Hravé!! AM/Trail/ EN kolo do 150mm zdvihu

152 nepřečtených
  • ra.ma1

    Zdarec, poohlížím se po AM/Trail/„lehkém“ EN – hravém biku se zdvihem max do 150mm.

    Dobrou muziku za „rozumné“ peníze. ;), ale vím, že z hovna bič uplést nelze. A hlava 66,5° je pro mě OK.

    Předtím jsem měl:

    Konu Process 153 2015 – ta mě bavila hodně,..X pod brzdou se zamykal zadek a ty výjezdy:(

    Nomad V3 – do kopce luxus, na „beskdyských“ trailech, pokud to nebyl vysloveně „bordel“ tak to nebylo nějak ono – chyběla mi tam „ta odezva“…pro mě overkill!

    Jestli 27,5" nebo 29"? toť otázka…nevím

    Toto jsou zatím favoriti:

    Cube Stereo 140 HPC TM 2019 – zatím total favorit…komoponenty LUX! geo podobná staré dobré Koně, navíc by to mohlo jet aj do kopce…

    https://www.cube.eu/…orange-2019/

    Trek Remedy 2018 nebo 2019 – karbon X hlína…nevím…na 2019 se mi nelíbí 2,6 pláště, takže otázka jak to pojede na užžích

    Radon Slide Trail 2019 – komponentově super, ale 29"…a nejsou recenze

    https://www.radon-bikes.de/…ail-90-2019/

    Jeffsy,Spectral,Tran­ce,? se mi nějak vzhledově nelíbí…

    Commencal – váha!

    Whyte130X150, Norco??

    Za tipy zkušenosti budu rád.., takže dík.

    0 0
    • novas752  

      Nejprve bych si ujasnil velikost kol. A až potom řešil konkrétní model.

      Pokud nemáš hodně krátké nohy, hlasuju pro Jeffsy 27 – stoupá pěkně i s otevřenym tlumičem (mám Deluxe R a zamykání mi nechybí ani při vynížďce okolo 2000m výškových/den), odpružení je ale příjemně citlivé a pozvolna tuhne až do dost velké progresivity a „bezednosti“.

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

      • ra.ma1  

        Potreboval bych vel.L a vice, a tam je uz kurde 435 mm zadni stavba…coz se mi zda na 150 mm rear celkem dost a o hravosti uz asi nebude moc reci…ono kdyztak premyslim jestli 27" vs 29", ,tak na 29" mam strach z „roll over“ coz = Nomadovskemu overkillu ve zdvihu

        0 0
        • MichaelSimek  

          435 mm zadni stavba muze byt porad krasne hravy kolo, to bych takhle fakt nebral

          0 0
          • ra.ma1  

            tak ono 435 na 27,5 vs 435 na 29 bude asi trochu rozdil…ono naakonec kdo je vyjezdeny a ma techniku…tak pro nej vlastne neni problem asi s nicim…no a pak tu je asi poctnejsi skupina, kteri koukaji na geo – a tim si to snazi nejak zjednodusit…(ne zeby byli vseci lempli :) to neee

            0 0
    • theedge  

      Určitě se podívej na nové Cube Stereo 150 29 – akorát to je 29. Verze SL je hodně zajímavá – výbava super, váha taky …

      Dle recenzí agilní, živý a na danou kategorii asi velmi dobře jede, vypadá to na takový Trail-AM-EN univerzál.

      Na Radon Slide Trail 2019 jsem už něco četl a chválí, ale upozorňují před úzkou zadní stavbou – 2.35 tam jsou asi max.

      0 0
    • Goob  

      Přesně tohle jsem řešil před čtvrt rokem (náhrada za Spectrala EX, který mi sice vyhovoval, ale strašák v podobě podruhé prasklé stavby už byl dost neodbytný). Nakonec jsem vzal Rocky Mountain Altitude (ještě teda starou geometrii, ty nové jsou moderní [čti: dlouhé :D]). Je sice 160/150, ale přesně co jsem chtěl. Hravé kolo.

      0 0
    • coltcha  

      Taky bych zařadil do výběru RM Altitude. https://youtu.be/KqU229tac0I Btw tenhle týpek testuje mrtě kol vždy na stejných trailech, není odvařenej z každého bajku, ale podle toho co povídá, by to mohlo být něco pro tebe. A myslím, že si ho nakonec i nechal :) Taky jsem o něm přemýšlel začátkem roku, ale vše nakonec dopadlo trochu jinak. A nezmínil jsi rozpočet ;)

      0 0
      • ra.ma1  

        Yumyumuv test jsem videl, altitude se mi hodne libi, ale co se tyka cenove politiky…se mi zda uz celkem dost penez za neprimerenou muziku, co se osazeni tyce. Nasel jsem 2018 v DE https://m.biker-boarder.de/…934230s.html?… ale pulku komponentu by bylo treba prekopat…jinak, cenu bych tak do videl do 90k…btw.:na LV 301 je nejaka birthday akce, cena vyssi…ale nevim jak je to s hravosti…Stereo 150mm na 29", bude podle me, jak min.170mm na 27,5" a jsem tam kde jsem byl na zacatku :(…kurde ten Cube 140 se mi dle geo hodne libi, kratka CS, osazeni z rise snu Fox 36factory Grip2,tlumak dpx,sedlovka fox transfer a karbon kliky…za 3600€? Sic jen 140 vzadu, ale to bych asi u nas v Beskydech mel prezit..

        0 0
    • ra.ma1  

      hlina X karbon? Obcas spadnu, no…odletavajicich sutru je u nas vic nez dost, ale to se da resit podlepenim kritickych mist…

      0 0
    • danis7  

      Radon Slide je super, 150 zdvih vidlice a tlumič 140. Jen nechápu, proč dávají na všechny velikosti kliky jen 170 mm?

      0 0
    • goofy  

      Co tak Intense Recluse ve výprodeji? :-)

      https://eu.intensecycles.com/…-sl-frameset

      0 0
    • ra.ma1  

      Na Recluse jsem koukal, ale nejak nepresvedcil, ikdyz pro oko je to slast…mozna chyba,mozna ne… uz jsem vybral…mozna dobre, mozna ne ;) mala napoveda https://m.youtube.com/watch?… ..nejak jsem vzdy videl klic a potencial v opaku co dnes frci (brutus kladiva na carodejnice…ono to „jde“ s mensimi zdvihy, kdyz jde ruku v ruce s dnes jiz rotumnou geo

      0 0
      • ra.ma1  

        …btw.:ten tygr na videu to nejsem ja…aby nedoslo k mejlce ;)

        0 0
      • goofy  

        Jo Kubík může být dobrá volba… :-) To že to jde na nižších zdvizích je jasné. Jen v rozbitějších pasážích to prostě bude trochu víc drncat. :-) Osobně si taky někdy říkám, že na to moje plužení by mi stačil zdvihy kolem 140 mm a že nové kolo bude podobného ražení. No a pak se projedu bordelem, a říkám si, že těch 160 mm není špatných :-D

        Poslední dobou se mi zalíbil nový Bronson. :-)

        0 0
        • ra.ma1  

          Bronson vypada hezky, mrkni na youtube recenzi od mtbyumyum + plus diskusi pod videem + pinkbike…jen se mi nejak nepaci, ze posledni dobou zacinaj vsude tlacit 2,6" gumy, nevim zda-li prubehy chodu zadnich staveb nejsou na ne dizajnovane

          0 0
          • goofy  

            No je fakt, že to teď cpou všude. Moc tu módu nechápu… U 2,3 Maxxisu mi nic nechybí.

            0 0
            • LM  

              No třeba loňský Canyon Spectral měl Maxxis 2,6'' gumy a 150/140 zdvihu.

              Teď tam mají zpět Maxxis 2,4'' WT a zdvih šel o 1 cm nahoru na 160/150. Takže tady se už poučili ale výdrž zadní stavby je stále otázka :-/

              0 0
              • LM  

                Zajímavé. Ráfek sice pořád stejnej (33 mm vnitřek), čím širší plášť, tím proporciálně nižší tlak (OK), ale ty reálné šířky oproti značení výrobce byly teda celkem výsměch + to zkresluje vyznění celého testu:

                • 2.3'' reálně 2.3''
                • 2.6'' reálně 2.44''
                • 2.8'' reálně 2.66''
                0 0
        • wilda81  

          Jj, Bronson je asi jediné kolo kvůli kterému bych aktuálně měnil.

          0 0
          • suslos  

            +1

            už se těším až na to napasují 29 kola :-)))

            0 0
            • ra.ma1  

              a napasuji? to z toho bude 130kovej hightower s rozumnejsi hlavou a strmejsi sedlovou trubkou ;)

              0 0
              • suslos  

                no, myslel jsem spíš až z té nové generace rámů Nomad/Bronson udělají i novou platformu 29er EN kola

                Konkurence už vše ukázala, nemůžou zůstat pozadu :-) viz. Ripmo, nové Yetiny apod.

                0 0
                • coltcha  

                  Nebudou pak kanibalizovat HT LT? Docela mi dává smysl zůstat s Bronsonem na 27,5.

                  0 0
                  • suslos  

                    no asi se bavíme o něčem, jako nová generace HT LT… to jestli to bude mít stejný název nebo ne je už fuk

                    0 0
                • logoman  

                  Jj, ty nove yetiny sb150 a sb130 maji super nadseny hodnoceni, pry jsou i docela agilni a neni to jen na palbu rovne. Kvalitativne to neni nejlepsi a yeti je pry nic moc v reseni problemu, ale svezl bych se :-)

                  0 0
                  • suslos  

                    150tka se mi geometricky moc líbí :-) taky bych se svezl.

                    Pro vlastnění je to pro mě naštěstí mimo – pořizovací cena + provozní náklady ve spojení se závoděním to nedává smysl.

                    O kvalitativních problémech jsi psal už v jiném vlákně, je tam něco konkrétního?

                    0 0
                    • logoman  

                      Myslim, ze meli problem s vaklem v ulozeni tlumice, pak tam dost resi drhnouci kolo o zadni stavbu, neni tam pro 2.5 dost mista.

                      0 0
                      • suslos  

                        Hmm, škoda :-( S tím pláštěm je to smůla, 2,5 aggressor WT je perfektní guma, na druhou stranu je otázka jestli je to ve spojení s gripem 29er potřeba, 2,4 dhr je taky fajn.

                        Bohužel stále moc „schopných“ EN 29er bez zásadních kompromisů na trhu není..

                        0 0
                        • logoman  

                          Jakto, mi prijde ze jich je hafo. Capra 29, orbea rallon, evil wreckoning, ripmo, yeti sb150, pivot fireblade, spesl enduro, trnasition sentinel

                          0 0
                          • suslos  

                            takhle ano, ale mám nějaké požadavky, přes které „nejede vlak“ a tím se mi to bohužel zužuje :-( a pak věci které bych „rád“ a je to ještě horší :-D

                            na 100% požaduji bidon (ano diskutabilní, někdo nepotřebuje/nechce(zá­vidím, pak by byla Capra a nemusel bych nic řešit :-)), ale bez něj kolo prostě nechci) – tím vypadla Capra, Firebird. Sedlovej úhel na Wreckovi, výška středu u Endura (tímhle obecně trpí ty 650b/29er hybridy). Cena a složitost sb150. Nového Geniuse jsem také zavrhl.

                            Zbývá Rallon, Sentinel, Ripmo (tady bojuji s designem :-/) + mě napadla ještě Kona Process 29er. Rád bych navíc BSA střed (což ze zmíněných nemá jen Kona), geo bych se chtěl pohybovat reach kolem 460–470, rozvor 1215–1230, hlava 65 (process by šel složit), sedlový úhel ideál 75+, zadná stavba 430–435 (Kona má 425, bude hravější, ale „méně“ stabilní i v kombinaci s 66 origo hlavou). To jsou tak kandidáti co mě napadají, pak jedině jít cestou hliníku, ale to jsem se závodníma kolama/gumama zase 15kg+, což už jsem úplně nechtěl :-/

                            edit: Trek Slash a HT LT taky sedlový úhel + hlava u HT LT..

                            0 0
                            • logoman  

                              Jo neco zcela bez kompromisu neni, vzdycky tam je nejake -. Kona vypada zajimave, ale na PB myslim rikali, ze to nejak extra vzadu nechodi. Capra by mohla mit kratsi CS, sla by lip na zadni. Firebird ma hrozne nudny tvar. Wreckoning jak pises ma debilni uhel sedlovky, staci se kouknout do vlakna na mtbr, jak s tim bojuji …

                              0 0
                              • TJK  

                                to je bohuzel to co me od Evilu odrazuje protoze se na tom neda poradne jezdit do kopce… a pritom sou t ramy tak krasny

                                0 0
                                • logoman  

                                  Ted novy offering ma ok uhel. Tam se zda, ze neni co vytknout.

                                  0 0
                                  • TJK  

                                    tyjo ten mi unikl… koukam na nej a opravdu bych si ho umel predstavit mit doma! super

                                    0 0
                                • mirorek2  

                                  mam 170mm vidlu a že by to kvůli sedlovému úhlu nejelo do kopce nějak neregistruju, to spíš nejedou nohy než kolo

                                  0 0
                              • ra.ma1  

                                Uprimne, mam osobne nejaky blok vuci tomu mit na kole velky napis „zlo“…je to proste divne, ikdyz kola jsou pekna…to"svaty kriz" je neco jineho ;)…-to jen tak „mimo soutez“

                                0 0
                              • suslos  

                                U té Kony je super krátká zadní stavba, 425mm, což může a nemusí být výhoda… A to kolo je obecně dost drahý v poměru, že za to dostanu „jen“ jednočep, PF střed atd.

                                Když se v tom začnu hrabat ještě více a chtěl bych progresivní kinematiku zadní stavby, tak jsem v pytli úplně… Rallon chodí s pružinou po dorazech, Sentinel taky u Kony tomu asi nebude moc jinak – ač jí teď Connor na jeho Processu jezdí. Na DW link se obecně pružina nedoporučuje (max něco s laděním bottom outu – Push, možná EXT?). V tomhle je boží ta progresivní Capra.

                                Jo, Offering je pecka, ale chtěl bych druhé kolo posunout zdvihově trošku dál, abych ho jasně oddělil od Smugglera..

                                0 0
                                • TJK  

                                  tak ja ti objednam G1 v Mku ;)

                                  0 0
                                • ra.ma1  

                                  …na Caprach jsem na zivo jeste pruzinu nevidel…a to jich je v okoli myslim dost..myslim modely od 2016

                                  0 0
                                  • suslos  

                                    na build kitu byla ted poprvé na té limitce. Nevím přesně jak model 2018, ale u těch starších byla progresivita právě 75%.. například Sentinel má 17% tuším

                                    edit: proto je právě ten rám vhodný na použití s pružinou

                                    0 0
                                • logoman  

                                  Ja bych pruzinu na kole nechtel, vyhovuje mi moznost si to pekne nafoukat a experimentovat s tlakem, to je s pruzinou dost problem. Btw ja mel na reignu PF 3 roky a nemusel jsem na to sahnout, nechapu co s tim maji nekteri za problemy?!

                                  Ja mit nekonecno penez, tak si asi poridim SB150, recenze super a machrovacka maximalni :-D …

                                  0 0
                                  • suslos  

                                    Já na PF na Reignu taky nesáhnul, ale na přítelkyni Camberu to nebylo s PF jednoduchý… a to jezdí jako pírko :-D

                                    SB150 se mě netýká :-) ani finančně, ani servisně

                                    0 0
                                  • Baba-Ji  

                                    Prd.

                                    Tvrdost pruziny spocitas leckterym kalkulatorem, koupis 3 tvrdosti okolo toho, co ti vyslo (500,– za kus) a zkousis. Az najdes tu pravou, vsechny tri pruziny zase posles do sveta a koupis titan nebo nejakou superalloy a hotovo. A nemusis resit, ze kdyz klesne teplota o vic jak 10–15 stupnu, musis zase laborovat s tklakem.

                                    0 0
                                • File12  

                                  Me zase laka kolo typu Smuggler :)

                                  0 0
          • sis  

            Chápu, máš to za rohem..:)

            0 0
          • ceo  

            Na pinkbike ho mají ve fieldtestu, tedy v přímém porovnání a žádné nadšení. Řekl bych až propadák. 2/3 ho dali jako největší zklamání. A rozhodně není hravý

            https://www.youtube.com/watch?…

            0 0
      • suslos  

        rozhodl jsi se rychle! snad to bude dobrá volba :-)

        … a videjko fajn pozvánka, krásná lajna! tam bych i vyrazil :-)))

        0 0
        • ra.ma1  

          jeste se hrave na 27.5" tvaril scout…ale kurde nenasel jsem zadnou zajmavou nabidku…

          0 0
          • goofy  

            Kurde… Tak před měsícem byly velké slevy na Merlinu…

            0 0
            • suslos  

              Merlin zbývá už jen XL tuším

              0 0
              • goofy  

                Jo. Jenom XL. Ale jelikož mu byl Nomad v L malý, tak možná?

                https://www.merlincycles.com/…-108903.html

                0 0
                • ra.ma1  

                  XL to uz je fakt autobus…Nomad V3 mi byl kratky protoze pri hlave 65° byl reach „pouhych“ 438, coz je na Lko sakra malo, ex kuna 153 pri 66.5°mela tusim 460+31mm renthal = ideal…merlina jsem koukal ale v L uz nebyl…

                  0 0
                  • goofy  

                    Hmm… Já mám teď rýč 447 + 45 mm představec a celkem vyhovuje. Ale kratší bych asi nechtěl. Kolik měříš? Poláci totiž furt mají ve výprodeji Nomáda 3 v XL, tak si tak občas po večerech přemýšlím… :-)

                    0 0
                    • ra.ma1  

                      Mam kolem 185–6cm zalezi jak jsem natazeny nebo zcvrkly :)

                      0 0
                      • goofy  

                        To je špatné. Já mám 187 cm, takže to bych ten XL mohl mít dobrý… :-)))

                        0 0
                        • ra.ma1  

                          Lko absolutne ne…ikdyz Cedric myslim, je stejne vysoky a Lko jezdil…a cena by mohla byt asi vic nez dobra ;)

                          0 0
          • suslos  

            jakou velikost? kouknu se Ti, mám o nich vcelku přehled.

            Jinak Scout je asi nejhravější kolo na kterém jsem jel za poslední dobu – minulou generaci jsem i měl. Ale bohužel trpí syndromem těžkých hliníkových TR rámů, to když koupíš musíš s tím počítat a vlastně je to největší negativum… já vzal scouta na 29er a bavím se od prvního svezení :-)

            0 0
            • ra.ma1  

              +super..a to je to proc jezdim, bavi me na kole se „bavit“…nomad byl uz do urcite miry „zbran“ jelikoz chtel nazrat…a zabava je pro nej rychlost…coz me stalo v posledni dobe i 2 vetsi crashe…a jelikoz bych se rad dozil bajkingu se synatorem…tak je treba trochu klidnit ;)

              0 0
              • suslos  

                Lko jsem ještě našel, máš SZ

                0 0
              • suslos  

                … ale ten Intense Reclus taky nebude špatná volba, to bude super hravý kolo! Bez omezení… kor za ty peníze, asi bych moc neváhal :)

                0 0
      • tonik666  

        Chapu ze uz je vyreseno a Cube at dobre slouzi.

        Za me je universal 160/160. Nizkozdvihova kola jsou ted trendem, sam jedno mam (SC HT) a jede krasne, ale na bajkpark to neni. Tudiz zakladem koloveho parku je stale Banshee Rune, ktere je naprosto super a jedina nevyhoda je vyssi vaha.

        0 0
    • MichalHofi  

      A co třeba nové 29 Mety od Commecalu, dá se koupit i pouze rám a věřím, žes Kamilem z FDF Shopu by se dalo smluvit i ceně.

      Nějaký názor?

      0 0
      • embi  

        rozhodne to nebude hravy. Ta nizkozdvihova mozna mirne, ale zadna slava to nebude.

        0 0
        • goofy  

          Taky si myslím, že to bude tank na drcení setinek.

          0 0
      • TheJD  

        Commencal urcite ne. To jsou ryze zavodni endura a navic dost tezka.

        0 0
    • TheJD  

      Tohle zadani by nejspis paradne splnil Ibis, at uz HD4 nebo Ripmo. Akorat ta cena je vyssi.

      0 0
    • theedge  

      Jestli chápu dobře tak vyhrálo Cube Stereo 140 ?

      0 0
      • ra.ma1  

        jj cekam na Stereo 140 hp tm 2019…geo+osazeni (trochu lepsi oproti lonskemu modelu)+sleva na DE shopu+nomad pryc…tak jsem vymeknul

        0 0
    • ra.ma1  

      tak, je tu :) takže: sehnat sedlo, pedály, přehodit na bezduš,…nastavit LSR/HSR,LSC/HSC a davaj ;)

      0 0
      • goofy  

        No jo… Tady byl někdo hodně hodný… :-)))

        0 0
        • goofy  

          Se teď dívám, kolik ta dobrota stojí, a to je moc pěkná cena, za to osazení! Tož ať slouží. ;-)

          0 0
      • mirorek2  

        pěkné to je

        0 0
        • ra.ma1  

          Spodní rámová trubka je dost chrubá ;) manželka se mi směje, že to vypadá, jak elektrobajk…nu těším se na testung

          0 0
          • 2. Bóďa  

            Řekni jí, kolik stálo a smích přejde. :))

            Taky mám Stereo ve stavbě, ale tohle je pecka!

            0 0
      • TheJD  

        Vidím správně, že letos už mají ochranný kryt na spodní rámovce?

        0 0
        • ra.ma1  

          Jj, kryt tam je…akorát bohužel nevede dolů až ke středu

          0 0
      • logoman  

        Pekny, co to vazi? To by mohlo byt lehky.

        0 0
        • ra.ma1  

          nu zdaleka to neni urcite lehky, jak to tvy…bohuzel nemam vahu, na webu uvadeji neco kolem 13,5 kg myslim…

          0 0
      • waltari  

        vypadá to dobře ;-)

        0 0
      • theedge  

        Ještě koukám … už ti tam dali ten novej Hans Hampf ? Mě tam dali ještě ten starej.

        0 0
        • ra.ma1  

          bohužel nemohu posoudit…dosud jsem jezdill hlavně maxxisy

          • nepoznám to
          0 0
    • ra.ma1  

      žena,ví…spíš srovnává se s ex-ladnějším rámem

      0 0
      • ra.ma1  

        žena,ví…spíš srovnává s ex-ladnějším rámem

        0 0
        • theedge  

          No pekne ti to Jezisek prinesl :-) Me dorazil jeho vetsi 29 braska na RockShox. Je fakt ze ta spodni ramova trubka je hodne masivni. Bude to fungovat jako blatnik :-)

          0 0
          • ra.ma1  

            nu paráda! Je to ten tygr co máš v profilu?

            0 0
            • theedge  

              Nene ten jsem nedavno prodal … to bylo Stereo 120. Ted jsem koupil Stereo 150 SL 29. Do profilu ho dam az na nem neco najedu a budu mit moznost ho pekne nafotit.

              0 0
              • ra.ma1  

                hoď sem nějaký raw shot ;)

                0 0
                • theedge  

                  Vecer hodim par raw domacich fotek … jsem ted s rodinkou u nasich. Nechtel jsem to to tu plevelit ;-)

                  0 0
          • TheJD  

            Napište pak oba nějaké zkusenosti nejen o tom, jak to jezdí. Aktuálně mám Metu AM 27.5, ale hodně uvažuji o výměně za něco trochu jezdivejsiho. Spíš s 29 koly. Na Stereo 140 TM jsem se díval už před rokem, ale nakonec jsem šel do Mety.

            0 0
            • theedge  

              Jo ja mel Stereo 120 na 29 ale behem jedineho roku jezdeni jsem ho dostaval na hranu, tak jsem prodal a koupil Stereo 150 – 29. Urcite jsem po zkusenosti s 29 chtel velka kola. Z meho pohledu a zpusobu uziti rozumna univerzalni geometrie a dle recenzi dobre ovladatelne a jezdive AM/EN kolo. Jsem typicky weekend warrior takze jsem nechtel neco uplne extremniho ( dnes receno moderniho ) a bude to moje jedine kolo na vsechno.

              0 0
              • TheJD  

                Nacteno toho mam hodne, ale zrovna na Cube recenze moc nejsou a zajimaji me hlavne poznatky, ktere nepoznas behem kratkeho testovani. Treba moje Meta je suprova z kopce dolu, ale jinak moc nejede. Navic je to tezitko. Lak je hodne nachylky na poskozeni, na spouste mist v blizkosti stredu jsou opryskane kousky od kaminku a jineho bordelu. Zadni stavba obcas jakoby zaplave-neprijemny a nezvykly pocit.

                0 0
                • ceo  

                  Je to stavba? Není to měkký záplet?

                  0 0
                  • ra.ma1  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                    0 0
                  • TheJD  

                    Je to stavba. Na Mete AM 29 uz spojili seatstays, coz ma 27.5 chybi a zpusobuje to prave tady to. Nestava se to nijak casto, ale kdyz se to stane, tak si najednou rikas, cl se to ***** deje, protoze to je pocit, jako kdyby jsi najednou nemel zadni kolo nebo mel defekt.

                    0 0
                • ra.ma1  

                  tak par zahr.recenzi/testu jsem na nej nasel…abych rekl pravdu, tak me vzdycky zajimaji na recenzich nejvic negativa a to zda-li jsem schopny se s nema srovnat…pokud…jdu dal…neco pak zpichnu az to trochu projedu, jeste to musim dokompletovat a pak vyrazim…teda pokud praotec Beskyd dovoli ;)

                  0 0
                  • TheJD  

                    Taky se vzdycky divam hlavne na negativa a cetl jsem i nejake ohlasy na nemeckych forech, ale kdyz jste se tu objevili vy dva, kdy jeden ma 140 a druhy 150, tak se to hodi. :) A jak jsem psal, tak me hlavne zajimaji postrehy netykajici se jizdnich vlastnosti, ale treba udrzby a tak. Mimo to asi jen nejake poznatky k chodu zadni stavby.

                    0 0
              • ra.ma1  

                taky jsem hledal takovou holku na vsechno…na 29"jsem jeste zatim nedospel…a chtel jsem neco jezdiveho 140 mm rear, protoze ze zkusenosti s ex konou 153, nejak citil ze by si slo hrat i s mensim zdvihem vzadu (libila se mi posledni kona134 -tam uz byla velice zajmava geo a SC 5010)…taky jsem na kole menevice max 2× tydne, taGze tak :)

                0 0
    • theedge  

      Tak tady je Stereo 150 SL 29 velikost 18" (M)

      https://www.cube.eu/…nblack-2019/

      Fotky nouzovka za tmy a žárovky …

      Váženo v servise a udávaná váha 13,3 přesně sedí – samozřejmě bez pedálů. Takle jak to je na fotce to má cca 13,85 (+ pedály, košík a blatníček ). Až si vyladím polohu a šířku kokpitu tak tam příjdou rodla Next R. Je tam moje sedlo Specialized Avatar a jinak to asi zůstane tak jak to je.

      Do galerie příjde s pořádnejma fotkama a s nějakou větší zkušeností z jízdy až na jaře …

      0 0
      • ra.ma1  

        cerny fantom! vypada dost dobre! at slouzi a dela radost!

        btw.: co rikas na vymezovani vule (delky os) na nabach tim jejich TA-Cap(em)?

        0 0
      • Blahycz  

        Noo, moc pěkné . Pak dej recenzi, jak to jede oproti 27,5. Moc mě to zajímá.

        0 0
        • theedge  

          Jojo na jaře napíšu pojmy a dojmy. Teď přes zimu ve sněhu a blátě nejezdím.

          Kolo naživo vypadá mnohem líp a víc bytelně než na fotkách. Ještě na něj nalepím InvisiFrame – už je na tento model naštěstí k dispozici.

          To ladění těch středů vím že na těch Newmanech je, ale ještě jsem se tím nestihl zabývat. Cvrk na zadním kole je hodně hlasitej rachot :-) Na starým kole jsem měl náboj Fulcrum a ten byl hodně tichej. S tímhle budu plašit medvědy :-)

          Chtěl jsem kolo jak na lesní turistiku do cca 50 – 60km ( Vysočina kolem Nového Města, Beskydy, Vsetínsko ), tak na přírodní traily v Alpách ( Saalbach, Davos, Dolomity ), traily jako Rychleby, Trutnov, Bilasko-Biala, enduro traily a vyjimečně i nějaký bikepark. Po asfaltu nejezdím – mám k tomu nepřekonatelný odpor ( nejen zadního pláště :-)

          Vybíral jsem hodně dlouho – hodně jsem zvažoval YT Jeffsy 29, ale dost věcí se mi na tom nelíbilo a čekat na novej model se mi nechtělo, protože si myslím že hodně z těch věcí co mi vadily se nezmění ( uložení lahve na vodu, e13 komponenty … ). Pak jsem koukal ještě na Propain Hugene, ale vadilo mi na něm nedostupnost zamykání tlumiče – do kopců zamykám. Capru jsem nechtěl, protože nemá láhev na vodu ( i když tam většinou vozím tool tube s duší a nářadím ) a taky je pro mne důležité aby se kolo dalo snadno dát na osobák do střešního držáku Thule.

          Tohle Cube mi přilo jako nejvíc univerzální kolo do težšího terénu s rozumnou geo, nejmíň nedostatky a nejvíc vyváženou výbavou – RS Lyrik + SuperDeluxe RC3, brzdy Code R – 200/180mm, GX Eagle, kvalitní kola, rozumná váha … Díky tlumení RockShox i dostupnější servis. V této výbavě spíš AM kolo než nějaké Super Enduro, ale takto jsem to chtěl.

          Je mi jasný že když je něco hodně unverzální, tak to zase v ničem extra nevyniká, ale to já úplně nepotřebuju. Nejezdím Enduro závody, neskáču žádný přecesťáky a kolo mám čistě pro radost.

          Barvu jsem moc neřešil, ale černá mi nevadí – lepší než nějaká trendy barva která mne začne za 2 roky vadit.

          0 0
    • zdenny  

      Zdar, ať nezakládám nový vlákno, mám podobný dilema, akorát že bajka skládám, byl jsem rozhodnutej pro bandita 475 (140/140–150) s pikem nebo auronem, takovej univerzál, na kterým dám i 70km vyjížďku. Jenže je možnost ještě intense spider rámu, kterej má ale boost (už mám zapletený zadní kolo na 142×12 i kliky na normál..) nebo stereo od cubu 2017, oboje v carbonu..

      A teď nevím, zda řešit carbonovej rám a kterej.., nebo neřešit, a zůstat u původní myšlenky na bandita.., dilema. Za radu budu rád. Díky

      0 0
      • suslos  

        sorry, ale porovnávat Bandita s karbon Spiderem je trošku úlet :-D předpokládám, že víš sám co je lepší, takže odpověď víš…

        … a přeplést zadní kolo a vyměnit náboj v tomhle ohledu bude to úplně nejmenší

        0 0
      • jakub  

        no a já zase řeším jestli toto:

        https://www.bikeinvest.cz/…nred-2019-16?…

        nebo bandita 675

        mam CUBE na 120 a na obecné ježdění je super a nechám si ho.. (no trošku mě láká koupit si štěrkolet), ale jak někdo píše výše, i já jsem zjistil, že kolo má své limity a chci něco do fakt terénu… a nestojím o univerzála, toho už de-facto mám, spíš ryzí enduro

        0 0
    • ra.ma1  

      https://sport.bazos.cz/…cluse-SL.php

      btw.: Koukam, ze Recluse se uz prodava i na bazaru ;)

      0 0
      • suslos  

        Bazar, FB bazar i bikemarkt je toho plnej… :-(

        0 0
        • goofy  

          Vidím, že chlapci nakupovali na kšeft… :-/ Stejně tak se objevují i ty limitované Capry s patřičnou přirážkou… :-(

          0 0
      • černápole  

        za kolik to mohl prodávající nakoupit?

        0 0
      • AleZ80  

        Ten rám mají na webu pořád za 899 €, tak je ten prodejce asi snílek, když si myslí, že ho někdo koupí raději za 45 od něj.

        Nejdříve byly za 1199 € (to byl v nabídce i Primer), pak se to snížilo na 999 € a zbytky teď doprodávají za 899 €.

        0 0
        • goofy  

          Jo jo. taky jsem se díval. Ale možná doufá, že se chytí někdo, kdo o té výprodeji nemá ponětí…

          0 0
          • suslos  

            Trošku mě to v téhle bajkové komunitě sere, ale co čekat…

            0 0
            • logoman  

              Proč? Dost pochybuju ze streli ram za 45k bez tlumiče na bazosu, nakonec bude rád kdyz za to dostane za co to koupil …

              0 0
              • suslos  

                no třeba na tom FB měl pár reakcí… hodil jsem tam odkaz na jejich web do komentů pod to… zablokoval mi to :-D a více času tím nehodlám trávit… jen mi to přijde prostě zbytečný, ale když mu to za ten čas stojí…

                0 0
                • plzakj  

                  Kdo chce kam…

                  0 0
                  • ra.ma1  

                    chapu to ze kazdy si nejak snazi „pomoci“, ale na druhou stranu to je asi uz prehanka

                    0 0
                    • TJK  

                      co je spatne na „za levno koupit“ za draho prodat? vzdyt tak to dela kazdej prodejce kol… to ze sou „hloupy“ a valej to na bazar ted kdyz je porad ta akce je jejich problem… za rok si na to nevzpomene nikdo a za dvojnasobek nakupni ceny jim lidi urvou ruce..

                      0 0
                      • Baba-Ji  

                        Ja si myslim, ze nedela. Prodejce kol casto prodava kola, ke kterym by se clovek jako fyzicka osoba nedostal (znacky prodavajici jen pres dealery). Takze tam je cena vyssi, ale ma svuj duvod(rezijni naklady,…), muze tam byt i nejaka pridana hodnota (byt treba „jen“ ve forme importu).

                        Prodavat neco oficialne a bezne a oficialnima a beznyma kanalama dostupne za nasobne vyssi cenu za ucelem vydelku na principu „vydelam na neci aktualni neinformovanosti“ mne neprijde uplne ciste. pokud nekdo vydela na tom, ze vi vic nez ostatni ve smyslu vlastnictvi nejakeho know-how, technologie,…, tam je to pak OK. Plati se za usili toho cloveka.

                        Chtit penize za neusili mne neprijde ciste. Tak to vidim ja.

                        …ps: doufam ze to tady zase nevyvola nekonecny flamewar o 2000 postech jak je na b-f zvykem :D :D

                        0 0
                • Baba-Ji  

                  byli tam asi tri ikomenty, nez jsem tam stihl dopsat i svuj, typek ten inzerat smazal

                  0 0
              • AleZ80  

                Navíc v XLku.

                0 0
    • Blahycz  

      Trochu oživím téme.

      A co Radon

      https://www.radon-bikes.de/…ail-90-2019/

      0 0
      • ra.ma1  

        Osazeni/cena lux…max v budoucnu prohodit komponenty na jiny ram

        0 0
        • theedge  

          co je na tom rámu špatně ? Za mne je to teď nejzajímavější nabídka na trhu.

          0 0
          • ra.ma1  

            to nevim, co je na nem spatne..zatim moc recenzi neni…myslel jsem to tak, ze kdyby treba ram nesedl, a sel by dal, tak je celkem dobry komponentovy zaklad

            0 0
          • BorisFR  

            Co jsem cetl, tak zadni stavbu zevnitr brousi guma, kdyz to clovek moc klopi – moc se do kola opre (moje nemcina stoji za hovno, pomahal google): https://www.velomotion.de/…ersten-test/

            Jinak se mi to kolo taky moc zamlouva, az na pressfit a to co pisu vyse.

            0 0
            • LM  

              Překlad DE->EN funguje velmi dobře:

              The 2.35 "wide Schwalbe tire has little space in the rear.

              Tj. nejspíš by stačilo dát dozadu užší plášť…

              0 0
      • čel.A  

        Radona jsem měl než mi ho ukradli a byl to podařený bike s perfektní geo. Víc hravé než aktuální diktát endura.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.