• Tomi.B

    Dovolím si založit téma k novému radaru s kamerou. Rovnou jsi dáme anketu.

    Officialní web Garmin Cz

    Parametry produktu

    Rozměry (d × š × h): 106,5 × 42,0 × 31,9 mm (4,2″ × 1,7″ × 1,3″)

    Hmotnost 147,0 g (5,2 oz)

    Režimy světla: Svícení, peloton, noční blikání, denní blikání

    Lumeny: 20 svícení, 8 peloton, 29 noční blikání, 65 denní blikání

    Režimy kamery: Nepřetržitý, vypnuto, aktivace radarem

    Nastavení kamery: 1080p / 720p, 30 sn./s

    Dlouhá životnost baterií 4 h svícení, 5 h peloton, 3 h noční blikání, 6 h denní blikání (při rozlišení 1080p)

    ANT+®: Ano (radar, cyklosvětla)

    BLE: Ano (radar, ovládání kamery)

    Wi-Fi®: Ano (pouze místní síť)

    Stupeň voděodolnosti IPX7

    Úhel záběru: 220″

    Karta SD 16 GB je součástí balení

    Vestavěný akcelerometr pro automatické uložení záznamu při detekci nehody

    Ovládání kamery z Garmin Edge® a kompatibilní nositelné elektroniky

    Aplikace Varia™ poskytuje přehledné zobrazení radaru, ovládání kamery a přenos videa

    0 0
    • Kouba_2005  

      Asi reakce na zavedení bezpečného odstupu 1,5m. Jak a jestli to bude průkazný v případě potřeby, to je otázka.

      0 0
    • gollum  

      Minulý týden na 5–5,5m silnici (ještě se tam asi vrátím a přeměřím ji) – silnička kategorie v zimě se neudržuje, mě předjížděla dodávka v plné rychlosti ve chvíli kdy proti nám jelo několik aut, trefila se zrovna do doby, kdy byly vedle nás…

      Kdybych měl kameru, tak bych to řešil na policii… (klidně bych zkusil i podat tresní oznámení).

      Po tomto jsem se rozhodl, že kameru namířenou dozadu vozit budu.

      Ještě se rozhoduji jaké konkrétně řešení zvolím.

      2 0
    • Pikaču  

      Takže kamera slouzi pouze pro nahravani a pripadny dukazni materiál. Kameru asi nepotrebuji. Hodí se ale 6h je nabijeni po kazde jizde.

      Dlouha vydrz baterie blikani 6h oproti 16h. Se posrali ne. Co s 6h vydrzi.

      Hahahahaha.

      Asi zustanu u své.

      0 0
      • virtualcop  

        Kamera má několik módů – zapnutá furt (tam je ta výdrž asi 4–6h podle zvoleného módu svícení/blikání), pak automatická aktivace kamery a záznam při detekci radaru (pokud to bude někde na rušné silnici či ve městě, tak to z principu bude nahrávat skoro furt a výdrž bude podobná, jako na stálý záznam, pokud naopak potkáš jedno auto za půl hodiny, bude výdrž asi podstatně delší). A pak samozřejmě mód kamera off, kde předpokládám výdrž podobnou, jako 515.

        Ta kamera prostě žere, GO Pročka a podobné kamery taky umí na jednu baterku maximálně 2–3 hodiny.

        Kvalita záznamu moc neoslní, ale předpokládám, že tomu bude na vině spíš to, že je kamera umístěna na kole v pohybu a tak ty otřesy i přes stabilizaci ten záznam dost „ničej“. Asi proto jsou i úplně nové držáky s výraznou a silnou vrstvou gumy, aby to co nejvíc tlumilo vibrace a rázy. DCR popisuje, že záznam většinou bohatě stačí k identifikaci auta a jeho SPZ, já bych to v určitých specifických situacích (šero, tma, hodně hrbolatá silnice, silná světla ze zadu…) neviděl tak růžově. Mám celkem slušnou autokameru a za určitých specifických podmínek bych některé protijedoucí SPZ nepřečetl – obdobně a hůře to může být u tohohle. A koupit si hračku za 10k (asi primárně právě kvůli nějakému inncidentu či nehodě a pak nepřečíst SPZ – to by mne trochu vytočilo).

        Stahování záznamů přes wifi je příšerně pomalé, nicméně to může třeba napravit novější firmware (nebo taky nemusí).

        A poslední hřebík pro mne je cenovka – určitě si to spousta lidí koupí (pro které není 10k podstatná položka), těch 4.5k jsem si taky u klasického radaru odůvodnil, nicméně dvojnásobek už je celkem dost.

        1 0
        • Pikaču  

          Pěkně shrnuté

          0 0
        • Barak  

          Pokud to bereš jako hračku za 10K, tak by to platilo pro někoho, kdo už má 515 a měnil by jen kvůli kameře. Jinak máš na výběr, zda za 5K radar nebo za 10K radar s kamerou.

          K těm specifickým podmínkám… tak to holt je, no. Může tě auto dokonce trefit z boku nebo zepředu. Za mě by to mělo větší opodstatnění, kdyby to mělo alespoň stabilizátor (podle recenze DCR nemá, jak jsem pochopil) a lepší uživatelské rozhraní, viz rozkouskovaný záznam, problém hledáním a stahováním atd. Spíš asi počkat, až to víc vymakají.

          0 0
          • orm  

            Ja to ted resil a vzal jsem 515. 4200kc vs 9990kc. Co mne vadi na 515 je microusb. Se ho asi nikdy nezbavim, respektive musim pockat jeste jeden cyklus u garmina.

            0 0
    • Charles2k  

      Až to bude tak ve třetí generaci, kdy budou vychytané mouchy typu výdrž, kvalita atp. tak pak si pořídím…

      1 0
    • milan.v  

      No, moc mě to v tuto chvíli neoslnilo, přestože jsem tomu hodně nakloněný… :o(

      0 0
      • Pikaču  

        Minimálně je to dobrý v tom že bude 540/840/1040 cobydup.

        0 0
        • milan.v  

          Na to jsem zvědavý, protože například ten poslední Bryton S800 už vypadá hodně zajímavě, pokud vychytají mouchy, bude to velká konkurence novým řadám Garminu…

          0 0
    • cyklon  

      Az mi odejde Fly6, tak si to urcite koupim

      Ale Fly6 ma vydrz. Pri skoro kazdodenim pouziti jede uz 6 let. Jen baterku jsem menil po 3 letech.

      Za tu dobu jsem jsem na PCR posilal jen jednou a doufam, ze nadlouho naposled.

      Funguje to tak, ze po nejake dobe prijde obsilka k podani vysvetleni a clovek se musi osobne dostavit, aby popsal to, co je z videa zrejme.

      Musel jsem tam jit presto, ze jsem posilal z datove schranky. Policajt tvrdil, ze si vsechny zve, aby mel jistotu… Takze mozna na jine sluzebne to bude fungovat jinak. PCR pak vec postoupi do spravniho rizeni. Vysledek jsem nikdy nezjistil. Znam jen jmeno cloveka, ktery nas tenkrat malem zabil. Ale ten na PCR poslal pravnika a pohoda.

      0 0
    • MaPa  

      Trochu mne zaráží ten držák. Proč, když už vyvíjejí (zřejmě kvůli váze) pevnější držák, neudělají ho tak, aby fungoval jako nový standard pro všechno příslušenství? Protože v tomhle zase chybí nabíjecí piny apod. Aby zase neskončili jak garmin kdysi začínal – každá řada měla své vlastní, koncepčně úplně jiné držáky…

      0 0
      • Velomiwookie  

        lidi, kteri potrebuji za jizdy dobijet moc nebude, proto to tam neni

        0 0
        • MaPa  

          Pokud to ale přenesou i třeba na Edge? Tuším 1030ka měla už celkem problém s tím quarterturnem, museli to nějak posilovat…

          0 1
      • 01carbon  

        jsem to moc nestudoval, ale princip toho drzaku je stejny jako na predsazenem drzaku pro 1030 a 1030+ kde se zespodu necha prave timto bajonetem pripnout pridavna baterka, prave aby se vuci pinum na pristroji nepootacela. a stejny bajonet maji na prilbu na svetlo – ten mam ale pouzil jsem snad 1×

        0 0
    • milan.v  

      Další z řady recenzí…

      https://youtu.be/Gv4_F8QaHS0

      0 0
    • VonVagel  

      Nevite někdo jestli do nového držáku dám starý model 515?

      0 0
    • Lopez1988  

      Ahoj prosim o rad jsem jiz bezradny mam radar s kamerou a garmin 1030 plus. Pitrebuji nejak nastavit rezim aby zacal blikat az kdyz se ke me priblizi auto jinak aby zustal zhasnuty. Jaky rezim mu mam nastavit pripadne jaky postup aby jsem se k tomu diklikal? Moc dekuji vsem za odpovedi. HONZA

      0 0
      • horolezec  

        Tady jsem posílal návod a tady máš konfiguraci. Je tam nastaveno, že radar nebliká, jen když jede auto. Noční režim ne, ale můžu ti ho tam hodit nebo to třeba zvládneš už sám.:)

        3 0
    • studenak  

      Dneska mi přišel a po zapnutí hrozně píská docela vysokým tónem. Dělá to také někomu? Je to vada nebo vlastnost?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.