Garmin Vivoactive .vs. Polar H400 .vs. Tomtom Runner 2 Cardio

1 nepřečtený
  • milmat

    Poohlížím se po nějak activity trackeru okolo 5 tis. Kč. Primárně se mi jedná o zbavení se mobilu při běhu (2–3× týdně) a také vhodného pro denní použití = notifikace z mobilu (Android), budík (ideálně vibrace). Měření HR pásem nevadí (ANT+ preference, BT může být), optické určitě nejpohodlnější (problematické v chladu, horší pro kolo). Samozřejmě to musí umět poslat data přes mobil (nebo jinak wireless) do nějaké aplikace, která to pak umí poslat do Strava. Baterka musí vydržet několik dní/týdnů (bez použití GPS). V režimu GPS mi stačí bohatě jednotky hodin (nejsem triatlonista).

    Garmin Vivoactive:

    • ANT+, Garmin Connect – už mám Garmin 810 i dva ANT+ HR pásy, takže jedno prostředí, které znám
    • dobrá výdrž baterky
    • celkem elegantní vzhled
    • IQ aplikace (moc jich není, ale třeba sjezdové lyžování jo)
    • cena
    • neumí v základu intervalový trénink (IQ appka?)
    • Garmin customer support & bugs(?)

    Polar M400:

    • opravdu fitness zařízení se spoustou funkcí a propracované aplikace (mobil i PC)
    • jednoduché ovládání
    • výdrž
    • výborná cena
    • nemá vibrace
    • vzhled (moc sportovní :-)
    • synchronizace se musí dělat manuálně (pokud jsem správně pochopil z recenzí)

    Tomtom Runner 2 Cardio:

    • optický HR, do budoucna možné rozšíření jako funkcí (VO2max?)
    • celkem agilní podpora, snaží se uchytit na trhu
    • ještě nemá notifikace z mobilu, ale pracují na tom
    • existuje i verze s BT audiem, ale já mám radši při běhu ticho a hluk okolí (bezpečnost)

    Toto je moje shrnutí, jak to vidím dle svých priorit. Přiznám se, že ideální řešení by byl Garmin Fenix 3, ale cena je 2.5× vyšší a to nejsem ochotný dát a ani bych plně nevyužil všech funkcí. Rád si nechám poradit od uživatelů, případně poradit další alternativy.

    Anketa: Který "low cost" GPS activity tracker zejména pro běhání, nouzově kolo a jako náhrada smart hodinek?

    2x
    29%
    0x
    0%
    Nic
    0x
    0%
    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.