• Dosuki

    Dobrý den.

    Co si myslíte o kolech GT Avalanche 2.0? Konkrétně se jedná o modely 2011 a 2012. O víkendu jsem si procházel co se dá tak sehnat a pročítal si to i tady na fóru (hlavně témata kol do 15 tisíc, vidlice atd…)

    Ty kola od GT se mi líbí ale ta vábava by se asi sehnat lepší dala.

    Taky mohu sehnat oba modely u nás v Plzni což je pro mě příjemnější než kupovat na internetu.

    Odkazy jsou přímo z toho obchodu:

    /…-l-2011.html

    /…-l-2012.html

    Verze 2011 je disc ale nevím jaký to dává rozdíl. Jinak vidlice u 2011 má napsáno 120mm ale pokud jsem to pochopil správně je to ta samá vidlice co 100mm jen to bylo upraveno což jde normálně u té XCR LO udělat.

    U modelu 2012 je sice vidlice Rock Shox, ale XC28 TK Mg a nevím jestli je lepší než ta XCR LO mám dojem že ne.

    Na tom webu jsem prohlížel i jiná kola ale zaujalo mě snad jen tohle: http://www.vltava2000.cz/…19–2012.html

    Ale jak říkám moji pozornost má nejvíc GT. :)

    Takže… májí ty GT cenu? Upřímě víc mě to táhne k tomu modelu 2011. Sice jsou tam nějaká Alivia ale myslím že rozhoduje ta vidlice.

    Jinak bude to vlastně moje první horské kolo. Mám doma jestě horské z doby snad kdy mi bylo 12–13 a vlastníme i starší trekové ale na moji jízdu vhodný moc není. Chci jezdit vlastně všude ale v tom těžším terénu to nebude žádnej hardcore spíš taková klasika na kterou se dá v lesích běžně narazit. U těch GT jsem slyšel že jsou sice těžké ale ten rám je docela pevný což uvítám.

    Kdyby mělo smysl za nějakou dobu na tom kole něco vyměnit myslím že za to, že bych používal stejný rám bych do toho klidně i šel.

    Vážím přibližně 75 Kg Výška: kolem 180cm

    Hmm, tak co vy na to?

    Děkuji za případné názory a přeji hezký den :)

    PS: Když jsem dotaz odeslal tak se podle všeho nevytvořil. Odesílám znovu a snad to tu nebude vícekrát :-/

    Anketa: 2011 nebo 2012?

    8x
    80%
    2x
    20%
    0 0
    • JDF  

      Mam Avalanche, myslim ze s nim budes spokojen, akorat tu vidli casem vymenis, to mas u obou modelu celkem jedno.

      Kolo ma tezsi ram proti konkurenci, ale je hodne obratne, na blbnuti. Ja na tom jezdim hlavne delsi trasy nad 100km a v pohode.

      (cele kolo uz mam ale prestavene a ladim uz jen detaily)

      2012ka ma vnitrni vedeni lanek a je trochu lehci, pokud se nepletu.

      Oznaceni Disc ma 2011ka jen proto, ze soubezne byly i modely s V brzdami, od 2012 uz je GT nema.

      0 0
    • maajkee  

      Osazení modelů je rok od roku horší, takže vždycky nejdřív brát 2009, pak 2010, pak 2011, pak 2012 a pokud není zbytí tak 2013.

      Konkrétně tuším těch 2009 byl asi nejlepší poměr cena:výkon, od tý doby to jde zase dolů.

      0 0
      • Blazer  

        Tak, pro manželku jsem bral předloni nového 2009 s kotoučema za 7 500,– a dodnes slouží v původní konfiguraci:)

        0 0
    • Dosuki  

      Díky všem za reakce a hlasování :)

      Rozhodl jsem se že vezmu model 2011. Zítrá už bych měl jezdit. Tak snad budu spokojen :)

      Jinak koukal jsem že ty první 2 odkazy nejdou za což se omlouvám, ale jde to vyřešit když se smaže ve vyhledávání to http a nechá se jen www. To už je teď ale asi jedno :)

      Takže ještě jednou děkuji za pomoc a ať se dobře jezdí!

      0 0
      • kolombo  

        No, když máš ty odkazy blbě napsané, tak nejdou, no :-)

        Jo, to kolo vypadá dobře, jako všechny GT.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.