Jaká přehazovačka dle rozsahu napínání.

3 nepřečtené
 • old biker

  Mám na kole přehazovačku Shimano Deore RD-M6000 – GS střední vodítko a kazetu 11–42, pokud dám kazetu 11–36 je nutné vyměnit přehazovačku. Převodníky mám 2×10, 36/26. V současné době je rozsah napínání 41. S kazetou 11–36 je 35.

  • novas752  

   Není to nutné ani potřebné, přehazovačka to bezproblému pobere, ostatně je to Maximální rozsah napínání = může být menší.

   • old biker  

    Shimano to dle tabulek nedoporučuje. Proto se ptám zda to někdo udělal a jestli to bez problémů chodí.

  • Prazak0  

   Lidi mění kazetu zcela běžně, i co se týče rozsahu. Dávají se např. větší rozsah nebo naopak menší. U většího rozsahu kazety, tj. největšího pastorku, tam jde o to, aby přehazovačka ho dokázala pobrat. Někdy na něj přehodí, ale kladka přehazovačky se dotýká řetězu na pastorku. Pokud člověk dodrží předepsaný rozsah, např. do 34z, pak to funguje.

   Není důvod, aby při zmenšení rozsahu cokoli zlobilo. Na menší pastorky jsi přehazoval dosud, možná za největším 42 byl pastorek 36z. Ano, bude fungovat i v pozici, kdy bude jako největší pastorek kazety. Někdy pak stačí i o něco kratší řetěz, to se musí zkontrolovat. Ale i při stejném počtu článků to chodit bude.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.