• JannyCZE

    Ahoj,

    zajímal by mě Váš názor na kolo GHOST ASX 4900 a chtěla bych poprosit o radu ohledně velikosti.

    http://www.cykloextra.cz/…red-redhtml/

    V současné době mám Specialized Hardrock 2009 26", velikost 15,5´´ a tohle kolo je pro mě moc malé. Uvažuji o koupi Ghosta, kde nejmenší velikost je 44cm – tj. asi 17,5". Zajímalo by mě, jestli by ta velikost byla vhodná pro mě, když měřím 168cm. Ze zkušenosti s 26" koly vím, že mi velikost biku 17,5" vyhovuje, ale u těch větších kol nevím.

    Zatím jsem toto kolo v téhle velikosti našla jenom to v barevné kombinaci black-red-red. Green-black-blue jsem u nás našla v českých obchodech jen ve velikosti 20,5´´ – možná ale špatně hledám, máte někdo nějaký tip, kde kolo hledat? :) Klidně i na objednání u dodavatele.

    0 0
    • Tomik :-))3  

      Zkus se podívat na stránky mojekolo.cz jestli hledáš ghosta. Třeba toto http://www.mojekolo.cz/…to-fs-2–2015

      0 0
      • JannyCZE  

        Díky, na tohle kolo jsem se taky dívala, ale třeba vzhledově se mi vůbec nelíbí :-/ Což asi zní jako blbost, ale nechci dávat takový peníze za něco, co se mi ani nelíbí… A právě to AXS 4900 tma mají jen v té 20,5 velikosti.

        0 0
        • Kukla  

          mojekolo.cz patří pod Schindler spol. s r.o. což je distributor GHOST pro ČR. Pokud nemají oni kolo skladem tak už nebude možné ho koupit, pokud ho teda nemá ještě někdo v kamenné prodejně (tebou vybrané už je ročník 2014).

          0 0
          • JannyCZE  

            OK, díky za odpověď :) Ta kombinace black-red-red ještě v něktrých obchodech je skladem, a do té bych klidně šla. Teď jde teda ještě o to, jak s tou velikostí.

            0 0
            • nitraq  

              Mimochodem, váhu toho kola jsi viděla? Taky si říkám, jestli je třeba 27.5"… myslím, že 26" by odvedla taky dobrou službu a za ty prachy by byla líp osazená.

              0 0
              • JannyCZE  

                Tak ono i ten můj Specialized hardrock má přes 13kg, takže tak… Ale jestli máš nějaký tip na celoodpružený 26, tak bych se taky ještě podívala.

                0 0
                • nitraq  

                  Rozpočet? 25 – 30?

                  0 0
                • Kukla  

                  Pořádně jsi nenapsala jaký je tvůj rozpočet a jak přesně chceš na tom kole dovádět :-)

                  Jestli uvažuješ o kolech GHOST, tak si projdi to mojekolo.cz a když si tam vybereš neměl by být problém aby ti to dodali i v tom cykloexpert, když jsou officiální prodejci. A mimoto GHOST dělá i dámský varianty!

                  Když jsem přecházel já z HTčka tak jsem to udělal třeba tak že jsem si na tom mojekolo vybral jen rám a koupil ho přes lokálního prodejce (se slevou) a kolo si pak doladil podle představ. Takže se nabízí i možnost oslovit místní „skládače“ :)

                  A k té velikosti – vozím teď ASX 4900 ve velikosti 44cm tj.17,5" a měřím 175cm. Ale je to ročník 2012 možná 2013 takže 26" kola.

                  0 0
                  • nitraq  

                    Stavba se sice nabízí, ale aby to za něco stálo, tak by musela mít rám za docela levno. I když na tomhle ASX 5500 by se dalo něco postavit. Nepíšou rozměr tlumiče, ale podle webu ghostu by to mohlo být 190×50, tady je k tomu Fox Float, takže rám s tlumičem za 11, to už by stavba do 30 mohla vejít.

                    0 0
                  • JannyCZE  

                    Ten rozpočet je kolem těch 25 – 30 tisíc. Upřímně, i toho Ghosta jsem vybírala hlavně podle ceny. Ale počítám s tím, že v průběhu času bych do lepších komponentů investovala, ale teď chci mít hlavně na čem jezdit :) Co se týče stylu jídzy, tak to se fakt hodně různí, přes klasický vyjíždky až po menší sjezdíky. Na celoodpužených kolech co jsem vyzkoušela se mi fakt líbí ten konfort, proto bych chtěla zvolit tuhle variantu, klidně i za cenu té vyšší hmotnosti. O dámských modelech vím, ale jsem v tomhle směru hodně vybírává… většina dámských modelů mě odrazuje už jen jejich barevná kombinace („holčičí barvy“), květinky a podobný věci :D (třeba tento dámský Ghost http://www.mojekolo.cz/…ao-fs-2–2015 se mi nelíbí tvarem…)

                    Právě u té 44 mám strach, že na mě bude moc velká na 27,5 kolech. V žádných tabulkách jsem to nemohla dohledat, samozřejmě ideální by bylo kolo vyzkoušet :) Zkusím se ještě podívat, jestli ho někde mají ve velikosti 40 :)

                    0 0
                    • Kukla  

                      Teď koukám, že jsi z Oslavan (nějak jsem si zafixoval okolí Českých Budějovic podle toho cykloextra na který si dávala odkaz). Doporučil bych v tomto případě zajet vyzkoušet velikost buď do Brna a nebo v Popůvkách mají GHOST v BBcyklosport a ještě mi to ukazuje nějakého prodejce v Ivančicích, ale to netuším co může být za obchod.

                      0 0
                      • JannyCZE  

                        Jo, já jem ty obchody hledala přes heuréku, podle toho, kde měli Ghosta skladem, tak proto :) Tak já někdy pojedu vyzkoušet velikosti Ghost kol do Brna a pak uvidím :)

                        Ještě si projdu nějaký ty další návrhy i na ty 26'' … díky moc všem za rady!

                        0 0
                        • nitraq  

                          Tady se můžeš komplexně změřit a i ti z toho vylezou přibližný rozměry kola.

                          0 0
                    • pepino  

                      Jak tu byl odkaz na karbon nebo tohle v 16,5

                      http://www.moolbike.cz/…er-alu:3002/

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.