• Jirka B1

    Vlastní někdo gps Holux funtrek 132? Potreboval bych rady.

    0 0
    • borda  

      Mám 130, bude to velmi podobné, aoplikace smarmaps stejná.

      0 0
    • madcat  

      Mám 132, i když zatím jen krátce. Co potřebuješ?

      0 0
    • Jirka B1  

      Vaham o jeho koupi, ale zajímalo by me jak je to presne s mapovym podkladem. V zakladu je pouze CR a SK. Zkousel jste do toho někdo nacpat jiné mapy okolnich státu? Daji se nekde stahnout jiz hotove mapy? Slysel jsem, ze smartmaps to ma hodne podchycene.

      0 0
      • milmat  

        Za jednorázový poplatek si můžeš od Smartmaps stahovat OSM. Ale počítej s tím, že v tomto módu nelze navigovat a tuším ani vyhledávat cíle. Více informací najdeš na jejich webu.

        0 0
      • milmat  

        Za jednorázový poplatek si můžeš od Smartmaps stahovat OSM. Ale počítej s tím, že v tomto módu nelze navigovat a tuším ani vyhledávat cíle. Více informací najdeš na jejich webu.

        0 0
      • strtom  

        Ahoj, ve funtreku je smartmaps a jeste jeden free mapovy prohližeč. Do smartmaps nic nedostaneš, ale mužeš si koupit u nich celou evropu.

        Do toho druhého free prohližeče si uděláš mapy sám přes MobileAtlasCreator.

        0 0
        • madcat  

          Už jsem trochu pátral, ale asi zatím špatně. Nemáš prosímtě nějakej odkaz na návod jak to do toho Holuxu dostat? Myslím v jakým formátu to nechat udělat v tom MOBACu a kam to v Holuxu potom nahrát, aby to fungovalo..?

          0 0
          • borda  

            Vse potrebne zde

            http://www.elko.cz/…20130%20Pro/

            0 0
          • borda  

            Jinak ale doporucuju spis oziho. Ten mapovej prohlizec od holux je opravdu velice zakladni.

            0 0
            • madcat  

              Dík, mrknu na to. Předpokládám, že pro 130 a pro 132 to bude stejné..?

              A nějakej návod jak tam dostat ten Ozi Explorer? ;)

              0 0
              • borda  

                podivej se na gpsforum.sk, je tam obsahle tema o funtreku, tam najdes vse potrebné

                oziho bud novejsiho (zdroj najdes na tom slovenskym foru), kterej je upravenej pro funtrek a bere vyskomer a kompas. To bude ovsem demo. Takze koupit, demo je k hovnu.

                Nebo holt nejakou starsi verzi, bez podpory cidel, ktera vse bere z GPS za pet prstu na uloztostore :-)

                Musi to byt oziCE (to CE je dlezite). Nesmi to byt cab, to by na funtreku nechodilo.

                0 0
              • strtom  

                na strance www.oziexplorer.com si to stahnes i s navodem pro funtrek130, fungovalo mi to i v 132.

                0 0
      • borda  

        Jednak je tam vyse zmineny prohlizec.

        Druhak si tam muzes nainstalovat oziexplorer

        No a v neposledni rade smartmaps maji OSM mapy evropy.

        0 0
      • tpm_slee  

        Kdo bude chtít rvát nějaký mapy do Funtreku 132..tak čistě nový návod:

        Bikeandride návod:http://www.bikeandride.cz/…ticky-navod/

        0 0
    • Jirka B1  

      A mapy jsi pak sosal odkud?

      0 0
    • wilda81  

      Pokud si nacvakám trasu do GPX, naimportuji do přístroje a pak někde při jízdě z trasy sjedu, tak umí Holux trasu přepočítat nebo se musím vrátit do bodu kde jsem z trasy sjel?

      0 0
      • madcat  

        Neumí, pouze vizuálně můžeš kontrolovat, jestli se přednahraná stopa a tvoje vlastní rozcházejí nebo ne. Holux pro tento účel vždy zaznamenává i tvůj aktuální pohyb, aby se to líp kontrolovalo.

        Pokud chceš, aby tě Holux upozorňoval na sjetí z trasy, případně to i přepočítával, tak nestačí jinde naťukaná a pak naimportovaná gpx stopa, ale musíš si vyrobit trasu v plánovači.

        0 0
        • wilda81  

          Vizuálně stačí. Šlo mi jen o to abych se mohl v klidu nějak vrátit na předem připravenou trasu.

          Ještě by mě zajímaly zkušenosti z dlouhodobého používání cyklo-navigací obecně. Šli byste do nich znovu nebo vám slouží doma jako lapač prachu? Jde mi primárně o navigaci a rychlou orientaci v neznámém terénu – abych nemusel na každém druhém rozcestí zastavovat a lovit mapu nebo mobil. Cyklodeníky, snímače kadence apod. mě nezajímají.

          0 0
          • borda  

            Dlouhodobým “vyzkumem“ jsem dosel k tomu, ze pro tebou popisovane ucely je holux nejlepsi.

            Smartmaps maji zdaleka nejlepsi planovac a predevsim routovani (ano, nove garmini topo pro uz take routuje po turistickych stezkach, ale smartmaps jsou proste lepsi)

            Smartmaps jakozto rastrove mapy jsou prehlednejsi a clovek se v nich lepe orientuje. Jednoduse proto, ze jsou vice podobne papirove mape. (Garmin toto pomalu, ale jiste dohani navysovani rozliseni displeju svych pristroju, ty mapy uz jsou taky koukatelne, ale stale pokulhavaji)

            Batrie sice vydrzi cca 8 hod. a asi je nekoupis ve krame v nepalsky vesnici cestou na everest, ale je to standartni nokia bl-5c, ktera je lehounka a stoji kilo, takze neni problem jich mit treba pet (ja je ani nekupoval, mel jsem jich nekolik po suplicich). Jsou to lionky, nestane se, ze zhebnou za 14 dni bez uziti (OK, mohou do znacne miry resit eneloopy, ale stejne)

            Jd tam naprat ozi, ttcmd a spousta dalsich picovin :-)

            Ma nekolim failu, ktery me dost serou:

            Kdyz ho vypnes/menis baterku, ukonci log a zacne novej

            Ma sice moznost uzivatelskych profilu, tzn. uziti treba na vice kolech s ruznymi senzory, ale neskutecne se to sere. Uz jsem na to vykaslal a pouzivam jen GPS a jedno nastaveni (kdyby nekdo chtel posledni speed cidlo, co mi tu zbylo, je za 400 k mani)

            Nema nastavitelny ODOmetr

            Treningove funkce nic moc, ale na ty uz celkem hulim

            Takze shrnuto, podtrzeno – jako turisticka navigace je holux naprosto perfektni. Od ty doby co ho mam me protahl spoustou neskutecnych mist a opravdu planuju vylety. Protoze je to jednoduch rychly.

            Jako tachak je taky super, idealni ovsem pro bud jen jedno kolo, nebo vice kol, ale pouze GPS. S vice cidlama se ty profily matlaj do sebe, nulujou si navzajem odometry, je to nedotazeny.

            Jako sporttester spis ne. Informativne ano, na pokrocilejsi trenink urcite garmin, polar, suunto.

            Srovnavam s polarem CS300, S625, sunnto T6, garmin edge 705, dakota a skoro vsecny etrexy, od modraka, pres cxkovy az po hackovy. A jine :-)

            0 0
            • Jirka B1  

              Ja mam asi rozhodnuto. Mam domluvenou testovacku na pujceni. Zkousel jsem i Garmina Dakotu 20, ale totalni zklamani.

              0 0
          • tpm_slee  

            Napsal bych to podobně jako „borda“. Jezdil jsme s papírovou mapou, vypsaným itinerářem, vytištěnou mapou, ale nakonec jsme zakotvil u Funtreku a je to přesně to co mi vyhovuje. Člověk nikde nestaví, pořád ví kde je, může objevovat nový neznačený cesty a trasy, který se bez mapy prostě nedají..

            Funtreka mám na řidítkách pořád, když jedu známou tak jede jen jako cyklocomputer, jinak zapínám mapu..Dost využívám import stop o známých i z webu..prostě je to plnohodnotný společník..

            Všechny data beru z GPS..na všech 3 kolech jsme už zrušil drátové computery..Na biku mám Funtrek a na starším biku a silničcce vozím androidí mobil se smartmaps..

            0 0
            • wilda81  

              Díky, borda a tpm_slee. Nahrazení map je přesně to co od funtreku čekám.

              0 0
              • borda  

                Mapy nenahradi dokonale, ale do znacne miry.

                Navic, pokud mas nejaky (vetsinou) adroid telefon s vetsi obrazovkou, muzes si za asi 360 korun prikoupit aktivaci navigatoru (tech podlkladu, co jsou ve funtreku) pro svuj system. Tato kombinace (funtrek plus smartphone s velkym displejem) mapu jiz nahradi prakticky plnohodnotne.

                0 0
    • wilda81  

      Instaloval už někdo aktualizaci map 2014/2015? Chtěl jsem vědět jestli proběhlo vše bez problémů – u mě teda ne :)

      0 0
      • madcat  

        Jo, už jsem to aktualizoval. Proběhlo v pohodě, akorát to dlouho trvá, než se ti stáhne těch 11 GB nebo kolik mají Smartmaps Komplet. Jedinej zádrhel byl, že uprostřed stahování to zařvalo, že mám málo místa na kartě, ačkoliv to nebyla pravda. Tak jsem to restartnul a už to proběhlo až do konce.

        0 0
        • wilda81  

          Jj tohle mi právě vyskočilo 2× (i když jsem na ní měl nějakých 13GB volných). Napotřetí jsem zformátoval komplet kartu a už instalace proběhla bez problémů.

          0 0
    • madcat  

      Když se tady bavíme o tom Funtreku 132, umí někdo z majitelů posoudit a srovnat rychlost posouvání mapy na mojem kusu a ostatních – vašich? Se mi totiž zdá – po shlédnutí nějakýho videa na youtube, že ta moje je nějaká zasekaná a pomalá…??

      Moje video je zde.

      Už to řeším i se Smartmaps, a zatím co poradili tak nepomohlo. Tak ještě prý zkusit udělat zálohu karty, zformátovat a znovu nakopírovat. Tak uvidíme…

      0 0
      • wilda81  

        Zkus to jen s jednou mapou. Kolega z práce říkal, že na garminu mu neskutečně pomohlo vypnout vrstvy, které nepoužívá.

        0 0
        • madcat  

          To si nemyslím, že by byl ten problém – tady je video, kde borec přepíná mezi vrstvama, posunuje, a je to mnohem plynulejší. A na starším modelu Funtrek 130, kterej by měl mít dokonce slabší procesor a míň paměti…

          Tak zkouším druhou variantu – jinou kartu. Pokud ani to nepomůže, tak už nevím…

          0 0
          • borda  

            Ono z tveho a videa nejde nic moc poznat. Posun po mape minimalne u 130 je trosku trhany (proto pisu vyse ze idelani je mit ty smartmaps jeste v nejakym chytrym telefonu, tam uz je to velice svizne, navic na vetsi obrazovce).

            Pokud ale trva prepinani mezi jednotlivymi rozlisenimi, tak to uplne OK neni

            S tim mazanim a kopirovanim bych byl opatrnej. Pokud ti to neporadili primo ze smartmaps. Protoze na jinou kartu to nahrat nejde. Aktivace je vazana prave jen na jednu konkretni kartu, ne? Nebo u 132 je to na pristroj? Prase aby se v tom vyznalo (chraneny to maji opravdu dobre :-), kazdopadne si to pred mazanim zjisti, at nemusis davat skoro 400 za novou aktivaci.

            0 0
        • borda  

          To snad mozna na nejakym starym etrexu vypnout oblasti. Vrstvy, ktery by sly vypinat v tech vektorovych mapach zadny nejsou. Navic modernejsi garminy (od dakoty dale) jsou velmi svizne a uz tam ani nejdou volit jednotlive oblasti, pouze cele soubory map.

          Ani ve funtreku me nenapada, jak ty vrstvy vypnout, krom toho, ze by s natvrdo smazaly z karty.

          0 0
          • madcat  

            Ve Funtreku žádný vrstvy vypínat opravdu nejdou, leda jak říkáš – smazat jednotlivý mapy. A to je řešení tak trochu naprd, že…

            No nic, už to řeším přímo se SmartMaps jak to přesunout na jinou kartu. Je třeba mapy znovu aktivovat pomocí toho jejich instalátoru, ale problém s tím nedělají, sami mi to nabídli, když jsem jim můj problém popsal.

            0 0
            • madcat  

              Up.

              Takže se Smartmaps jsme to pořešili a mapy jsou přesunuty na jinou kartu – 16 GB SDHC class 10, stejný typ byla ale i ta původní. Světe div se – změna žádná. Když jsem ještě psal do Smartmaps, jak to dopadlo, tak poradili, že pomalost může signalizovat umírající kartu, ale je divný, že by byla umírající původní nová i moje, na kterou jsem to přesunul, i když ta už chvíli používaná byla. No samozřejmě vyloučit to nemůžu, že…

              Chtěl bych teda požádat majitele 132jky, jestli by rychlost jejich přístrojů nezkusili nějak porovnat s rychlostí toho mýho, video jsem dával výše, pro pohodlnost teda tady znovu, a pro srovnání takhle se to hýbe na starším Funtreku 130 pro (nějaký test na YT). Video začíná už na tom správným čase, není třeba posouvat…

              Díky moc. Porovnat s jiným kusem stejnýho modelu je asi poslední cesta jak potvrdit nebo vyloučit chybu, než to začnu řešit přímo s CZC nebo kde jsem to koupil, nebo s dovozcem…

              0 0
      • strtom  

        zkus vypnout zobrazování bodů a dej Volby – Funkce – zmačkni ty dvě ozubené kolečka na tlačítku dole uprostřed a dej volnu Optimalizovat pro výkon jestli poznáš nějaké zlepšení, já to mám tak nastavené a jede to v pohodě.

        0 0
        • madcat  

          „Vypnout zobrazování bodů“ myslíš vypnout POI? To mám defaultně, mě to na obrazovce z nějakýho důvodu ruší. No a „optimalozovat pro výkon“ jsem zkusil taky, a jedinej efekt to mělo, že předtím poloprůhledný tlačítka se přepnuly na neprůhledný, ale na rychlost to vliv nemělo, anebo jestli jo, tak neměřitelnej.

          Uvidím večer to video, co slíbil axle, a pak se rozhodnu, jestli to pošlu do Smartmaps na otestování – navrhli mně sami, že to můžu poslat a oni se na to mrknou… jinak teda technická podpora ze strany Smartmaps – zatím hodnotím na jedničku. Sice ten jejich systém aktivací a instalací přes PC instalátor je takovej všelijakej a ne úplně intuitivní, ale poradit a pomoct člověkovi nemají problém – e-mailem i na Facebooku.

          0 0
          • madcat  

            Kdyby to někoho zajímalo jestli a jak se to nakonec vyřešilo – poslal jsem to do SmartMaps na otestování, a tam přišli prý na „nevhodnou kombinaci nastavení aplikace SmartMaps“. Takže tam nahráli nějakej svůj defaultní konfigurační soubor a jede to prý mnohem rychleji. Pozoruhodný na tom je to, že tu „nevhodnou kombinaci nastavení“ jsem nezpůsobil já, nýbrž to tak bylo od samýho začátku, kdy jsem Holuxe vybalil z krabice. Kupováno na CZC, ale teda nemyslím si, že by to mělo mít nějakej vliv – proč by si s tím v CZC před prodejem hráli?

            Každopádně prý si mám ten konfigurační soubor někam zazálohovat, případně celou složku SMARTMAPS, a v případě znovuobjevivších se problémů obnovit ze zálohy. Samotné konfig soubory jsou ve smartmapsconfig.

            Tak uvidíme, zítra by mně to mělo přijít poštou.

            0 0
            • madcat  

              Update: navigaci mám už v ruce a opravdu je vše citelně rychlejší, než když jsem ji posílal do SmartMaps na prověření. Po krátkým hraní jsem i objevil, kde byla příčina – problém je v nastavení kontrastu – jakmile se nastaví cokoliv jinýho, než posuvník úplně vlevo, tak se to dost zpomalí. Přijde mi to trochu škoda, protože vyšší kontrast pomáhá čitelnosti na denním světle a při vypnutým podsvětlení, ale co nadělám. Třeba to v nějaké další verzi pořeší…

              Konec hlášení.

              0 0
    • madcat  

      Netušíte někdo, nebo nemáte někdo vyzkoušený, jestli si Funtrek 132 nějak hlídá originálnost nebo parametry vložené baterie? Mám problém už s druhou (první jsem vrátil, že je asi vadná) neoriginální baterií, že se prostě nedobíjí…?? Je to Avacom, parametry úplně stejný jako originál, akorát kapacita není 1150 mAh, ale 1100. Navigace normálně funguje, ukazuje zbývající procenta, ale když připojím na USB nebo i síťovou nabíječku, tak bliká – jakože nabíjí, ale ani po hodině nebo dvou se procenta nehnou…??

      Tak jestli budu kamošovi vracet i tu druhou, tak už mě asi vykostí :-)

      0 0
      • Pepe15th  

        Tak já mám úplně stejný problém, mám tuhle a po vložení začne blikat jinak než při nabíjení (rychleji a po chvíli přestane) a nikam dál jsem nedošel :(

        0 0
      • borda  

        Do 130 pouzivam dve obyc. nokiacky bl-5c co jsem mel v supliku a v pohode.

        Kazdopadne na ebay externi nabijecka za cca 50 korun, u nas origo nokia za 250 a mas po starostech ;-). Uz to ve funtrku vubec nenabijim. Jen menim nabity baterky.

        0 0
        • madcat  

          Nojo, co nadělám, asi to tak nakonec dopadne, akorátže další krám do baráku :-I

          Kterou tu nabíječku máš – tuhle, nebo tuhle?

          0 0
          • borda  

            Mam tu prvni. Kdyztak ti pak dam link, kde jsem to presne koupil, dali mi k tomu hodne dobrou koncovku na EU zastrcku. Jd do roho zacvaknout, neni to takova ta obyc 1USD z DX.

            K te druhe, to ja ta originalni nokia – na tu pozor, rekl bych, ze je k ni potreba jeste nokia nabijecka – sama o sobe nema kabel, jen nokia nabijeci konektor.

            Pak jeste pada v uvahu uplne univerzalni nabijec, ten vyjde asi na 30 az 40 korun, ale tan prvni se mi zda nejlepsi.

            0 0
            • madcat  

              Už hledat link nemusíš, díky… objednal jsem taky tu první – vč. baterie za £3.99 + pošta, takže dohromady do dvou stovek v Kč. Za týden by to mělo být tady, a jestli to zase nebude fungovat, tak už fakt něco rozšlapu! :))

              0 0
              • borda  

                Jen bych si overil, jestli k tomu davaji, pripadne to ma EU plug. Nebo teda pres USB. Vstup to ma, nezkousel jsem.

                0 0
                • madcat  

                  To, co jsem objednal, je s USB kabelem, takže UK/EU redukci netřeba řešit… a síťovou → USB nabíječku už doma mám…

                  0 0
            • borda  

              Tak ne “bych rekl“, ale skutecne je potreba nabijecka. Pisou to tam. Tak on to neni problem, ale to uz je fakt dalsi kram do baraku :-)

              0 0
              • pavlos12  

                Kluci potřebuju radu,stáhnul jsem si tu aktualizaci,a po naistalovaní,se mě nechtějí načítat trasy,stalo se to taky někomu?

                0 0
                • borda  

                  No ja to moc neaktualizuju…

                  Ale maji na strankach mobil s technickou podporou, tak tam zavolej a oni ti poradi. Me se taky neco sralo, chlap mi rekl, at smaznu config soboury a kde je najdu a od ty doby v pohode.

                  0 0
    • madcat  

      Řešili jste někdo optimální nastavení výškoměru – jakože jestli má brát hodnoty z GPS, z barometru, nebo automaticky? Co je nejlepší? Já mám teď nastavený že z barometru, ale zase na mě skoro při každým zapnutí vyběhne hláška, že mám kalibrovat. To je asi normální, ale přece jenom… :)

      0 0
    • lazza  

      Řeším teď svou první navigaci a vypadly mi dvě alternativy: Teasi One 2 nebo právě Holux Funtrek. Máte někdo srovnání?

      0 0
    • lazza  

      Řeším teď svou první navigaci a vypadly mi dvě alternativy: Teasi One 2 nebo právě Holux Funtrek. Máte někdo srovnání?

      0 0
      • madcat  

        V některým ze zdejších klubů věnovaných jedné nebo druhé se nějaký celkem slušně napsaný srovnání objevilo, zkus trochu pohledat. Jinak já jsem byl chvíli majitelem obou – Holuxe jsem si koupil, Teasi One2 jsem vyhrál, a nakonec jsem si nechal Holuxe, z vícero důvodů. To srovnání, o kterým výše mluvím, se celkem shoduje i s mým názorem…

        0 0
    • pavlos12  

      Zdarec,byl by tady někdo ochotnej mě pomoct rozchodit holuxe? :-) nejdou mě spustit mapy :(

      0 0
      • madcat  

        Jak „nejdou spustit“? To máš novej přístroj, nebo z bazaru? Holuxácký rozhraní se ti spustí? (tam kde je na výběr Smartmaps, mapy, nastavení, senzory atd…)

        0 0
    • hannawald  

      Neznáte někdo Sport Trek 1305?

      Představili to už před rokem, je to o něco menší a lehčí než 132, má to podporu Glonass, ale nikde se to zdá se neprodává…

      http://www.dvr.holux.com/#…

      0 0
    • vp2  

      Nechci zakládat nové téma. Mám Holux 132 a nějak jsem se zasekal v plánovači. Pokaždé, když zapnu navigaci, tak se mi smartmaps otevřou s přednastavenou cestou, kterou jsem vlastně jen zkoušel v plánovači vytvořit. Ať pak už jedu kamkoliv, tak mi neustále na displeji svítí šipka, která ukazuje k tomu mému „zkušebnímu“ cíli. Navíc ve smartmaps mi funguje gps měření rychlosti, ale když přepnu holuxe do rozhraní, kde by měl ukazovat aktuální rychlost a ujeté km, tak se nic neděje. Poradí někdo? Dík.

      0 0
      • madcat  

        Když si hraješ v plánovači, tak si vlastně hraješ v Holuxu, protože mapová aplikace se načítá rovnou odtud. Je to výhoda i nevýhoda, jak sám vidíš. Stačí před odpojením naplánovanou trasu smazat, anebo – když na to zapomeneš, vymaž body trasy v plánovači na Holuxu, akorát je to trochu trefovačka do těch malých tlačítek. K tomu měření rychlosti – to by ti mělo fungovat i v Holux rozhraní, a měření trasy, převýšení atd. ti bude fungovat až poté, co spustíš záznam nové trasy, protože jinak on neví od kdy má měřit.

        0 0
      • Kire  

        Smaž si itinerář a plánování ve Smartmaps. Šipku odstraníš dlouhým klikem na obrazovku a volbou zrušit.

        Holux se dá propojit s PC a spustit pak Smartmaps pro komfortní plánování apod.

        Aplikace Holux ukazuje hodnoty jako rychlost, ujeté km apod., když je spuštěn záznam trasy.

        0 0
        • vp2  

          Díky za odpovědi a reakce. Plavu v tom, zatím jsem se ještě nezorientoval v návodu. Jde to nějak udělat tak, abych si v plánovači připravil několik tras, které chci třeba v následujícím měsíci absolvovat a spouštěl si je v Holuxu, až je opravdu pojedu? A ten záznam trasy se pouští kde? Respektive, co jsem udělal za chybu, že mi záznam trasy nejede, protože prvotně fungoval jaksi automaticky. Díky.

          0 0
          • Kire  

            Musíš jasně napsat, co v čem (aplikace Holux nebo Smartmaps) chceš řešit. Oboje umí jak plánování, tak záznam. Předpokládám ale, že když už sis koupil Holux, tak kvůli mapám od Seznamu (Smartmaps). Tam máš jak na plánování, tak na záznam položky v menu. Na webu mají poměrně podrobný návod, tak si ho nastuduj. Plánování je každopádně lepší dělat po připojení k PC, protože na monitoru vidíš podstatně větší oblast a ovládání myší je mnohem praktičtější.

            0 0
          • madcat  

            Trasy – ty routovatelný do plánovače – si samozřejmě můžeš předpřipravit a uložit – načíst trasu/uložit trasu, pak si akorát před jízdou musíš tu kterou trasu načíst a Holux ji vypočítá podle zvolenýho dopravního prostředku. Výhoda je, že tě Holux upozorňuje na odbočky atd., nevýhoda je, že ten výpočet trasy chvíli trvá. Já osobně radši jezdím podle GPX.

            U toho záznamu trasy – ony jsou dva. Jeden ve SmartMaps, druhej přímo v rozhraní Holuxu, do kterýho se dostaneš stiskem pravýho tlačítka. Ve SmartMaps je to pod „stopa“ – buďto záznam, nebo „sledovat stopu“ – se sledováním stopy se rovnou spustí i záznam nové, aby byl vidět rozdíl jestli nejedeš blbě. A ten druhej záznam přímo v Holuxím rozhraní – pokud ho nespustíš, tak se ti nepočítají nastoupaný metry, ujetý metry, ušetřený stromy apod.

            0 0
    • Pette  

      Ahoj mám takový dotaz ukazuje to i ujeté km celkem (za všechny vyjíždky) nebo k tomu musím mít tachometer.

      0 0
    • wilda81  

      smazáno

      0 0
    • alanko1  

      Zdravim,mam funtrek 132 po pridani HR pasu je vsetko ok,pristroj ho zobrazuje , len vo vyslednom GPX subore meranie nie je zaznamenane a zobrazene.V com je problem? Dakujem Peter

      0 0
    • jakub  

      nechce někdo ode mne tohoto holuxe? nemám pro něj využití.....

      0 0
    • Sovaja  

      Ahoj, mohu dotaz? Koupil jsem si teď aktuálně Holuxe 132 a vzhledem k ukončení podpory smartmaps je to trošku složité.

      Měl bych dotaz na aplikaci smartmaps manager PC, otevřu aplikaci, na mapě si vyberu startovní bod, pravá myš, vytvořit průjezdní bod a na konci trasy opět přidám průjezdní bod. Obě pozice se mě vloží do Průjezdních bodů. Pak dám plánovač, vyberu cyklostezky a on mě vypočítá trasu. V Průjezdních bodech mám stále jen ty dvě pozice, start a cíl. Jednotlivé body mám v kolonce Výsledky plánovače. Když trasu dám uložit, tak tam mám jen ty dva body, které jsem zadal ručně, start a cíl, kolonku Výsledky plánovače to ignoruje.

      Takže …dá se nějak ten výsledek plánovače přesunout do těch průjezdných bodů? Přeci se nemusí všechny body klikat ručně a zařazovat do Průjezdných bodů? Doufám, že jsem to popsal alespoň trošku srozumitelně…

      Nějak na to nemůžu přijít…

      díky za pomoc

      0 0
      • Forester  

        takto ti to stačí. když zapneš Holuxe, tak znova musíš dát plánovat, vybereš ty cyklostezky a máš hotovo.

        To klikání jednotlivých bodů použiješ pouze v případě, že víš přesně, kudy chceš jet a navržená trasa ti nevyhovuje

        0 0
    • wilda81  

      Nemáte někdo návod co je třeba přesně udělat s klasickou „nokia“ barterkou aby ji nabíjel holux? Už mě to externí nabíjení v mobilu přestává bavit…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse