• kejmi

    Ahoj, prosim o radu s vyberem kvalitnich brzd na sjezdove kolo do cca 10.000Kc. Diky Lukas

    0 0
    • carlos1  

      Ahoj, kup takový, který seženeš. Nic není skladem, a dlouho nebude. Pokud nemáš problém s bazarem, teď někdo má na bazači nový Sainty. Viz: https://dolekop.com/…o-saint-nove Asi bych neváhal.

      0 0
    • kejda  

      Na bazaru nové Guide Ultimate za 8,5. Pokud nechceš Shimano, dobrý kup.

      0 0
      • Mr.Duck  

        Guide nejsou moc brzdy na dh.

        0 0
        • kejda  

          Není sjezd, jako sjezd :). Pro někoho sjezd může být červená lajna.

          0 0
          • JakeF  

            Guide nestačí ani na enduro, to fakt ne…

            0 0
            • kejda  

              V poho stačí. Záleží na spoustě faktorů.

              0 0
              • JakeF  

                Záleží na tom, jestli na enduru jezdíš enduro… Pokud jo, tak nestačí.

                0 0
                • jonti  

                  Asi tak, Guide byl pro mě dostatečný na XC HT, brzdí podobně silně jako dvoupístky XT. Ohledně brzd bych se zdržel experimentování a vzal štyřpístky shimano.

                  0 0
                  • JakeF  

                    Souhlas. Abych byl fér, tak dávkovatelnost maj proti dvoupístkům XT určitě lepší, na XC by to byla příjemná brzda… Ale na EN ani DH nemaj dostatečnej maximální výkon a hlavně se při takovým ježdění upečou.

                    0 0
                • kejda  

                  Taky je i trochu důležitá váha jezdce, ne? 80 vs 100 kilo bude na výkonu znát.

                  0 0
                  • JakeF  

                    Vazim min nez 80 a vozil jsem je na 200/180 kotoucich.

                    Mozna pro dite by stacily.

                    0 0
                    • kejda  

                      Tak jo. Třeba jen neumíš brzdit:))

                      0 0
                      • JakeF  

                        Neumim ani brzdit ani jezdit. Budu rad, kdyz mi to predvedes.

                        0 0
                        • Pepe72  

                          :-) :-)

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ty tak krásně startuješ :-D

                          0 0
                          • JakeF  

                            Co te nema, ja cekam, ze tomu bude verit :))

                            Vzdyt uz veri tomu, ze Guidy jsou brzdy na DH :))

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Nejsou. 12 jízd na Špičáku a byly KO (BF a FV, žádné velké akce).

                              Ale věřím, že nějakej borec, co umí jezdit, nebojí se a nepotřebuje tedy brzdit tolik co já by s nimi třeba problém neměl ;0)

                              Na druhou stranu pak zase brzdí z vyšších rychlostí na poslední chvíli a potřebuje vyšší výkon… Je to složité :0)

                              0 0
                              • JakeF  

                                To se mu snazim vysvetlit, ale on si porad mele svoje, asi aby je prodal…

                                Oni borci zase kdyz uz brzdi, tak to bejva z ***** velky rychlosti, takze taky malokdy vozi slaby brzdy.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Řeším to teď u auta. Standardní 312/272 nestačí, pár brzdění z 200 na 90 nebo 150 na 50 a je problém… tak konečně řeším výměnu za 340/310 z S3/Golfu R/Cupry. To by už by snad mělo stačit… a třeba pak nebudu muset měnit brzdy každých 20–30 tisíc km…

                                  U kola je to vlastně stejné…

                                  (sorry za OT)

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    No vidíš… Tady se pořád říká, že řídíš jak prase, a ty přitom na okreskách brzdíš z 200 na 90, abys cyklisty moc neoprasil :))

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Přesně :0)) A teď si představ ještě tu situaci, že jsi krásně rozjetý abys předjel celou kolonu pěti, šesti aut (protože kokoti nemají mezi sebou rozestupy, aby je šlo přeskákat po jednom) a najednou, když jsi uprostřed předjížděcího manévru, vidíš v protisměru neosvětleného cyklo***** v černém. Takže pak plné brzdy na 90 a doufáš, že dementi udělají místo mezi sebou.

                                      0 0
                                  • david25  

                                    Hej ale ty to vzdycky stocis na ty auta, to je maras :D

                                    0 0
                                    • -b-n-x-  

                                      Však aspoň je řeč o něčem pořádnem. Žádné dvoukolové hračky bez motoru :-)

                                      0 0
                          • kejda  

                            :)

                            0 0
                        • klump  

                          bude taková ta fotka toho děsivého skoku? :-) … nějakej drop v rakousku ci co to bylo

                          0 0
                  • Mr.Duck  

                    Hele já mám 65kg a guide mě prostě neubrzdí na 203 kotoučích. A s tak slabou brzdou pak musíš brzdit furt abys dobrzdil do zatáčky, místo abys to pustil a dole shodil dvě kotvy, zatočil a zas je vytáh.

                    0 0
                    • kejda  

                      Tak musíš ještě víc přidat :). Já mám teď G2 RSC a srovnání s Hope E4 a Zee je úplně v pohodě. Hope smrděly už po kilometru dolů, a pak další kilometr cinkaly jak přejezd, Zee nestačily na Leogangu pomalu ani na Flying Gangster a hučely jako prase. Navíc mi na nich vadilo ševelení (bubůání) z přední brzdy. G2 jsou tak nějak uprostřed, nejsou to Code, to bez debat, ale brzdí a chovají se na páce pro mě skvěle.

                      0 0
                      • JakeF  

                        Zajímavý je, že mně v Leogangu stačily XT i na svěťákovou. A to nejenom nový čtyřpístkový, ale i starý dvojpístky… Naproti tomu Guide jsem tam upek. Měl jsem to na stejným kole cca 2 týdny po sobě, takže v podstatě ideální test.

                        Code nejsou nic extra, mám je teď v RSC a brzdí podobně jako čtyřpístky XT, ale přehřejou se taky dřív.

                        0 0
                        • adam320  

                          Kotouce nebo kapalina?

                          0 0
                          • JakeF  

                            Co já vím, nešahal jsem na ně :)). Ale pár měsíců starý, takže žádná stará kapalina, jak se tu spekuluje dole.

                            0 0
                            • adam320  

                              No neco se upeklo, neco se prehreje. Jen me zajimalo co, ale kdyz nevis:)

                              0 0
                              • JakeF  

                                Ani mě nenapadá, jak bych to měl poznat…

                                Pro mě bylo řešení stylem brzda se mi přehřívá, tak ji vyhazuju a kupuju jinou, co se nepřehřívá :)).

                                0 0
                                • theedge  

                                  Je v tom přehřívání mezo Code a XT takovej rozdíl ? Mě se Code nikdy nepřehřála ani v Davosu, ale já jezdím tužku :-)

                                  Na XT mne serou ty vachrlatý páky co se rády lámou. Code je solidní kovárna.

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Mezi Code RSC a čtyřpístkama XT to je malej rozdíl, proto jsem si Code na novým kole nechal. Navíc jsou Code trochu líp dávkovatelný.

                                    0 0
                                    • theedge  

                                      Já jsem nima hodně spokojenej … XT 4píst jsem měl půjčený a ta dávkovatelnost byla horší. Já ale jezdím spíš pomalejší techničtější věci než rychlý průlety DH lajnama tak to asi neupeču. Za mne je na Code super ta dávkovatelnost a odolnost.

                                      Už jsem se na nich i naučil opravovat to kouslý Contact point kolečko ( jednou se mi to stalo ) – oprava na 5 minut.

                                      Stačí jen vyšroubovat ten šroub naproti co drží expanzku – když se to podrží nebo stáhne nějakou svorkou, tak se ani nezavzdušní brzda. Pod ním je pružinka a malinká kulička co dělá tu indexaci. Tu buď vyměnit / vyčistit a nebo v nouzi klidně jen vyhodit. Systém nastavení pak funguje, jen tam není to cvakání který je stejně v podstatě k ničemu. Člověk to nastavuje podle pocitu na páce než podle klikání kolečka.

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        Jo, to kolečko mi taky nefunguje :). Ale zas tak ho nepotřebuju, tak se v tom nevrtám…

                                        XT maj dávkovatelnost o něco horší, ale dá se na to zvyknout. Až se mi rozeserou Code, tak dám buď zase XT nebo Hope V4 pro změnu.

                                        0 0
                                        • theedge  

                                          To kolečka si oprav … fakt na tom vubec nic není. Jen je potřeba vyšroubovat ten šroub naproti tomu kolečku co drží expanzku – úplně easy.

                                          Za ním z toho vypadne malinká pružinka a ještě menší kulička – ta se tam očas šprajcne nebo se k ní dostane nějakej bordel. Je to vidět v tomto videu v čase 4:11 – akorát že borec rozdělává celou páku a napřed si vyhodil celou expanzku, což kvůli té kuličce vůbec nemusíš dělat.

                                          https://www.youtube.com/watch?…

                                          Já to kolečko používám po každým naplnění / odvzdušnění – zkracuju chod páky. Bez toho už mi všechny brzdy přijdou houbovitý :-)

                                          Ještě dobrá zkušenost – Sram má to nastavení kolečka v manuálu popsaný blbě. Před naplněním / odvzdušněním je třeba ho vytočit PO směru šipky na páce a po naplnění brzdy s ní točíš směrem proti šipkce a páka má kratší chod a tvrdne. Sram to má v manuálu nesmyslně naopak a tudíž s jejich nastavením jde pak chod páky jen prodlužovat …

                                          Má to cca 100 kliků.

                                          0 0
                                      • kejda  

                                        Na to kolečko stačí kapnout trochu brunoxu. Nebo vyhodit kuličku, ale je nutno rozhodit páku.

                                        0 0
                                        • theedge  

                                          Nemusíš tu páku rodělávat – stačí jen vyšroubovat jeden ten šroub co drží expanzku – vysypeš kuličku a šroub zase dotáhneš. To je celý kouzlo.

                                          0 0
                                • adam320  

                                  Jakoze vadne, tak koupis komplet brzdic, paku, kotouc a desky jo? A to cely dvakrat. Tak to mas asi jinej rozpocet nez ja, 10–12tis jen za brzdy na jeden den. Hustyyyy:-D

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Tak brzdy nekupuješ na den, ale jo, bylo to cca za desítku…

                                    Já měl Guide s novým kolem, tak jsem si říkal, že je zkusím… Na lehčích trailech fajn brzda, hezky dávkovatelná, výkon stačil. Pak první závod v Koutech a to už byl problém, v závodním tempu výkon nestačil a jak jsem kvůli tomu brzdíl dýl, tak se začaly přehřívat. No a pak jsem je vzal do Leogangu a to už byla poslední kapka, takže před dalším výletem do Saalbachu a Leogangu jsem to přehodil na XT a ty byly skvělý.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      +1, podobná zkušenost, jen nezávodím :0)

                                      XTR s trickstuff deskami a kotouči jsou úplně super :0)

                                      0 0
                        • Lochy13  

                          Pockej tak tobe stacej na WC dh lajne xt dvoupistky, ale code se prehrejvaj? Ale no taak.....

                          0 0
                          • JakeF  

                            Code se přehřejvaj dřív než čtyřpístky XT, ale na Leogangový WC bych s nima počítám problém neměl… V Lenzerheide už bych si na ně nevsadil.

                            Jinak jo, byl jsem tam jednou ještě se starým Endurem, kde mám dvojpístky XT, a zvládly to.

                            0 0
                            • Lochy13  

                              Hele a jak to delaj ti zavodnici co je vozej?

                              Jinak code nejsou nejvetsi kotvy.to je jasny, od toho je tu trickstuff ze, ale zase tak spatny nebudou. Spousta lidi si je chvali, pro kombinaci sily a davkovatelnosti tak bych rekl ze na tom neco bude.

                              0 0
                              • JakeF  

                                V Lenzerheide? To není záhada, prostě maj flow v těch prudkejch sekcích se sypavejma zatáčkama, kde já visím na brzdách.

                                0 0
                                • Lochy13  

                                  Takze je to jak nekdo psal, proste jezdis moc pomalu ;)

                                  Jinak peknej test tady, zajimavy porovnat brzdnou silu s casem brzdeni. Ne vzdy je vetsi brzdna sila= rychlejsi zpomaleni.

                                  https://enduro-mtb.com/…ake-can-buy/

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Ten test je podivný.

                                    Hope E4 lepší čas než V4?

                                    Magura MT7 45–0 za 5.2s – to je skoro jako náraz do zdi, ne? :0)

                                    0 0
                                    • adam320  

                                      Hlavne si ty Magury nekupuj, nejde to odvzdusnit, je to hnusny, bod varu ty jejich modry krve je pouze 120° respektive 260, paky to ma z plastu… Alespon zbyde na ostatni:-D

                                      0 0
                                    • Lochy13  

                                      Je to asi nejkomplexnejsi test co jsem videl, jsou tam potom rozepsany I jednotlivy brzdy. Celkem bych jim I veril. Nejvetsi kotvy: TF, saint, mt7 – na to je celkem vseobecna shoda ne?

                                      Zajimavy, ze treba TF sintry zvysili ucinnost u Code r o 20% oproti origo sram deskam. To samy 200 kotouc oproti 180 treba.

                                      0 0
                                  • JakeF  

                                    Proti WC DH jezdcům tady jezdíme pomalu všichni :))

                                    0 0
                      • Atilla  

                        To jsou pěkný pohádky:)

                        0 0
                      • Pepe72  

                        :-) :-) :-) pěkně nás lakuješ.

                        0 0
                      • jonti  

                        Zajimalo by me, jak se soucasne G2 lisi od prvnich Guide.

                        Nebo vlastne ani ne, protoze si je stejne nekoupim, kdyz muzu vzit XT nebo SLX.

                        0 0
                    • kolo.bazar  

                      Já jezdil celou dobu Sh. XT M8000 dvoupístky s SM RT 86 kotoučema (203/180). Vozil jsem je, když jsem vážil 90–98 kg. Pak jsem v rámci osobního zkoušení koupil Guide RSC. Kotouče mám stejné. Pravda je, že moje váha klesla (aktuálně mám kolem 80 kg). Nicméně z osobního hlediska mi víc sedí ty Guidy, protože pro mě mají lepší dávkovatelnost. U XT to bylo buď brzdí nebo nebrzdí, nic mezi tím. U Guidů mám možnost si lehce dobržďovat a míň mě třeba bolí ruce. Každopádně upéct se dá jakákoliv brzda. A mnohem dřív než brzdu jsem utavil vždycky kotouče.

                      Když jsem jezdil ještě jako mechanik na závody ve sjezdu, tak mi dokázal kluk (tehdy top 3 junior v ČR) spálit brzdovku v Saintech za 3 jízdy v Koutech. Brutální dobrždění z velké rychlosti dělalo své.

                      U Guidu se mi pak hodně osvědčilo používat brzdovou kapali Yacco Racing Brake Fluid. U kluka, který má přes 100kg brzdy začaly v Alpách vadnout mnohem později než s originální Sram brzdovkou.

                      0 0
                • Georrge  

                  A neni to naopak? Ze kdo moc brzdi tak jezdi slabe enduro, protoze se boji? :) kdo brzdi nevyhrava!

                  0 0
    • HT Adam  

      Třeba Shimano M6120/M7120, Saint, Zee, Formula Cura 4, Magura MT7, Sram Code RSC

      0 0
    • Mr.Duck  

      Za mě XT, SLX nebo Saint, všechno samozřejmě 4p.

      Trochu slabší jsou pak Code, Hope v4 nebo Magura MT7 z nichž za mě jediné Hope přichází v úvahu, ale pořád je v nich dot a hůř se shání díly než shimano.

      Nezkoušel jsem moc současné TRP, Hayes nebo Formula ale právě kvůli dostupnosti dílů někde na výletě nebo bez čekání na objednávku to ani nezvažuju, ale pokud tě netrápí případně pár týdnů nejezdit když se něco stane tak proč ne.

      0 0
      • carlos1  

        Hope dily se v Cechah shani rozhodne lepe, nez dily na Shimano, ale chapu, ze u Tebe v Kanade to asi bude jine. Osobne preferuju Hope, oproti Shimanu podstatne lepsi davkovatelnost, s vykonem jsem nikdy problem nemel.

        0 0
        • Mr.Duck  

          Jo tady moc nefunguje pošta a lokální shopy málo kdy mají malé díly. Jestli to není potíž tak bych Hope klidně doporučil, ale mě u nich trochu chybí síla když potřebuju shodit 2 kotvy ⚓ :)

          0 0
      • wladeq  

        Zas ta tvoje DOTka, ach :)…jak uz padlo, dily na hope v evrope sezenes relativne vpohode, ne ze by byly v kazde samosce, ale sezenes kazdy sroubek, cokoliv. A myslim ze po komunikaci s hope ti poslou uplne cokoliv, od shimana cekam nejake marketacke kecy. Shimano max celou paku nebo trmen, a jsou toho spis kusy (bazar vetsinou zbytek toho, co jeste nevychcalo). O samotne „lever“ nebo nejakem tesneni si muzes nechat zdat

        0 0
        • Mr.Duck  

          Tak mě jde hlavně o to že nechci řešit komunikaci a objednávat šroubek. Jezdím často každý den a čekat na díl nepřichází v úvahu. Na druhou stranu co si pamatuju tak po Evropě chodí pošta do pár dní, tady je to pár týdnů..

          0 0
          • tomfree  

            A proto jsi pořídil RB na které je tam úplně všechno :-)

            0 0
            • Mr.Duck  

              Tak ložiska à patky mám na koupený a celej rám už je stejně větší ******* ale rozhodně to má svý rizika :)

              Hlavně když teď koukám na další rámy tak mi teprv došlo že Bandit měl vlastně docela moderní geo. Když se dívám na současný intense, rocky, banshee a mnoho dalších tak mají oproti RB docela kozovitou geometrii nebo nějakou zásadní blbost na rámu jako že tam nedáš teleskop..

              0 0
              • tomfree  

                Já proti RB nic nemám,pár jsem i vlastnil,jen třeba norco,které určitě máš k dispozici…

                0 0
                • Mr.Duck  

                  Krátký reach, dlouhá sedlová trubka.

                  Více méně hledám kolo 27 nebo mullet co nebude mít vyšší sedlovou než 420 jako na RB v M, a reach delší než 440 jako to RB v M, a většina dnešních kol je kratší a vyšší. Koukám teď na Knolly, GG nebo Propain ale nic není dostupné. Už docela off topic sorry :)

                  0 0
                  • wilda81  

                    Aktuální Primer 27.5" M sedlová 418, reach 450, ale bez možnosti vyzkoušení bych ho nebral kvůli úhlu sedlové trubky.

                    0 0
                    • Mr.Duck  

                      Ten tady nenabízí, mám na intense v Cali dobrej kontakt ale to zas má málo zdvihu :( Hledám něco mezi RB a dh kolem :)

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nomad M – Reach 447, ST 405

                    Nomad L – Reach 472, ST 430

                    Bronson L – Reach 455, ST 405

                    0 0
                    • Lochy13  

                      Bronsona mas spatne – L reach 455, ST 430. ST 405 ma Mko, ale zase jen 437 (v high pozici) reach

                      Ale jinak Nomad M je presne co hleda:)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jo, pomotal jsem to. ST je u Lka stejných 430 jako u Nomada.

                        Hele nevím jestli hledá Nomad M. ST 430 je nic proti původně požadovaným 420.

                        EDIT: když vidím tu sedlovku v profilu, tak je jasné, že hledá Nomad M :0)

                        A když teď čtu „Hledám něco mezi RB a dh kolem“, tak je to jasné :0)

                        0 0
                        • Mr.Duck  

                          420 je limit. Takže 430 je 10 nad limit oproti požadovaným 420. Ne že bych na tom čísle nějak visel, ale když je sedlo výš, už musím chodit víc dozadu než dolů a pak není dost váhy na předku.

                          Sorry trochu sem si tu ten OT rozjel :)

                          0 0
                        • Lochy13  

                          Pockej Nomad M ma st 405 a reach 447…znacka ideal

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Jenže je to málo cool, není v tom ten delight a praská to, víš jak. Nikdo na tom zatím dlouhodobě nejezdí, ale praská to :-D

                            0 0
                            • Lochy13  

                              No jo no, vona I ta zaruka SC stoji za prd :)

                              0 0
                            • Mr.Duck  

                              No tak si to kup :)

                              Já nemám žádný čísla o tom kolik čeho praská, je to všechno o doslechu. Tady praská všechno, ale vnímám jinak když vyjde nový kolo a po nějaký době slyším že někomu prasklo, a po další době zas. A jinak když vyjde kolo, a každou chvíli se někdo baví o tom že mu nebo kámošovi prasklo a slyšíš to z mnoha stran. Není to přesný ani náhodou, ale je to jediný čím se můžu řídit.

                              O záruce SC nemám nejmenší pochybnosti ale to já bych radši nechtěl vůbec řešit. Snažím se jezdit minimálně 5 dní v týdnu a čekat na kolo je ojeb i když mám kola jiný.

                              0 0
                    • Mr.Duck  

                      Na Nomad v L mi už trochu vadila ta sedlová, jinak by to splnil. Kdyby byl dostupný M rám asi by to byla jedna z lepších možností ale zas to jezdí každej, nějak mě to omrzelo.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Já už dávno přišel na to, že je mi úplně jedno, jestli to nebo ono vozí každej. Pokud je to výborné, tak to fakt neřeším.

                        Na druhou stranu chápu, že někteří se potřebují za každou cenu nějak odlišovat.

                        Nomad M dostupný na komking.de

                        https://bikemarkt.mtb-news.de/…ell-2021-m-l

                        0 0
                        • Mr.Duck  

                          Jako mě nejde ani tak o to se nějak odlišit, ale chci z novýho kola bejt „stoked“ rozumíš, a santa to nějak nesplňuje. Zároveň hledám nějaký klidně trochu těžší tank, loni jsem praskl i Demo a santa v poslední době docela praská tady tak mě to neoslovilo. Ale jinak je mi masovka jedno jak říkáš, taky jezdím Spec. a kdyby měli současné enduro v 27 nebo mullet tak to asi beru bez váhání.

                          Díky za link, chci ale kupovat v NA kvůli logistice a importu atd..

                          0 0
                          • JakeF  

                            Novy Enduro prehazujou lidi na mullet s nejakym aftermarket linkem.

                            0 0
                            • Mr.Duck  

                              Jj ten link jsem našel včera, ale myslím že stejně nejsou rámy, už jsem kolem toho volal, dneska to zkusím znova a uvidíme co bude :)

                              0 0
                          • Smazaný účet  

                            Chápu ;0)

                            0 0
                  • krabica  

                    Forbidden Druid M + Ziggy Link – mullet, reach 440mm/ST 420mm

                    Forbidden Dreadnought M + Ziggy Link – mullet, reach 457mm/ST 420mm

                    0 0
                    • Mr.Duck  

                      Díky ten dreadnought vypadá cca jako co hledám, dám to jako volbu #4. Ty kola se mi líbí a tuším to dělá i někdo někde tady, ale že je to jednočep tak ještě chvíli zkusím řešit volby 1–3

                      • Knolly Warden LT / Podium (stejný rám)
                      • GG Megatrail
                      • Propain Spindrift
                      0 0
                      • krabica  

                        Doporučuju vyzkoušet a uvidíš, tam u vás to máte na každém rohu, takže by to nemusel být problém. :-)

                        0 0
                        • Mr.Duck  

                          Jo kdyby. Normálně jsou tu furt nějaký testovačky ale teď nejsou ani kola ani možnosti je zkusit moc :( Možná Forbidden něco má, ale jak jsem říkal nejdřív zkusím sehnat něco s víc čepy a míň kladkama :)

                          0 0
                      • -b-n-x-  

                        A co Chilcotin? Ten už nevyhovuje?

                        0 0
                        • Mr.Duck  

                          Jedinej co je k mání nějak rozumně, ale 29 mě nezajímá. Ne že bych byl nějak zásadně proti jejich existenci, ale na žádném se mi ještě nejelo dobře když přišlo na opravdu strmý situace.

                          Zároveň na pódium můžeš dát 2brejli. Což zní jako něco co sháním aby to bylo spokojený na větších dropech :)

                          0 0
                          • -b-n-x-  

                            No, vidíš to. Sem si nevšiml že to je 29.

                            Hele, ale podium se už nedělá ne? Nemyslíš to Delirium?

                            0 0
                          • krabica  

                            Na Forbidden Dreadnought taky můžeš dát dvojkorunku… :-)

                            0 0
    • Radus  

      U brzd Sram Guide je spíše problém s brzdovou kapalinou DOT která v nich je. Dochází často k uvaření. Ale pokud se DOT nahradí nějakou která má bod varu 300c tak je vše v pohodě . To platí pro všechny Sram brzdy . Jezdím to takto asi 4 roky a všude kde jsem kapalinu nahrazoval je spokojenost. Tak třeba tyto informace někomu pomůžou.

      0 0
      • LM  

        Jakou jinou kapalinu doporučuješ?

        0 0
        • Radus  

          Zatím nejlépe funguje v brzdách s náplní DOT Denicol Super Plus Dot 5.1 bod varu 300c. Tak klidně otestuj.

          0 0
          • kejda  

            Tak DOT 5.1. je snad automaticky ve Sramu, ne? I z výroby ne? Já mám koupený Motorex.

            0 0
            • Radus  

              Motorex má bod varu 180c tedy 120 stupínků rozdíl.

              0 0
              • david25  

                To koukas ale na mokry bod varu :) suchy musi byt minimalne 260 https://epicbleedsolutions.com/…-brake-fluid

                0 0
                • mirorek2  

                  Myslím si, že lepší nová dot 4 než dva roky stará 5.1 „nacucaná“ už vodou. Vařit se bude tam voda v systému, ne dotka.

                  IMHO je fuk, jestli má bod varu 270 nebo 280 °C

                  U Dot je super, že podléhá normě, jakákoli (teoreticky) by měla splňovat to, co píšou na obalu.

                  0 0
                  • david25  

                    Vsak jo, prave proto to pisu Radusovi. Ani tak nejde o vyrobce dotky tim ze je to normovane, ale hlavne kolik tam mas vody :). Coz znamena pravidelne menit.

                    0 0
                    • Radus  

                      Jo pardon toto jsem přehlédl že je uváděna hodnota za mokra 180c. Ale pokud se nepletu tak je pořád hodnota za sucha 300c lepší pro vznik par při extrémním zatížení . Pokud se pletu tak omluva. Nic méně jsem měl potíže s vařením a zavzdušněním. Co používám Denicol tak již problém není a ano měním kapalinu jednou za rok. Což beru jako samozřejmost při každoročním servisu.

                      0 0
                      • orm  

                        Jeste je dobre tam davat nove otevrenou kapalinu kazdy rok, tj. nekupovat velke baleni s tim, ze ho vyuzijes priste. Dotka zacne tahat vodu hned jak se otevre a pak uz to nikdy poradne neuzavres.

                        0 0
                        • Radus  

                          S tím problém nemám zdělám ji v servisu.

                          0 0
                        • wladeq  

                          Ale prd ji neuzavres. Akorat se do te flasky s kazdym otevrenim dostane samozrejme vzduch, takze vlhkost, a zustane tam i po zavreni

                          edit: kazdopadne jo, kazde otevreni snizuje bod varu

                          0 0
                          • adam320  

                            Obcas mi to taky neda, ale nema smysl se o tom porad dokola dohadovat. Ti kluci si pletou hrusky s jabkama, a nejvic jsou samozrejme zkusennosti z motorsportu:))) tam asi do tech AMG lejou mineral od Shimana, protoze DOTka „taha“ vodu. Nech je v tom

                            0 0
                            • jonti  

                              Tady vetsina lidi porad nepochopila, v cem je vyhoda rozpustnosti vody v dotce :) U kol stejne zalezi jen na konkretnim provedeni a problemech daneho modelu, jestli funguje dobre nebo ne. Kdyby nemel Sram zadirajice se pistky a Shimano pomalu se vracejici packy a menici se chod, nebylo by co resit a kazdy kupoval brzdy jen podle barvy.

                              0 0
                              • wladeq  

                                Tak zrovna v tom uskladneni ve flasce ma mineralka oproti DOTce navrch, to zas uznavam. Sice tu vodu nacuca stejne jako dotka, ale vytlaci ji na dno. Tedy posledni plneni brzd z prislusne flasky, kterou uz mas 5 let a 50× jsi si otevrel, uz tam cpes spis vodu :)…Ze se tohle deje i v naplnene brzde uz je jina pisnicka :)

                                0 0
                                • Mr.Duck  

                                  Myslím si ze tohle je trochu mimo realitu. A nebo jsem já, nejsem v tom expert ale přijde mi že mi tam musí nějaká informace chybět.

                                  Důvod že dot saje vlhkost je jasný, proto že je hydrofilní.

                                  Minerální olej je naopak hydrofobní, a takový olej přeci všude jinde zabraňuje tomu aby se do systému dostala voda, jinými slovy vytváří jakousi bariéru. Ta by měla zabránit vstupu vody do systému přes jakékoliv póry nebo spoje. Pořád je tam dynamické těsnění v páce které může vodu do systému pustit, ale to se týká všech brzd a povrchové napětí toho oleje by to mělo výrazně omezit.

                                  Co mi spíš vyvrací teorii „louže“ vody na spodku brzd s minerálním olejem je to že voda je vidět. Nedávno jsem si tak letmo rebuildnul starou slx brzdu kam někdo dal DOT ale moc jsem ji nečistil kde nebylo „potřeba“ – je to můj „garbage bike“ poskladaný z odpadků a snažím se ho udržet v tom stylu. Když jsem brzdu pak vyplachoval, viděl jsem „kuličky“ DOT v hadici jak tekla ven. Stejně jako voda dělá bubliny v oleji. To jsem kromě té dotky nikdy při odvzdušnění Shimano brzdy a asi ani žádné jiné s minéralnim olejem neviděl, tak věřím tomu že voda v brzdách bez dotky je další nepodložený blábol internetu.

                                  0 0
                                  • kejda  

                                    Mam 21 let starý Magura HS33, ještě jsem tam neměnil kapalinu, ani si nepamatuji, co tam vlastně je, jestli minerál nebo dotka :). Kolo najede do 1000 km ročně, a když na něm jedu já, tak jsou brzdy v úplném pořádku (adekvátně ke kvalitě a výkonu těch brzd). Kolo jezdí ale zase jen víkendové rodinné výlety. Za ty roky by tam měla být v systému už jen voda, a jestli jo, tak funguje :))

                                    Ale tento rok už ji vyměním…:)

                                    0 0
                                    • benobiker  

                                      V HS33 je minerál..:-) Na trialu jsme s tímhle dost laborovali, nahrazovali originál Maguráckej olej jinýma, ideálně s co nejnižší viskozitou, aby byl odpor páky co nejnižší. Zkoušeli jsme i brzdy plnit vyloženě vodou :-) To páka chodila nejjemněji, nejrychleji, ale brzda se snadno zavzdušnila. Myslím, že někteří jezdci vodu stále používají… Mě se nejvíc osvědčil minerál od Shimana.

                                      0 0
                                      • kejda  

                                        Tak já teda s výměnou ještě vydržím :))

                                        0 0
                                        • benobiker  

                                          :-DDDDD Jestli to tam je přes 20 let, tak dalších 10 by to dát mohlo..:-D

                                          0 0
                            • orm  

                              Mozna sis vsiml ze objem brzdove kapaliny v brzdach na kole a v brzdach v aute je diametralne odlisny, takze resis veci, ktere v motorsportu resit nemusis.

                              0 0
                              • adam320  

                                Vsiml no, vzhledem k velikosti brzd, vaze toho stroje a sile kterou na tu hydrauliku pusobi pedal s posilovacem. Naprosto nesrovnatelny, u motorek to same. S moto zadnou zkusennost nemam, ale u auta uz jsem brzdy pri zavodeni tzv uvaril nekolikrat. Vzdycky to byla moje chyba, tzn kombinace spatne naladenejch brzd, stary kapaliny a spatnyho zachazeni s nima.

                                0 0
                      • kejda  

                        Taky měním 1× ročně. Díval jsem se na pixlu Motorex a je tam těch 260°.

                        0 0
                      • david25  

                        V pohode stava se. Spis sem te jen upozornil. A verim ze vis a pravidelne menis. Jinak ta tvoje vypada parametrove fajn si to naliju asi do auto. Neni nad to jak se mi propadl pedal u skoro 2 tun po ostrejsi jizde :D

                        0 0
                        • -b-n-x-  

                          Pánové, vy to hrozně řešite. Já mám na jednom kole asi tak 15 let pořád stejnou kapalinu (taky dot), a když jsem to nedávno po 5 letech projel kolem baráku, tak to brzdilo normálně.

                          0 0
                          • orm  

                            A jak moc si ji zahral brzdenim jizdou kolem toho baraku? Voda neni, stejne jako brzdova kapalina, stlacitelna, takze pri nizsich teplotach to funguje dobre. Kdyz se brzdova kapalina (s vodou) zahreje nad bod varu vody, tak se voda zmeni v paru a plyn je stlacitelny a to duvod proc se pak paka zacne propadat a proc je tahani vody dotkou problem.

                            0 0
                            • -b-n-x-  

                              Počítám, že jsem ji nezahral vůbec. Třikrát jsem ji zmáčknul :-)

                              0 0
                          • david25  

                            Jsi uz stary a pomaly paprda s platem na nosici. My strelci jeste potrebujem prezit :D

                            0 0
      • david25  

        Nemyslis dot 4 nahradit dot 5.1?

        0 0
    • Gaper  

      Někde v ČR sem viděl, před pár dny, Formula Cura 4 skladem. Měl jsem je na půjčeném bajku a jsou to brutální kotvy.

      EDIT:

      Zlatý za 8k

      Stříbrný za 9k

      0 0
      • Pepe72  

        Speed lock – systém pro rychlé odpojení hadice u třmenu pomocí rychlospojky

        půlená odjímatelná objímka řídítek:

        TO MI PŘÍJDE JAKO SUPER BONUS

        0 0
      • Woko_O  

        Mám Cura 2 píst na 200mm a 180mm Formula Monolitic kotoučích a sintrovaný desky. Chvíli trvá než se zahřejou na provozní teplotu, ale jak se tak stane, tak je to občas na vyražení zubů a kdo třeba není zvyklej na brzdnej výkon, tak může bejt překvapenej. Navíc během zatížení nevadnou. Modulace fajn. Jsou jednoduchý a práce s níma je fajn a to včetně odvzdušnění. Speedlock rámem jenom s velkejma dírama, ale není problém upravit na normální spoj. Často už to tam ani nedávaj.

        Takže klidně doporučím i ty dvou písty.

        0 0
        • lubosalbi  

          Mám taky Cura 2 a je to skvělá brzda, sintr Goldfren desky a výkon i modulace pecka.

          Kupoval jsem je před 14 dny v DE za 5100,–

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.