• Maska1

    Už se dají koupit nové hodinky Garmin Forerunner 745. Má je již někdo? Nějaké postřehy atd.

    0 0
    • jirkaRS  

      Mrkni sem:

      https://rungo.cz/…ali-jsme-ho/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Na YouTube je toho nejméně tucet. Taky po nich pokukuju a stále váhám. Z mého pohledu přestřelená cena, když to člověk srovná s 945 …

      0 0
      • jirkaRS  

        Záleží co člověk od toho chce. Já měl FR235 ale byly to plastový hodinky bez větší výdrže a skoro nic neměly ve výbavě, tak jsem si koupil Fénix 6× solar a vím, že pokud o ně přijdu, půjdu zase do F6X :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tady bych byl opatrný, protože 745 umí všechno. Tvoje 235 byly jen základní model, jako dnes 245. Naproti tomu 745 chybí jen mapy, delší výdrž a neumí zaznamenat frekvenci dýchání. Na druhou stranu mají nejpřesnější GPS, nové metriky odhadu výkonu a Garmin trenéra, který navrhuje tréninky …

          Absence frekvence dýchání mě mrzí, na Edge tenhle údaj sleduju.

          Mám Forerunner 645, zatím slouží a drží, ale už je potřeba něco nového, nové modely už toho dokážou vyhodnotit mnohem více. Tak váhám mezi 745 a 945 … Půl roku na nové modely čekat nechci …

          0 0
          • Charles2k  

            Dilema zda 745 nebo 945 právě řeším. U 745 mi vyhovují menší rozměry, u 945 výdrž.

            945 jde koupit venku v přepočtu dokonce i o 1500Kč levněji (!) než doporučená cena 745.

            https://www.eglobalcentraleu.com/…nguages.html

            Akorát tam píšou jen US a Kanada mapy (to se nedá nijak změnit?). Plus složitější to bude se zárukou.

            0 0
            • Forester  

              U takto drahého zboží doporučuji sledovat záruční podmínky :-). Vytrestal jsem se u Wiggle, i když nakonec vyřešeno k mé spokojenosti, za což jim děkuji!

              0 0
            • Smazaný účet  

              Ta delší výdrž ..... Kolikrát za rok potřebuješ být na GPS déle než 15 hodin? :-)

              Pro mě je favorit spíše 745, ale jak jsem psal … Cenu tomu napálili. Takových 11 000,– by jim slušelo více …

              Hraju to spíše na rozměry a hmotnost, takže asi 745 .....

              Heh, furt váhám :-D

              0 0
              • jirkaRS  

                Ono to není o tom, jestli budu déle na GPS jak 15 hodin, ale je to i o tom co vše máš připojeno k zařízení. Hodně běhám, kolo, turistika. K tomu mám připojený hrudní pás, na kole radar Varia a často používám bezdrátová sluchátka. Takže se mi u F6X líbí to, že nemusím stále nabíjet. Nehledě že u běhu a kola používám rád navigaci po trase.

                0 0
              • Charles2k  

                Tak třeba 735XT s připojeným hrudním pásem a mobilem vydrží max. kolem 7hod, žádných 15. A 7h je málo.

                0 0
              • Forester  

                Minimalne 14 dni, co se snazim dojet Mile a pak dalsi 2–3 tydny, co se pokousim o delsi treninky :-). A pak, nechci po kazdem delsim treninku nabijet.

                Podarilo se mi koupit 945 TRI koupit v akci za 15,5. Pak neni co resit. Rozmery 745 neznam, ale vaha i velikost 945 je fakt mala. Za me neni moc co resit, bo cenovy rozdil je maly a funkcni omezeni velky (alespon pro me).

                Jinak, mam pouze 945, takze i jiny pohled.

                0 0
            • jirkaRS  

              Cenyna českém trhu jsou vyšší, ale není problém se zárukou a navíc na pulsmetrech se dá domluvit lepší cena. Navíc v české verzi je u F6X přiložena Česká topo mapa, která je fakt hodně podrobná, což na navigaci slouží perfektně.

              0 0
          • Forester  

            tak jestli nepotřebuješ mapy a delší výdrž, myslím, že 745 je jasná volba. V opačném případě 945 (frekvence dýchání už dodána :-).

            0 0
    • Maska1  

      Hodinky už mám doma. Zakoupené byly v T.S. Bohemia za 12.590,–Kč. Oproti Fénix 6, které jsem měl rok a teď jsem je prodal, jsou lehounké a sedí na mém úzkém zápěstí (17cm) perfektně. Ty Fénixy byly už velké a hlavně těžké, i když bytelné. Tyhle Forerunner 745 jsou prostě obyč plasťáky, ale vše co potřebuji ( kolo, běh, plavání) splní. Mapy já osobně nepotřebuji a kdyby chyběla i hudba s placením a byly by tudíž o něco levnější, tak by to byl ideál. Jinak k výdrži – při jízdě na kole mám zapnuté GPS + Galileo, tep měřím na zápěstí + mám přes Ant+ spárované senzory Garmin rychlosti, kadence a teploty. V tomhle módu hodinky „žerou“ 10% za hodinu, tudíž vydrží 10 hodin. Při mé průměrné rychlosti cca. 22,5km/h to stačí v klidu na 200km jízdu, což já nikdy na jeden zátah neujedu. Rekord mám 150km a normálně jezdím podle nálady a chuti 50až120km.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Díky za rychlé shrnutí. Tento týden se rozhodnu, jestli 745 nebo 945. Když bych chtěl něco vědět o 745, tak aspoň vím, koho se zeptat … :-)

        0 0
      • Maska1  

        Při prvním cyklotestu byl čas pohybu 2hod. 6min. a celkový čas 2hod. 9min., kdy baterie měla na začátku 35% a na konci 15%, tudíž tedy cca. úbytek 10% za hodinu. Dnes jsem udělal druhý cyklotest a čas pohybu byl 4hod. 40min. a celkový čas 5hod. 13min., kdy baterie měla na začátku 98% a na konci 73%, tudíž úbytek cca. 5% za hodinu. Zapnuté jsem měl GPS+Galileo, tep v hodinkách na zápěstí a spárované senzory rychlosti, kadence a teploty. Buď se tedy baterie postupně zajíždí, nebo při plném nabití „žere“ méně a na konci pak více.

        0 0
        • Maska1  

          Pár fotek z Garmin connect.

          0 0
        • Smazaný účet  

          To nebude pravidlem. Mám více zařízení od Garminu a často se mi stává, že na stejné trase mi to jednou vezme 5% z nabití za hodinu a jindy třeba 8%. Ve výsledku je výdrž ale vždy stejná, takže to potom pozvolna zase klesá …

          0 0
          • jirkaRS  

            Hodně záleží i na viditelností mezi družicí a zařízením. To znamená, že stejná trasa za jiného počasí má jiný odběr. Pak taky záleží i na terénu, skály, domy, stromy. Je toho prostě moc ;-)

            0 0
          • jaja01  

            neni to tim, ze baterie jinak ubyva, kdyz je nabita na 100%, nez kdyz je nabita treba na 30%? myslim, ze jsem neco takoveho kdysi pozoroval

            na tyhle vyzkumy je dobre datove pole FIT Battery od Standy Burese, prida do aktivity graf s ubytkem baterie v prubehu te aktivity, je jak pro hodinky, tak pro edge computery (aby bezel, je treba ho dat na nejakou z obrazovek aktivity)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já jsem to nijak detailně nezkoumal. Jen když mám nové zařízení, tak to vždy prvních pár dnů po očku sleduju, ale brzy tohle přestanu řešit a je mi úplně jedno, jestli na celodenní aktivitě vybiju 70 nebo 80% …

              Datová pole co zapisují do FIT jsou fajn, ale já bych k něčemu takovému sahal až v případě, že bych měl podezření na vadný akumulátor a potřeboval bych důkaz pro reklamaci …

              0 0
        • Maska1  

          Dnes čtyři hodiny na kole a úbytek baterie 24%, tudíž 6% za hodinu. Zapnuté GPS+Galileo a senzory Ant+ – rychlost, kadence, teplota a hrudní pás, takže nabité doplna vydrží těch cca. 16–17hodin. Bez senzorů a se zapnutým jen GPS bude výdrž určitě min. těch 20hodin.

          0 0
    • Mongoose71  

      Zdar, taky přemýšlím o 745.. ale, menší velikost to je proč bych je kupoval.. ale menší výdrž a to o dost… a cena srovnatelná s 945… takže budu jen opakovat co se tu píše… spíš 945…!!! kdyby byli o 2–3 litry aspoň lacinější…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Taky chci něco menšího, ještě koukám na Fénix 6s, trošku těžší oproti 945, ale stylovější. Osekaná verze za 14 000, bez map a hudby se obejdu, absence WiFi by trochu zamrzela …

        0 0
        • Maska1  

          https://www.pulsmetry.cz/…erblack-band

          Jdou koupit i levněji.

          0 0
        • jirkaRS  

          Hele, 6s je naprd v baterce. Já mám 6×, úzký zápěstí a sedí výborně. Hlavně díky velkému displeji při běhu nemusím ostřit na čísla jak u FR235, tady je vše velké ;-) jonal WiFi je super na synchronizaci, hodinky nemusí být v dosahu BT u telefonu. Mapa je parádní a hudba je příjemný bonus. 14K už je dost peněz, takže bych si cca 3K připlatil a měl F6X ve full verzi ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já mám obvod zápěstí jen nějakých 17 nebo 18cm, takže jsem se Fénixů vždy „bál“ :-)

            0 0
            • Maska1  

              Teď jsem si zápěstí pořádně změřil a mám ho široké jen 16cm. Ty F745 mi sedí perfektně.

              0 0
    • Feďa  

      Taky zvažuju náhradu za 910XT a narazil jsem na Coros Pace 2 – viz recenze na" rainmaker":https://www.dcrainmaker.com/…g-power.html

      Za 200 dolarů, hmotnost 29 g.

      0 0
    • Forester  

      https://www.pulsmetry.cz/…z-distribuce

      A snad už není co řešit :-)

      0 0
      • jaja01  

        to fakt ne, do vlakna o 745 dat odkaz na 945

        0 0
        • Smazaný účet  

          Není to tak špatná reakce, odkazuje na slevu a za příplatek 1 000,– dostaneš u 945 mnohem více muziky … a ony mají vlastně větší paměť, takže to platí doslova :-D

          0 0
        • Macik  

          Jako asi někomu bude stát za zvážení, že 945 stojí o tísícovku víc a vydrží se záznamem GPS o 20 hodin víc (jestli jsem to teda pochopil správně) i kdyby mapy nevyužil. Ta 745 by měla jít IMHO s cenou dolů.

          0 0
        • Forester  

          Asi si stačí vlákno trochu přečíst. Řada uživatelů váhá mezi 745 a 945 a toto je celkem řešení.

          Tak jen pozor, ať Ti nepraskne žilka.

          0 0
          • jaja01  

            me zily jsou v pohode

            z meho pohledu jsou to dva hodne odlisne strojky, pro hodne lidi je velikost dulezitejsi nez vydrz, ja bych nevahal, 745 jsou dle testu presnejsi

            o tom, ze jejich fci vyhlazovani behu na ovalu tezko starsi modely dostanou, o tom se asi bavit nemusime, pokud 945, tak radeji za rok 955

            0 0
            • rasto  

              mno, nechci do toho rýpat, ale nejsem si jist, kolik cyklistů z B-F běhá na oválech… upozornění na snížení ceny u nabušenějších hodinek (mapy atd.) je na místě.

              0 0
              • jaja01  

                me je to jedno, nemam potrebu se o tom tady hadat, oval je jen novinka, presnost gps je u nich lepsi obecne

                at si dotycny 945 uzije, kdyz si je koupil, jsou to dobre hodinky

                0 0
              • Smazaný účet  

                Ovál taky neřeším, ale co jsem viděl recenze, tak tenhle kousek má nejpřesnější GPS a v tom městě nebo terénu to ocení každý. Je to taková ochutnávka toho, co Garmin připraví na příští rok a současná situace mi moc nevyhovuje. Na jedné straně jsou tu 745, které jsou z mého pohledu předražené, na straně druhé je tu 945, který je rok a půl starý. Pokud by snad mělo být v létě představeno něco jako 955, tak 945 se rázem stanou hodinkami bez podpory nových funkcí. Zrovna chci kupovat nové hodinky a vybrat si je pro mě těžké, vzhledem k tomu, že já hodinky mívám tak 3 roky, tak většinou kupuju novinky, aby tam ta životnost byla. Když si srovnám cenové poměry mezi 745, 945 a Fenix 6, tak ty Fenix jsou momentálně asi nejlepší kauf …

                Prostě jsem si vybral špatnou dobu pro upgrade …

                0 0
                • Forester  

                  ona asi nikdy není správná doba na nákup. 955 byly ohlášeny již na toto léto (verze s LTE i bez), ale s ohledem na současnou situaci vlastně nikdo neví, jak to bude. Obdobně se čeká aktualizace F6.

                  Takže pokud chceš novinku a nepotřebuješ mapy a velkou výdrž, tak 745 je asi vhodný stroj :-).

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak o 955 jsem našel jen jakési články co by kdyby. Nic zásadního, jen spekulace fanoušků. Nebo je snad nějaký známý leaker co se týče produktů Garminu? Podobně jako je tomu třeba u mobilů?

                    745 je dobrý a vhodný stroj, ale s nesmyslně napálenou cenou. Takže pro mě teď až třetí varianta.

                    0 0
                  • Melvin  

                    Tak ja někde četl, že s 955 se počítá až na jaře, korona nekorona. Protože by to mělo být přesně 2 roky od uvedení 945 na trh. Já jsem spíš zvědav, jestli bude 655, nebo tuhle řadu už pohřbili.

                    0 0
            • Forester  

              Reagoval jsem jen na tvůj, dle mého, nesmyslný výpad.

              Určitě nemáš pravdu v tom, že se jedná o hodně odlišné hodinky. Naopak, funkčně jsou skoro shodné, 945 mají pár věcí navíc. Co se týče velikosti, rozdíl 47mm a 43,8mm je na zvážení každého soudruha, ve váze 47g a 50g je dle mého zanedbatelný.

              Ta přesnost GPS je určitě ke zvážení a nepochybuji, že to spousta lidí chce/potřebuje. Já osobně s 945 nemám v přesnosti GPS žádný problém, ale pamatuji si, že zejména zpočátku problémy byly.

              Ano, jsem spokojený uživatel 945, již rok a půl :-).

              Každé zboží má svého kupce a věřím, že jsi se 745 max spokojený. A o tom to je! Tak ať to jezdí!

              0 0
              • jaja01  

                diky, ja 745 nemam, ma evoluce je F3HR, F5X+, F6X solar

                0 0
              • Smazaný účet  

                Jak moc jsi s 945 spokojený? Kdyby na jaře představili 955 se všemi funkcemi, o kterých se spekuluje … vyměnil bys je? :-)

                0 0
                • rasto  

                  955 bude stát neskutečnou raketu

                  0 0
                • Forester  

                  Já jsem spokojený maximálně. Koupil jsem je v květnu 2019. Bohužel mě zastihla reklamace a to na Wiggle. Nakonec jsem to ale zvládl, resp. Wiggle mě vyšel vstříc. Šlo u button gate, tj. že každé tlačítko má trochu jiný zdvih.

                  Přecházel jsem z Polar V800 a chtěl jsem jedno zařízení na všechno (hodinky). Zpočátku jsem měl problémy s ovládáním hodinek i GC, ale nakonec jsem si zvykl. Důvodem přechodu byly požadavky na plnohodnotné mapy a příjem notifikací i při tréninku. Polar tohle mít z principu nebude, takže jsem oni o Vantage V neuvažoval.

                  Vyhovuje mě velká výdrž. I když nejezdíš dlouhé tréninky, tak nemusíš každý den nabíjet, což je bezva. Mapy jsou pro mě využitelné jak na kolo (samozřejmě s určitými omezeními, Edge to není), tak na běh, plavání i turistiku. Zpočátku byly problémy s přesností GPS, ale vše vyřešeno, za mě OK. I když zmiňované přesnosti 745 možná nedosáhnou (ale GPS chip mají stejný). Mám malý zápěstí a hodinky sedí perfektně.

                  Jediný, co mě štve, jsou ty tlačítka. Spousta lidí to ani nezaznamená, mě to neskutečně vytáčí.

                  Za mě, pokud je cenový rozdíl 1000Kč, tak se to asi nevyplatí. Snad jedině, jestli využiješ to běhání na okruhu, tam bych o 745 možná uvažoval.

                  Pokud budou 955, tak do nich půjdu. Líbila by se mi verze s LTE, to bude významný posun, jinak to asi nedává smysl.

                  0 0
                  • Forester  

                    Možná jen pro úplnost zmíním, že samozřejmě nevyužiji všechny funkce, které 945 poskytuje, bo zase nejsem nějaký extra sporťák :-). Klidně by mě stačil nějaký nižší model, ale když chceš výdrž a mapy, tak skončíš u toho nejlepšího :-).

                    0 0
                    • Honzis  

                      ono to je asi i politika Garminu – všemu „něco chybí“ aby se kupovaly hlavně ty TOP modely mi připadá.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        A to mají prodávat hodinky za 5 000,– pro triatlon a Fénixy za 7 000,– ???

                        0 0
                        • Honzis  

                          ne, to bylo myšleno tak, že člověk si řekne když už tak už, a ty prachy dá.

                          Já mám 230ky, stály mě 8, umí „prd“, baterka už špatná, pásek se trhá a můžu je zkusit střelit tak za litr … , ale taková je doba, to samý s mobily atd.

                          0 0
                      • jandoo  

                        Možná tam mají managery Nokie z před-smartphone éry :)

                        0 0
                        • jirkaRS  

                          Spíš bych řekl, že je to i o tom back office. Že si kupujete hodinky, na které se můžete spolehnout, nemusíte se je bát ponořit do vody, do moře, kvalitní aplikace, která je uzivatelsky friendly atd atd. Cena není jen o tom, co máte na ruce. Nehledě na to, že Garmin je lídr v navigačních systémech u letadel a lodí. Takže má co nabídnout. To se o „konkurenci“ říct nedá… Garmin je prostě sporttester s chytrými funkcemi. Ostatní jsou chytré hodinky s funkcí sporttesteru :-)

                          0 0
                          • Forester  

                            Tak zrovna o Polaru bych nerekl, ze jsou to chytre hodinky :-)

                            0 0
                            • jirkaRS  

                              Polar není ani chytrý, ani ten sporttester se jim moc nepovedl… ;-)

                              0 0
                              • Forester  

                                Tak uplne nevim, jak se v problematice orientujes, ale z pohledu monitoringu treninku je Polar minimalne rovnocenny partner Garminu. A treba treninkovy denik je, dle meho nazoru, lepsi.

                                Bohuzel neresi ty „chytre“ funkce, protoze ty, dle jeho nazoru, zdrzuji od treninku. A tak spousta uzivatelu nems na vyber a skonci u Garminu :-).

                                0 0
                                • jirkaRS  

                                  Mám známého co je prodává v obchodě Polar a i dle něho nejsou pro Garmin konkurencí.

                                  0 0
    • Smazaný účet  

      Mátě někdo možnost srovnat výpočet tempa těchto hodinek s jinými, na stejné trase při stejné rychlosti? O kolik jsou přesnější nebo jaký je tam rozdíl oproti nějakému staršímu modelu …?

      0 0
    • kucka7  

      Mám dotaz, dá se někde sehnat další aktivita na třetí kolo. Mám bajka silničku, ale zimáka jsem musel naladit v jiné aktivitě a v conectu a strave to pak musim předělávat na cyklistiku. Díky

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak co, borci? Co byste mohli po půl roce používání napsat? Nějaké problémy jsou/nejsou? Po několika updatech FW je na tom výdrž stejně? Posloucháte někdo i hudbu na tom při zapnuté GPS?

      Datart je má za 11,5k, navíc voucher na 500,–

      Za 11k už se mi to jeví jako fajn kauf. Vzhleden k slabší vydrží bych se spokojil spíše s cenou tak 9500,/ ale už nutně musím upgradovat své 645 …

      0 0
      • Smazaný účet  

        .

        0 0
      • Forester  

        ve vlákně k F6 dával někdo odkaz na VIP účet u Datart, dostaneš se s cenou níže. mě to ukazuje u červených 10 990Kč.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Dík za tip. Podařilo se mi registrovat jako VIP. Červené 745 jsou levnější, ale VIP cena tento model nijak nezlevnila. Naopak Fenix 6 mírně ano …

          0 0
          • Forester  

            Tak snad už se rozhodneš :-)

            955 jsou už prý skoro za rohem … ale nepotvrzené informace :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jj, ale obávám se, že ty 955 budou nabízet jen v plné palbě se solárem a bude to stát raketu. 20k za hodinky nedám, sice sportuju denně, ale připlácet za solár, který využiju jen trošku a navíc pár měsíců v roce je zbytečný luxus pro mě …

              0 0
              • Forester  

                Uz jsme to nekde probirali. Myslim, ze budou 2 verze, LTE a bez LTE. Jestli se to bude lisit i Solarem nevim. Ale cca 19 byla puvodne i cena novych 945 v Tri edici. Uvidime, jak to dopadne.

                Pokzd bude jedine vylepseni Solar a LTE, tak upgrade z 945 nedava smysl. Naopak u koupe novych.

                0 0
      • Melvin  

        Ja pořád čekám jestli budou nějaké FR 655, nebo tu řadu už pohřbili. Na FR 645 se mi líbí, že maji kovovou lunetu. Ty FR 745 jak jsou celé pastové, tak to působí tak levně.

        0 0
        • Forester  

          co jsem se díval, tak se s pokračováním této řady nikde moc nepočítá … tak jen, abys nečekal moc dlouho … ale samozřejmě se mohu mýlit

          0 0
        • Smazaný účet  

          Souhlas. Ta stříbrná luneta vypadá fakt nádherně na těch 645, bohužel stříbrnou mají jen 6s v základní verzi.

          Potenciální 655 asi nedává smysl vzhledem k tomu, co umí 745 a kolik stojí. 645 ve verzi Music stály něco k 12k a to je prakticky cena 745 …

          0 0
          • Melvin  

            Je pravda, že když se dívám na funkce 745, tak potencionální 655 nedává smysl. Ta by se mohla maximálně lišit přidáním LTE a odebráním multisportu. Jinak mě nic nenapadá. Holt ještě vydržím nějaký ten rok s 645 a uvidím s čím do té doby příjdou.

            0 0
      • siky83  

        Mam je od ledna, zatim nabehano neco pes 500 a vydz baterky je zhruba porad tak nejak stejna 4dny. Nepouzivam je jako smartwatch takze s mobilem stale propojeno nemam, synchronizuju jen po aktivite cca 2×-4× za den.cifernik mam stazeny a zobrazuji jen to co chci, bez vterinovky. Oxymetr vypnuty, sundavam je jen na nabijeni a obcas na umyti. Na ruce jsou velmi pohodlny a vubec onich nevim, ani pri rychlem behu.Mam zapnuty zaznam po 1 sekunde. Prvni mesic jsem mel gps+glonas,ted mam jen gps, rozdil jsem nijak nepoznal, zaznam je velmi presnej pokazdy. Fix satelitu je vetsinou za 5 sekund vyjimecne pres 10… Jsou to suuper hodinky,baterka by mohle byt silnejsi ale zas sou nabity za 50–60minut z 10%…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Dík. A co ten ClimbPro. Hodibky nemají mapy, tak si nějak nedokážu představit jak ho využít a jak to v praxi vypadá. Widget s dobou spánku tam pořád nepřidali? Před prodejem to pár testovaných kousků mělo, pak to odstranili a slíbili v další verzi FW …

          0 0
          • siky83  

            Sory, trasy neplanuju, takze climbPro jsem nezkousel a na spanek muzu kouknout v mobilu tak v hodinkach ho ani nechci.takze bohuzel tohle nevim.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.