• Abuse

    Ahoj, mám v plánu si objednat letošní teleskopickou sedlovku od Gianta, která nabízí zdvih krásných 150mm a mám dva dotazy.

    1. jaká je délka od rámu ke středu lyžin při maximálním vysunutí tedy 150mm?
    2. můj rám je kompatibilní se sedlovkami o průměru 31,6mm. Giant dělá 30,9, ale někteří dodavatelé sedlovku dodávají s redukcí. Má s tím někdo zkušenosti? Nevydává to pak nějaké pazvuky, nebo nedělá to nějaké problémy?

    Pokud máte jakékoliv postřehy k této sedlovce, tak bude jen rád pokud se o ně podělíte.

    http://www.adroit.cz/…switch-black?…

    0 0
    • Breakpain  

      Pokud nemusíš, redukci se vyhni = výběr sedlovky se správným průměrem. Takhle bych to řešil, kdybych tu sedlovku už měl.

      0 0
    • Dolejs  

      mám dotaz,když sedlovka příjde je postavená na vedení venkem nebo vnitřkem?? potřebuji venkem a nechce se mi nic předělávat..

      0 0
    • quidos  

      přiživím se – nedělá „neplechu“ venkovní vedení? Vnitřkem rámu jít nemohu, nemám kudy dovnitř a kabel je vedený k sedlu, tudíž se při snížení sedal do spodní polohy prověsí..

      0 0
      • Breakpain  

        Je to „nepraktické“, ale jezdil jsem tak a dá se to ;). Rozhodně to neutrhneš, chce to jen správně vyměřit a nemít to zybtečně dlouhé – zkrátit na minimum.

        0 0
        • quidos  

          utržení se nebojím, šlo mi o to „plandání“.

          dík za info

          0 0
          • Stendy  

            Ahoj,

            tuhle sedlovku mám od letošního května. Nerozumím otázce: „délka od rámu“, ale jestli myslíš délka celé sedlovky od maximálního povoleného vysunutí (ryska), tak to je po lyžiny 34cm. Celková délka i s přečuhujícím mechanismem vnitřního ovládání je 46,5 a od objímky (kam můžeš maximálně zasunout sedlovku do rámu) je to po lyžiny 19,5cm.

            Zatím chodí absolutně bez problému. Mám vnější vedení (Specialized Stumpjumper FSR 29"). Jak kluci psali, chce to mít tak akorát zastřižené, aby bovden nepřekážel.

            0 0
            • Dolejs  

              díval jsem se že existuje sedlová objímka i s otvorem pro lanko což může být docela praktická záležitost a nemusí to nikde zavazet…promax

              0 0
              • McBlacky  

                problém se spíš v tom jak to uchytit na rám při vedení na řidítka když nejsou návarky a hlavně co dělá lanko, když je sedlovka dole. V pozici nahoře to většinou je ok, ale jak ji můžeš aretovat kde chceš, tak ti drbe rám na různých místech. Objímka se hodí jen na určité rámy, kde to omezení pohybu nebrání funkci, navíc čím delší zdvih, tím měně to je použitelné. Přijdeš na to sám, až si ji tam dáš ;)

                0 0
                • wilda81  

                  +1

                  0 0
                • Dolejs  

                  návarky na rámu mám, uvidím až po vánocích jak to bude fungovat..

                  0 0
                  • McBlacky  

                    tohle není špatný používat

                    0 0
                    • Dolejs  

                      asi není ale pak to kolo je jak pojizdnej cirkus..

                      0 0
                      • Breakpain  

                        Až si prodřeš pořádnou prohlubeň, budeš mluvit jinak ;-) … Pár jízd v bordelu, nálepka odpadla /nevšiml jsem si/ a jak hezky se tam vybrousil žlábek od bovdenu ;).

                        Tohle by IMHO mělo držet lépe, jak ty klasické válečky, pár jsem jich už ztratil a nebo se pořád posouvají (častější problém) … Takže Blackymu díky, jdu to naházet do košíku :).

                        0 0
                        • Petr L2  

                          super drobnost, škoda, že jsem odklepnul košík dřív, než jsem to viděl, těď to musí počkat :-)

                          0 0
    • Dolejs  

      jaký průměr objímky mám koupit na rám giant stance 2015 31,8 nebo 34.9??

      0 0
      • Mysee  

        Ten samý jaký tam je teď.

        Jinak Google by tě nezabil, je tam 30.9 sedlovka, takže evidentně 34.9.

        0 0
    • baboon  

      Neměl by někdo náhodou kluzák na Giant Contact Switch 2016 / 150mm? Klidně vydřený, nebo neměl nějakou možnost sehnat? Předem díky.

      0 0
      • snílek  

        Mám celou sedlovku ve sklepě. Je vydřená uplně do sraček :) Můžu poskytnout výměnou za nějaký díly třeba. Napiš mi do SZ

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.