• crasher

    Jaké DH kliky byste doporučii do 6000 Kč (i se středovou osou)?

    0 0
    • hanz  

      saint,xt,hone

      0 0
    • JMT  

      hone

      0 0
    • black.horse  

      řeším podobné dilema s tím, že navíc jsou podmínky: trojtác, nesmí být Shimano a klidně by mohli být i levnější:-)

      0 0
      • hanz  

        jenže žádná jiná firma se nečape na shimano kliky.

        0 0
        • Radek Broz  

          imho diabolusy za SH nikterak nezaostávaj. Ale asi bych gramařil a vzal Hony.

          0 0
          • hanz  

            diabolusy zaostávaj za saintama ve všem..váha, tuhost, výdrž

            0 0
            • hanz  

              by mě zajímalo kdy lidi pochopí že rf nedělá dobrý komponenty už hezkou řádku let..jejich věci jsou těžký, kliky sem viděl několikery vymačkaný, sedlovky sou supr těžký, představce taky…jo, zapoměl bych…maj plameny tj :-)

              0 0
              • Tomcat  

                Jo to maž těžký. Vem to tak jakej máš pocit z toho že si koupíš věc, která sice funguje jak má, byla adekvátně drahá ale designově ti vůbec nesedí. Osobně radši zvolím věc která bude funkcí průměrná, ale bude se mi na kolo sedět. Když se někomu FR sedí ať si ho koupí , pokud bude spokojenej tak šťasnej to člověk.

                0 0
                • hanz  

                  tak ale at pak netvrdí že rf je nejlepší..at tvrdí že je nejhezčí :-) taky sem vozil na dh představec thomson kterej je lehkej, krásnej a drahej a napiču…

                  0 0
                  • assassin  

                    hele v cem se da posuzovat predstavec? napada me vaha,dylka, a asi aby nepraskal(coz pujde asi ruku v ruce s tou vahou) nebo je jeste nejak poznat rozdil mezi treba 2 predstavcema od ruznych firem?

                    0 0
                    • hanz  

                      ještě třeba v tom jestli dobře svírá krk vidle a nepootočí se rodla při každým lehnutí na zem..thomson at si dotahl jakkoliv tak pořádně nedržel a častým povolováním a dotahováním zase dostával naprdel ten jeho jemnej závit na šroubech a v těle stavce…proti tomu je holzfeller těžkej ale dobře drží a nehrozí počkození díki použití pořadnejch šroubů.

                      0 0
                      • Tomcat  

                        Absolutně pevně to neni výhra. Něco mezi, aby kzyž se lehne povolit a šel vrátit zpátky na taky hrozí trvalá deformace materiálu ;-)

                        0 0
                        • hanz  

                          psal jsem snad někde že je třeba aby to drželo jak skála?

                          0 0
                          • Tomcat  

                            …nepootočí se rodla při každým lehnutí na zem.....

                            ? 0:-)

                            0 0
                            • hanz  

                              navyndáš nohu z pedálu na traverzu, lehce přilehneš kolo a rodla křivě, rovnáš v nohách, přetáhneš, znovu přetáhneš na druhou stranu, nakonec jakš takš srovnáš.....dole povolíš stavec a srovnáš…toto je pootočení rodel při každým lehnutí na zem…imho 888my, boxxery a dorada používaj přímé stavce už dlouho a k trvalému poškození při pádu dochází uplně stejně často jako při použití stavců normálních takže to tak tragický taky nebude…ale jestli máš jinou praxi poděl se snámi.

                              0 0
                      • assassin  

                        jj, konstrukcni reseni… na to bych asi taky koukal vic nez na plameny:) no preci jen v zavodnim nasazeni co provozujes ty se poznaj i veci ktery normalni smrtelnik nepozna…

                        0 0
                        • hanz  

                          no moje závodění je hodně pure Hobby :-) ale snažím se vnímat…dobrým jezdcum je všechno fuk, ti zajedou i na žebřináku.

                          0 0
                          • assassin  

                            jj to znam:) znam lidi co zajedou nesmysl na pevnaku s nakou marzochou vepredu nafouklou, takze se ani nehne… zavodni nasazeni mi nehrozi ani v hobby cupech… neumim a bojim se skakat.. a dneska se skacou cim dal vetsi nesmysly… a objizdet je nic moc reseni:)

                            0 0
              • Radek Broz  

                Opět jsme u toho, že na Moravě jsou jiný fyzikální zákony;-) Znám asi 5 lidí, co jezděj Diabolusy a vymačkaný je nemá ani jeden.

                0 0
                • hanz  

                  já jsem neřekl že se vymyčkaj každý druhý..ale videl jsem už troje což je k nule u diabolusů nekonečně víckrát…200g na váze taky neuhádáš ani prahou/moravou a kombinaci kovaných nebo cnc klik taky probírat nebudem :-) a třeba rf evolve dh majklovi červenků vydrželi sezonu a závod.

                  0 0
                  • hanz  

                    oprava.....což je k nule u saintů nekonečně.....

                    0 0
                  • Radek Broz  

                    Já bych stejně zžvolil hony s nižší váhou i cenou;-)

                    0 0
                    • hanz  

                      to já taky..nebo ty xt, podle mě vydrží to samý jak hony ale sou lehčí…ale bohužel ani jedny se nedělaj na 83mm domek

                      0 0
                      • Radek Broz  

                        No, když jsouna DH primárně sainty, XT bych už možná tolik nevěřil… A designově jsou horší, co si budem povídat;-)

                        Myslel jsem, že je to univerzální a dáš tam jen míň těch podložek, ne?

                        0 0
                        • Vilém  

                          Tak v pripade domku 68mm by jich tam bylo pozehnane:)

                          0 0
                        • hanz  

                          a ty se chceš hádat o klikách? :-)))) ne vážně to nevypodložkuješ, kliky určený na malej domeček vypodložkováním na velkej nenarveš :-))))

                          0 0
                        • kOmE  

                          sainty delaj na 73/68 s podlozkama ,pak na 83. Univerzalni jsou jen 73 ,tam se davaj kazde strany 2,5mm podlozky pri pouziti na 68mm domek. A jen tak kdyz uz jsme u toho ,nemate nekdo k mani 83mm osu howitzer?

                          0 0
                      • goofy  

                        Myslis ze by ty XT vydrzely na pevnaku? Bojim se krapet hlavne tech lozisek. Pac se ted rozhoduju, zda-li Hone nebo priplatit na XT

                        0 0
                        • hanz  

                          zrovna ložiska maj totožný se všema..aj s saint na htčko bych je klidně dal..pokud máš techniku..pokud jseš krmič tak bej něco bytelnějšího…na fula podle mě xt stačí, sám je asi budu dávat.

                          0 0
                          • goofy  

                            Hmm… No pak jsou ve vyberu ty Hone a Truvativy. Akorat nechapu, proc jsou hone tak zbytcne drahe :-/

                            0 0
                            • goofy  

                              Jako oproti LX

                              0 0
                            • madcat  

                              kde? na koloshopu jsou za necelý tři litry, to mi přijde jako celkem fér cena… mám je odtud taky

                              0 0
                              • goofy  

                                Hmm. Divam se, ze na tom koloshopu jsou za celkem rozumnou cenu. Protoze jinak se pohybujou i pres 3000 a to uz mam pomalu XT.

                                0 0
                                • madcat  

                                  viděl sem je někde i za víc než 5, ale už nevím, u kterýho žida to bylo :-))

                                  0 0
        • black.horse  

          ale čape:-) třeba Profile:-) ale nemaj trojtác:-D

          0 0
        • black.horse  

          ale vážně, stojej ty kliky za to? zkušenost nemám, tak si nechám poradit… Saint nebo Hone? osobně nehledím na gramy, spíše na maximální výdrž a pevnost… ještě mě napadly Holzefeller…

          0 0
          • Blackbiker  

            Hone jsou LX v jiný barvě(snad i jinej matroš:-)) Saint je top-to bych si koupil já kdybych chtěl Race Face XC Ride měnit-ale zatím jsou ok-až půjdou do kytek Saint bude 1. co bych bral:-)

            0 0
            • hanz  

              jestli nad tím uvažuješ na reigna tak je to zbytečně brutal..sou to prostě dh/fr kliky..tobě by tam bohatě stačili nějaký xt, budeš na tom o mnoho líp s váhou a nemyslím si že je zničíš.

              0 0
              • Blackbiker  

                jasně,souhlasím, na Reigna stačí asi Hone nebo XT,jen ty Sainty by mi šly k brzdám:-):-) Jak říkám-zatím RACE FACE RIDE XC

                0 0
                • Blackbiker  

                  a taky bych rád věděl jak to, že mi mohly Alivio kliky snad z 96 roku vydržet až dosud-to mi hlava nebere:-)a to jsem na nich nalítal tísíců a tisíců km:-)Prostě kvalitka-převodníky z ocele a pojďme na to:-):-)

                  0 0
    • Blackbiker  

      Race Face Evolve DH jsou ok:-)

      0 0
      • Blackbiker  

        ale když vidím do 6 téček tak tyhle www.cyklovb.cz/…/language/cz

        0 0
        • de.Sperad  

          koukni na Koloshop, tam jsou za ještě lepší peníze

          0 0
        • Tomcat  

          Hone sou lehčí a myslí že výdrží nejsou zas tak pod Saint

          0 0
        • cabbage  

          poslední pěkný kliky od šimána a zlevněný:-) bohužel už mam všechny biky obsazený:-(

          0 0
        • Radek Broz  

          Ty jsou na DH zbytečně těžký.

          0 0
          • hanz  

            jo a který sou lehčí?

            0 0
            • Manas  

              FUNN :-)

              0 0
              • hanz  

                maj o 90 g víc jak sainty a to porovnavam převažene saint 170mm na 83 domek proti tabulkový hodnotě FUNNU takže to ve finalu bude ještě víc

                lehčí sou nový mrp maj 888g(převážené) včetně misek pak sou tu FSA gravity light který nemam převážený ale taky by měli být hodně lehké a nakonec hollzfeller oct který maj sundaných 50g proti klasickým holzfellerum takže budou srovnatelný se saintama.....prostě nejlehčí kliky co sem zatím našel na 83 domek sou mrp a možná fsa ale tam je udaj na webu dost zmatečnej takže těžko říct.

                0 0
            • Radek Broz  

              Pokud vim, tak ty sám jsi místo nich chtěl dát na Intense Hony, ne?

              0 0
              • hanz  

                na pořádný kolo na dh hony nenamontuješ

                0 0
                • hanz  

                  teda na nový modely..většina dh fullů přešla na 83mm domek

                  0 0
      • hanz  

        jsou těžký a maj blbej system a vymačkávaj se

        0 0
    • ZuzicK  

      Přidávám hlas HONEčku .)

      0 0
    • Mutant Marana  

      SAINT

      0 0
    • Tomcat  

      Saint and Hone

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.