, ale nakonec jsem šel do jistoty vysokého nájezdu se sidi.

      0 0
    • snas89  

      Určitě všechno vyzkoušej, znám dva lidi, co po měsíci prodávali s dost velkou ztrátou sidi, protože na švihu trpěli.

      Navíc u sidi se občas rok od roku liší provedení boa kolečka a ty co jsem měl v ruce mi ani nesedly ovládáním.

      Zkus ještě spešlácký. Ty jsou prý hodně dobrý, i když na mě to působí nějak až moc plastově.

      Na radu McBlackyho jsem pořídil Gira a max. spokojenost (ale tkaničky, ne boa:) )

      0 0
    • Smazaný účet  
      0 0
    • kopp1k  

      Nejsou nejhezčí, ale pravděpodobně jedny z nejlepších. Proto vyhrály…

      SIDI Tiger 2017

      0 0
      • Tencovozikmin  

        Mě se líbí,ale koupil bych si jinou barvu.

        0 0
        • kopp1k  

          Komplet černá, limitovaná edice se u nás nedala sehnat a ta černo-bílá se mi teda nelíbí vůbec.

          0 0
          • Tencovozikmin  

            jj ta komplet černá kdyby byla,ale treter mám dostatek takže žádnou další koupi neplanuju.

            0 0
    • ememem1  

      mam boa kde kade ne len na tretrach a prisaham nikdy viac. cely problem je, ze na lepsiu sportovu obuv to uz cpu by default. bodaj by ne, je to drahe, jebe sa to a nahradne diely su v cene boty. dufam ze raz niekto reinvetne neznicitelne snurky.

      0 0
      • Tecka  

        Už se stalo. GIRO EMPIRE VR90 = carbon + „šňůrky“

        0 0
      • šimlos  

        Souhlas Ještě tak na silnici ale na MTB je boa dobrý leda tak pro sponzorovaný jezdce nebo ty, co jezdí max po šotce nebo polňačkách. Každý asi ví, kolikrát tretrou někde zavadil při jízdě nebo přelézání překážek o stromy, keře, pařezy, šutry. Tkaničky, sucháče a nebo sucháče plus přezka.

        0 0
    • jarouš2  

      Koupil jsem si letos xc7 od shimana. Bál jsem se že budou měkké ale jsou parádní. Xc9 mi nesedely, ta bota je prostě jiná. A navíc ta cena.

      XC 7 z bike24 za 4tis a spokojenost!

      0 0
    • wego1991  

      Má někdo "Shimano XC70? ":https://cyklisticke-tretry.heureka.cz/…-xc70-cerna/ Líbí se mi, ale nevím jestli je ta carbon podrážka na občasné tlačení po volných šutrech..

      0 0
      • Breakpain  

        Na to je lepsi podrazka Vibram… At uz to bude karbon, plast … sutry tomu daji vzdy nazrat …

        0 0
        • Tencovozikmin  

          Laky se to pěkně vozí :-)

          0 0
        • wego1991  

          Mám asi 4 roky tyhle shimana: co maj plastovou podrážku a myslím si, že vydržely celkem dost. A klidně ještě jednu, dvě sezóny vydrží, ale zajimalo by mě zda má někdo zkušenost s tretry s karbonovou podrážkou na podobný typ ježdění a jestli vydrží zhruba to stejné co klasické s ,,gumvou'' podrážkou…

          0 0
          • mirace  

            V porovnání s gumovou podrážkou u SHM088 podrážky XC70 nevydrží nic. Ta přední část ještě ujde, ale ty zadní gumové kousky jsou jednak nekvalitně přilepené a jednak tak úzké, že je o šutry prostě urveš.

            Chváním botu XC70, jsem s ní naprosto spokojený, ale na občasné chození v šutrech to doopravdy není stavěné.

            Pokud plánuješ občas seskočit z kola a občas v nich chodit, tak zkus mrknout i na jiné.

            Na druhou stranu, já je mám dost zničené, ale ta kompozitová výztuha je stále tuhá, takže pokud budeš počítat se zničením té gumové části podrážky, zbytek zatím drží…

            0 0
    • pavlos12  

      Co by jste doporučily za značku mtb treter?

      0 0
    • JK_Cookie  

      Nekoupil jste někdo tyto DMT M5, mají je teď v akci tak mě docela zaujaly. Jen mi přijdou málo perforované, tak jestli se v nich nebude pařit noha, ten vyšší model DMT M3 je již viditelně více perforovaný.

      0 0
      • kopp1k  

        Možná budu kupovat v blízké době M5 Woman pro přítelkyni, tak ti pak můžu dát info.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • petyn  

      Ty NW Scorpius 2plus mam taky a naprosta spokojenost. Krasne tuhe,krasne prodysne. Stejna velikost jak civilni boty a sedly jak pr..l na hrnec. :) Za sebe mohu doporucit.

      0 0
      • JK_Cookie  

        Ty NW Scorpius 2 mam taky v uzsim vyberu,jsou opravdu dost perforovany tak asinpod 10C to bude chtit navlek nebo teplejsi ponozku,ake je to asi individualni. Chtel bychbse zeptat jestli ta podrazka neklouze,prisla mi na omak dost tvrda ta guma/plast toho vzorku.Jinak v cebe do 4tis to je asi nejtvrdsi bota co jsem zatim zkousel a mela i dost pevnou patu. Nevim jak dlouho vydrzi ta sitovina,jestli se nepotrha.Jinak utahovni v pohode,nepovoluje se to??

        0 0
      • Lachtis  

        Jo tyhle NW jsem měl také v hledáčku a musím i uznat, že designově je to moc pěkná tretra. Nicméně nakonec jsem vzal tyhle Gira ( https://www.teamsport.cz/…lame-eur-41/#… ), která mi naprosto sedly. Mám dlouhou a úzkou nohu a ty Gira jsou oproti NW upnutější, což mé noze vyhovuje.

        V neposlední řadě ty NW mají opravdu hodně síťovin, což bude parádní v teplých dnech, ale náchylnost na poškození a trhání bude asi trošku jinde.

        0 0
    • JMT  

      Zkoušel jsem mnoho a nic nesedlo jako fiziky, za chvilku si je jedu vyzvednout :-)

      0 0
      • JK_Cookie  

        O jaky se jedna typ boty??Chtel bych na to uvolnit neco kolem 4tis.,potencial drazsich bot bych stejne asi nevyuzil. Proc jsem si jeste nekoupil ty NW je ta sitovina-trochu se toho bojim.abyxh to o.neco netrhnul a to je pak na vyhozeni,proto jsem koukal i na ty DMT,nebo neco obdobneho,prijdou mi ,,bytelnejsi",ale zase se v tom nechci uvarit.

        0 0
      • jarouš2  

        kde se dají vyzkoušet?

        0 0
        • JMT  

          V progresscycle u dovozce, rovnou to můžeš porovnat s Girem. To Giro je šíroký, fizik úzkej…na vysokej nárt maj giro HR. Tam musí vybrat každej

          0 0
    • Vrci  

      Mám teď tretry od Nike Jde sice o silniční model, ale líbí se mi na nich jedna věc: nemají klasický jazyk, ale jednu stranu spojenou s druhou elasickým materiálem, přes který jsou suchý zipy. Na všech tretrách co jsem zkoušel jsem hranu jazyka vnímal a mám strach,že by mi časem vadila. Vyrábí někdo tretry s obdobnou konstrukcí jako měli Poggia?

      0 0
      • vili  

        Něco takovýho sem viděl v jedněch specialized tretrách. Mělo to drobnou nevýhodu, že se kvůli tomu nedalo do tretry obout :-D. Jestli to ještě dělají netuším.

        0 0
        • Vrci  

          Vzhledem k tomu, že SCS je ve skoro každý vesnici, zkusím se do nějakého podívat. Ještě přemyslím nad mavic tretrama, ale ty snad nejsou ani u kastara.

          0 0
        • Tencovozikmin  

          Obout se dá,ale jde to hůř. Teď sem na to reagoval vedle.

          0 0
    • vili  

      Jelikož mi shimano tretry prostě nesedí, tak zvažuju nové. Máte někdo zkušenosti s následujícími adepty? Nohu mám spíš širší než úzkou a nejezdím žádný pekla (ani rychle, ani „endůro“ :-) – prostě Rychlebky a po lese). Když zabloudím, tak v nich i sem tam chodím v terénu. Díky za připomínky

      https://www.bike24.com/1.php?…

      https://www.bike24.com/1.php?…

      https://www.bike24.com/1.php?…

      https://www.bike24.com/1.php?…

      0 0
    • krabica  

      Ahoj, máte někdo zkušenosti s botkama SCOTT MTB RC Lace? Chci boty na kombinaci silnice/XC. Rád bych, aby byly dostatečně tuhé, ale snesly i chůzi a ocením méně sportovní vzhled. Tyto by tohle vše mohly splňovat.

      0 0
      • krabica  

        Jak jsou na tom velikostně boty Scott ve srovnání s Specialized?

        0 0
        • krabica  

          Nikdo nic?

          0 0
          • Tencovozikmin  

            Stejne se to lisi velikostne podle modelu a roku vyroby takze nejlepsi bude odzkouset a nebudes muset resit dalsi problemy. A nebo sem dej konkretni model ktery chces koupit a nekdo poradi.

            0 0
            • krabica  

              Však ten model tu je. :-) Skladem je mají akorát v Praze a to mám dost z ruky, takže budu kupovat na slepo.

              0 0
              • Tencovozikmin  

                To sem prehledl :-)

                Edit-tak tam zavolej a uvidis jak jsou ochotni zmerit treba stelku.

                0 0
        • krabica  

          Tak velikostně i šířkou odpovídají tretry od Scottu tretrám Specialized Rime. Odzkoušeno na vel. 45. Vyzkoušen model MTB Team Boa a pořízen MTB RC Lace.

          0 0
      • snas89  

        Tyhle konkrétní tretry nevím, ale tkaničky za mě dobrá volba.

        Sám je používám a spokojenost.

        0 0
    • jIrI___  

      Nadešel ten smutný okamžik a moje 9 let staré tretry se rozpadly, je čas vybrat na příští sezónu nějaké nové (tuto sezónu za pomoci duct tape snad ještě zvládnou :) ). Máte nějaké tipy na MTB tretry spíš užšího střihu s cenou do 2500 Kč? Jediná moje podmínka je upínání na přezku (ještě lépe BOA, ale to je v téhle ceně nejspíš přání z říše snů). Co jsem tak zkoumal, tak za tu cenu se dají koupit snad jen Force (nemám v tohodle lepiče nálepek důvěru) a pak Shimano. Napadá vás ještě něco dalšího? Samozřejmě se nebráním výprodejům starších modelů apod.

      0 0
      • krabica  

        Scott?

        0 0
      • Tencovozikmin  

        Tak do 2500 s prezkou bys nemel mit problem neco sehnat. Mrkni treba na kupkolo maji tam od ruznych vyrobcu za docela zajimave ceny.

        0 0
        • jIrI___  

          Tam jsem se díval jako první a našel jsem tam právě jen ty zmiňované Force (MTB Hard ) a Shimano (SH-M089L ). Podle všeho budu muset snížit požadavky nebo zvýšit rozpočet :))

          0 0
          • krabica  

            Tak přidej 2 stovky na Scotta. :-)

            0 0
            • jIrI___  

              Z těch tady zmíněných to je zatím favorit, ale už je dost nad limitem (chtěl bych kupovat v kameňáku, takže ještě automaticky k ceně připočítávám nějaké procento bakšiše :) ). Nevíš, jestli Scott prodávají někde v Ostravě?

              0 0
              • krabica  

                Madeja, ale asi nemají ty slevy. Na vyzkoušení dobré. :-D

                0 0
                • krabica  

                  Ještě v Havířově mají Scott v Santi sportu.

                  0 0
                • jIrI___  

                  Právě ten postup vyzkoušet, objednat jinde nechci praktikovat. Ale dík za tip, zajdu se do té Madeji mrknout.

                  0 0
                  • krabica  

                    Tak dnes jsem ještě objevil https://www.hupnakolo.cz na 28.října kousek od Mariánského náměstí.

                    Taky to tak nedělám, vyzkoušel jsem tam nižší model, ale chtěl jsem vyšší a to mi řekli, že ty neberou, tak jsem objednal přes net.

                    0 0
          • snas89  

            Shimano mám, ale počítej, že mají spíš měkčí podrážku.

            Nadruhou stranu dost vydrží.

            0 0
      • Chlebovnik  

        Giro Cylinder. Sice trochu nad limit, ale mrkni na ně.

        0 0
      • atty  

        Spiuk Z16M – jsou lehce nad limit (z CZ cca. 3k, při nákupu z ciziny se daj i do 2.5k), mají BOA + přezku, jsou spíš užší (já musel na svoje široké prsty lehce nahřát a vytlačit špičku, ale povedlo se), jinak lehké, dobře se v nich i chodí (kufry jsou přesně zapuštěné těsně pod okrajem špuntů). Velikost posunutá – nosím běžně 44.5–45 a tyhle mám v 47 a jsou přesně akorát.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.