Hlav. složení FSA - jaké části mi chybí?

8 nepřečtených
 • N-Dorfin

  Ahoj, v příloze zasílám fotku hlav. složení co jsem dostal k rámu .. chybí mi tam nějaké části? Jako nevidím nikde, ježka, krytku, k tomu šroub … ?! Co je špatně?

   

  Dík za pomoc ..

  • juli  

   To je IHS? Ježek se šroubem a poklička nebývá součástí všech HS. Zvláště se to týká OEM dílů.

   • N-Dorfin  

    Právě nevím jestli je to IHS .. v hlavových složeních se moc nevyznám .. na tom nevyšším černém kroužku je napsáno FSA ZS-3 .. díval jsem se na netu a vypadá to jinak než to na fotce .. mám tenhle rám .. http://www.merida-bike.cz/…-3000---2008 .. merida tam dává hlav. složení BB410 Neck, tak proč mám doma fsa? .. jinak, znamená to, že krytku, ježka atd. musím dokoupit ? ;) ..

    • juli  

     Podle všeho je to tvoje integrované HS, tzn., že se ložiska vkládají přímo do rámu, pokud máš v rámu zalisované nějaké misky a ložiska nelze vložit, nebo naopak mají v rámu vůli, tak je samo něco v nepořádku.

     Proč FSA a né BBB se zeptej svého dodavatele.

     Pokličku s ježkem a šroubem dokup – cena okolo 60,–Kč

     Obrázky: 1. ZS-3 2. Typy HS a) klasika – misky – ložiska vně rámu b) semiintegrované – misky – ložiska uvnitř rámu c) integrované, bez misek ložiska uvnitř rámu

  • Zdenda CUBE  

   Ježek se šroubem a krytka bývá někdy dodávána s vidlicí (aspoň u silniční vidle) .....

  • siafu  

   co vím, tak Merida tady používá semi-integrované hlav. složení, takže bys měl mít v rámu už nalisované alu misky. Před pár lety mi k Merida rámu bylo dodáno hlavko FSA ACB (asi FSA dodávají k samostatným rámům) – potom bys tam měl tedy mít 2 ložiska, 2 kroužky (nahoře mám ten zlatý, ten druhý přijde na vidlici) a horní krytku. No a pokud tam nemáš ježka, šroub a horní víčko, tak to budeš muset asi dokoupit no – třeba toto :)

  • The_Trooper  

   Nasadil jsem nové hlavko FSA ACB, chtěl jsem se zeptat jestli nevadí když jsem na vidlici nechal spodní kroužek dráhy starého ložiska? Nebo čím ho vyklepnout drží jak přibitý a jak moc se změní geometrie kola?

   • juli  

    No fuj, teda to je děs. Netvrdím, že to takhle nemůže fungovat, ale minimálně v rámci „kultury“ se přimlouvám, za normální instalaci.

    Vezmi kladívko, menší plochý šroubovák. Otoč vidli vzhůru nohama a začni u vybrání v korunce kroužek po obvodu sklepávat. Prostor tam je.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.