• Devcza

    Ahoj,

    porozhlížím se po novém kole. Jsem středně pokročilý jezdec, 60% terén 40% silnice občas si dám nějaký ten trail. Na kole najezdím min 5000 km za sezónu. Postava 171 cm/ 68 kg Chtěl bych si pořídit hardtail kolem 20–2500 CZK / lepší kolo co se teď vyprodává s nějakou zajímavou cenou.

    Nevěděli byste o něčem, nějaké tipy?

    Předem díky moc. Honza

    0 0
    • novas752  

      Hledej v historii fóra, tipů je tu víc než dost.

      0 0
      • ufoncz  

        Co se ted vyprodava… v historii. Hm.

        Napis scalarovi, majkeemu, ci jinymu staviteli, co bude geograficky blizko. Nebo koukni na nemeckej bike-discount

        0 0
        • novas752  

          Presne to tam najde. A napriklad nekdy tento tyden tu byla nejaka zminka o znacce Kross, krome toho klasika Kellys/CTM.

          Edit: Konkretne Kross Level B8 2017 za asi 24000Kc

          0 0
          • ufoncz  

            Mně ten Kross nepřijde jako takovej zázrak. Má to sice SLX M7000 a Rebu, ale zase třeba horší brzdy, úzký ráfky a hlavně rám, co vypadá jak na silničku. U těch Němců se teď asi dá koupit líp, třeba:

            https://www.bike-discount.de/…m-8.0-582359

            https://www.bike-discount.de/…shred-550520

            0 0
            • rhapsody  

              Zaujal mě ten Kross B8. Můžeš trochu rozvést ty negativa prosím?

              Jsou opravdu tak špatné ty brzdy M396? Většina konkurence na HT do 25 tisíc má spíše horší dle mého dojmu.

              Zmiňuješ úzké ráfky – jaké tam jsou negativa?

              Rám – tam si měl na mysli především bytelnost? Mě se třeba tolik nezamlouvá ta zadní stavba, vzhledem k tomu, že bych do budoucna na tom rád viděl i nosič na vícedenní výlety (řešení tam ale je, jen jde o to jak drahé..).

              Ještě co se týče té Reby, chápu správně že by stačilo dokoupit PopLoc za devět stováků aby to bylo kompletní?

              Achyo, v hlavě dalších milion otázek a to už vybírám pár týdnů .. trochu mám štěstí že tu mám ve městě obchod kde je ten Kross, případně i ten Cube attention SL, k vyzkoušení .. do toho ještě úvahy o Radonu s Canyonem, kde se ale trochu obávám že mi nesedne geometrie .. a nakonec třeba i taková stavba na rámu Force Epigoni mi v hlavě občas proletí .. zkrátka jedním slovem madlajz :)

              0 0
              • puka  

                Značku Kross moc nemusím, ale tato nabídka se mi celkem líbí. Jeden člověk mi tu tluče do hlavy, že vidlice a rám jsou na bajku nejdůležitější. Brzdy můžeš vyměnit, vzít třeba do 2k zánovní deorka (i tyto základní tě samozřejmě ubrzdí). Ráfky – čím šírší, tím tužší (pochopitělně těžší). O rámu z obrázku asi nic nevyčteme. SLX shimano je hodně solidní.

                Cube je sice o level výš, ale je už nad limit.

                Radon je o hodně krásnější, ale vidle má užší nohy a je na rychloupínákách. (To se dá celkem negativně poznat u předního kola)

                Pouze můj názor

                0 0
              • novas752  

                Na ježdění v terénu jsou opravdu mizerné, jsou to jedny ze základních „turistických“ brzd. Jako brzděj, ale oproti dražším modelum brzděj mizerně. Na drtivý většině kol za tuhle cenu ale jsou v podstatě ty stejné a upgrade na nové brzdy vyjde tak na 1500.

                Úzký ráfky jsou negativem hlavně při náročném teréním ježdění, musíš mít o něco vyšší tlak než se širšim ráfkem, aby se plášť nežvejkal. Pro normální způsob jízdy je to ale spíš jedno.

                Pro předělání na zamykání z řídítek je myslkm potřeba vyměnit i tlumící patronu. A seš si jistej že bys ho vůbec potřeboval?

                0 0
                • lunochod  

                  Dotaz laika – co je to úzký a široký ráfek? (konkrétně v milimetrech)

                  0 0
                  • novas752  

                    Záleží na jakou disciplínu a jakou šířku pláště. Ono to totiž ovlivní i tvar dezénu – širokej plášť na příliš úzkym ráfku má boční figury moc vytočený do stran a naopak užší plášť na širšim ráfku má dezén moc rovně.

                    Na mtb xc s 2,25mm pláštěma je podle mě optimum 18–22mm vnitřní šířky ráfku.

                    Samozřejmě širší ráfek je i tužší a taky těžší.

                    0 0
            • Rubi  

              Ta vidle u cube je na rychloupinak nebo pevnou osu, nevi nekdo?

              0 0
    • plysovykozisek  

      27.5” nebo 29”

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.