hladina oleje marzocchi shiver dc 2005

21 nepřečtených
  • Smazaný účet

    delam ted repas tehle vidlice a vylil jsem z kazde nohy 270 ml oleje, akorat ze manual rika 170 ml, tak ted nevim.

    To jako mam nalit zpatky tech 270? diky za rady.

    0 0
    • Smazaný účet  

      .

      0 0
      • Tomcat  

        Olej viz manuál

        • lít tam míň nebo víc v normální situaci není důvod.
        • 270ml si vylil ale asi nevíš jaké hustoty
        • použitý olej tam nevracet, ale dávat nový

        Ohledně ladění hustoty a množství oleje záleží na požadovaném nastavení, hmotnosti jezdce. S velkou hladinou oleje to může být přetlumené a pokud se to přepískne na konci bude hodně konec „navrdo“.

        0 0
        • Smazaný účet  

          ok, uz chapu. To co jsem vylil uz jaksi ani olejem nazyvat ani nebudu. Takze puvodni majitel to mel asi docela na parku. naleju presne podle manualu a vyskousim jak se bude chovat. Zadne extra pekla stim delat nebudu, takze cajk. A lit tam stary olej me opravdu ani ve snu nenapadlo :)

          diky za radu

          0 0
          • Tomcat  

            No původní majitel to možná neměl jen na párku, ale do parku na dropy. Tam by pře-tlumená vidlice měla svý důvody

            0 0
            • Smazaný účet  

              ok, to je dost mozne. proste „open bath“ delam poprve, tak jsem potreboval trosku nasmerovat. kazdopadne diky. Aspon vim jak to lehce poladit pokud pudu moc a dorazy.

              0 0
        • goofy  

          Přetlumená? To snad ne… Vždyť tohle ovlivňuje hustota oleje. Víc oleje způsobí maximálně větší progresivitu, a nebo, že mu vystřelí gufera, když ho tam bude už až moc…

          0 0
          • Tomcat  

            Jo přetlumená nebo až tupá. Hovořit o progresivitě u staré otevřené olejové lázně asi nebude moc na místě.

            0 0
            • goofy  

              Tak to asi ne Time…

              0 0
            • wladeq  

              Tak to rozhodně ne Time…jak píše Goofy, na doraz vidle se ani nedostaneš…dokud ten přebytek nevychčije přes gufera

              0 0
              • Tomcat  

                Zajímalo by mně co tam teda pletu? Protože prmitivní otevřená olejová lázen se tak chovala málo oleje kopalo to , při roletě v extrému mohla bít na konci netlumená. Hodně oleje tupá utlumená vidlice se skoro nechtěla vracet.

                0 0
                • Tomcat  

                  Samo že sem to testoval s jednou hustotou a olej sem tam nelil až na doraz.

                  0 0
                  • wladeq  

                    Zkoušels někdy uvažovat o tom, jak ta vidle funguje? A proč tlumí? I kdybys tam nalil 3 deci tak bude tlumit stejně, akorát jenom v momentě, kdy přes díru protéká olej. Proto ti při nízké hladině kopala, cucala vzduch. A nevidím důvod, proč by při vysoké hladině měla víc tlumit. Ta díra má stejný průtok, i kdyby v té vidli bylo toho oleje přehrada. Akorát ti nešla do zdvihu, protože co? Protože olej nestlačíš

                    0 0
                    • Tomcat  

                      Anebo protože nad pístem byl menší sloupec vzduchu , případně ve větším množství oleje je menší kavitace , větší množství oleje lépe zareaguje na roztahování materiálu, případně pístek má větší odpor „vodního“ sloupce.

                      0 0
                      • Fidži_CZ  

                        Cože? :D

                        0 0
                        • Tomcat  

                          Před stav si že při velké zátěži má i olej tendenci pěnit. To v tlumičích řeší protitlak expanzní nádobky a „ochraná atmosféra“ nějajakého plynu (dusík)

                          Tahle je vidlice kde ten píst se pohybuje cca 190mm pokud bude hladina oleje na hranici a dojde v při motokcosu k „napěnění“ ztrácí schopnost tlumit. Negativnímu jev jde omezit tím, že toho oleje tam bude víc.

                          Mimo jedná se o upsidedown vidlici s patronou s otevřenou lázní.

                          0 0
                          • wladeq  

                            Tlumič by měl být plný oleje, takže skoro nepění, dusík se tam cpe proto, že při rostoucí teplotě nemění tolik objem (chování tlumiče) jako vzduch, ve kterém je btw. dusíku skoro 80 procent. Navíc ty oleje skoro nepění samy o sobě, a navíc…je ta díra dole, a pěna nahoře…

                            0 0
                          • Fidži_CZ  

                            Chceš vážně tvrdit, že je tam dusík proti pěnení? ;-)

                            0 0
    • Smazaný účet  

      ozivim téma at nezakladam nove. Potreboval bych poradit kde sehnat tvrdsi pruziny, pokud je to teda vůbec mozne, nebo kde si je nechat vytocit? hledal jsem jsem na netu a nejak nenachazim. Vim je to uz starsi kousek, ale porad funguje paradne jen moc chodíme po dorazech kvůli vahy :)

      0 0
      • goofy  

        Bartoníček náhodou něco na skladě zašantročené nemá? Jinak možná zkusit hledat po evropských cyklobazarech nebo na ebay třeba. Tohle už bude asi problém v dnešní době.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Bartonicka uz jsem volal, to je pase uz me taky odkazali tak leda nechat si vytocit.No ebay a tak samo zkousim. Nespecham snad se neco najde, pokud ne tak holt asi zacnu s dietou :D. Aspon maji na ofiko strankach specku dilu.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.