Foukání vidlice Fox 32 Float RL 150mm

72 nepřečtených
  • Draw in soul

    Čus.

    Je možné,abych při svým stylu ježdění foukal pouhých 55psi (doporučených na mou váhu – 94kg – je kolem 120psi.) a stejně využil jen cca 11–12cm zdvihu?

    Žádný velký skoky,maximálně na test patníky či 3–4 schody kolem 50cm s dopadem na placku.V terénu spousta kořenů,zadní využití zdvihu je v pořádku… U vidlice se mi navíc i odtrh zdá hrozně špatnej např. proti Epiconu z TT,kde vidlice reagovala opravdu skoro na vše.Je to standartní chování a neměl sem očekávat vysokozdvihové XC pohodlné i pro ruce?

    Doufal sem,že se to zlepší,ale mám najeto cca 1700km a zlepšení nikde.

    0 0
    • Smazaný účet  

      Zkousel jsi ten odtrh merit?

      0 0
    • Bysto  

      ja si vždy vidlicu testujem na chodníku. Nafúkam a potom zíden z chodníka dole a čo najviac zatlačím na vidlu, ak chodí tak 90%, tak to nechávam tak.

      0 0
    • mr.antik  

      možný to není, pokud je tam originální olej a není přetlumená. Zkusil bych jinou pumpičku, jestli to jen blbě neukazuje :-)

      Záleží to od stylu – skok na placku není měřítko, spíš kořeniště nebo shodiště.

      Další věc je servis, jestli je v pořádku, čistá, namazaná.

      Pak jedině repas a pokud by to nestačilo, dát řidší olej a bude to žehlička

      0 0
      • Draw in soul  

        Ano,originál,byla na novým kole.I druhá pumpa ukazuje stejně.Jezdím hodně kořeny (i fest vysoky) a zkoušel sem i schody a bohužel pořád to stejný.Při 55psi lehce nad 11cm využití zdvihu.Do vidle sem nevrtal,pravidelně utírám vnitřní nohy a občas mažu silikonem.

        Ta vidle je v záruce.Jde o to,jestli se tam s tím obrátit nebo jestli je to chování u těhle typů Foxů normální.Kamarád ma na trance X foxku 125mm a ta chodí proti mojí fakt dobře jak v rozsahu,tak citlivěji.Je ta moje proti Fox 32 F RL 125mm konstrukčně jiná nebo je to verze pouze s prodlouženýma vnitřníma nohama?

        0 0
        • RacerX  

          U floatu jsem mel to same, bohuzel…

          0 0
          • Draw in soul  

            A jak si na tom s talasem?Na kolik foukáš a kolik vážíš?

            0 0
            • RacerX  

              Musim rict, ze je lepsi a lepsi, tlak ca. 85psi (ale nejsem si uplne jisty) pri 120kg. Mam take celkem polozeny hlavovy uhel, ale jestli je to na 160 hodne nebo malo, to nevim.

              Float 32 150 jsem daval kolem 60psi, ale presne si to uz nepamatuji.

              Co se tyce vyuziti zdvihu u talase, chodi ca. 2cm od dorazu, ale pri necem vetsim se dostanu i ca. 1cm od dorazu. Slusi se rict, ze nejezdim prasarny a spis vse ciste a bez skoku.

              0 0
              • Draw in soul  

                Tak to bude v pořádku podle tvých 60psi na 120kg.Fox by měl změnit doporučené tlaky v tabulkách a neřekl bych ani slovo..nemátli by zbytečně lidi :)

                0 0
    • SNAIL  

      Jsem na tom úplně stejně. Citlivost jsem neměřil, ale nezdá se mi špatná. S využitím zdvihu jsem na tom ale stejně jako ty, taky mě to zarazilo. Tlumič zrovna jako ty využívám naplno. Jinak kolo super.

      0 0
      • Draw in soul  

        Jasně,s kolem celková spokojenost.

        Včera sem to zkusil s 45psi – využito o 1cm více než s 55psi a to lehce přes 12cm.Pokud ufouknu na 35–40psi,mohlo by to být konečně ono.Sice se zvětší i sag nejspíš nad 30%,ale co nadělám.

        Kolik vážíš a foukáš do té svojí?

        0 0
        • SNAIL  

          Vážím okolo 80 kg a nafouknutou ji mám myslím okolo 55 PSI a mám tak sag 25%. Ono u žádné Foxky nedosáhnu plný zdvih, ale tady u té obvzláště. Teda nebýt tam ten kroužek, tak se přiznám, že to ani nepoznám, protože kolo jede proti ostatním kolům co jsem měl, nebo mám přes překážky jak loď. Při přesednutí na fulla 100/100 si připadám jak na kostitřasu :-) takže to neřeším.

          0 0
        • svářeč  

          možná blbý dotaz,ale k čemu je zvýšení chodu,když při tom je i větší sag?nevyjde to ve finále v podstatě na stejno?

          0 0
          • Draw in soul  

            Negativní zdvih (sag) taky pomůže komfortu při přejezdu děr,ne?!To podle mě bude lepší než nevyužitej celej rozsah zdvihu…

            0 0
            • svářeč  

              ok,rozumím:-)

              0 0
              • svářeč  

                nicméně na svém talasu při svých 72kg jsem na 55psi ,sag 3cm a bořím max těch 120 ze 150.

                prd najeto ,takže časem se jistě bude chod lepšit.

                vypuštěná jde na doraz.

                0 0
                • Draw in soul  

                  To bych taky ještě upustil :) V to lepšení můžem doufat :)

                  0 0
                • pepek  

                  To bude asi místem pobytu. Odvez to někam, kde se to dá víc nakrmit.

                  0 0
    • valmar  

      Zdar, mám novú (2 týždne, 250km) foxku float RL s fit patronou, iba 120mm, vaha 90kg a fukam na 80 psú a funguje fajn, aj ked asi tiez nie plny zdvih.

      Je nejaka doba alebo pocet km, kedy sa vidla rozchodi na 100%?

      0 0
    • sito  

      Mal som ten isty problem a bolo to sposobene vysokou hladinou mazacieho oleja nad vzduchovym piestikom v lavej nohe,co zbytocne zmensovalo vzduchovu komoru a zvysovalo uz aj tak dost vysoku progresivitu.Z po­vodnych asi 15 ml som tam nechal vyrobcom doporucenych 5 ml a bolo po probleme.Vidlu mam Float RL 140 2011,fukam na 60 psi na moju vahu 69 kg a teraz vyuzivam skoro cely zdvih.

      0 0
      • Draw in soul  

        Paráda.A zvládnu to upustit sám?Jakej je postup? :)

        0 0
        • kubad  

          vidle vzhuru nohama, a vysroubovat ventilek nebo zatku

          0 0
      • SNAIL  

        Díky za upozornění. Zkontroloval jsem svoji vidlici a nad pístkem jsem měl 20 ml. Takže jsem taky odebíral a teď je to mnohem lepší. Nenapadlo by mě, že když má Fox v manuálu 5 ml oleje nad pístkem, že tam budou dávat z výroby rovnou 20 :-)

        0 0
        • Draw in soul  

          Jak si to přesně provedl?Dal kolo vzhůru kolama,vymontoval přední kolo,odšrouboval ventilek…? A dál?Jak zjistím kolik tam toho je?Stříkačkou nebo jak? :)

          A jaká to byla změna u tebe?Při stejným foukání si už šel k dorazům?Nebo to je i citlivější? :)

          0 0
          • Georrge  

            otoč kolo, vyšroubuj ventilek a dej si pod to nádobku, no a pak to z té nádobky přelí do stříkačky a hned víš kolik tam bylo :) a hned z té stříkačky tam můžeš ty 4ml dát (ten 1ml zůstane na zdech a kolem pístu, ale můžeš dát i víc, ono je v tomhle případě radši víc než míň, možná i proto tam je od výroby tolik…), tohle sníží progresivitu a tedy zlepší využívání chodu. U lineárnějších epiconů se třeba leje více oleje nad píst právě proto, aby byla vidle progresivnější. S citlivostí to ale nehne… tady snad jen pořádně stříkat silikonovým sprejíčkem a doufat, že se to zlepší :) a nebo poslat na tuning…

            0 0
            • Draw in soul  

              Jasný,chápu až na jednu věc.Kdybych kolo neotočil a jen odšrouboval ventilek z levé nohy,tak bych očekával,že to vyteče směrem dolů k zemi.Kam to teda teče při otočeným kole,není tam podtlak,aby to stříkalo nahoru,ni?! :)

              0 0
              • kubad  

                Fox má ventilek nahoře ne?

                0 0
                • Draw in soul  

                  No to já nevím…dole je taky něco :) Takže z levé nohy nahoře odšroubit (při otočeným kole) a nechat odtýct?Pak změřit a dát jen 5ml?

                  0 0
            • pajdo21  

              Prave som to urobil a mal som tam dokonca 40ml oleja, spat som dal 7ml, pre istou som dal trosku viac. Vidlica ide omnoho lepsie vyuzivam uz cca 95% zdvihu :). Mimochodom mam Fox Float 140mm.

              Diky borci.

              0 0
        • Dakar  

          Mám tu samou foxku ten samej problém do toho v ní ještě něco křupe ( zvuk jako když je bordel v představci ale není)… Dnes jsem provedl tuhle operaci s olejem skutečně tam bylo 15 ml, vrátil jsem 5 ale vše při starým… Bájo krám…

          0 0
    • Smazaný účet  

      no jo..fox..co byste čekali:DD

      0 0
    • Draw in soul  

      Tak provedeno.Oleje tam bylo hrubě přes 20ml,vrátilo se 5–6ml.Když to shrnu,tak:

      1.Původně 45psi při sagu 30–35% s využitím zdvihu max do 12cm.

      2.Nyní při neostrým testu 70psi při sagu 25% s max zdvihem 14cm.

      Celková spokojenost,děkuju všem za rady.

      0 0
      • dEvilPS3  

        oziviom toto tema…mam stejnej problem, pri upousteni vzduchu z komory mi strika ven olej, takze bude treba ho odlit..jak to ma proboha udelat? Radu odsroubuj ventilej jsme npochopil…vzdyt na nem mimo vicka misto ktereho se dava pumpick anic neni… neni nekde video navod?

        0 0
        • snowflake  

          Musíš samozřejmě vyšroubovat vnitřní část ventilku. Ne jen krycí čepičku .)

          0 0
          • dEvilPS3  

            Jasne, ale co presne…neni nekde foto? Nerad bych rozsrouboval neco co bych uz nedal zpet.

            0 0
            • xslima00  

              Podařilo se ti najít nějaký návod? Chystám se taky odlívat olej na CTD Talas.

              0 0
        • ps.slon  

          Zdarec,

          nevím sice jakou vidlici Fox máš, ale odlití oleje ze vzduchové komory bude jak předpokládám stejné u všech typů.

          1.buď vyšroubuješ ventilek čepičkou, kterou koupíš v jakýchkoliv autodoplňcích, např. http://www.automaxhk.cz/…da-2541.html.

          2. anebo vezmeš ráčnu a ořech č.26 a odšroubuješ z nohy celou zátku. Viz. např. http://www.youtube.com/watch… .

          V obou případech samozřejmě nejdřív úplně upustit vzduch.

          0 0
          • xslima00  

            Díky za radu, přes ten ventilek to bude asi nejlhečí. Vidim, že jsi z Brna, kdybych se moc trápil, tak se ještě ozvu :D

            0 0
            • xslima00  

              ok, tak po rozebrání ventilku ani kapka, mám FOX CTD TALAS EVO 160mm, asi je to tady jinak řešeny

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.