• Paulo de one

  Zdravím,

  míním si pořídit gravel bike, nějak mi ale utekla doba (jezdím na 15 let starém kole), tak bych potřeboval radu ohledně os a vidlic.

  Poznám při svých 62 kg, ročním nájezdu okolo 5000 km, a převážně při jízdě na silnici (+ polní cesty do 10%), nějaký rozdíl v tuhosti mezi celokarbonovou vidlicí a carbon vidlicí s hliníkovým sloupkem? To samé v případě os – přední jsem našel všude pevnou, u zadního je to jak kdy.

  Nese to pro obyčejného cyklistu až takové výhody?

  Díky za odpověď,

  Pavel

  • kubad  

   Poznám při svých 62 kg, ročním nájezdu okolo 5000 km, a převážně při jízdě na silnici (+ polní cesty do 10%), nějaký rozdíl v tuhosti mezi celokarbonovou vidlicí a carbon vidlicí s hliníkovým sloupkem?

   Ne rozdíl v tuhosti nepoznáš, v pohodlí asi jo

   To samé v případě os – přední jsem našel všude pevnou, u zadního je to jak kdy.

   Při tvé váze pevné osy jsou sice přínosem, ale asi rozdíl taky nepoznáš, ale asi bych hledal radši kolo s pevnýma osama

  • novas752  

   Mezi hliníkovym a karbonovym sloupkem podle mě rozdíl nepoznáš žádný.

   Rozdíl mezi upínákem a pevnou osou vzadu při jízdě asi nepoznáš, ale je s tim taková lepší manipulace (s pevnou osou nejde kolo upnout křivě do rámu, nestane se že by najednou přiškrtávala brzda) a s ohledem na budoucí kompatibilitu náhradních dílů/vylepšení bych preferoval obě pevné osy.

   • Archer  

    +1

   • TK75  

    Celokarbonová vidlice je o dost pohodlnější.Ta z dural sloupkem nefunguje a je to teda dost znát.Rám a vidlice, to z čeho jsou je podle mě právě u gravelu to nejvíce důležité.Potom máš buď kolo kostitřas a nebo kolo které jede krásně a na pohodu

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.