• 0bstii

  Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s Ghost Lector Essential 2020, popřípadně i jiným typem. Dost hlasitým způsobem v něm křupe a zvuk je těžko identifikovatelný, ale jde nejspíše ze středu. Dělá to jak v sedě, tak ve stoje, když do toho trochu šlápnu. Pokud byste s tím měl někdo zkušenosti budu ráda, za tipy.

  • Koli13  

   Šel bych klasickou cestou jako u všech jiných kol. Vyčistit pedály, sundat kliky a vyčistit ložiska středu klik. Pokud se to ani tak nevyřeší a hluk jde opravdu od středu klik, tak může být bordel mezi miskami a uložením.., takže vylisovat, očistit, nalisovat zpět. Pokud bude praskání přetrvávat vyčistil bych ještě ložiska v zadním kole a zkontroloval stranovou vůli. Už jsem četl o nějakých prasklých Lectorech, tak snad je to jen bordel ve středu :)

   • 0bstii  

    Tady je zvláštní, že to právě dělalo už jako úplně nové kolo

    • Koli13  

     Tak uvidíš, zkus to celý projít. Pedály nebo i tretry taky dokážou pěkně křupat. Mně na xc křupalo v pressfitu skoro furt a nebylo to ani tak pressfitem, ale prostě se dostal bordel do ložisek a už to křupalo. Pokud člověk jezdí i ve špatných podmínkách, tak to chce poměrně často čistit. Můžeš si zkusit sundat řetěz a opřít se do pedálů bez něj.., může křupat i ořech, kazeta.. nebo ta patka jak psal někdo níž.

  • Johny.Merida  

   Že by slavný pressfit? Máš ho tam?

  • Wilhelm  

   Zkus se podívat na patku přehazovačky (vyčistit, promazat, utáhnout), řešil jsem něco podobného, ruku do ohně bych dal za to, že to byl střed (rozdělával jsem jej vícekrát) … a byla to patka.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.