• Axess

  Ahoj,

  uvažuji nahradit svého současného fulla Cube XMS (2010), který mě tehdy stál z Německa přes internet pouze 890€ (specifikace zde: https://bicykle.heureka.sk/…specifikace/#…) za něco lepšího, trailbike příp. enduro bike, opět full, ideálně s 27,5" nebo ještě lépe s 29" koly. Jezdím z cca 50% cyklostezky (často asfalt – realita..), 30% lesní a polní cesty a 20% traily a singltreky. S tím že traily a singltreky mně baví čím dál víc. Měřím 185 cm a vážím 75kg. Rozpočet ideálně kolem 50 tkč, ale není úplně limitující, horní strop však pro mne je 69tkč. Ocením co možná nejlepší poměr cena/výbava.

  Co byste doporučili?

  • novas752  

   Já mám objednaný YT Jeffsy AL Two 27 (58k včetně dopravy a platby). Mám 178cm, 69kg a bral jsem Lko. V poměru cena/výkon lepších kol asi moc nenajdeš. Na tvoje ježdění s většim poměrem asfaltu a zpevněných cest by asi byla lepší ta 29" verze, když na to obuješ jezdivější pláště než ty HRII (takže třeba něco ve stylu Nobby Nic), mohlo by to i po tom asfaltu frčet celkem pěkně. Rozsah převodů je díky 2×11 dostatečný jak pro prudký terénní stojky, tak pro občasný šlapání na asfaltu z kopce dolu.

   • Axess  

    YT Jeffsy AL Two 29" vypadá moc pěkně! Velikostně k mé postavě je tedy doporučení taktéž rám „L“? Tyhle „direct sales“ značky mi byly vždycky sympatický, i když teda přiznám se, že jsem měl vyhlédnutý Canyon Neuron AL 7.9 nebo 8.9, ale YT Jeffsy AL Two 29 se mi docela zamlouvá :) V komponentech se úplně neorientuju a tak při srovnání komponent vychází lépe YT nebo Canyon? Akorát teda dodání u Jeffsy v půlce září to je pomalu po sezoně.. V souvislosti s tím, dá se očekávat později nějaká sleva nebo spíše koupit nyní (dokud je) a nečekat než se vyprodá verze 2017?

    Nebo má ještě někdo typ na něco jiného?

    • Breakpain  

     nohy 91cm, sedlo dávám 80,5 cm , celkově 187cm Lko mi bylo defakto malé

  • Rice  

   Zrovna se chystám přejít z Trance se 140mm zdvihu na novej 27,5" rám se 130mm vzadu a tady je dost jezdů, co se zdvihama jde spíš nahoru, takže nechci moc radit. Ale popřemýšlel bych, kde s tim budeš jezdit. Na kopcovitější oblasti by mohl být Jeffsy v pohodě (teda až na ty těžší kola, který se daj časem přeplést). Neuron má hodně „kolmo“ vidlici a se 110mm zdvihu bych ho zařadil spíš do XC než Trail biků. Co se týče vybavení, tedy cenově hlavně tlumič a vidlice, je nejsem schopen porovnat (s Rock Shox nemam zkušenosti).

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.