• APEiRON

    Ahoj, já vím, že je to offtopic, ale nechce se mi kůli tomu zakládat účet na mobilmanii nebo kdoví kde…

    K dotazu:

    Má smysl kupovat Iphone SE v roce 2018? Láká mě jeho velikost a systém. Bojím se toho, co se o applu ve spojitosti se staršíma telefonama psalo (záměrné oslabení baterky a zpomalení systému).

    Ještě jedna věc, dá se na ios poslouchat muzika po složkách? ios jsem neměl, možná se ptám na blbost.

    Díky

    0 0
    • MirosPikos  

      Ne, nevím.

      0 0
    • nomecz  

      Na podzim ma bejt novej, pockal bych

      0 0
    • AussigBiker  

      iOS 12 prej hodně optimalizovali. Je dostupnej v betě, tak pohledej Youtube.

      0 0
    • handz  

      Nema, maly, pomaly, zastaraly… Kup si treba 7ku, dnes za par supu zanovni…

      Hudbu muzes poslouchat jak chces, jsou i super apky (kam nahrajes FLAC atd..)

      0 0
      • goofy  

        Pro někoho je ta velikost naopak výhodou…

        0 0
    • Libores  

      „záměrné oslabení baterky a zpomalení systému“ cože?

      0 0
    • McBlacky  

      spíš ne, měl jsem ho ted v dubnu chvíli jako náhradní než jsem dostal z reklamace 7ku a kromě toho, že velikostně líp sedí do ruky a nepadá mi z ní bych o něm moc hezkýho v dnešní době neřekl. Možná na novým ios to bude lepší, kdo ví, pomalé to bylo strašně. Přitom když jsem ho měl dřív přišel mi super a i rychlost byla lepší.

      0 0
      • handz  

        Mas asi male ruce ja mam 7plus a nic jineho bych uz nechte, na telefon cumim dost casto a titerny display je proste o nicem. A 7ka je do ruky tak akorat, 5s jsem mel a bylo to takove titerne, krasnej telefon, ale moc maly.

        0 0
        • McBlacky  

          psát za jízdy na kole nebo v autě jednou rukou mi na něm jde blbě :/ na SE to šlo v klidu. Pro mě celkem využívaná činnost.

          0 0
          • goofy  

            Psát za jízdy v autě? Wtf?

            0 0
            • JakeF  

              Tvůj S-class nejde hodit na adaptivní tempomat a asistenta jízdy v pruhu, abys ten mail napsal? :))

              0 0
              • kubad  

                pche ? si ho nadiktuju ne :D

                0 0
              • McBlacky  

                to už umí dneska kdejaká popelnice nižší střední :)

                0 0
                • JakeF  

                  Jo no, teď už to nacpali i do A-classu, ale s tím by to tak nevyznělo :)).

                  0 0
            • McBlacky  

              popojíždení po Praze není často tak úplně jízda ;)

              0 0
              • goofy  

                Jo tak to pak jo… :-) Stejně nejlíp se mi psalo na tlačitkáči. Když to nejde nahmatat, tak píšu vždycky kraviny. :-)

                0 0
                • McBlacky  

                  no na takový ty píčoviny typu Míle nebo Loudání, kdy máš na checkpointech psát SMS byl tlačítkáč top.

                  0 0
                  • goofy  

                    Hele mě to štve všude. Asi mám gramlavé ruce, ale nějaké tablety a podobné srandy mi nesmí do domu. V autě je to úplný děs… :-)

                    0 0
        • JakeF  

          A jednou rukou na něm psát zvládneš?

          0 0
          • handz  

            vpohode, a kdyz nekam nahore nedosahnes, dvojtapem na tlacitko ti to cele sjede… 5S je extrem, 7plus je velky ale – mam rad pri prohlizeni internetu vetsi display, tablet vpodstate uz nepouzivam – telefon mi staci na vse. A nemam zadne extra velke ruce. Kazdpoadne normalne nepluskovy iphone je takova univerzalni velikost podle me.

            0 0
            • JakeF  

              Mně by se líbila velikost displeje nepluskovýho v bezrámečkovým designu. A aby to nemělo ostrý hrany jako SE, z toho mě po chvíli bolí malíček, na kterým mám ten telefon opřenej. No ale můžu si to vymýšlet jak chci, stejně nejspíš vyfasuju osmičku :)).

              0 0
            • mr.antik  

              to je něco jako one hand mode na adroidu, na tom jsem se nějak psát nenaučil, ale šikovný to je, ale v autě píšu jedině v držáku a jinak většinou obě ruce mám.

              Malej telefon bych bral jedině jako řemeslník, aby mi to neruplo v kapce když se sehnu nebo něco nesu

              0 0
    • team_daddy  

      Koupil jsem SE, pred mesicem.

      Zapory:

      • malej displej
      • iTunes strasny

      Klady:

      • malej displej – ano je to i plus, krasne vejde vsude, do kapsy dresu, parada
      • dobry pocit z konstrukce – bytelny
      • je to Apple takze proste funguje a nic neresis

      Je to sice desne iracionalni koupe: mini displej, starej HW, nema notif. diodu atd atd. Ale koupil bych ho zas. Z fandovstvi Applu me nepodezrivejte. Jsem platici zakaznik, nikoliv akcionar.

      0 0
      • Martin  

        Koupit telefon bez blikátka na upozornění? To jako fakt? IMHO celkem masochismus.

        0 0
      • ziki007  

        Sosni si MusiCloud a máš po problému… MP3 přímo z kompu a bez obštrukcí .)

        0 0
        • handz  

          Tohle bylo IN tak v roce 2001… Blikatka a podobne kraviny opravdu NE

          0 0
    • Smazaný účet  

      Máš ted Iphone? Nebo přecházíš z Androidu? Jelikož, pokud jdeš z Androidu, zpět od Applu se ti už asi chtít nebude. Neříkám, že to platí ve všech případech, ale jak si na IOS zvykneš, není cesty zpět.

      0 0
      • embi  

        Mam Apple a uz nikdy vic… Zlaty Android:)

        0 0
        • Martin  

          Minulý týden jsme u nás na pobočce měli dva dny našeho obchodníka… jak ten nadával na svůj iPhone :D to se nedá publikovat.

          0 0
      • Goob  

        Ha ha ha ho ho ho.

        Cesty zpět není leda v případě, že se dostaneš do vendorlocku.

        0 0
      • goofy  

        Ano. Cesty zpět opravdu většinou není, protože dostat kontakty z iphonu jinde, je údajně taková drbačka, že si nakonec každý raději koupí nový iphone… :-)))

        0 0
        • JakeF  

          Blbost, normálně to synchronizuje Google kontakty.

          0 0
          • goofy  

            Je to možné. Mě je to tak buřt, ale dva kámoši s tím docela bojovali. Měli tedy od začátku iphone a chtěli to dostat na Androida.

            0 0
        • snas89  

          Koukam ze nam tu lita dalsi holubice:)

          0 0
          • goofy  

            Nechápu co to znamená, tak mě to ani neuráží… :-D

            0 0
    • APEiRON  

      Maly display je pro me spise plus, sice se ted divam ve vlaku na fotbaly, ale za chvili MS skonci a prestane mi to vadit uplne :) Absence blikatka mi nijak zvlast nevadi.

      ios jsem nikdy nemel, mel jsem par let windows phone (kdyz to jeste fungovalo) a ten se mi moc libil. Tedka mam xiaomi s androidem. Android s dobrym hw funguje v pohode, ale mam rozdrbany display a zda se mi, ze mi uz slabne baterka

      0 0
    • riot182cz  

      Kupuj, je za pár korun a funguje to.

      0 0
    • handz  

      Nebyl jsem nikdy applista, ale po tom co Windows totalne zprasil, po tom co jsem vyzkousel 2 Androidy (Samsung Galaxy…) jsem pomalu presel na Apple – iMac, iPhone, iPad… A ne, uz bych nikdy nemenil, iOS je proste pecka, mam treba doma stary 3gs – a ten telefon porad bezi, proste jede jak novy. Ipad 4 (5 –6 let stary?) jede uplne normalne. Vsechny tihle Androidi jsou jako windows 95, po roce na odepsani. Proste ne. Ale k tomu musi clovek dospet. iOS je proste TOP, ma omezeni, ale clovek zjisti, ze se bez tech zbytecnych nataveni Andoidu proste uplne v pohode obejde. No a nemluve o tom ze si to celkem drzi cenu, takove ty Xiaomi atd po roce muzete hodit do popelnice :)

      0 0
      • APEiRON  

        Xiaomi je dobry telefon, kdybych si ho sam nerozmlatil, tak bych s nim jeste vydrzel.

        0 0
      • Martin  

        takove ty Xiaomi atd po roce muzete hodit do popelnice :)

        Skvělý vtip :D

        0 0
        • JakeF  

          Mám iPhone 4S a mezitím už čtvrtej Android, jestli na nějakej nezapomínám… Mně ta statistika vychází jasně.

          0 0
          • Martin  

            Je otázka, proč…

            První Xperia mi vydržela dva roky, pak ji podědil kolega, má ji dodneška.

            První Redmi 1S rok a půl, náhlá smrt v pračce.

            Druhý Redmi 2 skoro 2 roky, vyžebral ho kamarád, který se doslechl, že přemýšlím o větším displeji s vyšším rozlišením. Běhá dodneška.

            Aktuálně mám asi rok RN 4X a s tím si vystačím ještě dost dlouho, neomezuje mě v ničem. K němu mi přibyl RN 5A Prime jakožto služební.

            Dost záleží na konkrétním modelu a kvalitě ROM. Třeba Vodafone Smart Ultra 7 je strašná sračka a jsem rád, že jsem se ho zbavil. Levnější Samsungy jsou taky děs běs pes, ať už po stránce ergonomie, tak po stránce stability.

            IOS mi nesmí do baráku. Měl jsem jich pár v ruce, kamarád je nadšená iOvce, který nechápe, proč se mi to tak příčí, ale přijde mi, že v IOS je hromada věcí buď neřešitelných nebo realizovaných tak, aby uživatele nasraly. A nemíním si zvykat.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Navic rozmlacene nebo vyprane xiaomi za 3000kc nebo zdaleka tolik, jako dojebany iphone…

              0 0
            • JakeF  

              Zacházením to nebude, nosím telefony bez obalů a nerozsekal jsem žádnej, Honor zdědila ségra a ten pak skončil na rozmlácenej displej no :)).

              Ale právě o tom to je, u Applu máš nějakej standard kvality. U Androidu se jim jeden model povede, druhej se sype, viz třeba LG nebo HTC… Samsung lepší kromě těch Note, co jsi musel odevzdat u vstupu do letadla, ale tam už si to stejně zaplatíš.

              Co se týče užití, já nevymýšlím žádný kraviny a na běžný použití mi to přijde prašť jak uhoď, jen Apple je výrazně lepší když máš i ostatní věci od Applu a doma se ti k synchronizaci stačí připojit na stejnou WiFi a ani to nemusí jít přes iCloud. Když se s tím chceš patlat a nahrávat si custom ROM, tak je jasný, že Android nabídne možností víc.

              0 0
              • Martin  

                U Xiaomi je ta kvalita celkem konstantní, kdysi taky bojovali s kvalitou kódu ROM, než to vyladili, od té doby pohoda. Beta verze ROM u 1S byly občas šílené skrz agresivní memory management, u pozdějších vydání už to ale vyladili. Spíš je bordel v těch modelech – třeba u Redmi je toho hromada a liší se v detailech, prase aby se v tom vyznalo.

                Z custom ROM jsem vyrostl právě v době, kdy u Redmi 1S vyladili ten memory management, od té doby jsou Xiaomi dost stabilní. Samozřejmě s naflešovanou oficiální verzí ROM, vývojářské verze, na kterých jede česká komunita kolem MIUI už z principu chyby obsahují, ale i tak jsou dost dobře použitelné pro denní práci.

                U Applu mi vadí právě ten uzavřený ekosystém. Jako power user chci udělat to, co chci já, a ne to, co chce výrobce.

                0 0
                • Goob  

                  Xiaomi taky dělá Android One model.

                  0 0
                  • Martin  

                    Zvykl jsem si na MIUI, čistý android jsem měl na služebním telefonu a nebylo to ono :)

                    0 0
                • JakeF  

                  Jo, takhle jsem si kdysi na Windows 6.1 a 6.5 přehrával ROMky a hrál s taktovací frekvencí procesoru. Teď už jsem radši, když stačí to vybalit z krabice a používat.

                  0 0
        • handz  

          Je to spis k placi

          0 0
          • Martin  

            Kolik Xiaomi ti prošlo rukama?

            0 0
            • handz  

              Nastesti zadne, ale mam kolem sebe plno takovych tech androidistu a nakupcich z aliexpressu a meni telefony jak na bezicim pasu :)

              0 0
              • Martin  

                Takže standardní B-F teoretik :)

                0 0
              • Rubi  

                +1, stejne nakonec skonci u iP

                0 0
        • jIrI___  

          Před dvěma lety jsem si kupoval Redmi 3S. Všichni prodavači i odborníci na všemožných fórech mi tvrdili, že se mi nemůže stát to, že za dva roky bude telefon zasekaný. Bohužel stalo se, telefon je po dvou letech zasekaný a nepomohl ani restart do továrního nastavení. Takže teď se dívám po novém a vím, že Android už zcela jistě nechci. Bohužel po odstřihnutí WP (se kterým jsem byl nadmíru spokojen) je asi jediná volba v ceně kolem 5 tis Kč právě SE (menší displej jedině ocením). Jsem z toho trošku smutný, protože pozérský iPhone taky nikdy nebyl můj sen, ale žádná jiná rozumná volba mi z výběru nevypadla.

          0 0
          • McBlacky  

            pokud je omezení takový, tak to jo. Připlácet za 6ku díky jejich poruchovosti a slabé baterce je nesmysl a 7 a výš už stojí jiný peníze.

            0 0
          • nitraq  

            Záleží, jak náročný uživatel jsi. Přítelkyně má Xperii Z5 (menší verze Compact je podobně velká jako iP SE) a ani po dvou letech nepociťuju nějaký záseky, když to občas vezmu do ruky. Co jsem koukal, tak momentálně je lehce přes těch pět tisíc.

            0 0
    • Tehu  

      Střeva a cena jsou lákavé, display bych bral tak 4,7"-5". Jinak mám ho jako pracovní, šlape pěkně, ale jak je malej, nic po něm nechci, takže se ani nedivim :D

      0 0
    • APEiRON  

      30 lidi, 30 nazoru :D Uprimne bych radej sel do nejakeho pekneho kompaktniho androidu, tech ale na trhu neni

      0 0
      • mr.antik  

        asi tak jeden

        0 0
      • handz  

        Hlavne ne android. I kdyby brambora mela iOS bude to lepsi nez jakykoli Android 

        0 0
    • snas89  

      Jednoznacne ano.

      Mam 5s (od doby kdy prisel na trh) a kdyby se mi ted rozbil tak jednozance jdu do 5s nebo se.

      System uplne v pohode navic ted s novym ios by se to melo jeste zrychlit.

      Jinak oslabeni zpomaleni systemu na zaklade horsiho stavu baterky lze vypnout a netyka se to ani rad 5 co vim.

      Vsichni okolo me co ten telefon maji nebo meli tak se shodnem ze se je nejlepsi iphone ktery kdy udelali. A ti co maji novejsi ho maji jen protoze ho v praci dostali. Konstrukcne velikosti a jeste si k tomu pricti delku oficialni podpory. Ten telefon mam uz asi 4–5 let a funguje porad bez problemu.

      Jestli nepotrebujes ty picoviny co ted do novych iphonu davaj tak se toho neboj.

      0 0
    • romachain  

      Nedám na něj dopusti, velikost je pro mě obrovská výhoda (individuální), ale co je neoddiskutovatelný, prostě to funguje. Je užitečný mít pak i další hračky s jablíčkem, projeví se další výhody (ipad, iwatch, mac, domácí síť přes airporty, jejich bezdrátový sluchátka…).

      0 0
      • APEiRON  

        Na bezdrátové sluchátka kašlu, četl jsem někde k nim hezký komentář: „ještě je ani nemám a už jsem je ztratil“ :D

        0 0
        • JakeF  

          Bezdrátový sluchátka jsou přesně ta věc, kterou vůbec nepotřebuješ, dokud je jednou nezkusíš…

          0 0
          • Goob  

            Jo. Já si koupil na běhání Vava Moov WR s tím, že (protože mám kabelové Monstery za poměrně dost peněz) je budu mít jen na sport. Dopadlo to tak, že si Monstery beru jen na cesty, kde fakt poslouchám muziku (vlak, procházky po městě) a bezdráty používám na vše ostatní (k notebooku, když rodina kouká na film a já chci fotbal atd.).

            0 0
          • jIrI___  

            Musí k iPhonu být jejich bezdrátová sluchátka nebo funguje i posílání hudby do obyčejných bluetooth sluchátek (fungujících s počítačem i androidem)?

            0 0
            • Radek Broz  

              Funguje.

              0 0
            • McBlacky  

              nemusí

              0 0
            • JakeF  

              Můžeš mít i jiný, já používám Marshall a v pohodě. Synchronizace občas na druhej pokus, když to přepojuju mezi počítačem a telefonem, ale když už to je jednou propojený, tak samy se mi ještě neodpojily, jak se údajně u některejch modelů občas stane.

              0 0
          • handz  

            Je to tak, kvalita je sice o nicem, ale to u mobilu neresis, ale ten fakt ze nemas ten blbej kabel je proste genialni.

            0 0
            • JakeF  

              Tak… Jenom ke kvalitě ještě poznámka, je to celkem znát u telefonování, tam jak se přenáší zvuk oběma směry, tak to hodně srazí bitrate. U klasický sítě je to jedno, ale VoLTE nebo Messenger už umí takovou kvalitu, že ji pak bezdrátový sluchátka zhorší. Alespoň teda Marshally, ty Apple pecky to možná maj vyřešený líp.

              0 0
    • nooski  

      Dostal jsem to jako sluzebak a pocity jsou nasledujici: ovladani krkolomne, displej ma hnusne barvy a diky velikosti na nem nic nenapisu, konstrukce nic moc, ovladaci prvky jsou hodne volne. Ctecka otisku prstu porad blbne, displej misty reaguje hodne spatne. Nedal bych za to nikdy svoje grose. Android s petipalcem za 3000 kc je temer ve vsem lepsi.

      0 0
      • Martin  

        Jdu si nachystat popkorn…

        0 0
        • nooski  

          Jako nejake vyuziti u me nasel pri nasvecovani makrofotek, kdy potrebuju vice zdroju svetla :-)

          0 0
    • plysovykozisek  

      Podle posledních zpráv iPhone SE2 nebude aspoň ne v roce 2018 a jestli vůbec někdy bude to nikdo neví. Ač jsem se na iPhone SE 2 těšil jak malej Jarda a četl skoro každej den zprávy o iPhone SE2 je mě to teď na nic. Počkám pár měsíců a koupím buďto iPhone 9 nebo po slevnění iPhone X.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce