Exceed CF 6 2021 vs ALMA M30 2021

9 nepřečtených
  • Milgorn

Ahoj diskutéři,

nemohu se rozhodnouti mezi těmito dvěma kousky, obracím pro a proti neustále do kola, občas kvůli tomu nemůžu ani pořádně spát.. tak už by to chtělo rozlousknout =)

Exceed CF 6 2021, Team Alpecin-Fenix

https://www.canyon.com/…-6/2638.html

Plusy:

komplet SLX

záplety DT swiss

převodník 34t

decentní vzhled, kterému asi fakt není co vytknout

Mínusy:

direct sale

bude až v květnu

možná horší dostupnost servis vidle? FOX

ALMA M30 2021, SavageGreen-BrightRed

https://www.orbea.com/…cat/alma-m30

Plusy:

v požadované velikosti skladem v ČR

rám barevně krásný, jsem na zelenou úchyl

sedlovka 27,2mm

dostupnější servis vidle a vlastně i celého kola oproti direct sale..

Mínusy:

slabší brzdy, zejména kotouče

záplety nejspíš odpad, zralý na brzkou výměnu

*

U Almy mi přijde, že by mohla zadní stavba v kombinaci se sedlovkou 27,2mm z karbonu lépe pohlcovat vibrace.. Přidal jsem zde ještě pár fotek almy, protože na webu jich není vidět mnoho a ta barva a tvar rámu tam tolik nevynikne.

U canyonu se se svými 178cm lépe vejdu do velikosti M, jsem přesně uprostřed rozmezí, kdežto ALMA to má 165–180 M, a 178–190 L, když jsem ale porovnával jaké jsou čísla u geometrie, tak je to až na pár milimetrů nemlich to samé.. Nejlepší by bylo kolo samozřejmě vyzkoušet – u canyonu asi nemožné vzhledem k novému rámu a osedlat orbeu bych musel napříč republikou, proto bych se raději rozhodl od monitoru.

Rozdíl v ceně nehraje výraznou roli, cena bude ve finále u obou kol stejná, když se u canyonu přičtou náklady na dopravu a dokoupení doplňků, tak jsem u ALMY cca na stejné částce i s lepšími záplety..

Z hlediska estetického a dostupnosti se v tuto chvíli přikláním spíše k almě, u canyonu je zas výhoda, že bych nemusel řešit vůbec nic, to kolo je co se týče výbavy (za mě) hotový.

Babo raď..

• Biker14  

Zdravím, kolik váží alma

• brtko  

Vo veľkosti L bez pedálov 11,36kg.

Milgorn: almu mám mesiac, moja výška je tiež 178cm, insane 84cm a veľkosť L mi sadla úplne. Pred kúpou som ho neskúšal, našťastie je veľkosť v poriadku. Mne geometria Almy vyhovuje, bike ide ľahko do kopca. Som spokojny, farbu mám IceGreen – krása na dvoch kolesách :)

• mr.luban  

Tiež uvažujem o Alme, konkrétne M25 2021, ale jej dostupnosť je v podstate nulová. Kde sa ju tebe podarilo zohnať, prosím ťa? Žiaden oficiálny slovenský predajca ju zohnať nevie a pri individuálnych objednávkach je aktuálne termín júl 2021.

• brtko  

Mám ju z CZ, konkrétne CykloKyjovský. Férový a bezproblémový prístup.

• Motyll  

Pocitově hlasuju za CF6, bo ho mám v hledáčku. V plánu je jen vyměnit kazetu za XT, sedlovka + sedlo EC90 a po ojetí pláště s mlíkem.

• Pikaču  

Ač je exceed pro me hnusne kolo tak letošní barvy fakt krásné. Alma i ta geo vypadá nějak dívčí.

• Milgorn  

Exceed mi přijde jako větší sázka na jistotu.. navíc jsem zjistil, že pokud mi nesedne Mko, tak dostupnost orbea je ještě horší než u toho exceeda.. září 2021 (-.-)

• venkovan  

Almu

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.