• cobra7

    Hodlám kupovat tohoto bajka…napište mi sem svoje názory a postřehy. Dále pak jestli se za tuhle cenu vyplatí tento model nebo si kolo sestavit! www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?…

    0 0
    • Zeppelin  

      Jestli se za tu cenu vyplatí nebo je lepší si to sestavit nevím, ale… Řídítka jsou široký, občas mam strach, abych se vešel, ale nic strašnýho, lze zkrátit, při zatáčení s tím žádný problém nemám, vidle pracuje jak má, jen je při odrazech od země hlučná víc nebo míň podle nastavení odskoku, kamarádova Tora je slyšet mnohem míň, takže to záleží na kusu (prý jsou Tory všeobecně hlučnější), ale funkčnost to neovlivňuje, na mojí váhu 80kg je dobrá, brzdy po zajetí perfektní, možná problém se třením některé z brzd kotouče s destičkou, to jsem vyřešil samoopravou pomocí vizitky, přehazovačka pracuje jak má, na sedle se sedí dobře, zadní rámové trubky jsou „propojený“ (viz obrázek), určitě víš proč, nikde nic nevrže, jen při brždění zadní brzdou chvíli před zastavením je cítit škubání zadního kola, technik říkal, že je to destičkama, tak snad jo, kolo mam po prohlídce, dráty utažený, kola vycentrovaný, takže těmi to být nemělo, pláště vhodný do terénu, na silnici vydávají krásnej zvuk díky němuž jsem slyšet na desítky metrů daleko :-), ostatně je to horský kolo, ne silnička, občas mam ale pocit, že mi všichni předjíždí, tak nevím, zdali je to nábama, že by špatně točili nebo právě valivým odporem plášťů, za to ale dobře drží v terénu a už mi to kolo několikrát vytáhlo z pěkný šlamastiky. Kamarád si koupil stejný kolo a přední plášt má 2.35, zadní 2.1, já mám oba 2.1. Kde se stala chyba? Já jsem spokojen, ukáže čas, co se bude měnit…

      0 0
      • SoLaX  

        ..občas mam ale pocit, že mi všichni předjíždí, tak nevím, zdali je to nábama, že by špatně točili nebo právě valivým odporem plášťů.. a jezdcem by to byt nemohlo? :-P

        0 0
      • ravag3r  

        Řek bych, že Zeppelin už všechno důležitý zmínil. Kolo mám a je za tu cenu perfektní. Brzdy dobře brzděj, ta zadní mě teda taky škube, vidlice žehlí v poho. Pláště teda skutečně mám 2.35 a 2.1 vzadu, nevim jak je možný u Zeppelina, že to má jinak, ale zvuk mě to vydává taky krásnej. Jako rozbitej proudovej motor:)) No a nejrychlejší to teda určitě neni. Z kopce to drží směr a je z toho dobrej pocit, do kopce to taky docela kupodivu jede ale na rovince mám pocit, že za sebou táhnu kovadlinu. Podotýkám, že jen na hladších površích, v terénu bezkonkurenční. Asi geometrie, nevim no, žádnej závoďák:) Rozhodně ale z bajku nebolej záda, předtim, na starym kole, sem moc rád na dlouhý vyjížďky nejezdil, teď je to něco jinýho. Jo a s tim SRAMem se vopovaž. Sice se mě přehazovačka stihla už dvakrát rozladit, ale za nějaký hnusný tuctový šimano bych ji nevyměnil ani za nic. Nemluvě vo tom, že to řazení má rozhodně líp rozmístěný páčky a neurazej se ti indikátory.

        0 0
    • mosquito  

      s klidem do nej bez je to slusny kolecko :) jen me GT prekvapilo trosku vyssi stavbou – takovy stafle, ale da se na to zvyknout, riditka jsou fajn siroky – zkracovani ale nehrozi (max 1 cm na kazde strane, protoze je tam malo mista k zahybu vlastovek a ty si nech treba na rohy) a jestli par mesicu pockas na vyprodej tak se budou davat urcite kolem 20–21tis (lonsky model puv cena 29 sel v lete na 23 – a stavba by me vysla draz pac nemam nikde velkoobchodni ceny)

      0 0
      • cobra7  

        A co ta přehazovačka SRAM? Přemýšlel sem,že bych to vyměnil za Shimano, pač bych něco málo ušetřil. Vyplatí se?

        0 0
        • Jogador  

          Tak to je otázka sama pro sebe:) Ale SRAM je SRAM, a měnit na shimano je jako měnit Ferrary za Daciu:)

          0 0
        • mosquito  

          SRAM je pro me mozna srdecni zalezitost, pac sem nic jineho nejezdil, 8 let sem jezdil 7.0, 4 roky jezdi 7cku otec, mati ac jen rekreacne 10let 5.0 a nikdy s nima nebyl zadnej problem .. 7ckovou prehazku sem menil po 25tis km a to kdyz sem ji namotal o klacek v lese – ale stejne to mela uz za sebou, na Expertovi mam ted 9.0 a zadny problem, az to kazi smyk LX :-D

          nicmene se na to divej takhle 9.0 od SRAMu je neco jako XT u Shimana (at me jini ukamenuji) takze beres skoro nejvyssi radu a vsem je snad jasny ze nejvyssi rada je z nejvetsi casti jen o gramech a cene

          0 0
    • Kero  

      Je to skvely bike a urcite neurobis chybu ked ho kupis. A ten sram je fakt lepsi aspon pocitovo ked som trocha jazdil na kamosovom X-7,X-0 tak to chodilo urcite lepsie ako moje Lx.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.