Vidlice Fox 34 (2016) zajíždí

18 nepřečtených
  • koubic8

    Čaute,

    na letošním modelu Canyon Spectral mám vidli Fox Float 34 Performance ve 140 mm zdvihu. Foukám ji cca 55 psi se sagem 20% a využiju téměř celý zdvih. Jenže ouha s tímhle tlakem už nemám na vidli zdvih 140 mm, ale jen asi 125 mm bez zatížení. Trochu mi to přijde škoda a cítím, že by se mi hodilo tak 1–2 cm navíc kvůli lepší geo ve sjezdech.

    Je to normální a šlo by to vyřešit přidáním či ubráním bottomless tokenů nebo jinak?

    Taky jsem uvažoval časem o výměně „air shaft assembly“ pro zvýšení zdvinu na 150 nebo 160, pak už by mě zajíždění asi netrápilo…

    Díky.

    0 0
    • Concorde  

      To už máš ten novější model se „solo-air“? Pokud ano, tak je něco špatně, protože tlaky v pozitivce a negativce se musí vyrovnat, když je vidlice vytažená. Zkus podržet přední kolo a řídítkama ji vytáhnout do plného zdvihu, mělo by to pšouknout a zůstat. Ovšem je to varování že může být něco špatně s těsněním

      Nicméně pokud je tam negativka jako ocelová pružina, tak problém vyřešíš pouze výměnou za měkčí pružinu.

      0 0
    • Spider_29  

      Zkus vyndat vsechny vlozky (vidlice pujde ochotneji do zdvihu) a fouknout trochu vic. Jinak prijde mi divny, ze foukas o tolik min nez jaka je tabulkova hodnota. Me to vzdycky sedelo.

      Mam taky Float 34 Factory 2016, jen zdvih 130 mm a vse funguje, jak ma.

      0 0
    • koubic8  

      Tak zdá se, že je to vyřešeno. Dle rad v Canyon vláknu jsem úplně vypustil vzduch, párkrát zatlačil na vidli, aby šla až na doraz, dofoukl na 150 psi a pak ufoukl zpět na 55 psi. 140 mm zatím drží, jsem zvědav jak dlouho.

      0 0
      • pavlik6022  

        takže problém je v ucpavajicim se vyrovnavacim kanalku jak píšu nahoře

        0 0
        • koubic8  

          Díky za radu!

          Ještě mi trochu zlobí nastavení odskoku – když červený kolečko dám do polohy nejvíc Open (proti směru hod. ručiček), aby byl rebound největší, v podstatě se mi v té poloze zasekne. Jen jednou se mi podařilo silou bez použití nástroje otočit tím kolečkem po směru ručiček, ale když jsem ho vytočil zpátky doleva, zase se tam zasekl a za boha ho nemůžu rukou nikam otočit. Může to souviset s tím ucpaným kanálkem?

          0 0
          • MlokCZ  

            Ne nemůže. Je to něco úplně jiného. Jedno pružící část v levé noze a to druhé tlumící část v pravé noze vidlice.

            0 0
          • pavlik6022  

            jak rika Mlok, nemůže.

            na kolecku odskoku je cervik, tak ho imbusem povol, kolečko odskoku nepatrně povytahni a cervik zase dotahni.

            0 0
            • koubic8  

              Nakonec jsem vidli poslal na reklamaci a byla mi v pohodě uznána. V Cyklo Švec říkali, že ty Foxky mívají kolečko reboundu zaseklé. Oprava spočívá v tom, že se to celé musí rozebrat a vyčistit.

              0 0
              • pavlik6022  

                tak beru svou odpověd zpět, mám stejný problém jako ty, jen na tlumáku :(

                0 0
                • pavlik6022  

                  po poradě s Kamilem z KG bike jsem víc zabral (o dost víc) v tlumáku křuplo, myslel jsem že hřídelka od reboundu rupla ale naštěstí ne. Rebound je ok, rozhýbáno, vše funguje. Díky Kamilovi za podporu :)

                  0 0
              • allrose  

                sice na 34, to samé,za 14 dní doma

                počet poloh zredukovali z 18(dle manualu) na 12 a kolečko více trčí z vidle,ale je fční

                od švece si už začínám zvykat na jejich „upgrajdy“…tlumič-měsíc,volná páčka na open 2cm,po opravě 1cm na zavřeno(úplně volná ),1cm na open(mírně držící)..kašlu na to,chci jezdit,kolo nové 2 měsíce…

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.