• mooner  

      Vtipny, dneska jsem si donesl domů 500ku a o tomto nevěděl. Jeste že tato mašina je uplně jina a ne nástupce…

      0 0
    • black.horse  

      jj, na to jsem zrovna dneska koukal, rozhodně mě zaujala možnost povolit kontrolu na dálku, řeší to strach manželky, zda ještě žiju… když se puntík zastaví = buď jsem spadl nebo jsem v hospodě, podle lokace, kde se zastaví:-D

      0 0
      • štája  

        Kvůli tomu zapínám když jedu dál a sám endomondo. Jinak jsem taky majitelem edge 500 :)

        Trasování na dálku to znamená, že musíš nějak dostat edge 510 na net, tzn, sim kartu = měsíční poplatky = žrout baterie :)

        0 0
    • Nekke  

      Na novej Edge jsem se celkem tesil a byl zvedavej s cim Garmin prijde, protoze Edge 800 je dobrej pristroj, ale ma spoustu prostoru na vylepseni (a opravu chyb).

      Bohuzel, to co nakonec Garmin predvedl s 810 je velky zklamani a z meho hlediska uplne zbytecnej produkt.

      Vetsina novych funkci je k dispozici, jen pokud je pripojenej pres BT na mobil. Proc teda nepouzit navigaci a zaznam trasy v mobilu. Spotreba? Mozna.

      Tohleto silenstvi kolem socialnich siti a sdilecich funkci jde kompletne mimo me.

      0 0
      • skricx  

        tady jsou videa

        představení: http://youtu.be/c0vN2c9IzSE

        on-line sledování: http://youtu.be/gyD-em6jp_0

        O něco delší výdrž baterie, snadnější nahrávaní dat do PC, online služby – bezdrátový přenos dat (bohužel jen Bluetooth 2.1, ne Bluetooth 4.0 (Inteligentní podpora), integrace se smartphonem není úplně domyšlená.

        0 0
        • Gorr GrimWolf  

          Ta podpora smartphone k aktivaci většiny nových funkcí je nesmyslná. Kdyby naopak bylo místo v Garminu na simku dávalo by to větší smysl. Nehledě na to, že tohle online sledování mi nepřijde jako velká výhra – tohle by fungovalo jen na principu otevřenosti – kdokoli by šel vidět na mapce, že je na švihu a kde se pohybuje – pokud by tuto otevřenost povolil. Ta uzavřenost, potřeba ostatní znát to zabíjí. Když už někoho znáte, je jednoduší se domluvit dopředu.

          Naopak vyjet a vidět – kousek přede mnou někdo jede, že bych se přidal? To by stálo za to.

          A jako bezpečnost? Doma používáme Find Friends přes iPhone a funguje stejně, na androidech fungují takto Google mapy.

          Naopak já sem doufal v podporu Stravy. Ale to by si Garmin podřezal větev se svojim Connect. Nicméně automatické stahování segmentů, jejich ukázka v okolí a real-time vyhodnocování by bylo něco, co by dokázalo švihy oživit, pokud je jezdíte sami.

          0 0
          • skricx  

            Segmenty nabízí i program RidewithGPS, zde se segmenty vytvářejí ručně, ale je to tu propracovanější. Svůj segment si můžeš rozdělit na více částí a zjistíš, kde si nejvíce získal, či ztratil na jiný svůj čas (či někoho jiného, kdo tento úsek jel). Můžeš si spustit i virtuální závod na mapě (vybereš si jízdy a pak se jen díváš na pohybující se tečky na mapě). Lepší je to vidět na tomto videu: http://youtu.be/nS72Xizd5xs

            0 0
            • skricx  

              Ještě k té podpoře Stravy. Garmin má jen bluetooth 2.1, tím jasně říká, že ho zajímá jen vlastní ANT+ standart. Takže konkurenci nebude podporovat, což je si myslím protisoutěžní.

              0 0
      • ememem1  

        absolutny suhlas, tiez som pred koncom roka rozmysal ci kupit 500 cely bundle za 200E alebo pockat a som rad ze som kupil. nic z toho co bolo nutne vylepsit neurobili, akurat pridali nepouzitelne a otravne chujiny. radsej keby zapracovali na GC, tam je teda hodne co vylepsit. (vid. diuskusia v inom threade „garmin 500“)

        0 0
        • ememem1  

          vyjeb.. skur…zapic… garmin software.

          som doterz myslel ze najkatastrofal­nejsie co moze byt je soft do nokie, garmnin to o triedu predci. nefunguje nic.

          0 0
        • fíha  

          Ano, programatori od garmina obcas posobia ako partia sociopatov.

          0 0
          • ememem1  

            to by bol ich osobny problem, moj je ten ze to co naprogramuju bud nefunguje, funguje viac menej nahdne alebo ma kopu trapnych bugov resp. features ktore dnes dokaze opravit 10 decko. GC asi ale programoval niekto kto webove rozhranie videl prvy krat v zivote a este k tomu neni ani moc sikovny. blbe je ze viacre veci bez neho neurobis, cosi ide trocha inak v GTC ale zas vysledok neni celkom rovnaky…proste hro­za.

            skutocne nechapem ako mozu firmy ako je garmin alebo nokia zamestnavat tak neschopnych programatorov a ku svojim hardwarovo docela podarenym kuskom dodovat takyto srackovy soft ktory to cele degraduje na uroven bazmegu z lidla.

            0 0
            • Martin  

              a proto používám sporttracks. GTC mám jenom na aktualizaci workouts a na kopírování courses… a ani ta editace workouts nebo kopírování courses do budíku nefunguje pořádně

              0 0
              • ememem1  

                no ved presne to mam na mysli a paradne som sa pri tom vytocil (vid. vyssie) :-)

                0 0
                • Martin  

                  neznáš nějakou alternativu, jak vyrobit z GPX nebo TCX course track a dostat ho do budíku?

                  workouts by mě ani tak nesraly, ale courses jsou zpracované blbě.

                  nebo jenom stačí vyrobit soubor CRS a hodit ho do budíku ručně?

                  0 0
                  • MaPa  

                    TCX Convertor? V případě že máš nainstalované ovladače Garminu pak by měl export do budíku jít i přímo v něm…

                    0 0
                    • ememem1  

                      tiez si myslim. nic ine som nikdy nepouzil.

                      0 0
                      • Martin  

                        TCX convertor mám, ale možnost poslání course do budíku jsem neviděl, asi jsem se blbě díval.

                        dělal jsem to jak idiot tak, že jsem si GPX/TCX převedl přes convertor, převedené CRS naimportoval do training centra a z něj poslal do budíku. pokud by TCX convertor uměl posílat do budíku přímo, bylo by to zupa…

                        ono obecně je to s těmi courses pěkná onanie :)

                        díky za posunutí správným směrem

                        0 0
                        • MaPa  

                          Courses umí také Sportracks 3 s pluginem Waypoints and Courses. Ale pokud máš předem gpx od někoho jiného je to v ST větší pakárna si pohlídat kam se ti naimportuje. Nicméně na vytváření je to ok.

                          0 0
                        • ememem1  

                          a len tak mimochodom som si vsimol ze takto vytvorene courses nemaju vyskovy profil, co robim zle? nevidim ho uz v preview v tcx convertore po importe gpx suboru…

                          0 0
                          • Martin  

                            výškový profil opravdu nemají, takže buď dělám něco blbě taky a nebo ta informace o výšce ve zdrojovém GPX prostě není

                            0 0
                          • MaPa  

                            Pokud v gpx-ku info o výškách jednotlivých bodů nejsou, budou přiřazeny všude nuly. V tcx konvertoru máš možnost dodatečně výšky dodat podle výškopisu nasa, dělá se to v záložce Track modify – Update altitude, je vyžadováno netové připojení (přístup k srtm a dem datům)

                            Některé programy při vyklikávání trasy nepřiřazují výšku (třeba Ozi) a je potřeba ji potom přiřadit (v Ozim se vybraly všechny body a zmáčklo „add altitude“), je také možné že některé programy při exportu do gpx se sloupcem dat výšky nepočítají a tudíž je export bez nich. Ostatně paralela: třeba Sporttracks s oblibou exportuje gpx bez HR dat :-(

                            0 0
                            • ememem1  

                              Mein gott,tomu sa teda hovori plug and pray. A vdaka za vysvetlenie.

                              0 0
                      • ememem1  

                        a prave mi to prestalo fungovat, preco netusim…ach jaj s ovladacmi od garminu.

                        0 0
                  • mooner  

                    Hodně se mi líbí ridewithgps.com resp. http://ridewithgps.com/edge_500

                    naklikáš, stáhneš, nahraješ a máš to včetně povelu o změnách směru.

                    0 0
                    • skricx  

                      Výborný program, něco málo jsem k tomu napsal: http://www.cyklistikakrnov.com/…ze-tras.html

                      0 0
                      • ememem1  

                        stale je to ale dokola o tom istom. ano vyborny, podobne vyborny ako strava a co javiem co este, otazka je ze vyborny k jakemu ucelu. na to co popisujes hej(postnut, pokecat s kamosmi, porovnat sa, sup ho na socialnu siet atd. aj ked imho je to +/- to iste co GC, strava a spol.) akurat ze tieto nemapove GPS o ktorych je rec sa tvaria predovsetkym ako sporttestery a treningove zariadenia a tam proste chybaju nie ze pokrocile ale uplne elemntarne moznosti analyzy a prehladov. jakz takz sa tomu blizi sporttracks akurat ze v dost zufalom user interface obale a s platenymi pluginmi co mi ako z principu dost vadi (a navyse nemam dolarove konto, nie ze by mi tych par dolarov chybalo).

                        0 0
                  • štája  

                    já si trasu vyklikám normálně na mapy.cz, dám že půjdu pěšky, aby mi to cestu hledalo po turistických trasách případně doladim praporkama přes co chci jet. vyexportuju do GPX a pak už jen nahraju na http://www.gpsies.com/convert.do , tam jen zvolim vyexportovat do garmin course TCX , když dáš ukázat možnosti tak si můžeš zvolit jakou průměrnou rychlostí chceš jet a přidat nadmořskou výšku, aby si viděl profil. Pak jen dáš zkonvertovat a nahraješ do garmina.

                    jednoduchý jak facka :)

                    0 0
                    • Martin  

                      já si courses chystám na cykloserveru a rád bych se vyhnul konverzi pomocí nějakého online nástroje, raději mám desktopové aplikace

                      0 0
                      • Nekke  

                        Ja si do Neotracku naimportuju gpx/tcx/fit a ten pak muzu exportovat jako TCX course. Akorat ho musim rucne hodit do GPSky (tvari se jako USB disk).

                        0 0
      • jecnak  

        Souhlasim.

        0 0
    • capo  

      Hmm, to je fakt zklamání. Čekal jsem lepší display, alespoň rozlišení. O rychlosti CPU se nikdo nezmiňuje, snad tam něco novějšího dali (Garmin tohle neuvádí, mezi Oregon 300 a 450 byl ale taky výkonový rozdíl).

      Co mě také překvapilo, že nabíjení je přes miniUSB, a ne microUSB, což je dnes standard u mobilů.

      I ta cena je dost masakr teda…

      Recenze http://www.dcrainmaker.com/…-review.html

      0 0
    • morgan2  

      k dostání v březnu

      http://www.garmin.cz/…dge-810.html

      0 0
      • morgan2  

        Mám 800 a rozhodně není důvod ke změně.

        0 0
        • bikermx  

          Já si chtěl na podzim koupit edge 500,apks em si říkal že už vydržim do jara a ono bude už 510,sice bude dražší ale zkusim to ;-)

          0 0
    • raceman  

      chtelo by to nejaky novy model misto 310 XT, at slevni :D

      0 0
    • skricx  

      Mám půjčený Garmin 810, pokud máte nějaké otázky, tak sem s nimi :)

      0 0
      • black.horse  

        tak jedeme:-) kolik na tom lze napárovat cyklo čidel? (tedy použít kol)

        0 0
        • skricx  

          do přístroje lze zadat profily 10 kol.

          0 0
          • black.horse  

            děkuju a jedna složitější:-) lze tam zadat profily více sportovních aktivit a chování přístroje dle toho? uvedu na konkrétním případě dvou odlišných aktivit: a) silniční kolo, jezdí rychle a v otevřeném prostranství, zde bych chtěl funkci autostop, b)enduro kolo, zde je pomalý pohyb, často v místech s horším signálem, zde bych raději start/stop manuální… lze to pouhým přepínám profilu? Mám Edge 500 a tam je volba auto/stop samostatná a bohužel nezávislá na profilu kola, takže musím přepínat ručně obě volby…

            0 0
          • black.horse  

            a ještě barometrický výškoměr, je to stejně jako u všech předchozích modelů, že se kalibruje pouze přes pevně dané kalibrační body a nebo ho lze kalibrovat ručně kdykoliv po cestě? Zase příklad: v alpách na pochody jsem používal raději Polar, protože jsem přijel na start, vyrazil na trasu a na nejbližším bodě se známou výškou, jsem si v první fázi kalibroval výškoměr a pak podle něj a mapy odhadoval kolik cesty ještě zbývá na základě aktuální výšky a výšky vrcholu/hřebenu.

            0 0
            • ememem1  

              pokial viem tak odpoved je ne, ne.

              0 0
              • skricx  

                takže 1) ano (vypnuto, Při zastavení, Uživ.rychlost) 2) ne, ale zkoušel jsem to na orig. kartě kde je topo mapa a baseline (bevím jestli ty dvě mapy nejsou nějak spojené). Zkusím tam dát ještě kartu, kde mám nahráné mapy Rakouska, Slovenska, Polska

                0 0
                • skricx  

                  hmm, takže bohužel nastavení mapy je stejné pro všechny profily

                  0 0
    • skricx  

      Nahrál jsem první video k 810 (menu): http://youtu.be/zKhuARznuxQ

      0 0
    • skricx  

      Tak tady je výsledek mého testování Edge 810: http://www.cyklistikakrnov.com/…dge-810.html

      Budu rád za připomínky

      0 0
      • Nekke  

        Dobrá práce, díky.

        0 0
      • saintjv  

        Velmi pekny, zajimal by me podobny test edge 810 vs Oregon 600 nebo 650

        0 0
      • MaPa  

        Velmi pěkně a podrobně napsaná recenze. Díky.

        0 0
      • skricx  

        Díky za pochvalu :)

        0 0
      • mariomaro  

        Zdravím, chci se zeptat někoho, kdo 810 ku má, když vyjedu ještě před načtením polohy ze satelitu , ale budu mít čidlo na kadenci a rychlost, zda se mi udaje o najete vzdálenosti, průměru a času jízdy již budou zapisovat, nebo se začne vše zapisovat až po načtení GPS polohy. Nechci vždy čekat před barakem než se chytne poloha, ale nechci přijít o do té doby ujetou vzdálenost. A ještě, jak je vyřešeno sundání cyklocomputru z držáku při pauze (třeba hodinu) během vyjížďky. Bude vyjizdka potom normálně pokračovat, nebo se to začne načítat jako nová vyjížďka? A bude tam ta pauza zaznamenaná a příp. ovlivní průměr, nebo ne a tohle vše funguje jako běžný cyklocomputer? Díky

        0 0
    • blaska.vita  

      Mám jeden skromný dotaz. Umí garmin 810 zaznamenat jakoukoli trasu tak, že poté navigaci půjčím známému a ten si ji pak objede beze mne. Jedná se hlavně o enduro.

      Pokud ano, tak 800 to umí také?

      Díky

      0 0
      • capo  

        Obecně jakákoliv mapová navigace umí navigovat po cestě, kterou někdy někdo předtím projel s jakoukoliv jinou nebo stejnou navigací s možností záznamu.

        Tedy ano, pokud něco projedeš s 810 a pak ji půjčíš známému, ten se může nechat navigovat po tebou projeté trase. Stejně tak to bude fungovat i u 800.

        0 0
        • MaPa  

          …a stejně tak to bude fungovat i u všech nemapových navigací

          0 0
          • blaska.vita  

            Ještě jeden dotaz ohledně dat. Jak stáhnu data z navigace do pc? Abyh si je mohl prohlížet na garmin strankách. Díky

            0 0
            • black.horse  

              Dvě cesty, buď Tebou používaná aplikace si to umí stáhnout rovnou přímo z přístroje sama a nebo to můžeš i ručně stáhnout z příslušné složky jako *.FIT soubor. Osobně preferuju ruční stažení, protože si kopii ukládám do Dropboxu kvůli záloze a až pak to dávám na web nebo do SW.

              0 0
              • blaska.vita  

                Myslel jsem, že to budu dávat přímo do garmin connect pod svůj profil. Jsem v tomhle úplně nulový , takže bych rád nějaký úplně jednoduchý způsob. Jinak řečeno radu stylu tohle si nainstaluj a takhle to dělej.

                0 0
                • black.horse  

                  OK, zkusím co nejjednodušeji ten postup jde, snad se neurazíš:-) Přístroje firmy Garmin (navigace Edge, tepáky Forerunner, atd) po zapnutí stopek měří a zaznamenávají trasu (a pokud máš tepák, nebo čidlo kadence tak i tyto hodnoty) a všechno tohle zapisují do souboru nazvaný dle datumu a času startu s příponou *.fit, tedy treba dneska 2013–07–01–22–10.fit. Tento soubor se uloží do paměti přístroje. Pokud si chceš na webu connect.garmin.com ve svém profilu prohlédnout svoji trasu, musíš tam ten soubor nějak uploadovat a asi nejjednodušeji to uděláš takto:

                  a)koupíš garmin krabičku

                  b)zapneš ji, zapneš stopky, změříš si trasu, vypneš stopky

                  c)připojíč garmina k pc

                  d)na webu connect.garmin.com si vytvoříš registraci a účet

                  e)pak Ti to nabídne stáhnout plugin do prohlížeče pro přímý import (ten si nainstaluješ – u mě u FireFoxe to nebyl problém)

                  f)poté si v menu toho pustíš funkci na vložení z přístroje garmin a ten plugin do mozzily to tam nahraje sám

                  g)pak se kocháš (případně si vyplníš ty doplňkový píčovinky jako popis trasy, jak jsi se měl a za kolik bylo pivko:-) )

                  Pak každou další projetou trasu nahraješ na web přes ten nainstalovaný plugin. V Garmin connect je na to přímo funkce.

                  Takhle ok?:-)

                  Poznámka, ta novinka Edge 510/810 by to dle recenzí měla umět uploadovat na web, prostřednictvím telefonu připojeného k přístroji přes Bluetooth, avšak nejsem si jist, zda to bude jednodušší postup:-)

                  0 0
                  • blaska.vita  

                    Díky, přesně tohle jsem chtěl vědět. Ještě musím zjistit proč se mi najedné z obrazovek nezobrazuje údaj o průměrné rychlosti.

                    0 0
                    • koko0925  

                      To bude stránka Shrnutí kola. Objeví se tam něco v případě měření více kol (HW tlačítko lap/reset)

                      Nastavení pro kolo/Stránky téninku/Shrnutí kola

                      Já to mám vypnutý, takže se mi ta stránka vůbec nezobrazuje

                      0 0
                      • koko0925  

                        Jo psal jsem to pro 800, ty máš 810, ale asi to bude podobný

                        lap/reset je to levý tlačítko

                        0 0
    • koko0925  

      Netuší někdo prosím jak dostat celkový najetý km z 800ky do 810ky? Aktivity šli v pohodě, ale ty celkový součty mi nejdou. „Totals“ to nejsou.

      0 0
    • bikermx  

      Edge 510 je super,jen mi vadí,že už sem dvakrát reklamoval hrudní pás,maj s tim prej nějaký problémy,teď čekám na ten nějakej novej vylepšenej pás…

      0 0
      • black.horse  

        já to vyřešil nakonec kombinací pás od Polaru a na to čidlo od Garmina a mám zatím (ťuk, ťuk) klid:-)

        0 0
      • claid  

        hrudní pás je slabina Garminu. Mám Edge 800 už jednou vyreklamovaný, nový asi rok fungoval dobře a teď už zase ukazuje nesmyly, tedy když už něco ukazuje. Kupovat nový už nebudu, vrátím se zpět k Sigmě, tam pás funguje už kolik let bez problemů…

        0 0
    • Donuts  

      Fakt se nemůžu rozhodnout, vzít Edge 510 nebo si počkat na Sigmu ROX 10 nebo si nechat obyčejnou Sigmu a k ní koupit třeba Forerunner 110 kvůli záznamu gps? A nebo něco úplne jinýho? :)

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Zdravím,

      doma máme nového Garmina 510. Dneska proběhlo první testování a jedna věc nám pořád nejde. K přístroji používáme program MapSource a nedaří se nám do něj nahrát trasu z Garmina. Při rozkliknutí ikony „Přehrát z přístroje“ nelze zaškrtnout nic jiného než „mapy“. Jde to vidět na screenu. Fakt nevím, co s tím dál.

      Díky za odpovědi.

      0 0
      • blaf  

        mam dojem, ze mapsource neumi fit coz je format, ve kterem uklada edge takze jedine to prekovertit v nejakem konvertoru do gpx a potom teprve otevrit v mapsource

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Právě jsem to zkoušel nahrát z Garmina ručně a ten .fit to nepobralo. Konvertor mě taky napadl, ale dělat každý soubor ručně bude otrava.

          0 0
          • blaf  

            a potrebujes to vylozene do mapsource? do garmin connectu jde uploadnout primo fit, connect sice nic moc neumi, ale trasu ti zobrazi a naklikat si ji tam muzes taky

            0 0
          • black.horse  

            já mapsource nepoužívám, nicméně asi jde o to, že FIT je formát pro sportovní záznamy tj. trasa + tep, kadence, rychlosti, nadmořská výška… na to je Garmin Connect (dříve Training Center), Endomondo, Neotrack, SportTrack, a mnoho dalších, kdežto Mapsource je primárně plánovač a správce tras, takže se jedná o jiný účel užití a tedy potřebuje i jiný formát dat. Spíše bych zvážil užití jiného SW, resp určitě bych zvážil užití jiného SW.

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Pro oba:

              MapSource nepotřebuji, jak jsem psal, máme to od Vánoc a je to první GPS, takže se v tom ještě neorientuji. Teďka jsem našel, že BaseCamp je na tohle mnohem lepší a je to přímo od Garmina. Vyzkouším jej.

              Connect znám, ale moc nepoužívám (nevyhovuje mi, že tam nejsou metrické jednotky). Nevěděl jsem, že tam jdou taky klikat trasy.

              Jinak ostatní „programy“ jako Endomondo, Strava, apod. samozřejmě znám a používám. Ale čistě jako záznam trasy po tréninku.

              Zatím díky, jdu se na to ještě podívat. :)

              0 0
              • blaf  

                connect metricke jednotky umi… da se to nastavit v nastaveni profilu

                0 0
                • black.horse  

                  Connect umí vše co chceš (češtinu a metrické jednotky) a jak naklikat novou trasu jako v Mapsource, tak spravovat tréninková data a trasy a tréninkové cíle atd… BaseCamp umí FIT jestli dobře pamatuju, ten jsem chvilku nedávno zkoušel, ale ta správa mi přijde zmatečná a složitá:-)

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Tak, connect zatím úspěšně zkoušíme. Ještě mě napadla jedna věc. Jde v Connectu zobrazit graficky rozložení tepových zón během jízdy? Něco takového Sigma to má ve svém programu zase v koláčovém grafu.

                    0 0
                    • ememem1  

                      neumi a v principe neumi nic. „vid“http://w­ww.bike-forum.cz/forum/gar­min-edge-510-a-810.html#commen­t2223949

                      0 0
            • Pavel.ct  

              Pokud trváš na Mapsource, tak z přístroje nahrát na garmin connect, pak exportovat gpx a to otevřít v MS…

              0 0
              • 01carbon  

                Jde nějak z Connectu vyloudit data v gpx?

                http://connect.garmin.com/…ty/390804850

                Jediné co jsem našel byl export do zařízení – ale já tu trasu chci nastrkat do něčeho jiného než do Garmin hw. Špatně hledám?

                0 0
                • Sidewinder  

                  Kdyz v detailu aktivity kliknu vpravo nahore na ozubene kolecko, tak mi nabizi export jak do GPX, tak treba TCX..

                  0 0
                  • 01carbon  

                    Ď. Leč nemám detail – nejspíš bude tím že nejsem přihlášen.

                    0 0
      • Li Tms  

        zřejmě to nemáš správně nainstalované či sladěné, protože mě to funguje, provedl jsi všechnu registraci správně?

        0 0
    • jecnak  

      Používáte někdo držák K-edge? Zkušenosti? Alternativy? Cena v ČR je úlet, ale mimo se dá pořídit za polovic, tak mi to nepřijde taková darda a lepší poloha v zorném poli by se mi hodila.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Pouzivam ale len na silnicke. Kupil som lacny t.j. 12 USD z Ciny cez ebay, ale zlomil sa. Druhy som uz kupil hlinikovy za 26 USD. Ten drzi doteraz moju Garmin 800-vku.

        http://www.ebay.com/…161130949109?…

        0 0
        • black.horse  

          Dobrý postřeh, tohle je fajn hlavně na silničku… na bajku bych řekl, že je mnohem lepší to mít uchycené těmi gumičkami, rpotože když to dostane ránu při pádu, tak gumičky lehce povolí a uhne to. Být to napevno v takovém držáku, bude větší riziko poškození.

          0 0
      • black.horse  

        Od léta jezdím na silničce držák Tatelabs Barfly 2.0

        Za mě maximální spokojenost, lepší poloha v zorném poli, přijde mi to i estetické a hlavně na displej dosáhnu prstem při horním úchopu. Blikačku jsem dal na podobný držák viz foto, takže je pod navigací a mimo zorné pole, což mi přijde na oči příjemnější. Držák na blikačku plánuju vyměnit časem až budu něco objednávat taky za Tatelabs, aby to bylo estetičtější a více v ose kola, ale to je drobnost. Jinak do téhle verze lze uchytit pohodlně i Edge500, ale nakonec Edge500 prakticky vůbec používám. Fotky rychlovka, snad pomůže.

        0 0
        • black.horse  

          Ještě.

          0 0
          • cespa  

            Ahoj, prosimtě, jde nainstalovat tento držák aniž bych sundaval omotávku a páky???

            0 0
            • blaf  

              jde

              0 0
            • black.horse  

              jasan, v pohodě, je celkem tenký, takže ani bowdeny nezlobí…

              0 0
              • štája  

                zaujal mě ten držák na tu blikačku, kde si ho prosím tě sehnal? má to stejný průměr jako řidítka? dal bych si na to normál světlo, aby mi nepřekáželo na řidítkách…

                0 0
                • black.horse  

                  Ten na fotce je starej FSA Control Center trošku se bojím, že je to retro, ale má to nástupce, na fotkách uvidíš, že existují dvě verze. Na zimáku pak zase mám Tate Labs Bar fly Universal ten mají myslím u kupkolo. Ano, rozměr je 31,8. Jinak těchto držáků se vyrábí vícero i různá provedení. Mě na zimáka nedávno zaujalo tohle

                  0 0
                  • štája  

                    super díky moc, to jsem přesně hledal. Asi se spokojím s tímto http://www.koloshop.cz/…mputery.html#… jen doufám že nebudu muset nic sundavat z řidítek, vypadá to nějak plastově, aby se to dalo pořádně rozevřít a dát na řidítka :)

                    0 0
                    • black.horse  

                      Jo, to je ten co mám na zimáku, jak jsem Ti na něj posílal odkaz. Jde rozevřít na 31,8 řidítka v pohodě.

                      0 0
        • jecnak  

          Dik, tohle je druhy kandidat.

          0 0
        • jecnak  

          Da se tenhle drzacek ohnout tak, aby sel nasadit na riditka bez sundani omotavky, paky atd? Ja uvazuju o tehle kopii k-Edge

          0 0
          • black.horse  

            Ano, nasadil jsem bez problémů bez sundání omotávky.

            0 0
            • jecnak  

              Jeste jedna vec. Neni problem, kdyz na riditka dam Auroru nebo podobny svetlo, v odlesku od display pristroje?

              0 0
              • black.horse  

                hele Tome, já bych to udělal jinak, jestli budeš mít ráno/večer cestu kolem Hostíku a nebo přes den kolem Florence, tak ti ten držák na cca 2měsíce půjčím:-) teďka budu jezdit jen na silničním zimáku a jednice spinká…

                Každopádně na tohle neumím odpovědět, protože na jednici obvykle světlo nevozím, jen blikačky a vracím se tak, abych za světla byl na okraji města pod lampami. Na noční jízdy jezdím na zimáku a tam mám světla stabilně, ale zase mám jinak řešený kokpit.

                0 0
                • jecnak  

                  To bych rad, ale myslim, ze jednodussi by bylo, na jednici nahodit Garmina a na riditka do priblizne polohy naraficit nejake silne svetlo a zhasnout :-) Zkusis to prosim? Fotit netreba, staci mi tvuj fundovany nazor. Je to pro me celkem klicova vec, protoze na obou silnickach v noci dost najezdim. Stejne to dopadne tak, ze vezmu obyc drzaky a bude klid a jeste usetrim.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Tak sve pokusy dnes pri jizde bych shrnul naslednovne. Drzacek pred predstavec se svetlem na riditkach, respektive display pristroje svetlo odrazi, ale smerem vpred samozrejme. Citelnost display to nijak extra neovlivni, da se s tim zit. Naopak se na Barfly da zespod pridelat na dva stahovaci pasky svetlo, coz vyuziju.

                    Dik za trpelivost black.horse :-)

                    0 0
                    • jecnak  

                      foto

                      0 0
                      • black.horse  

                        jj, nebo tam můžeš vozit musli tyčinku poslední záchrany;-)

                        0 0
                        • jecnak  

                          Diky za rady a pomoc. Tady je aktualni stav – setlo zespod na riditkach, Garmin pred, na predstavci z boku zvonek a za predstavcem triatlonova kapsicka s baterkou a nejakyma blbinama. Predni bliknu mam na rychloupinaku – tu indukcni.

                          0 0
      • Cvoky  

        na silničce vozím tohle: http://www.ebay.com/…171153180459?…

        a musím říct, že je to super

        0 0
      • ememem1  

        bez rypania – v com je problem mat to na predstavci?

        0 0
        • black.horse  

          Není to problém, pouze existuje i jiné řešení a možnost volby. Mě tohle řešení více vyhovuje, jak jsem psal výše: předsazení je příjemnější na lepší úhel pohledu, při pohledu na displej do mapy vidím v zorném poli lépe na cestu, kreje mi to blikání od blikačky a především jak ukazuju na fotce, snadno se to ovládá při horním úchopu, což na představci nehrozí. Další možnost je ten nástavec, který předsazuje Garmina dopředu, ale ve výšce nad úrovní představce, což bych právě kvůli tomu ovládání nevolil. Opět zase bych naoplátku nevolil na MTB pevné uchycení, kvůli většímu riziku poškození.

          0 0
          • jecnak  

            Presne kvuli lepsimu uhlu pohledu to resim. Kdyz jede clovek podle naklikane trasy je to prece jen lepsi.

            0 0
        • Snipp  

          Jenze kdyz ma clovek placate riditka, tak je v pytli ne? to tim nechytim a nezbyva mi, nez to mit na predstavci ze?

          0 0
    • Snamor  

      Tlacitko pauza (nemyslim autopause) je na Edge 810 vyresena opravdu tristnim zpusobem pokud clovek peclive necte brzy zjisti ze Zrusit se u Garminu = Neukladat, Zahodit popr. Vymazat

      0 0
    • Snipp  

      Ahoj mam takovy dotaz, vyplati se ke Garminu 810 kupovat senzor rychlosti a kadence a nebo uz GPS signal je presny a senzor neni prilis dulezity.. Otazka zda investovat 1000 kc do senzoru nebo je to zbytecne:) diky

      0 0
      • koko0925  

        Já jsem je nakonec instaloval na obě kola, protože se hodí v místech kde je zalesněno a prudký svah, takže jedeš pomalu. GPS pak pořád nepípá, že se vypnula a zapnula (start – stop) Ale nejsou nutná a koupil jsem vždy bazarová za 700,–

        0 0
        • Snipp  

          Mam to prave jen na silnici, tak uvazuju… No mam nabidku za 900:) pravda 700 je lepsi :)))

          0 0
      • black.horse  

        na bajku to nevozím, ale na silnici (letní/zimní) jsem to kupoval kvůli kadenci…

        0 0
      • blaf  

        na mtb imho nutnost, v lese ma gps casto problemy, na silnici to asi pujde i bez toho, ja to ale vozim na vsem

        0 0
    • Kysky  

      Ahoj, asi blbej dotaz…

      Umí 510 nebo 810 zobrazit samotnou mapu? (810 podle fotek asi ano) myslím jakože bych jel bez cíle a najednou během cesty bych se potřeboval kouknout kteru cestou se vydat…

      0 0
      • black.horse  

        810 ano, umí zobrazit mapu i bez navigování, jen uvidíš trojúhelníček jako vyznačenou svoji pozici, 510 klasické mapy nemá.

        0 0
    • sharkeeCZ  

      setkal se nekdo z vas s tim, ze Vam prestal fungovat USB konektor na Garminu? Po cca 2 mesicich pozivani mam asi problem s USB konektorem, nebi nelze Garmin pripojit k PC. Prs USB funguje jen dobijeni, ale PC jej nevidi (zkousena 2 PC i ruzne kabely)? Mate nekdo zkusenosti s opravou tohoto problemu? Jak dlouho to na oprave asi bude?

      0 0
      • duk  

        Stalo se mi to, IMHO to bylo skorodovanými/špi­navými kontakty. Přeleštění měděným štětečkem pomohlo.

        0 0
    • sharkeeCZ  

      A ještě mám dotaz, jestli někdo, kdo má 510/810 včetně kadence s ANT+, funguje spojení kadence s iPhonem? Tedy jestli aplikace v mobilu (třeba Endoondo) umí snímat kadenci v iPhonu bez propojení s Garminem. DÍKY!

      0 0
      • marco  

        Pokud ta kadence ANT+ nevysílá i bluetooth tak to propojit s chytrým phonem nelze. Přístroj na řidítkách to umí v přímém přenosu přes garmin connect v telefonu, ale jestli ukazuje live i kadenci netuším.

        0 0
        • black.horse  

          s tímhle výrokem opatrně, některé telefony umí ANT+ a do některých to přes USB externí ANT+ vysílačku lze doplnit ;-)

          0 0
        • Mongoose71  

          Mám Edge 510 i s kadenci, zkoušel jsem to propojit se Samsungem S4 a vše parádně funguje, kadence, rychlost, tep, vše přes ANT+… v nouzi lze použít místo samotného přístroje, jediné co se nepřenáší je teplota :-)

          0 0
          • sharkeeCZ  

            přesně tak, SGS4 posílá kadenci do Endomonda v obilu přes ANT+ protokol bez nutností GARMINU

            proto e ptám, jestli to umí i iPhone, ale asi ne – tedy jen s redukcí lighting/30PIn a na to ANT+redukci, která je jen na 30PIN a na to jím ******

            0 0
    • Schuminier  

      Kdyby se někdo potřeboval zbavit Garmina Edge 510, popřípadě věděl, kde se dá sehnat levněji než běžně k dostání, tj. výrazně pod 7 tisíc, tak dejte vědět. Mám o něj zájem!

      0 0
      • Ice-goofy  

        S pasem ci bez? Jsou to velmi rozdílné ceny …

        0 0
        • ememem1  

          jak je to s kompatibilitou vsetkeho medzi 500 a 510? lebo keby stacilo zobrat iba krabicku 510 a inak vsetko funguje jak s 500 tiez by som rozmyslal nad vymenou, zacina mmi ta 500 liezt na nervy, zase ale vsetko to prehadzovat nejdem.

          0 0
        • Schuminier  

          Sháním bez pásu. Ten jsem zdědil po 705tce.

          0 0
          • Ice-goofy  

            Ok jsem schopen sehnat levněji tedy ;)Přip mail..

            0 0
          • jonti  

            Proc se zbavujes 705? Ja jsem prave zvazoval hodne a vysledek byl ze by bylo asi idealne sehnat ne moc znicenou 705.

            0 0
            • Schuminier  

              Já se jí nezbavuju, naopak, hrozně rád bych jí dál používal, protože za těch 5 let jsem s ní neměl žádné problémy, chytala naprosto skvěle signál atd. atd. S tím přístrojem jsem byl absolutně spokojený, jenže při zářijových Trans brodech jsem jí utopil, dostala se do ní voda a přestalo mi fungovat tlačítko Power.

              0 0
              • Mongoose71  

                Taky se mi unavili tlačítko na Edge 500, kámoš mi to opravoval, ale celý to podělal.. napsal jsem přímo do Garminu, nabídli mi slevu, na novej přístroj… takže jsem nakonec nabídku přijal a starou Edge 500 jsem jim poslal, senzory a pás jsem si nechal.. sleva byla kolem 700 kč, kdybych měl přístroj z jejich distribuce sleva by byla ještě větší, potvrzují pás i senzory fungují i s novým přístrojem vše OK, stejně jsem vzal Bundle Garmin Edge 510, vše letos v únoru jinak naprostá spokojenost… ten dotykáč se fakt hodí oproti tlačítkům !!

                0 0
                • ememem1  

                  taku poruchu by som tiez potreboval,ako ju urobit ?

                  0 0
                • Mongoose71  

                  Jen mám pocit, že teploměr ukazuje tak o 2–3 stupně méně než ve skutečnosti je… srovnával jsem s běžnýn venkovním teploměrem, 510 byla podle mne přesnější, jaké máte zkušenosti ?? sedí vám teplota…

                  0 0
                  • ememem1  

                    uz som to tu volakde pisal, na 500 je to ako hovoris, ukazuje zle o niekolko stupnov.

                    0 0
                  • Rorejs74  

                    Mne 510-tka ukazuje trvale tak o 2 stupne min nez je a tak o 4 min nez vsem ostatnim ukazuji 500 ;-)

                    0 0
                    • Mongoose71  

                      Dneska jsem dělal pokus, dal jsem 510 vedle teploměru venkovního.. a stabilně ukazovala o 2,2 až 2,3 stupně míň než venkovní teploměr, pak jsem zapnul trvalé podsvícení a ta teplota byla skoro stejná jako na venkovním teploměru lišila se o 0,1 až 0,2 stupně, ještě bych to chtěl vyzkoušet během jízdy, ale asi budu jezdit s trvalým posvícením a teplota bude Ok :-)

                      0 0
                      • TUNER  

                        …ale baterka bude brzy KO. ;-) ))

                        Když víš,jaká je tam odchylka,tak si ty 2 stupně vždycky přičti ne ?

                        0 0
    • mariomaro  

      Zdravím, chci se zeptat někoho, kdo 810 ku má, když vyjedu ještě před načtením polohy ze satelitu , ale budu mít čidlo na kadenci a rychlost, zda se mi udaje o najete vzdálenosti, průměru a času jízdy již budou zapisovat, nebo se začne vše zapisovat až po načtení GPS polohy. Nechci vždy čekat před barakem než se chytne poloha, ale nechci přijít o do té doby ujetou vzdálenost. A ještě, jak je vyřešeno sundání cyklocomputru z držáku při pauze (třeba hodinu) během vyjížďky. Bude vyjizdka potom normálně pokračovat, nebo se to začne načítat jako nová vyjížďka? A bude tam ta pauza zaznamenaná a příp. ovlivní průměr, nebo ne a tohle vše funguje jako běžný cyklocomputer? Díky

      0 0
      • kubad  

        Pokud mas čidla tak to bere z nich

        0 0
        • black.horse  

          Z čidel se berou jen aktuální data na zobrazení – rychlost, kadence. Polohu (ujetou vzdálenost) z GPS. Takže pokud nebudeš čekat, nebude Ti vyjížďka začínat před barákem a může na začátku obsahovat nepřesnosti než se ustálí signál. Oblíbený tip uživatelů GPSek – zapneš přístroj, položíš na parapet a jde se teprve oblíkat do cyklo… mezitím se najdou satelity a pak před barákem nemusíš čekat ;-)

          0 0
          • Rorejs74  

            Jj, presne a taky se ti v mezicase srovna venkovni teplota a nebudes zacinat s teplotou v mistnosti.

            Ale je fakt, ze ta 510-tka se venku chyta temer okamzite, takze 810 by na tom mela byt uplne stejne.

            0 0
    • ecc  

      Som majitelom Edge 510 a v poslednej dobe bolo vydanych par verzii firmware. Vo verzii 3.40 boli chyby s tratami, uploadom, bluetoothom. Zatial je von 3.43 beta, ktora by to mala opravovat.

      Zaujimalo by ma ako je to so segmentami, pouzivate segmenty cez VPU zo Stravy(link: http://strava-tools.raceshape.com/vpu/ ) alebo si naklikate cele trate a potom exportujete do zariadenia?

      Ako s hrudnym pasom, po jazde ho len utriete a nechate vyschnute alebo ho utriete a odpojite snimac, aby sa nevybila bateria?

      Ak ma niekto aj snimac kadencie, nebol problem v pripade, ze bol bicykel na nosici hore na aute? Lebo tam dost fuka ak ide clovek po dialnici a pri mojej zadnej stavbe bicykla je to uchytene ako to je, zial, lepsie to uchytit nejde, tak sa bojim, aby ho neodtrhlo pri protivetre ked bude bike na streche auta.

      0 0
      • Breakpain  

        Neuleti to;-)

        0 0
      • štája  

        Já používám na nahrávání segmentů ze stavy tento web http://gniza.org/segments/ , můžu si tam vybrat i oproti komu chci čas porovnávat a ne jen čas prvního.

        Po jízdě tepák nechám uschnout, jednou za cca 4 jízdy tepák hazím do pračky, bez vysílače :)

        rozhodně bych se nebál, že ti ulítne čidlo, to spíš celé kolo…

        0 0
        • ecc  

          Dakujem za odpoved. Tie segmenty som skusal, vyzera to fajn. Uvidim ako to bude fungovat ked vybehnem von na biku.

          0 0
        • sharkeeCZ  

          Jak to funguje? Je potreba nahrat trasy se segmenty, nebo kdyz prijedu na start segmentu, tak na mne Garmin510 „blikne“ start segmentu, konec segmentu?

          0 0
          • štája  

            no když nahraješ segment do edge 510, tak to automaticky když se začneš blížit začne odpočítávat metry do startu cca od 150m, pak se ti zobrazí trasa a nahoře dvě konfigurovatelný pole, kdy si dáš co tě zajímá tepy, rychlost, kolik ztrácíš na ten zvolený čas, ať už tvého PR, nebo čas leadra, nebo někoho jiného s kým chceš porovnávat (to si ale musíš zvolit před začátkem segmentu). Na konci ti to napíše čas jaký si zajel. tady je video pro představu http://www.youtube.com/watch…

            0 0
            • sharkeeCZ  

              Díky, ale tohle bude pakárna, tahat všechny ty zajímavé segmenty a nové segmenty do Garminu ze Stravy :-(

              Ale díky.

              0 0
            • sharkeeCZ  

              Tak jsem zkusebne nahral Garminacke segmenty do 510 a funguje to vcelku dobre.

              Tak ted, prosim pekne, o postup, jak co nejjednoduseji dostat segmenty ze STRAVY do GARMINU? Kolik se jich da asi tak celkem nahrat?

              0 0
      • Sidewinder  

        Snimac kadence nemuzes jen prilepit, ale chce to taky pritahnout vazacimi pasky. Pak neuleti ani nahodou..

        Segmenty se skoro vyplati vytvorit na garmin connectu, protoze odsud se daji strasne snadno odeslat primo do zarizeni (510, 810) a s temito segmenty spolupracuje edge vyborne.

        0 0
        • ecc  

          Samozrejme, ze ho mam stahovacimi paskami pripevneny, ale tak uz som v pokoji teda.

          Pozeral som segmenty na Garmine, ale je to take o nicom. Navyse je ich tam velmi malo a tvorit si tie, ktore ma zaujimaju, tak by bola zdlhava a mozno aj zbytocna praca. Ten odkaz ktory sem dal štája, ten je super, tam si pekne vytvorim co treba a ulozim, potom len prekopirujem.

          0 0
          • black.horse  

            Ono záleží na způsobu užití, já si občas dělám svoje segmenty a dělám si je pro sebe pro lastní potřebu a srovnání. Jsem asociál a tedy o sociální funkce Stravy nestojím :-)

            0 0
            • ecc  

              Ja som kolektivny clovek a preto sa musim pretekat v segmentoch s ostatnymi, kazdemu podla chuti.

              Este taka otazka ohladom segmentov. Bicyklujem sa po okoli, zrazu idem po ceste na ktorom viem, ze je segment. Nacita sa tento segment automaticky alebo si ho musim v Garmine sam otvorit a nacitat? V pripade domacich ciest mi to nevadi, segment si nazvem ako Kopec XXX, Kopec ZZZ, cesta z A do B, ale co v pripade zahranicia a neznamych ciest?

              0 0
              • black.horse  

                Abys chtěl segment vidět online při průjezdu na přístroji, tak ho musíš do Edge odeslat z Garmin Connect a on se tam uloží do paměti. Pokud to uděláš, zobrazí se Ti když se blížíš info, např. segment start 150m a jeho mapka a best čas. Pak online ukazuje jak jsi na tom proti nejlepšímu času (zpoždění/náskok i obrázek na mapě polohy soupeře a označenou čáru segmentu, abys věděl kudy jet). Pokud segment není nahrán v přístroji, při průjezdu Edge nereaguje, protože o něm neví a ukáže se jeho existence až při nahrání aktivity na Garmin Connect. Jinými slovy Edge810 (a asi i jiné) nemají online db segmentů a v tuto chvíli zatím asi ani přístup k nim přes SIM v mobilu – tipuji, že toto bude možná cesta vývoje v budoucnu.

                0 0
                • Ice-goofy  

                  Fungují ty segmenty jen na EDGE či i na F2 potencionelně na F3? (na, kterou už čekám ;) ) Ptám se, že vím, že to budeš mít určo vyzkoušené. Já to ještě nezkusil. díky moc

                  0 0
                  • black.horse  

                    Překvapivě to na F2 vyzkoušené nemám, ale zkusit během týdne mohu :-)

                    0 0
                    • Ice-goofy  

                      Taky mě to napadlo vyzkoušet. Zkusíme a dáme si vědět.

                      0 0
                      • black.horse  

                        Tak si asi odpovím rovnou bez testu, Edge1000 byl první Garmin co to uměl nativně, do 810/510 to doplnili před pár měsíci v rámci update FW a do Fenix2 takový update ještě nebyl a Fenix 3 dle Raye Makera (dcrainmaker.com) taky nativně neumí, otázka ale je jejich možnost instalace 3th party aplikací a budoucí updaty. Jedině dát je tam jako krátké úseky pro VirtualPartner a pouštět manuálně.

                        0 0
                        • Ice-goofy  

                          Taky to zjišťuji. Vypadá to, že ani jedny nejsou teď kompatibilní se segmentama. Ukaže tedy budoucnost.. Díky moc

                          0 0
                • ecc  

                  Dakujem black.horse, napisal si to ako pre retarda, ale tak snad pochopi viacej ludi, ak by sa pytali :) Mne je jasne, ze online db segmentov nie je, navyse Garmin bez netu by ich nemal ako ziskat. Viem, ze tie segmenty musim stiahnut a potom hodit do Garmina. Mne islo len o to, ze ci mi sam ponukne tento segment, resp. ho zobrazi, ked ho mam ulozeny v zariadeni. Podla toho co si napisal, tak ako, napise mi, ze bude segment a ja mozem zacat slapat a sledovat cas. Dakujem za vysvetlenie.

                  0 0
                  • štája  

                    u každého segmentu si můžeš zvolit zvlášť, jestli chceš na něj upozorňovat, nebo můžeš i všechny najednou zakázat nebo povolit.

                    0 0
          • Sidewinder  

            Strava ma segmenty zpracovane lepe nez GarminConnect, to joo

            A ten export pres http://gniza.org/ vyzkousim, vypada to moc pekne. Snad to bude i dobre fungovat v realu..

            Stejne by bylo fajn, kdyby umeli GC a Strava navzajem segmenty i vysledky sdilet.

            0 0
    • DaD  

      Pořídil jsem 510-desítku a z navigace jsem vysloveně zklamaný.Poloha ve vetšině případů nesedí s tím,kde právě jedu a v rychlejších sjezdech (silnička 50–60km/h) se poloha na displeji už dost zpožďuje.Poradí někdo nějaké fígle?Zoom mám nastaven na 80m.Díky za případné rady.

      0 0
    • DaD  

      Tak už jsme se s navigací skamarádili.Je to hlavně o tom,to opravdu pečlivě při přípravě trasy v kompu zadat.Zpětně jsem si uvědomil,že pokaždé když jsem zakufroval,to způsobila moje lenost při tvoření trasy.Zoom nastaven na větší vzdálenost je také zásadní.Tímto děkuji:)

      Jěště jedna věc.Dájí se nějak stáhnout tréninky do kompu,bez toho aby se přistroj nabíjel?S ohledem na omezený poče nabíjecích cyklů akumulátoru mi přijde zbytečné to nabíjet i když mám ještě cca. 70% na baterii.Jde to třeba nějak stáhnout přes Bluetooth?

      Díky za rady.

      0 0
      • radek01  

        Taky jsem nahrál segmenty co jsem vytvořil na connectu a strašně se to plaší v půlce to vypne nebo to normálně dojede a při nahrání to žádné segmenty nenačte tak jsem to vzteky vše vymazal. :-( Tak jak to maká je úplně o hovně.

        0 0
      • TUNER  

        Stáhnout přes BT to lze. V menu vlezeš do projetých tras a tam je možnost odeslat záznam. ;-)

        Samozřejmě musíš mít spárovanýho Garmina s telefonem či kam to budeš odesílat a otevřenou aplikaci Garmin Connect.

        0 0
      • sharkeeCZ  

        Odkud je ta informace o omezeném počtu nabíjecích cyklů? Kolik je ten limit?

        0 0
        • blaf  

          lion baterky maji tusim kolem 1000 nabijecich cyklu

          0 0
          • sharkeeCZ  

            pokud budu brat tech 1000 cyklu jako ono o cem je psano vyse, pak mi to vystaci odhadem na 12.000 hodin jizdy, pokud budu nabijet ve 20% baterie. Pokud najedu rocne 10.000 km s prumerem 25 km/h, tak rocne projezdim 400 hodin, coz odpovida zivotnosti na 30 let.

            My smysl resit zivotnost baterie?

            0 0
            • blaf  

              za rok vyjedu/vybehnu rekneme 200×, kdyz po kazdem pouziti budu nabijet, tak to mam 1000/200, takze 5 let, Garmina mam tusim tech 5 let, baterka zatim ok, mozna prave proto, ze nenabijim pokazdy, nebyl a neni uplne levnej, takze bych nerad kupoval novej (asi pujde vymenit baterka, ale cim pozdeji to budu muset resit, tim lip)

              0 0
              • sharkeeCZ  

                tak ono neni smyslupne po kazdem behu nabijet, kdyz je baterka na 15 hodin provozu

                0 0
                • blaf  

                  nevim jakou zkusenost maji jini, ale ja, ze 15 je max teoreticka hodnota, mi vydrzi tak 10, po trihodinovym kole mam vyse i nize zminovanych 70%…

                  0 0
                  • sharkeeCZ  

                    Max je 20. 12–15 dělám normálně

                    0 0
                    • black.horse  

                      to je ale tak trošku u zadele, protože měl jsem E800 a teďka E810 a než tomu stihnu vylágrovat baterku, bude zase jinej model… ač s tím taky psychyicka a někdy i fyzicky válčím, tak upřímně, dneska než se řada věcí rozbije, tak dřív je nahrazena protože morálně zastará… hrozná a povrchní doba:-(

                      0 0
            • DaD  

              Pokud budeš nabíjet pouze ve 20% (ideální stav),tak to opravdu nemá žádný smysl řešit.Jenže pokud chceš uložit odjetý trénink denně do kompu,tak ho prostě musíš připojit a začne se nabíjet.Nabíjet denně dejme tomu v 70% jsem se chtěl právě vyhnout.Bohužel se ten parchant se přes BT nespojí a nespojí:(

              0 0
              • sharkeeCZ  

                To přece nepotřebuji dělat, pokud mám telefon s Androidem nebo iOS. STačí mít aplikaci Garmin Connect, která přes BT z telefonu odešle vše do Garminu a vidím to hned v PC bez připojení k PC, čostě přes smartphone. Po automatickém forwardu do Endomonda, nebo Stravy, to vidím ihned rovněž tam.

                0 0
                • DaD  

                  Jak píšu výše.Ten můj pitomec se přes BT odmítá bavit.Počkám tedy chvíly na nový firmware a pokud to opět nepůjde,tak pomaže na reklamaci:(

                  0 0
                  • sharkeeCZ  

                    Odinstalovat appku, vymyzat mobil z Garmina. Udělat factory reset Garmina, nainstalovat do mobilu appku znovj a zkusit sparovat znovu. Co to je za mobil?

                    0 0
                    • DaD  

                      Je to noťas Samsung s win7 64.Když udělám ten factory reset,tak přijdu o všechno co už v Garminu mám,že?

                      0 0
                      • sharkeeCZ  

                        Nemluvím o NTB, ale o telefonu!

                        0 0
                        • DaD  

                          Já zase mluvím celou dobu o noťasu:) S tím zkušenosti nemáš?

                          0 0
                          • štája  

                            neumí to posílat data do notebooku, BT je tam jen kvůli propojení s telefonem a aplikací Garmin Connect ať už v Androidu nebo iOS. Nikde nemáš napsáno že se to spojí s notebookem :)

                            0 0
                            • DaD  

                              OK,díky.Jsem o něco chytřejší:)Ono tam bohužel v tom návodu toho chybí povícero.Třeba o vysvětlení funkcí navigace tam není ani zmínka…

                              0 0
              • blaf  

                mam E800, kdyz nechci nabijet, tak vyndam kartu, dam do ctecky a prenesu do kompu, a nic se nenabiji, neni to sice tak komfortni, ale nejak velkej opruz mi to neprijde

                0 0
                • DaD  

                  Tam je alespoň tato možnost,ale já se celou dobu bavím o 510-sítce a tu kartu z ní prostě nevyškubnu:)

                  0 0
                  • blaf  

                    aha, tak to sorry, necetl jsem to tu cele a hlavne jsem tak nejak predpokladal, ze karta bude ve vsech, tak to potom nic no

                    0 0
    • sumoc  

      Čau,

      předpokládám, že to asi nejde, ale nedá mi, se pro jistotu nezeptat. Podařilo se Vám někomu připojit Edge 510 k počítači nějak bezdrátově (BlueT., WiFi)? Jde mi o to, že chci udělat import trasy a dost často nemám u sebe kabel. Navíc když připojím garmina na kabel, spustí se nabíjení, což není vždy žádoucí.

      Nebo lze soubory do garmina dostat nějak z mobilu? Zatím to umím jen vložit do složky (přes kabel)

      Základní dotaz tedy zní – lze nějak naimportovat soubor do garmina bezdrátově?

      Dík, NRD

      0 0
        • sumoc  

          No tuto appku mám, ale nedaří se mi přes ní dostat do garmina trasu co mi třeba pošle kamarád přes mail – *.gpx. Umím to jen tak, že připojím garmina přes kabel a nahraju do složky. Jinak se mi vše synchronizuje jak má. Jedná se mi čistě o to poslání souboru (třeba GPX) bezdrátově. Nebo jsem tam něco přehlédl?

          0 0
          • Hanyz1  

            V popisu aplikace je „Send courses and workouts to your device“, čistě dle tohoto popisu by to jít mělo

            0 0
      • DaD  

        Na radu TUNERa(díky)jsem to zkoušel dnes přes Bluetooth.Spojil jsem se s noťasem jen napoprvé,když se neznali.Pak se edge odpojil a od té body si ani neškrtnu.Je to nějaký bug,či co?

        0 0
    • Dejv94  

      Nemel by nekdo typ, kde najit 3D model zadniho krytu na Garmin Edge 510? Vsude jsem nasel akorat drzaky, ale ja potrebuju tu zadni cast, „back case“.

      0 0
      • Pebe  

        jako tohle?

        0 0
        • Dejv94  

          Ano, přesně to. Nebo třeba pokud by byl někdo ochotný mi poskytnout klidně i poškozený zadní kryt, že bych si ho oskenoval.

          0 0
      • ecc  

        Chces vytlacit na 3D tlaciarni?

        0 0
        • milmat  

          Já jsem chvíli vozil vytištěný díl Garminu a na kostkách se jedna packa ulomila. Prostě to namáhání je velké a tištěné díly díky nerovnoměrnému chlazení nemají moc velkou pevnost (tedy ten můj neměl..). Finálně jsem pak objednal tento držák a potřebný díl jsem si z něj vyřezal: http://buy.garmin.com/…d106772.html

          0 0
    • Johnnyxjr  

      čus mám jen dotaz nesetkal jste se s tímto někdo jak tu druhou odstranit všude na účtu to mám pouze 1 zařízení ale v aplikaci i po přeinstalování se vždy když není připojeno s 810 zobrazují 2 zařízení za každou rozumnou radu předem děkuji

      0 0
      • Rorejs74  

        A zkousel jsi se na telefonu divat do sparovanych zarizeni pres BT jestli to tam neni dvakrat ?

        0 0
        • Johnnyxjr  

          jo to taky a prohledal celej internet i přeinstaloval mobil pořád stejný nejde to odpálit na funkci to nemá vliv ale s..e mě to že to tam otravuje

          0 0
          • štája  

            mě na tom zařízení teda stačí podržet prst a odebrat :)

            0 0
            • Johnnyxjr  

              mám ip 5s a když to přidržím tak to napíše u obou stejné číslo jako na fotce

              0 0
              • Johnnyxjr  

                a odebrat to nejde

                0 0
                • štája  

                  aha, tak to nevím, na androidu si to pak můžeš odebrat.

                  0 0
                  • Johnnyxjr  

                    no na androidu jsem se pokusil taky připojit a tam to bylo jenom 1× problém bude asi v applu bohužel nemůž uměnit platfornu stálo mě to spoiustu peněz a času ale díky

                    0 0
    • Hanyz1  

      Tak jsem si stáhnul segment do 510, ale nejsem úplně moudrý z toho, jak to pak v praxi funguje.

      Před tím, než měl segment začít, garmin pípnul, ale nestihl jsem to ani přečíst. Každopádně žádný odpočet vzdálnosti.

      Po projetí startem segmentu se ve spodní části displaye zobrazilo „GO“ a display se přepl na druhou obrazovku aktivity tak, jak ji mám nastavenou. Žádná obrazovka extra pro segment.

      Takže aniž bych se v průběhu z přístroje dozvěděl, jak je segment dlouhý a jak si v něm vedu, po jeho dokončení garmin oznámil konec a můj čas.

      Skutečně to funguje takhle? Nebo si to musím ještě někde nastavit? Co a kde? :-) Díky

      P.S. Vztahujte své odpovědi k 510. Ne k 810/1000. Díky

      0 0
      • sharkeeCZ  

        musíš aktivovat virtuálního partnera, který bude aktivní vždy jen pro ten segment

        0 0
        • Hanyz1  

          A s čím mě bude VP porovnávat? S časem vítěze nebo mým nejlepším časem?

          0 0
          • sharkeeCZ  

            s tím segmentem, který je uložen v zařízení

            0 0
          • štája  

            vybereš si s čím to chceš srovnávat, čas prvního, tvuj nejlepší čas a ještě se dá jeden vybrat ručně.

            0 0
        • Breakpain  

          Myslíš tím aktivovat VP klasicky (vím jak nato), nebo se to nastavuje ještě nějak extra v segmentech?

          0 0
    • sumoc  

      Prosím Vás,

      asi jsem slepej. Za určitou dobu jsem si v Garmin Connect vytvořil nějaké segmenty. Nyní bych zase nějaké potřeboval odstranit, protože je již nepoužívám. Můžete mi říct, jak to mám udělat? Nejde mi to na PC ani na mobilu. Z Garmina mi to tuším šlo, ale chtěl bych je trvale odstranit z účtu. Nemůžu to najít. Díky M.

      0 0
          • sumoc  

            Haha tak to možná dopadne s tou brokovnicí :-D Každopádně já místo toho, abych tam měl ozubené kolečko, mám hvězdičku, abych si mohl označit jako oblíbený. Velmi užitečná funkce ;). Dávám do přílohy PrtSc. Zřejmě mám snad nějakou divnou verzi nebo co. Zkoušel jsem i klasické zobrazení, ale to taky vypadá jinak. Tak teda nevím, jak se dostat na tvoji verzi. Každopádně díky za reakci.

            0 0
          • sumoc  

            Aha, už to asi chápu. Potřebuji odstranit segmenty, co jsem nevytvořil, ale pouze si je nahrál do Garmina. Ale čert to vem, je to banalita… Je možný, že to zmizí, jak vymažu v Gaminu.

            Myslel jsem si, že bych je vymazal zde a po synchronizaci by zmizely i z Garmina.

            0 0
    • Hanyz1  

      Další týden, další zádrhel :-)

      Upgradoval jsem E510 na verzi 3.5

      Jel jsem trasu, na které jsem měl nahrané 3 segmenty. V pořádku jsem projel jen jeden o délce 1km

      U dalších dvou chvíli po začátku segmentu se mi virtuální partner vypnul a garmin zahlásil, že jsem sjel z trasy segmentu (což ani nebylo fyzicky možné).

      V Garmin Connect ale mám zaznamenané všechny segmenty jako absolvované

      Děje se to ještě někomu? Taky na nové verzi nebo už dříve?

      0 0
      • Sidewinder  

        Garmin pokud vim resi problem s tim, ze hodnoceni segmentu bylo na GC prilis prisne a tak GC casto projety segment nehodnotilo i kvuli minimalnim odchylkam. Zda se, ze uz na GC udelali zmeny a zacina to fungovat s vetsi toleranci.

        Tvuj problem by ale resilo spis zvetseni tolerance na pristroji. Treba se dockas s nejakym novym FW. Tezko rict.. Mne se nic podobneho na 810-ce zatim nestalo..

        0 0
        • Rorejs74  

          JJ, funguje to hodne podivne a asynchronne. Dost cast podle pristroje projedu segment a na GC to neni. Naopak mne dost casto 510-tka oznami ze jsem vypadl se segmentu, ale na GC to zaznamenany je.

          Vcera mne to s FW 3.5 predvedlo jeste novou kulisarnu. Asi v pulce oznamil, ze funkce Virtual partner byla ukoncen, ala za chvili zase pokracoval v odpoctu casu do cile a nakonec to i vyhodnotil. Dokonce se mi to i zaznamenalo na GC ;-)

          0 0
      • štája  

        Zaznamenání trasy v garminu přímo za jízdy pak s následném rozpoznaní po dokončení jízdy v Garmin Connect vůbec nesouvisí…

        Jak je psáno níže, tak garmin connect strašně přísně hodnotí jestli si segment projel nebo ne. Problém může být hned v tom, že člověk co ho vytvořil nemusel mít dostatečnou přesnost GPS a ty si prostě s trasou na ten segment nikdy nanapáruješ…

        To že za jízdy sjedeš ze segmentu /virtual parnera) se mi stává celkem často, stačí až naroste pár listu uskočí ti signál o pár metrů a hned ti to napíše, že si sjel ze segmentu a logicky už ho to pak znovu nenačete…

        0 0
        • Sidewinder  

          Rada je celkem jednoducha – propojte si ucet na Stravu, ktera segmenty umi skvele..

          0 0
          • štája  

            já používám jen stravu:) a segmenty ze stravy si nahrávám do Garmina, ale když máš segment v Edge ze stravy nebo z GC, tak to dělá samozřejmě to stejné, ale na webu stravy je pak vše v pořádku :)

            0 0
    • sumoc  

      Zdar,

      mám na Vás 2 dotazy na Garmin 510:

      1. Lze nějak změnit aktivitu? Třeba na běh?
      2. Mám jeden segment v údolí a dost často se mi stane, že se mi prostě

      vypne jízda po segmentu. Jestli ustřelí GPS netuším, ale každopádně záznam trasy vede pořád přesně po cestě, kde je segment udělaný. Je to asi tak, že jednou to funguje bez problému a podruhé to vypne. Pravidlem poslední dobou je, že když se ženu na rekord, tak mi to vypne asi 0,6km před koncem. Můj výraz v té době zveřejňovat nebudu. Dokonce se mi zdá, že to dělá v jednom místě.

      DOTAZ: Máte podobnou zkušenost? Myslíte, že lze nějak ovlivnit? Mám nastaveno GPS+Glonass

      Díky…

      0 0
      • Johnnyxjr  

        Mrkni sem je to sice s 810 ale na 510 by to melo taky fungovat ( zmena aktivity na beh).

        http://www.cyklistikakrnov.com/…dge-810.html

        0 0
        • sumoc  

          Hm, myslím, že tady jde jen o ne zcela přesný překlad. Místo běhy, tam má být asi trasy. Ale jestli jsi to tam někde našel, budu rád, když bys poslal konkrétní text.

          Dík.

          0 0
      • Mark-H14  

        Jak jsem psal ve vedlejším vlákně, já mám zase u 500 problém se segmenty v GC. Před časem se stalo to, že v některých segmentech jsem zmizel a paradoxně i v těch, které jsem sám vytvořil.

        Při kontrole stavu aplikace GC – píšou u segmentu toto:

        Segments

        We have addressed the issue with segments not matching during upload. We are investigating options to rematch impacted activities.

        0 0
      • Hanyz1  

        Ad 2 – děje se mi to občas taky, ptal jsem se tady na to výše a vyhodnocování garminu je dost přísné. Na druhou stranu to nevylučuje, že se čas pak objeví na garmin connect, jelikož vyhodnocování segmentu v přístroji a na serveru spolu přímo nesouvisí.

        0 0
        • MaPa  

          Asi to bude ještě složitější. V Praze je jeden segment v tunelu a přesto to funguje…

          0 0
        • sumoc  

          Tak to máš pravdu. Mě to občas udělá tak, že komplet dojedu celý segment, mám ho v Garminu 510 normálně ve výsledku a v PC (GC) se mi nezobrazí a nezapíše. Ale to mi až tak nevadí, protože aspoň vím, jaký byl výsledek.

          No asi se tím nebudu zatěžovat. Jen člověka občas nas*re, když si jede pro potěšení z rekordu a najednou to přeskočí do základního menu :-D

          0 0
      • sharkeeCZ  

        AD1) jde změnit minimálně v Garmin Connectu

        0 0
    • sharkeeCZ  

      jak si změnit úvodní obrazovku EDGE 510

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • jonti  

      Kam umístnit Garmin 810 na MTB na závod jako MTB Trilogy kde předpokládám, že několikrát půjdu přes řidítka nebo se jinak proletím? Na představec nebo před řidítka? Má smysl ten silikonový obal?

      0 0
      • Hanyz1  

        Ten předsazený držák lze namontovat i naopak, tzn. netrčí před řídítka dopředu, ale dozadu, vedle představce a tam je docela chráněný

        0 0
      • black.horse  

        Vozím to na enduro bajku přidělané na představec, ale těmi gumičkami v běžném balení. Držák je fajn (vozím na silnici), ale při pádu je to pevné a hrozí prasknutí těch upínacích bodů. Naopak na gumičkách je šance, že se Garmin pootočí a náraz to ztlumí… před řidítka mi to nepřijde bezpečné, když chceš řešit alternativní bezpečné místo, to už raději na horní rámovku kousek za představec, jak to občas je k vidění na enduro závodech. Silikonový obal Ti ochrání zlehka boky, mě osobně by spíše štval prasklý displej, ale tam dáš leda tak fólii proti poškrábání… Holt je to tacháč, ber ho jako spotřebák:-)

        0 0
        • rasken  

          ahoj přestala se mě párovat 810 z telefonem , oni se dokonce vidí když dam odebrat v tel i v garminu tak se parujou kody vidim ale nespoji se restart tel pomahal ze zacatku ted uz nic) ant cidla jsou ok nekdo podobna zkusenost?

          0 0
          • rasken  

            aha lol stacilo maznout data v aplikaci connect ve founu a je to ok omg

            0 0
    • DaD  

      Můžete mi pls. někdo poradit?Nemohu při tvoření nové trasy v Garmin connectu zadat body na mapě,které by potom při jízdě byly pro navigaci viditelné.Vidím jen start a konec.Jak tam dám ten bod zájmu,aby mě navigace upozornila,že se k němu blížím třeba v poli „vzdálenost k dalšímu“ , „čas k dalšímu“ atd.

      Díky moc

      0 0
      • hojko  

        Kedze cely Connect je retardovany system, tak to nerob cez to. Sprav si to cez http://ridewithgps.com/ a budes tam mat komplet navigaciu, s popismi atd… Pripadne spravit to vies aj cez Stravu, ale bez navigacie, jedine ked pojdes podla mapy.

        0 0
    • 1968  

      Pořídil jsem si Garmin 510 včetně bezmagnetového snímače kadence. Mám s ním velký problém, protože cca po 3 týdnech Garmin hlásí, že z něj nemá signál. Myslel jsem si, že to bylo slabou baterkou, ale už tam mám 3 novou baterku a stále se to nelepší. Když vyndám baterku a znova jim tam dám, tak snímač bliká zeleně a červeně, ale když ho nasadím na kliku tak mi Garmin stejně hlásí, že senzor nebyl nalezen. Nevíte někdo v čem je problém? Díky

      0 0
      • blaf  

        Viděl bych to na reklamaci

        0 0
      • Kysky  

        A točíš klikou při pokusu o synchroznizaci?

        0 0
        • 1968  

          Jasně, že jo. Jakmile dám do snímače novou baterku hned se chytne a všechno je v pohodě, ale vydrží tak 3 týdny. Tak fakt nevím v čem je problém. Obrátím se na Helpline Garminu a případně budu řešit reklamací.

          0 0
          • Kysky  

            Aha, tak to je na reklamaci no

            0 0
          • Breakpain  

            No, nevím … hele a zkusil jsi – když se snímač nechytne ;) … ho přilogovat ručně – najedeš si do seznamu čidel a dáš „připojit“? Tohle a plno jiným lidem se občas děje – dělá to kadence v podstatě pouze. Lék je protočit klikama předtím, než zapneš zařízení, které ho bude načítat. Při delší pauze se to někdy nechytne a je potřeba ho „připojit“ znovu a nebo protočit nohama pozpátku – pak se chytne. Nějak vocmrndákovina se SW či co … ;), tak jestli to není náhodou tohle.

            0 0
    • Hanyz1  

      Dvakrát se mi stalo, že se mi během švihu garmin 510 samovolně vypnul. Beze zvuku, najednou jen vidím prázdný display. Po zapnutí byly data o vzdálenosti a času uchovány a aktivita mohla pokračovat, ovšem neuchovaly se záznamy o GPS trase a srdečním tepu.

      Pokaždé to bylo na jiné verzi FW (3.4 a 3.5)

      S ohledem na četnost výskytu mám obavu, jestli reklamace něco vyřeší

      Má/měl někdo stejný problém? Jak ho řešil?

      Díky

      0 0
      • sharkeeCZ  

        nemám tento problém

        0 0
      • Sidewinder  

        Mel jsem podobny problem na Edge 810. Pri delsi vyjizdce se samovolne vypnul. Po zapnuti zustala data o trase (nekdy vic, nekdy jen kus..), ale Edge nenachazel signal GPS, takze pokracovat neslo. Po ukonceni jizdy a restartu uz signal nasel a bylo mozne zacit novou jizdu. Proste k nasrani..

        Garmin servis udelal tvrdy reset (ktery jak jsem se nakonec dovedel bych si mohl udelat i sam, staci najit navod jaky cudlik kdy pri startu drzet) a poslal mi Edge zpet. Veskere nastaveni bylo samozrejme pryc, tak jsem jej nahral zpet ze zalohy a .. uz s tim jezdim druhy mesic a zadne vypnuti se zatim nekonalo (tuk tuk..)

        0 0
      • karelH  

        Taky se mi to stalo před cca 14 dny. Jako by to ztratilo GPS signál, protože potom jsem měl problém i po restartu najít satelity. Trasa se uložila, ale bez záznamu GPS. Zatím se to stalo jednou, tak to víc neřeším.

        0 0
      • Kysky  

        To mně 810 dvakrát zamrzla při navigování, když jsem minul výpadovku. Po pár minutách se vypne a když ho zapnu, ptá se jestli chci uložit trasu a všexhny údaje tam zůstanou správně

        0 0
    • csipka.pavel  

      Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli jste někdo neřešil u 510ky výškoměr? Když garmina zapnu ukazuje nesmyslnou nadmořskou výšku. Nastavím ji na správnou, ale už během jízdy je menší odchylka od turistických značek (neberu je tak vážně), ale když jej vypnu a zapnu znovu na další výjezd, tak opět není správně.

      0 0
      • Pebe  

        U 705 jsem si doma vyvtořil bod s definovanou výškou a pokud při startu(zmáčknutí tlačítka start) jsem v dosahu ai 50metrů, tak napíše „Elevation point found“ a zkalibruje si automaticky výšku podle toho bodu. Těch bodů jde samozřejmě udělat víc.

        0 0
      • Sidewinder  

        Problem muze byt v tom, pokud mas treba domov nastaveny jako ulozenou pozici v mape – ale se spatne nastavenou nadmorskou vyskou. Pri zapnuti zarizeni to pak zkalibruje vysku podle tohoto bodu a vyskomer je razem mimo..

        0 0
      • jannk  

        kalibrace je dulezita: kdyz se mi doma G510 automaticky zkalibruje, tak dost sedi – i s turistickymi ukazateli, i kdyz potom dam na strava.com prepocitat vysku podle mapy. Kdyz ale vyjizdim odjinud a na kalibraci zapomenu, tak v pohode ukazuje i o 100m mimo :( Behem jizdy uz vysku myslim nekalibruje, protoze by zasadne ovlivnil nastoupane metry.

        Klasicka moje chyba je, ze nekde jedu metrem, G zapnu hned u vyjezdu z jezdicich schodu → zbytek jizdy mam misto nadmorske vysky nesmysly (nejak ho asi zmate to podzemi :)

        0 0
    • sharkeeCZ  

      Tak jsem včera provedl update 510 na verzi 4.2

      1. automatické propojení se Stravou
      2. pro PREMIUM STRAVA je možno nahrát automaticky segmenty ze Stravy, stačí je ohvězdičkovat ve STRAVĚ
      3. při nahrávání STRAVA segmentů se mi to jakoby sekne i když je vše nahráno.
      0 0
      • snas89  

        Asi budu mít hloupý dotaz…ale proč to párovat se stravou?

        Já vím, že tam je hodně lidí a relativně hodně map ke stažení, ale nechce se mi za to zbytečně platit.

        Je v tom ještě nějaký jiný benefit?

        Dobrý přehled o mých trasách má už podle mě samotný profil na garminu.

        0 0
        • Sidewinder  

          Segmenty..

          0 0
          • Ali.g .i  

            Takže musím mít premium stravu abych natáhl segmenty do edge, nebo to jde i u free verze? Chtěl bych jich tam mít offline cca 50, jde to ?

            0 0
            • sharkeeCZ  

              jak píši, jen u Premium členství Stravy

              0 0
              • madik  

                A bez premium stravy to umi automaticky zapnout nahravani a po konci jizdy to automaticky ukoncit a ulozit jizdu?

                0 0
                • sharkeeCZ  

                  tohle je tema ke Garminu a dotaz je asi ke Strave, nebo ne?

                  0 0
                  • madik  

                    No zajimalo me, jak je ta integrace Stravy s garminem promakana. Libilo by se mi kdyby to Garmin navigace uměla zapnout nahravani při rozjezdu a zase pak vypnout a uložit po dojezdu nějak automaticky.

                    0 0
                    • sharkeeCZ  

                      tak to umi jiz delsi dobu

                      zapnes Garmin, ktery pres mobil a Garmin Conect spojis

                      kdyz das na Gaminu ulozit, tak jak se ti nahraje aktivita na Garmin web, tak se hned nahraje na Stravu, ale automaticky konec aktivity nepozna zadna cykloaplikace, vzdy musis dat ukoncit a ulozit

                      0 0
                    • Sidewinder  

                      Jak pise kolega .. zacatek zaznamu i konec urcuje uzivatel – jako kdyz se zapinaji stopky. Jednotlive projete segmenty Garmin neodesila samostatne, ale odesila az kompletni ukonceny zaznam – a ten pak teprve Strava hodnoti.

                      Jinak k te integraci – kdyz jsem ted s novym FW na Edge 810 najel na jednom svem segmentu novy KOM, tak mi to po vyhodnoceni ve Strave poslalo pres GC aktualizaci tohoto segmentu zpet do Garmina – cimz se mi zaktualizovat rekord segmentu – coz je celkem prijemna ficura. Nicmene jeste nevim, zda to tak funguje pri zmene KOM, nebo jen pri zmene PR (personal record), nebo oboji – protoze v tom popisovanem pripade se menilo oboje zaroven. Bylo by fajn, kdyby se takto posilala aktualizace i tehdy, kdyz vylepsi KOM na segmentu nekdo jiny .. to se ale asi dozvim teprve az se tak stane..

                      0 0
            • Sidewinder  

              S novym FW je pocet segmentu omezen na 100, drive bylo tusim 50 nebo jeste min. S uctem Strava Premium se budou segmenty oznacene ve Strave hvezdickou odesilat pres GC do EDGE automaticky. Bez Premium verze to pujde asi jen rucne – napriklad s pomoci teto stranky: http://gniza.org/segments/#/

              0 0
    • Smazaný účet  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.