• Raydowe

    Zmeral som svoju sedlovku, podla posuvneho meradla mi visiel priemer 30.9. Nieje to rozsireny priemer ale nasiel som sedlovku ktora mi vyhovuje a ma tento priemer. Je objednana a cakam na nu. Dnes som umyval bike a na sedlovke som si vsimol vyrazene udaje. Je na nej priemer 30.8. Co ma hoodne prekvapilo, pretoze takyto priemer som nevidel nikde robit. desatinu milimetra na posuvnom meradle nenameram. Mozem mat problem so sedlovkov ktora ma 30.9? sedlovka co mam sada do ramu akurat, moc miesta tam fakt neni… Ram je Giant Warp 2004

    0 0
    • Kopik  

      Průměr je asi normální, mám rám CUBE a sedlovku THOMSON na sedlovce je 30.8 mm do rámu se dá dat i 30.9 mm. I výrobce má určitě nějakou toleranci, změř si to přesneji a uvidíš cca ± 0.05 mm je asi na posuvce proměřitelné.

      0 0
    • gersa  

      Jeden milimetr rozdilu se da resit tenkym pliskem (napr z plechovky od koly) vlozenym do ramu. Teda pokud by ti sedlovka zajizdela. Pokud ne, neresil bych to. Dalsi problem muze nastat s lupanim (sedlovky vs ram) pri silovejsi jizde v sedle. Zase by to mel vyresit plisek…

      Horsi je to pokud bys mel ram se sedlovou trubkou o prumeru 30.8 a chtel tam nacpat sedlovku 30.9. To uz by nemuselo dopadnout dobre. Stejny problem sem resil se svym Duratecem a sedlovkou Ritchey. Sedlovka tam nesla ani s pouzitim primerenyho nasili, musel sem si nechat zvetsit o desetinku vnitrni prumer sedlovy trubky

      0 0
      • Raydowe  

        jedna o desatinu milimetra, keby bola sedlovka o desatinu milimetra uzsia, tak mi to nevadi to je minimum, ale ak bude vacsia, nemusi sa uz vojst, co je moj pripad.

        ked tam dam staru, a necham to uplne uvolnene, tak s nou mozem kivat, velmi malinko, ale mozem, takze nejake miesto tam bude. Ked ale zmeram vnutro otvoru, vychadza mi to tiez 30.9, coz sa mi nepaci.

        Desatinu milimetra je tazke odhadnut na tom meradle

        0 0
    • Lister  

      no já si koupil sedlovku 37,2 a v některých místech nameřím i 37,0 v rámu mám naopak průměr až 37,3, zatím to drží, uvidíme co praskne první :o)

      0 0
    • pos3k  

      prumer sedlovky 30.8 delal napr. Duratec (dval tam sedlovky ritchey). ja kupoval pells. nakonec prisel „novy“ duratec, ktery mel necekane 30.9. plisek od koly to vyresil, sedlovka drzi

      0 0
    • adco  

      Ja si tiez myslim, ze to tam dostanes bez problemov. V najhorsom smirglom zosmirglujes tych 0,05 mm z vnutra sedlovej trubky. Ja som dopadol horsie, namiesto 26,8 mm som si kupil Ritchey WCS sedlovku s 27,2 mm priemerom, nastastie mi vyfrezovali sedlovu trubku na 27,2 na moju zodpovednost, jazdim s tym uz 2 roky a bez problemov.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.