Jaké 29er na AM/EN (zdvih vzadu cca 130/140 vpředu cca 140/150)?

79 nepřečtených
  • XarlieN

    Na klasické ježdění, častěji Rychleby a občas lehčí bikepark. Něco typicky mezi Specialized StumpJumper/Enduro. Váhově do cca 12.5kg. Máte tipy?

    0 0
    • novas752  

      A cena? Vzhledem k požadovaný váze asi klidně vyšší, co? Co třeba Spectrala v uhlí? Třeba CF 9.0 EX – to požadavky splňuje a naživo je fakt brutální.

      0 0
    • jeniiiik  

      Už sel ten tvůj santa?

      Hele, nový stump je super. Nic mezi netřeba.

      0 0
      • Martinson  

        Nový stump je super až na 1×11. Uvažuju u náhradě starýho stumpa 26 2010, ale tenhle malý rozsah převodů mi nestačí. A letošní modely s 2×10 v XL už nějak nejsou. To snad budu muset do Cambera s 2×11.

        0 0
        • jeniiiik  

          Xarlien 1×11 vozi… A ja už taky nic jiného nechci, ale to ze to nevyhovuje všem chápu.

          0 0
      • XarlieN  

        Santa ještě nešel, a jestli vůbec půjde, zvažuju primárně zase Santu (bo kdo jednou pozná, nechce jinak) :-)

        Ale není od věci si udělat průzkum, podívat se na konkurenci. Např. to YT vypadá dobře, ale je extrémně krátké (mám 193cm a i Santa XL je na mě lehounce krátký)

        Jinak fakt nevím, mě všechny ty kola přijdou extrémě předražený. U Spešlu Stumpjumper FSR Pro Carbon 29 za 180k nemá ani karbonový kola (+ stejně bych ho musel asi poladit). Za 180k naskládám megavyvoněnou Santu na karbonových kolech a nemám tuctovku. Ale to se bavíme už o extrému, nemám 180k. :-)

        0 0
        • jeniiiik  

          A S za 180000,– se prodává za 180000,–? ☺

          0 0
    • Al Stra  

      http://www.pinkbike.com/…de-2016.html

      trek nevypadá úplně zle..

      0 0
      • XarlieN  

        Nevypadá špatně, ale zatím nelze koupit (nevidím u nás v nabídce a neznám cenu) a vadí mi ta zalomená sedlovka, nevím, jestli by se tam vlezla sedlovka 170.

        0 0
    • logoman  

      A co evil wreckoning? Ale je ta teda spis EN-bikepark kolo.

      http://www.evil-bikes.com/…s/wreckoning

      http://www.youtube.com/watch?…

      Za kolik to jde sehnat v EU nevim …

      0 0
      • XarlieN  

        Zajímavé a hezky dlouhá geo na moji výšku. Ale ta složitost pružení, to je peklo. :-) Otázka je váha, vypadá to fest bytelně.

        0 0
        • scret  

          slozitost pruzeni… a ve vysledku je to jednocep:))

          0 0
      • lazza  

        Cca 3000liber ramova sada

        0 0
    • hctr  

      Rad ti prodam sveho stumpa :D

      0 0
    • Al Stra  

      http://www.bansheebikes.cz/bikes/prime/

      nebo co prime?

      0 0
      • XarlieN  

        Je to jen v hliníku, váha bude fest.

        0 0
        • honhav  

          ale je to pevny, jde to za pedalem a poskladas to za pulku santy… narozdil od zvejkacek typu spesl atd…

          0 0
          • logoman  

            A presto vyhrava testy ;-) … (spesl)

            0 0
            • wilda81  

              zaplacené :D

              0 0
              • logoman  

                Tady ma test, pro inspiraci co se da koupit.

                http://www.mountainbike-magazin.de/…545944.2.htm?…

                0 0
                • XarlieN  

                  Hmm, takže dle testu zase vyskládat Santu. Asi budu muset prodat ledvinu. :-)

                  0 0
                  • logoman  

                    Podle bodu v testu to vyhral spesl, takze si ledvinu nech ;-)

                    0 0
                    • XarlieN  

                      No v top konfigu je jedno, ledvina to skoro jistí na všechyn strany. V testu to je těsně (řekl bych, že v parametrech, které zajímají mě spíš asi Santa – ale ta němčina mi dává zabrat). Jenže Spešl není Santa. A cena u obou v top konfigu asi stejná a v tu chvíli se mi výrazně víc líbí Santa.

                      Jak už jsem psal, vše záleží od toho jestli prodám Bronsona a jak to bude s prachama. Zatím mi Santa Hightower pořád vychází asi nejlépe. Ale je možný, že nebudou peníze, v tom případě třeba GHOST SLAMR X na sezónu/dvě (to vyjde výrazně levněji).

                      0 0
                      • logoman  

                        Cenove jsou ty kola docela jinde, spesl 6k, SC tam stoji 7,5k.

                        Jen pro zajimavost co te zajima za parametry? Ja kdyz se divam tak ve vsech parametrech vztahujicich se k jizdnim vlastnostem vede spesl (handling, fahrspass, uphill, downhill), ale je to vsechno o bodik. SC zas o bodik vede v technickych vecech jako je vaha a tuhost, ale ty nejsou moc podstatny (max 10 a 15 bodu)

                        0 0
                        • honhav  

                          stoprocentne je spesl uz jinde nez driv ohledne tuhosti, ale me proste na bajku vadi kdyz do nej opru svych 100 kg a zadek se krouti – da se na to zvyknout, ale mnohem lepsi pocit zaberu a presnosti mam z pevnyho, o cca 400g tezsiho banshee (navic nemam strach ze se to zlomi…)

                          0 0
                          • AleZ80  

                            Nebude ta tuhost prostě daná konstrukcí zadní stavby – 4čep vs. VPP ?

                            0 0
                        • XarlieN  

                          Třeba váha a tuhost mě zajímá, jsem kus chlapa (ale rozdíli v bodech jsou prdlajz). Nebudu si fandit, že bych to poznal a uměl dobře zhodnotit na jakýmkoliv kole, ale třeba mezi GHOST CAGUA v hlíně a BRONSNEM v CC je to poznatelné okamžitě. Jsou to moje peníze a můj pocit, takže když můžu mít něco tužšího a lehčího, chci to mít. :-)

                          Ty ceny nesmíš koukat na ofiko ceníky a porovnávat dva modely. Je třeba si uvědomit, že hafo dílů (třeba pohon XX1+kliky+kokpit atp.) mám doma. Jiné věci si umím sehnat výhodněji.

                          Tzn. je třeba vidět přestavbu katalogového Spešla + následný prodej nepotřebných komponent v bazu vs stavba na samotném rámu Santy.

                          0 0
                          • logoman  

                            Tak pak bacha protoze cagua je treba tuzsi nez hightower :-) …

                            Ja bych si vzal neco co se mi bude libit, jezdi to vsechno fajnove.

                            0 0
                            • XarlieN  

                              Tak to fakt netuším proč. Možná proto, že to je 29er a že to tak prostě bude i na boost nábech vs 27.5. Ale Bronson vs Cagua (na stejných kolech) mi přišel výrazně tužší.

                              Nevím, proč by defacto stejně velký rám, ze stejného materiálu měl být jinak tuhý.

                              0 0
            • honhav  

              kde jsi videl nejaky srovnavaci testy banshee prime? posli mi neco… :)

              0 0
    •  

      Co tahle perla?

      0 0
      • XarlieN  

        To vypadá hodně dobře, jen ten košík pod rámem. :-( Proč proboha designéři nepřemýšlejí detailně. V tomto mi fakt ten Spešl přijde dotažený včetně SWAT.

        0 0
        • logoman  

          Tam imho uchyt pro kosik neni, rek bych ze ty sroubky tam jsou jen kvuli krytu.

          0 0
          • XarlieN  

            Na fotkách v testu tam má košík na láhev. Vypadá to strašně. :-(

            0 0
            • logoman  

              Jo mas pravdu, nic moc … Ale ram je to krasnej :-)

              0 0
              • wilda81  

                A taky prý dost praská…

                0 0
                •  

                  To jsi vzal kde?

                  0 0
                  • wilda81  

                    Skoro v každé diskuzi pod testy sb5.5 nebo sb6c najdeš problém s prasknutím zadní stavby. Na Pinkbike jim rám praskl i přímo v testu (tam měli prý ale předprodukční verzi). Pokud český distrubutor nedělá problémy s reklamacemi, pak asi OK.

                    0 0
                    • jeniiiik  

                      Hm, i kdyby problémy nedělal, tak kupovat něco a čekat až rupne je blbost. A pochybuju, že dovozce bude mít x ks zadních staveb na skladě, aby to obratem měnil. Navíc, skončí záruka (nevím jak dlouhou mají a jak se vztahuje a nevztahuje na rám/zadní stavbu) a co pak..?

                      0 0
                • logoman  

                  Nepraskalo jim SB6C?

                  0 0
                  •  

                    Jo 6c predprodukcni

                    0 0
                  •  

                    Někde v bikeparku

                    0 0
        • scret  

          jestli to nebude tim, ze by ten blbej kosik nemeli uz kam narvat..?:) stejne vsichni vozej dneska kejml…

          0 0
          • jeniiiik  

            Já už bych si třeba na záda camel nedal. Jsem rád, že mi ho rozhryzala kočka a koupil jsem si lahev. Takže dobré místo na košík je třeba pro mě nutnost na rámu. A do batůžku pak jen minimum věcí.

            0 0
            •  

              Ja to mám právě úplně naopak :D

              0 0
              • Atilla  

                Od té doby co Fabric přišel s bezkošíkovou lahví jsem teda camel taky zahodil:)

                0 0
            • XarlieN  

              No já na kratší a tg švihy taky moc nerad tahám bágl na zádech (proto to řeším), ale někde v Rychlebech a Alpách bych bez toho nejel.

              0 0
            • scret  

              duvod? poceni?

              Ja treba bez camelu nevyjizdim a zaroven ho mam i jako ochranu zad, coz uz nekolikrat se mi vyplatilo:)

              0 0
              • jeniiiik  

                Pocení, to že ani sebelepší batoh nikdy nedrží přesně tam kde má, to že mě na dlouhých vyjížďkách bolí záda když mám vodu v báglu.

                0 0
                • Al Stra  

                  zase při ceně yeti nebude problém zajistit doprovodné vozidlo a tak odpadne rozhodování jestli camel nebo láhev

                  0 0
            • danielh  

              Taky nerad taham batoh na zadech na kole, i kdyz je urcen pro cyklistiku, mi se poti zada pod batohem jak prase i kdyz je venku 15 stupnu, takze vzdy cela zada mokry flek :-( Batoh fakt jen kdyz je krize.

              0 0
    • Atilla  

      Na živo nádherný a týpek si to v parku hodně chválil: http://www.jensonusa.com/…e-Frame-2016

      0 0
      • XarlieN  

        Banshee už tu psal kolega nad tebou, ale je to pouze v hliníku.

        0 0
        • Atilla  

          Ha pardon v prvním odkazu o karbonu nic nebylo. Osobně si nemyslím, že by 12,5kg 29" mohla nějak obstojně zvládat BP, ale pokud budou kola v karbonu, tak asi jo.

          0 0
    • hctr  

      Az poridis nahod foto, celkem me zajima kolo v XL na 29 na tech 12,5kg. :)

      0 0
      • XarlieN  

        Uvidíme. Ale když může mít můj stávající 27,5 160/150 XL (+enduro gumy) tuto váhu, nevím, proč by měl být 29er na 150/140 a AM gumách výrazně těžší. Jak říkám, vše je ve stádiu prodat stávající rám/kola/vidli/… a zkusit doskládat 29, nebo prodat komplet a vzít komplet. Nejsem vatař, který by si koupil nové a pak řešil prodej starého.

        0 0
        • scret  

          co ze to mas za kolo?? 12,5kg s pedalama na tehle zdvihach, to nebude uz zadna laca:))

          0 0
          • Acanthophis  

            Typuju podle zdvihu bronsona… navíc 12,5kg pokud to nemá na extra „odolných“ komponentech se dá… ačkoliv u té xl velikosti… kdo ví :))

            0 0
            • XarlieN  

              Jj Bronson v CC variantě. Stav se, klidně ti to pověsím na Váhu i s pedálama. na XC gumách to mělo pod 12.

              0 0
              • scret  

                uvidime, ted jedno CCcko v Mku budu stavet… :)

                0 0
                • XarlieN  

                  Vše je o ceně. :-(

                  0 0
                  • scret  

                    pochlub se, cim je to vybaveny, at muzeme nasledne treba porovnat…

                    Prestoze je CCcko lehoucky, tak mi je ta vaha stejne docela podezrela, pokud je vcetne pedalu…

                    0 0
                    • XarlieN  

                      Rám: SANTA CRUZ BRONSON CC XL 150mm

                      Tlumič: FOX FLOAT Factory

                      Vidlice: ROCK SHOX Pike RT

                      Představec: RENTHAL APEX 60mm

                      Řídítka: RENTHAL FATBAR CARBON 30mm

                      Gripy: ESI Chunky

                      Brzdy: SHIMANO XTR-Trail M9020

                      Brzdové kotouče: MAX1 ALUX 203/185

                      Přehazovačka: SRAM XX1, 11-speed

                      Řazení: SRAM XX1, 11-speed, trigger

                      Kazeta: SRAM XX1, 11-speed, 10–42t

                      Řetěz: SRAM PC-XX1, 11-speed, w/ PowerLink

                      Bowdeny: JAGWIRE LEX-SL

                      Kliky: RACEFACE NEXT SL 175mm

                      Převodník: RACEFACE 32z narrowwide

                      Střed: RACEFACE CINCH – BSA30

                      Pedály: SYNTACE NumberNine M

                      Zapletená kola: DT-SWISS SPLINE XM-1501

                      Přední plášť: SCHWALBE HANS DAMPF 27,5×2.35 Trailstar

                      Zadní plášť: MAXXIS HIGHROLLER II 27,5×2.3 TLR EXO

                      Duše: NOTUBES tmel

                      Sedlo: SELLE ITALIA Flite Kit Karbonio Flow

                      Sedlovka: KS Kind Shock LEV Integra LONG (150 mm) 30,9

                      Košík: NoName carbon

                      Váha: 12,1kg včetně pedálů (11,8 XC varianta s jinými pedály/plášti RoR/RaR 2.25)

                      Aktuálně tam mám těžší sedlo (karbonové lyžiny na AM/EN nejsou dobrý nápad) + nášlapy SHIMANO DX (to jsou těžítka) a jedna brzdová páka je XT a teď jsme si to byl zvážit (bo jste mě rozhodili že kecám) a 12560g.

                      0 0
                      • XarlieN  

                        … vodítko SHAMAN GRAFT X

                        0 0
                      • scret  

                        hmm, pekny osazeni, proc nemas sakra foto v profilu?:) to kolo by si to rozhodne zaslouzilo…

                        Jinak rozdil 300g na plastich je dle myho blbost… Pochybuju, ze v tom bude nejakej rozdil (oproti 26), ale pokud vezmes schwaby 2,25 SS oproti HRII TLR EXO, tak tam bude minimalne rozdil 200–250g na gume…

                        Tak mi to tam mirne nesedi…

                        0 0
                        • XarlieN  

                          Mrkni na web Schwalbe a jen rozdíl mezi RoR a HansDampf 570g vs 795g (nevážil jsem to osobně, jsou to tabulkové hodnoty). U Highrolleru vs RaR je rozdíl ještě větší. Kdybych nebyl líný, tak na XC vyhodím teleskop a vrazím tam karbon sedlovku a ta váha zas bude ještě jinde. Já si to fakt necucám z prstu, je možný že ta digitální závěsná váha neváží přesně, ale to co ukáže, to lidem říkám.

                          Foto je na cyklobazaru. https://www.cyklobazar.cz/…loat-factory

                          0 0
                          • scret  

                            jj, tohohle Bronsona jsem si vsiml, mas stejny kotouce jak ja, tak i podle toho:)

                            Vsak jsem psal, ze tam bude rozdil velky… Proto ta vaha na XC gumach jen o 0,3kg mi nesedela…

                            No uvidim, az to ted kamosce budu skladat, aktualne to mam vsechno pokupe, tak muzu vazit i jednotlive…

                            Kazdopadne ta vaha je paradni…

                            0 0
                            • XarlieN  

                              Jo tak, já to pochopil jinak, ono právě ty nášlapy jsou zase těžší než původní platformy. Já už si na tu váhu zvyknul a přijde mi to těžké :-)

                              0 0
        •  

          http://www.ninerbikes.com/rip9rdo

          Taky ještě stojí za zmínku:D

          0 0
    • marek_K2  

      Novy ghost slamr x 9 29 , maju uz na cz stranke katalog aj cennik. Slusna vybava, paradny ram a je tam novy db inline coil, novy tlmic primarne navrhnuty na am/trail.

      http://mtbs.cz/…1f1613db.jpg

      Ak by si mal zaujem viem ti poradit kde v okoli 150km od Opavy zozenies v predobjednavke za dobru cenu.

      0 0
      • XarlieN  

        U sportovnikurzy.cz :-) Zajímalo by mě, na jakém webu to vidíš, protože na ofiko CZE nic není. Na toto jsem taky čekal až vyjde, ale zatím nic. Jezdil jsem Cagua a byl jsme spokojený, ale Santa je o level jinde.

        0 0
        • marek_K2  

          http://www.ghost-bikes.cz/ dole ked zaskrolujes mas cennik aj katalog 2017. Jazdim Slamrx 8 2016 a maximalna spokojnost. Teda az na otrasne XT m8000 brzdy ale za to ghost nemoze.

          0 0
          • XarlieN  

            Díky, to jsme přehlídnul. Já nemám s XT M8000 žádný problém. Ale každému sedí jiné věci.

            0 0
    • XarlieN  

      Rozhodnuto, díky všem za náměty. Zavírám.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce