GIANT-problém se sedlovkou, trubka 30,8 a sedlovka 30,9.

45 nepřečtených
  • HockeyBiker

    Jelikož na mém kole giant XTC mám již velmi problémovou sedlovu tak ji potřebuji vyměnit. Problém je vtom že původní sedlovka má průměr 30,8 a sedlovky na tento průměr se velice špatně shání a když tak sou velmi drahé, např. thomson. Proto by mě zajímalo zdali by byl problém  vsadit tam sedlovku o průměru 30,9. Zdá se mi že sedlovka původní tam padá vcelku volně a u sedlovek 30,9 píšou že jsou vhodné pro kola GIANT. Díky za pomoc.

    0 0
    • Daf  

      Asi bych to risknul. Prinejhorsim, se bude dat o tu desetinku v servisu lehce vystruzit sedlova tribka. Ale verim, ze to nebude treba.

      0 0
    • pitos  

      nemáš to trochu popletené?Giant má průměr 30.9 ale 30.8 tam dát klidně můžeš.

      fully mají 30.9,nevím jak XTC ale snad by to mělo být stejné.

      0 0
      • HockeyBiker  

        Tak asi máš pravdu, ale proč by do původního  dávali tu 30,8?

        0 0
        • pitos  

          nevím proč ji tam dali ale já na trancovi používal pruměr sedlovky 30.8 dva roky ,teď mám Norco kde je také průměr jak Giant 30.9 a zase požívám teleskop 30.8mm.

          0 0
        • kubad  

          nevím, ale v katalogu Giant uvádí 30,9mm

          a na 30,9mm se dá za celkem levný peníz sehnat  slušná sedlovka Truvativ,nebo Ritchey

          Případně můžeš použít sedlovku 27,2 kterých je na výběr mraky a dát redukci na 30,9mm

          vozil sem to tak na a bez problémů

          0 0
          • HockeyBiker  

            tak vtom případě mam asi jasno…truvativ team s dvojšroubem

            0 0
            • pitos  

              levné sedlovky v průměru 30.8 má třeba Pells

              0 0
              • kubad  

                to máš sice pravdu, ale on potřebuje 30,9mm

                viz specifikace v příloze

                0 0
              • HockeyBiker  

                Tak pells teda fakt ne…

                0 0
                • miche  

                  Proc ne Pells, sice od te znacky nic nemam, ale nechapu takoveto hlasky, pells ne apod. stejne je to vsechno asie, to bych tady taky mohl napsat ritchey ne (easton pohoda ale kratka, tak sem dal 400mm ritchey a po roce pokroucena, pro­mackla – oboje dural) …

                  0 0
                  • Vilém  

                    Tak to asi nesledujes komentare v nase biky:) Tam prave komponenty Pells a Ritchey byvaji hodnoceny dost casto zcela stejne, a to ze by je nekdo na kole nesnesl.

                    0 0
                    • HockeyBiker  

                      ale ja tam chci truvativ protoze mam cely kolo na sramu

                       
                      0 0
                      • pitos  

                        to je důvod jak c.. :)

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          A kdyby náhodou Sram třeba Truvativ zase prodal, tak všechny komponenty od Truvativu bude muset okamžitě vyměnit :-)

                          0 0
                          • HockeyBiker  

                            Tak ne, ale od pellsu uz nic nechci po predchozí zkusenosti. Treba sedlovku thomson bych si tam dal hned kdyby nebyla tak drahá.

                            0 0
            • tomfree  

              Tak zrovna tomu bych se vyhnul,mněla ho sestra a pořád vrzal.

              0 0
          • marYn  

            Té redukci bych se radši vyhnul. Mám Gianta XTC, kterej byl už od výroby s 27.2 sedlovkou a byla tam redukce a není to ideální – když jedu tak to v místech redukce dělá zvuky, takové praskání. Když se redukce, sedlovka a trubka z rámu promažou tak to pomůže, ale za čas je to stejné.

            Kamoš měl donedávna taky Gianta XTC, jiný model, ale se stejným řešením a problémy měl ty samé. Takže radši bych koupil sedlovku co tam pasuje tak akorát..

            my 2 cents…

            0 0
            • Cobol  

              je to pískem kterej se dostane mezi sedlovku a rám (příp. redukci…) …

              0 0
    • miche  

      Pokud ti staci 350mm, pak bych ti doporucil Easton, pokud 400mm, pak treba BBB, Ritchey taky dela 30,9

      0 0
    • Smazaný účet  

      zadna sedlovka pro prumer 30.9 nema presne 30.9, ale dycky vo malinko min :-) vubec neresh :-)

      0 0
    • Mastr  

      Zdravím, pánové nemáte někdo nepotřebnou sedlovku Giant Connect 30,9×375, popřípadě nápad kde jí sehnat ?

      Díky

      0 0
    • jezevec2  

      Servus. Svezu se na tomto vlaknu: mam Treka se sedl. trubkou 29,2 (Alu) a uz koupenou carbon. sedlovkou 28,6. Nevedíc, že rozdil 0,6 mm je nepouzitelny jsem sedlovku koupil a ted ji potrebuju nasadit. Mate nekdo info jak na to? Dela to po obvodu rozdil ,,jen,, 0,3 mm, ale v realu docela orišek. Dik

      0 0
      • mr.antik  

        plech vhodné tloušťky to chce, pokud teda neplánuješ časté vysouvání/zasouvání

        0 0
        • jezevec2  

          Vysouvani / zasouvani? Nepanimaju. Ta sedlovka je tak hubena, ze ji ani neutahnu aby vubec drzela v ramu. Na redukci jsem se ptal – tak tenka pry neexistuje – 0,3 mm.

          0 0
          • juli  

            No, právě, že si redukci vyrobíš z plechovky od piva/coly.

            vystřihneš obdélník 100×89. na kratší straně zahneš cca 2mm hranu na 90 stupňů, obtočíš kolem sedlovky a vrazíš do rámu.

            0 0
            • jezevec2  

              OK dik za tip. Mam na stole 2 redbully. Mohl by 1 stacit. Snad to nejaky cas vydrzi. Vymackat by se to snad nemelo. Je to nejaky hlinik… Asi. Dik.

              0 0
    • lukeenho  

      Zdravím,

      neměl byste tu náhodou ještě někdo přebytečnou sedlovku Giant Connect 30.9 ? Respective i Giant Connect SL z novějších modelů ?

      Díky

      0 0
    • lukeenho  

      Neměl by prosím ještě někdo na prodej přebytečnou sedlovku Giant Connect SL ? Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.