• lukyn565

    Zdravím. Mám jeden dotaz. Myslíte že bych mohl sehnat nové horské kolo s odpruženou vidlicí a kotoučovou brzdou za 5–6 tisíc?? Díky

    0 0
    • karliner  

      Eur jo, korun ne.

      0 0
    • Jakobo  

      Podivej se po bazarech. Tam asi ano.

      0 0
    • pocestny  

      Dá se v pohodě koupit nové kolo i pod 5000 s kotoučovou brzdou, zde si můžeš vybrat

      http://www.olpran.cz/…-panska-kola

      0 0
      • Čipera  

        Pravda a dokonce i celoodpruzene. Akorát má zanedbatelnou vadu, je životu nebezpečno jezdci i všem v okolí.

        0 0
    • novas752  

      Nedá.

      Odpružená vidlice v rozumné kvalitě + brzdy co trochu brzdí = kolo 3× dražší než uvažuješ. Šetři, je zbytečný vyhazovat za levný nekvalitní krámy.

      Ale bazar bys asi sehnal za tu cenu, nějaký 26" hardtail i s docela slušnou výbavou, akorát nejspíš docela jetý.

      0 0
    • Mereck  

      Do takového podniku bych nešel. Škoda peněz. Za 5000 seženeš slušnou vidlici, nikoli celé kolo. Viz jak píše Novas.

      0 0
      • Čipera  

        No spíš bych řekl, že za 5000 seženeš funkční vidlici slušnou tak za 10 000.

        0 0
        • Mereck  

          Nejde o to, kolik stojí slušná vidlice. Jde o celé kolo za 5–6k.

          0 0
          • pocestny  

            Přesně tak, a v tom případě je nejlepší bike prostě Olpran a hotovo, tečka.

            Našel jsem ale i další špičková kola, jako třeba DHS Kreativ 2605 nebo celoodpružený DHS Kreativ 2643 a zbude i na helmu, která se bude rozhodně hodit… často. Kotoučové brzdy tam samozřejmě jsou, jinak bych to tady jako snad ani nepsal.

            Znal jsem jednoho, co na podobném kole jezdil, a koupil prý i další kolo pro manželku, a pochvaloval si výhodný nákup. Dojet obchodu prý nebyl žádný problém dojet, mělo to prý všechno: řazení, řetěz, brzdy… prostě v pohodě.

            Tyhle biky nabízí podle mě skvělý poměr mezi fyzickou aktivitou třeba při tlačení do kopce a tréninkem psychologické odolnosti. Zároveň je tam velký potenciál na učení se novým věcem během servisu.

            0 0
            • exxonvaldez  

              a krásnejch 10,41€ za 1kg :)))

              0 0
              • ScottAspect  

                Vyveďte mě z omylu kdyžtak, ale to cosi v odkazu má závitové hlávko, ne??

                0 0
                • Petr L2  

                  Tyto skvosty se vyznačují především tím, že používají funkčně i designově stejné komponenty jako levná kola v devadesátých letech, je to desetiletími prověřená technika !

                  0 0
          • Čipera  

            Však tím sem chtěl ještě víc naznačit za co bude stát kolo za 5–6000.

            0 0
    • jardalee  

      asi nejlevnejsi zaklad co by mohl chvilu jezdit https://www.tsbohemia.cz/…d275569.html

      0 0
    • MateSP  

      Bazar. A buď zachovat požadavky a došetřit ještě jednou tolik a nebo pevnou vidlici a véčka. Údržba tě pak také vyjde levněji a nic špatného na tom není. Alespoň tak bych na to šel já. Nové za tu cenu bych nechtěl.

      0 0
    • tromboonen  

      Ještě oslovit stavitele? Tady říkaj, že postavěj slušné MTB za 10–12k?? Sice spíš ve stylu cross/trekking, ale pokud se slušně vybere rám i velikost, plus forbec a rodla aby to nebylo krátké ani dlouhé, může to pořád jezdit líp, než Olpran nebo něco jinýho za 6 nový, ne? Jinak se zeptat, jestli by za tolik nešlo „MTB,“ třeba i na použitým slušným a lehkým rámu sehnaným jinde? Nebo 26 palců kola? pokud člověk nemá 2 metry, není to podle mě úplně naprd, v podstatě jsem na ničem jiným nejezdil, bež jsem MTB nechal…

      0 0
      • novas752  

        Za 6k ani stavitel nic použitelnýho nevykouzlí. Použitelná stavba je tak za 14–15. Sériový kola spíš ke dvaceti a značkový sériovky klidně až nad 20.

        0 0
        • ScottAspect  

          Souhlas.

          Mknul bych do Decathlonu. Tam nějaké exempláře za tyhle prachy také mají pořád se to jeví lépe, než nějaký Olpran nebo supermarketové šro­ty.

          0 0
        • tromboonen  

          O tom jsem psal, za cca 12k tady tuším psali, slušný kola na výbavu, váhu, i velikost, udělat to tak aby to bylo pro tazatele a jeho styl/požadavky za minimum a mohlo by to být podobný? Sám teda nevím, jen hádám z místních ohlasů… rozhodně ne novou sériovku, spíš bazar, ale i tam za malinko víc a prověřit pořádně, plus ta velikost předem spočítat a vyzkoušet…

          0 0
      • 1001100010001­11101  

        Co je rodlo?

        0 0
        • Tencovozikmin  

          Volant pi.o

          0 0
        • mikš  

          ženský pohlavní orgán

          0 0
        • karliner  

          Použitím termínů „forbec“, „rodla“ atp. může dokázat i úplnej ňouma, že cyklistice a kolům rozumí vole.

          0 0
        • tromboonen  

          Něco co bodlo (na kole a když to tam zůstane)… a jsou to rodla, pomnožný číslo, analfabete :) Když se ptám a neznám, tak slušně…

          0 0
    • lukyn565  

      Díky všem :)

      0 0
    • Tomcat  

      Nějaké nové jízdní kolo v této ceně pořídil lze. Ale nelze považovat za horské.

      0 0
      • Petr L2  

        Doporučuji si pečlivě přečíst popis pod „horským kolem“ v této cenové relaci v Decathlon, tam je jasně napsané k čemu se kolo hodí, na horskou cyklistiku rozhodně ne :-)

        0 0
        • novas752  

          Z Decatloního popisu bych měl pocit že to je skoro závodní speciál na světovej pohár xc. :)

          0 0
          • Petr L2  

            „Určeno pro sportovní vyjížďky na horském kole.“

            „Není vhodné na allmountain, enduro, BMX“

            0 0
    • 3bike  

      krásný kolo ideální zajít do Tesca, Kauflandu nebo třeba Mountfieldu, tam budou mít špičkový kola…

      0 0
    • thomasx2016  

      To už radši přidej 1500 a kup z decathlonu rockrider 520 i když pak zjistiš postupem času ,že vidlice nic netlumí a brzdy zas tak dobře nebrzdi ,že je třeba více davat sily do páček ,ale tak jako dle mě do začatku se to dá jakžstak i z mých zkušenosti ,ale v zivotě bych si to už nekoupil i když zbytek součastek byl celkem kvalitně vyrobeny ,že přežili i mé pády v začatcich než jsem to pak prodal a koupil dražší a lepší

      0 0
    • v.pilny  

      Když jsem začal trochu více vydělávat (cca 8let zpět). Tak jsem též dostal nápad koupit kolo do 5 tis. Tak jsem šel do obchodu. Tam jsem jim oznámil svůj požadavek na kolo do 5000. Prodavače to nerozhodilo s klidem mi řekl zdali chci přední nebo zadní. Uražen jsem prodejnu opustil a zašel do tesca a koupil olprana fulla s kotoučema za 3450 Kč. Byl jsem na sebe hrdý jak jsem nakoupil než se mi při brzdění zvlnil kotouč 1 reklamace, pak jsem sjížděl kamenitou cestu a ohnul se ráfek 2 reklamace, nacož jsem kolo přenechal bratrovi. No a tomu se při jizdě po rozbité asfaltce kolo začlo půlit. Tak nastala 3 reklamace a vracení peněz. Z pul ročního vlastnění kola jsem ho měl doma měsíc a půl.

      0 0
    • doubeq  

      Mě se povedlo postavit si horáka na V s pevnou ocelovou vidlicí, do města a lehčího terénu a na dětskou sedačku kombinací šuplíku a bazaru za 4750. Viz můj profil a kolo City punk. Odhadem by se obdobné dalo postavit za 7 000 kč i s odměnou pro stavitele kombinací nových dílů z nižších řad a bazaru.

      0 0
      • Petr L2  

        Mě se tedy podařilo HT postavit za 30, asi bych nějakou kačku ušetřil na vidli a rámu, určitě by se dalo ušetřit na řazení a brzdách, i sedlo bych asi koupil levnější, ale zase prdel má člověk jenom jednu, ale nakonec ať bych dělal co bych dělal, dostal bych se na cca těch u stavitelů prověřených 15–16 000 a to je hranice pod kterou je to na úkor spolehlivosti a funkce.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.