Enduro pro 207 cm jezdce ? Existuje vůbec něco vhodného ?

199 nepřečtených
  • FV STANISLAV

    Zdravím všechny ! :)

    Prosím najde se tu někdo v podobné velikosti který má zkušenosti zhruba v jakem rozmezí rozměru geometrie se pohybovat ? především reach a stack .. budu rád za každý poznatek , díky moc !!!

    0 0
    • Doyle  

      Viděl bych to spíš na basketbal :-))

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • black.horse  

      Mrkni na kola uživatele Bafoon ten je zhruba těchto rozměrů a LV umí v XXL i pohledné stroje :-)

      0 0
      • wilda81  

        301 nepovažuji za enduro kolo a 601 se dělá jen v XL a 27.5"

        0 0
        • kubad  

          601 už není

          301 je tak na hraně použitelná bude, ale čisté enduro to není i když 160/160 a 29"

          ale na 207cm to asi stejně bude malé ,

          Body size recommendation: 189 cm – 205 cm

          0 0
    • hmm  

      Že máš 3 metry není tak důležité jako tvoje váha. Ta je kolik?

      0 0
    • krabica  

      XXL dělá třeba Liteville, Santacruz, Trek, ale i tak ti budou celkem na těsno a bude asi třeba vyměnit sedlovku a představec za delší…

      0 0
      • jonti  

        Specialized taky, ale je to spis pro postavy okolo 200cm.

        0 0
    • Gourny  

      Nech si něco svařit na míru.

      Například zoceli

      0 0
    • wilda81  

      Dlouhá kola dnes dělá každý druhý výrobce a většinou u geometrie má doporučení velikosti. Problém budeš mít spíš s délkou sedlové trubky (ty jsou dnes extrémně krátké). Zkus si procist treba toto tema: https://www.bike-forum.cz/…9-a-ti-druzi

      Napada me treba jeste Nicolai G1 29 (ale zase jen 500mm sedlovka v XXL).

      0 0
      • embi  

        Ale ne kazdy uz dela rozumne dlouhe zadni stavby.

        0 0
      • FV STANISLAV  

        Jasne orientacni velikosti jezdcu sou u ramu uvedeny .. ale stejne si myslim ze si chce fyzicky pujcit a zkusit nejaky xl stroj a podle rozmeru geometrie se uz orientovat dal.. samozrejmne s vymnenou sedlovky a predstavce pocitam .. diky moc za tipy 

        0 0
      • Bafoon  

        Podepisuju nicolai – tam by si obr mohl vybrat. Resp nerekl bych ze existuje jina moznost :)

        0 0
    • fosss  

      Ahoj, mam sice „jen“ 2 m ale sedí mi v pohode XXL Santa cruz Hightower. Pokud enduro, tak megatower. Nastavitelna je i delka zadni stavby. Jeste by mohl sednout Specialized Stumpjumper 2021 . Zacali delat velikost s6 coz by melo byt XXL.

      0 0
      • Libores  

        Ten Stump má ST dlouhou jen 465mm. Nechce se mi ani počítat jak dlouhou bych potřeboval sedlovku, když na současném kole s ST 600mm mám na max. vytaženou 450mm sedlovku. Mám taky 207cm…

        0 0
    • TJK  

      technicky by na tebe a tvoji vahu fungovala G1 XXL 29", to je enduro co te uveze, ma velikost na delku a vysku, jen je ta sedlovka, 500 neni malo ale muze to byt na hrane, budes potrebovat teleskop 200+ rozhodne

      jednu XXL tu mame pro borce tvy velikosti akorat ma o 20kg vic nez ty, trosku trapil tlumic (Fox x2) a lehce mu nedrzej kola.. ale s ramem vse cajk

      0 0
    • Libores  

      Držím palce. Já 207cm a nic jsem nenašel. Teď si pohrávám s myšlenkou na HT AM/EM od Singlebe…

      0 0
    • Nutribird  

      Mám dva čahouny v okolí a oba mají EVIL, ale cena je přes 100 k.

      0 0
    • Georrge  

      Nejaky kalkulator geometrie jsi zkousel? To by ti mohlo dat predstavu jestli se na XXL vlezes. Nejde jen o vysku, ale i o delku pazi, nohou, trupu…

      0 0
    • Pikaču  

      Popravdě s 207 cm a jezdit enduro je jako kdyby slon tančil balet na porcelanu :))

      Ja, s 195cm jsem neohrabany na XC.

      0 0
      • wilda81  

        A je to fakt o výšce? Minnaar, Peaty, Ratboy, McGazza, Semenuk nejsou/nebyli zrovna malí…

        0 0
        • Pikaču  

          Nevim kdo ti borci jsou nicmene jsem vygooglil a 1.85 cm je rozdil oporti 207 cm. A to si troufnu tvrdit ze to rozdil je a ten 207 nevude nikdy tak dobrej ( výjimky se najdou ale asi 1× za 1000 let).

          Naucit se muze i slon jezdit na jednokolce na spagatu a zonglovat. Edit v animaku jo. :))))

          Hele nikdo mi nevzme to ze vyssi borec proste na to nemá jako prcek. Naucit se a ledacos ale bude to vyjimka.

          0 0
          • Jenda  

            Hele třeba nechce jezdit jak borci ve svěťáku ale prostě chce jen jezdit. Tvoje poznámka je podobná, jak kdyby ti 2m chlapík tvrdil, že nemáš se 180 hrát volejbal protože prostě nikdy nebudeš tak vysoko jak oni.

            0 0
            • Pikaču  

              Ale tak to je. V basketu jsou taky( ostatnich sportech) rozehravaci maly. Maji na to lepsi predispozice a daleko snazsi prubeh uceni.

              Navíc tady začíná teprve a kola nejsou stavena pro tak velke lidi.

              Kolik jsem jenom prodiskutoval o teleskou pro ho potrebuju a menší lidi vubec kdyz nechapou jaky to jes bualnim dropem jezdit.

              0 0
            • McBlacky  

              ale ve svetaku se oni pro závod nekdy složí na M max L rám.

              rozdíl mezi M a XXL rámem v technice tady asi probírat nemusíme.

              0 0
      • Nutribird  

        Stačí se to naučit, ve tvé výšce ti moji známí jezdí bednu.

        0 0
      • kOmE  

        Nejlíp a nejrychleji z kluku se kterejma jsem dřív jezdíval byl ten nejvyšší, měl lehce přes 190.

        Jeden z nejvyšších ve svěťáku je Jack Moir, ten má ještě o pár cm víc než Steve Peat, kterej má taky přes 190.

        0 0
        • suslos  

          A to Jack jel letos na ews Striva v Lku!! :-O a výsledky na bedne :)

          0 0
      • embi  

        To budes jenom levej ;) Mam kamarady co maji lehce pod 200 jezdi moc pekne.

        0 0
      • krabica  

        To je spíš tvůj osobní problém… Znám 200cm borce co jezdí fakt dobře v technickém terénu…

        0 0
    • Edwin  

      Nikdy jsem endura nezkoumal, ale YT dělá XXL, ne? To by možná mohlo klapnout.

      0 0
      • vili  

        ani omylem

        na obrázku xxl jeffsy nastavená na nohy 95 cm. on bude mít nohy aspoň 100 cm…

        0 0
        • Georrge  

          To je proste strasny… co ti vyrobci huli kdyz prijdou s timhle.

          0 0
          • kubad  

            je to na dlouhé teleskopy, a nad 2m lidi se už moc nepočítá no

            0 0
          • Atilla  

            V botách velikost 56 taky není úplně běžná a výběr je malý. Stejně tak u kol.

            0 0
        • Esi  

          Ta sedlovka to musí být strašlivá páka

          0 0
      • mirorek2  

        stačí kouknout na geo…

        0 0
        • Edwin  

          Pro někoho, kdo má představu o geo enduro kol, zcela určitě ano. Ale to já nejsem. Já koukám jen na XC/DC.

          0 0
      • TJK  

        XXL Capra je kousek mensi nez L Nicolai ;)

        neni velikost jako velikost

        0 0
        • File12  

          tak tak. mel jsem. mam 192 a ten mi sedi kratsi L Reign. ale 207 je fakt jina dimenze a XXL capra ne natuty mala. nezavdim mu to

          0 0
    • Seeed  

      Ahoj,koukam ze to tu jeste nepadlo… Mam v okoli nekolik lidi,kteri maji hrube pres 2m. Temer vyhradne si vsichni poridili Trek Slash. At uz geometricky,nebo jizdnima vlastnostma – neslysel jsem nic spatneho. Plus,s vyssi postavou jde i vyssi vaha a Trek poskytuje nadstandartni zaruku na ram a bezproblemove reseni reklamaci.

      0 0
      • aquilas  

        Ja se pripojim. S mejma 205cm sem měl vždy Treka. Prostě se na ně hezky vlezu. A i na Slashe v pohodě, když sem zkoušel :)

        0 0
    • Radeu  

      Co Nukeproof? Na modelech 2021 už mají i XXL a standartnější velikosti, ale u 2020 bylo to XL fakt veliký teda. Reach 515, top tube 669, stack 604, sedlovka 510…ikdyž 207cm je fakt slušných. Já mám 197 a stačí teda.

      Jedno na prodej: https://www.cyklobazar.cz/…2020-xl-novyCyklobazar Nukeproof Mega 275 Elite XL

      0 0
      • hmm  

        Sedlovka 510 ti stačí? :-D já mám 191 a sedlovka 550

        0 0
        • Atilla  

          A co? Kámoš má 193 a bez problémů vozí 480mm a k tomu 180mm teleskop a má hodně dlouhé nohy.

          0 0
        • krabica  

          Si pořiď delší sedlovku, aspoň 500 mm…

          0 0
    • Rada81  

      Mám 201, nohy 100, ruce taky dlouhé. Ti, co nejsou těchto rozměrů, vůbec nemohou chápat, co řešíme.

      Mám fuel ex 2020 xxl, tt 688, reach 515 a s 50mm představcem je to trochu kratší, než bych si přál.

      0 0
      • Bafoon  

        Tohle mam cca na svych 195cm s LV viz profil. To je normalne velke kolo hmm na me…vy jste fakt mimo tabulky vyrobcu, bohuzel…

        0 0
    • TJK  

      novy XL Slash taky uz neni uplne maly… tady mas XXL G1 ;)

      0 0
    • FV STANISLAV  

      Všem strašně moc díky za poznatky a návrhy moc mi to pomohlo

      0 0
      • Libores  

        Pak napiš cos vymyslel, nebo nakonec snad i pořídil. Jak jsem psal, mám taky 207 a nicmoc kloudnýho jsem nenašel. Teda nemyslím třeba Nicolai na míru za nesmysl. Ještě mrkni na Maxx

        0 0
        • krabica  

          Ono, když chce člověk něco mimo standard, tak holt musí pustit chlup…

          0 0
        • embi  

          tenhle shit fakt s cistym svedomim doporucujes?

          0 0
          • Libores  

            Ne, nic nedoporučuju, jen píšu, že taková možnost tu je. Mám 207cm a vím, že drtivá většina doporučení v tmhle vláknu jsou úplný nesmysly, na tohle by se aspoň poskládal:)))

            0 0
            • embi  

              jo poskladat se s 207 cm na kolo co ma v XXL reach 446 milimetru. To je fakt komedie.

              0 0
              • Libores  

                Hele, první na co koukám je délka ST. Ano je to špatně, ale jako první parametr je to pro mě určující. S noham dlouhejma 107cm mám na současným kole ST 600mm a sedlovku 450mm vytaženou na max. Takže když tady padají návrhy na kola který nemají ST ani 500mm, tak mi to připadá mimo…

                0 0
                • hmm  

                  Přesně to jsem psal. Většina kluků tady vůbec netuší co je kupovat kozu

                  0 0
                  • krabica  

                    Ono stačí trochu rozumět geo, například je pro dlouhány dobré mít delší kliky, jednak se bude lépe šlapat a za druhé je pak potřeba mít níže sedlo, také výška pedálů a podrážek hraje pro vás roli při honbě za centimetry na sedlovce, čím nižší výška pedálu a podrážky, tím níže sedlo, také na výšce sedla se dá nějaký cenťák nahonit, dohromady to klidně může dát rozdíl i 5cm…

                    0 0
                    • vili  

                      +1

                      0 0
                    • jonti  

                      Zas pro cloveka co meri pres dva metry budou 165mm kliky i na enduro spatne, co se zas bije s tim co nejnizsim stredem.

                      0 0
                    • hmm  

                      A pak si koupí kolo a bude se kopat patama o zadní stavbu páč má lodě né boty. To taky není tak častý jev. Já mám kurfy úplně do boku a rám oblepen :-D

                      0 0
                      • jandoo  

                        Jo, to se s dlouhýma klikama a boostem vzadu může dost dobře stát.

                        0 0
                        • krabica  

                          Proto je třeba zohlednit délku zadní stavby, pro dlouhány je stejně lepší delší…

                          0 0
                          • hmm  

                            Tak jasný není z čeho vybírat a ještě trvám na dlouhé stavbě :-D Fanouši svař mi rám na míru díky.

                            0 0
                            • TJK  

                              G1 XXL ma ST 500, Reach 555 a 460 zadni stavbu, hlavu pak 150 a jde to vice mene poladit mutatorem, imho by byli schopny o par cm natahnout i sedlovku…

                              0 0
        • TJK  

          446 reach na velikost XXL ? jako fakt :-D a jak na tom bude ten 207cm clovek jezdit, jako skrcenec nebo skoba do zdi zlomenej :-D

          0 0
          • Libores  

            A mohl bys teda poradit kolo pro týpka se 107cm nohama?

            0 0
            • krabica  

              A jak vysoko teda potřebuješ sedlo? Návrhů kol s 500mm a vyšší sedlovou trubkou tu pár je, když si pořídíš 200mm teleskop, tak ten má max vysunutí 370–380mm a sedlo cca 50mm, tak si na výšce sedla v nejhorším případě 920mm…

              0 0
              • krabica  

                A když použiješ teleskop BikeYoke Revive 213MM, tak nemůže být 500mm sedlová trubka krátká…

                0 0
                • Libores  

                  Sedlo mám myslím 97cm, nejsem si jistý, večer změřím. Enormně dlouhá sedlovka je cesta, no tři rámy už jsem takhle zničil. Ani jeden nevydržel dýl než rok:) Současný RB drží už tři sezóny, ťuk ťuk…

                  (Mám necelých 100kg.)

                  0 0
                  • krabica  

                    Tak to máš míň než já, to není žádná váha. :-) Třeba ty Treky mají sedlové trubky přes 530mm…

                    Jinak dávej pozor a nadlehčuj sedlo na nerovnostech, jinak kolo odostává fest zabrat…

                    0 0
                  • TJK  

                    97cm neni zadna mira… ja mam kolem 80, sedlovka 420mm a teleskopka kratka one up 210 a mista na vysunuti mam dobrecj 10cm (do maxima teleskopky) takze s ramem 500 a podobnou teleskopkou se na tech 97 dostane, kdyz koupi krapet vyssi sedlo treba fabric nebo WTB jeste neco nazene

                    0 0
    • FV STANISLAV  

      Všem strašně moc díky za poznatky a návrhy moc mi to pomohlo

      0 0
    • FV STANISLAV  

      Na nicolai sem se dival, ale ta cena je fakt brutalni .. maxx kola se mi absolutne nelibi nemuzu si pomoct … Zacnu tim ze nekde skusim pojezdit na trek slash .. ale i nukeproof jak doporucoval typek vys nevypada vubec marne

      0 0
      • kOmE  

        Poměrně dlouhý jsou i nový endura od Spešlu, Ve velikosti S3 to odpovídalo Lkovýmu Santovi V L. Ale nevím jestli to bude mít správnou délku sedlové trubky a taky cena je dost, dělají to už jen v karbonu.

        0 0
        • wilda81  

          Nemůžu dohledat geometrii S6, v S5 má žalostně krátkou sedlovku (465 mm), to fakt na 2m+ habána nebude.

          0 0
          • kOmE  

            To jsem psal, třeba to vyřeší nějaký dlouhý teleskop. OneUp dělá 210mm s celkovou délkou 525mm.

            0 0
            • vili  

              já se 193 mám nohy 95 a se sedlovou trubkou 520 mm tam bez problému dám 210 teleskop. Borec co má 207 bude mít minimálně nohy tak 105 průměrně bych tipl. Podle mě potřebuje ST alespoň 600, aby to bylo nějak normální a řekněme 540 v extrémní verzi, kdy nic delšího nesežene.

              0 0
      • Libores  

        Jj, maxx je hnus, ale možnost to je ikdyž jak píšou výš ta geo je blbá. Jak máš dlouhý nohy? 510mm ST u toho Nukeproof mi připadá pořád málo.

        0 0
        • FV STANISLAV  

          Ted sem si meril a mam ji skoro stejnou jako ty 105 cm ±

          0 0
          • Libores  

            To máš teda blbý:) Na čem jezdíš teď?

            0 0
            • FV STANISLAV  

              Hele to nestoji ani za rec mam skladacku .. pevnaka ale zacal sem jezdit s typka a v lese celkem pekelne trasy a strasne me to chytlo tak shanim celopero .. mam mrx ram 23".. nejvetsi co vyrabi na 29" kolech .. jakoze velokostne mi uplne dostacuje .. este sem se hodne dival na mondraker ty jejich super endura taky nejsou zrovna maly

              0 0
              • Libores  

                No držím ti palce, a díky za založení tohoto tématu, teba tu nějakou inspiraci taky načerpám. Zatím jsem teda dost skeptickej. Zvaž i možnost zakázkový stavby HT. Měl bys kolo, který by ti přesně sedlo a nemusel se snažit napasovat na kola o velikost menší.

                0 0
      • Lochy13  

        nukeproof mega290 xxl ma seattube jen 500, to bude maly asi

        0 0
    • Lochy13  

      Jinak jsem nasel velky kolo, ale neni to enduro no…ventana

      0 0
      • embi  

        To ze na kolo dam dlouhou sedlovou trubku a hlavovku jako krava (na tu mozna spousta vidlic nebude stacit) neznamena, ze je to velky kolo, ale jenom hromada srotu, pokud tomu neodpovidaji dalsi hodnoty.

        0 0
        • FV STANISLAV  

          Presne jak rikas naprosty souhlas

          0 0
          • krabica  

            Chce to reach minimálně 520mm, ale spíše ještě o kousek delší, to by měl být jeden z určujících parametrů…

            0 0
            • FV STANISLAV  

              To je prave ten zasadni problem na tenhle rozmer nedosahne zady ram o kterem vim ..

              0 0
              • krabica  

                Třeba Trek Fuel EX sice není žádné enduro, ale trailbike, nicméně geo by asi šla…

                0 0
                • jandoo  

                  Na Fuel EX je pěkně vidět progres geometrie. Našel jsem tabulku rozměrů z dob, kdy jsem kdysi hledal. Porovnání s aktuální je docela masakr. Bohužel, tím jak se začaly napřimovat sedlovky, tak mezigeneračně srovnávat na základě reach a stack úplně na první pohled nejde, protože sedlo pak vychází prostě někde jinde. Chce si to nakreslit v CAD, to řekne nejvíc.

                  Hlavní problém ale je, že tyhle velikosti nemáš šanci vyzkoušet. Tyhle exotický velikosti ti nikdo nepřiveze s tím, že se na to jen posadíš a pak řekneš ne-e.

                  Pro zajímavost dávám i fotku, jak vypadal EX ročník 2017 v 23".

                  0 0
                  • krabica  

                    Ten reach máš u 2021 blbě, 580mm to určitě není, bylo to tuším 520mm. :-) Jinak kolo ve své velikosti jsem před koupí testnul jen jednou, jinak všechno beru podle tabulek…

                    0 0
                    • jandoo  

                      Díky za upozornění, přepisoval jsem to v rychlosti :) S tím zkoušením to byl takový povzdech, s tím prostě nic nenaděláme, a to nejen u kol :)

                      0 0
                  • Rada81  

                    2020 v 23’. A jak říkáš, taky jsem kreslil v cad. Trek je s 50mm představcem a reach 520 kratší než RB IQ se 100mm představcem a reachem 440… Pochopitelně však s RB končím v prudkém kopci dřív.

                    0 0
                    • jandoo  

                      Vypadá skvěle, jak proporce tak barva ;) Zajímavé je, že oproti tomu z mé fotky zrušili ten „můstek“ u sedlovky (to byla co jsem četl specialita právě u 23"). Kolik měříš a jaké máš nohy? V tom kopci to myslíš směrem nahoru (dolů nepředpokládám :))?

                      0 0
                      • Rada81  

                        Je to výše. 201cm a nohy 100+. Vzdálenost sedlo- pedál dole 104cm. Samo nahoru, sedlo na RB je více vzadu.

                        0 0
      • kOmE  

        Ale moc dlouhý to teda nejni.

        0 0
    • kOmE  

      Ještě mrkni na Mondraker, reach i sedlová trubka 510

      0 0
    • Metrick  

      Možná je to pitomost, ale nebylo by řešení něco na způsob Marino bikes (garážovka z Peru), která nabízí geometrii na míru?

      0 0
      • wilda81  

        No jo, ale to by měl mít člověk představu co vlastně chce. Z dotazu zadavatele si nemyslím, že je to ten případ. Leda by si nechal poradit výrobcem…

        0 0
    • Baba-Ji  

      je to jednoduche – s takovouhle vyskou ber to nejvetsi co jde koupit a ve 29.

      …takze bych koukal po znackach s obecne dlouhou geo, napr. takove Pole

      0 0
      • tsunami  

        Než něco okomentuješ, zkus si přečíst již probíhající diskuzi.

        0 0
    • HT Adam  

      Já mám sice jenom 191 ale i tak se kola hledají trošku hůře. Bazar plný samích hezkých kol, ale všechno malé.

      Možná hlopoust, ale co takhle nechat sedlovou trubku prodloužit nějakým návarkem? Nebo se domluvit s nějakou menší značkou/ nebo přímo dodavatelem rámů z Taiwanu, aby ti něco na zakázku udělali, cenově to bude ale stejně jak Nicolai, ten ale asi stejně bude malej. Myslím že na kolech Zoceli se jde na geometrii domluvit, tak třeba to zkusit i tam. Držím palce a ať se podaří něco najít

      0 0
      • krabica  

        Tohle není až takový problém, budu prodávat svého Turnera a asi i Intense, obě v XL… :-)

        0 0
    • Atilla  

      Vitus sommet 29 XL 2020 ST – 520mm

      0 0
    • kOmE  

      Ještě je tu třeba Transition Sentinel v xxl s 521 reach a 490 sedlovou trubkou a adekvátním rozvorem 1316mm.

      0 0
    • hctr  

      At ti tady padne treba 100 tipu tak budes rad kdyz vubec nejake kolo v te velikosti sezenes :) byt tebou tak moc nespekuluju, zacnu hledat co je vubec v nabidce, protoze celkove velkych kol je malo, ale velkych lidi hodne. I kdyby se ti parametry jakehokoli libily tak tomu davam tak 5%, že ho v aktualni situaci vubec sezenes, ja mel objedny stumpjumper s6 a termin je konec dubna.

      0 0
    • hmm  

      Vy co máte od 200cm výše napiště jak máte sedlo vysoko od země ať má představu :-D

      0 0
      • krabica  

        To je nicneříkající, standardně se používá rozměr šlapací střed – vršek sedla.

        0 0
      • hctr  

        Ja nemam pres 2m, mam jen 194cm. Sedlo mam vysoko dost 87cm, stred, vrch sedla a uz tak mam hodne kol XL totalne na hrane, 207 je uplne na hovno:/

        0 0
        • krabica  

          To musíš mýt docela dlouhé nohy, při výšce 188cm mám sedlo tak 78cm…

          0 0
          • hctr  

            Mam, bohuzel, navic vozim kliky 170mm pri dnesnich geometriich coz vysokym lidem taky moc neprida :D

            0 0
          • Luk029  

            Ja mám 197cm a střed- vrch sedla 85cm rám mám dokonce pouze xl 21"

            0 0
            • Bafoon  

              Tyhle hifiny se mi vzdycky moc libili, krasny kolo

              0 0
            • aquilas  

              Ahoj. Trochu mimo téma. Nezaznamenal jsi na zadním kole vůli v ložisku u strany kotouče? Prý se s tím nedá nic dělat.

              Kdyžtak můžeš klidně do zprávy.

              Díky

              0 0
      • tsunami  

        Mám 2m, osa pedálu dole po vrch sedlovky mám 1015mm.

        0 0
      • Polo21  

        Mam 200cm a od stredu po vrch sedla 855 mm od zeme po vrch sedla 1170 mm

        0 0
    • Lok  

      Měl bych pro tebe jedno řešení :D

      0 0
    • crom  

      ten reach zas neprehanejte mam na obou enduro kolech na dva metry 475,sedlova trubka 500 vpoho vystaci se

      tel sedlovkou 210.nohy 95.urcite si kolo nejdriv vyzkousej,kazdemu vyhovuje neco jineho

      0 0
      • krabica  

        Jasně, jezdit se na dá na všem… Zkusil jsi někdy jezdit na aktuálním kole s dlouhým reachem?

        0 0
        • crom  

          jen na parkaci,jizda po zadnim,manual,ba­nan,poskakova­ni

          nemam potrebu menit,co kdybych pak zacal jezdil dobre:)babasnusi me vyhovuje

          0 0
          • Edwin  

            Tak ono REACH bez stacku je takovej polovicatej údaj.

            0 0
            • TJK  

              velky kola maj standardne 110–120 hlavu a a vestinou 160 vidlu… stack je plus minus autobus na vsech stejnej.. zase zntoho nedelejte vysokoskoulskou matiku ;)

              0 0
    • Libores  

      Prosím vás poraďte co nejdelší sedlovku. Na trek Fuel EX xxl se sedlovou trubkou 640mm bych se nějak mohl poskládat ale i s 210mm sedlovkou One up nebo 200mm BrandX mi, při dodržení minimálního zásunu, bude chybět cca 15mm. Je nějaké sedlovka, která by snesla vysunutí 390mm?:)

      0 0
      • Libores  

        Překlep. ST má ten Fuel 540mm.

        0 0
        • TJK  

          kolik mas stred-vrch sedla?

          ja mam ted 420ST a 210 one up a nemam ji vysunutou ani na pulku, nejak si neumimmpredstavit ze na ramu 54 to nebude stacit

          0 0
          • Libores  

            Střed-vrch sedla 97cm a ať počítám jak počítám, tak mi to prostě nevychází.

            0 0
            • TJK  

              tyjo to si fakt vysoky, chapu, to je +20cm hodne na hrane (oproti me)

              0 0
              • Libores  

                Njn 207cm, však o tom je tohle vlákno. Něco musím najít, 1,5cm mě nezastaví, to kolo chci:)

                0 0
                • aquilas  

                  Sakra to máš teda dlouhý nohy :D Já mám 205 a na svůj se pěkně vlezu. Ale nohy mám celkem krátký teda oproti tobě :)

                  0 0
                  • Libores  

                    Jo, je to přesně jak píšeš, na svojí výšku máš setsakra krátký nohy. Už jen proto, že jezdíš Fuela ve velikosti XL a já tu řeším velikost XXL:D

                    Každopádně to mám vyřešeno. Sehnal jsem z druhý ruky model 2018, kterej ma o 2cm delší ST než aktuální, takže se na to vlezu s normální OneUp 200mm.

                    0 0
      • Smazaný účet  

        Bikeyoke Revive ma 213mm nebo rovnou kup Liteville mk15 s 8pins sedlovlou, ta ma zdvih 240mm

        0 0
        • Bafoon  

          To se obavam mu nic neresi..... (viz moje mk15 a to mam 195cm)

          0 0
        • Libores  

          Super, díky! Ta BikeYoke bude vyhodovat i s rezervou. Cena teda vyšší, ale když nenajdu nic levnější, tak ji vezmu. Na Liteville v prasátku asi nenajdu:)

          0 0
      • jarda 001  

        FOX transfer průměr 31,6, délka 506 mm Drop 175mm jde vysunou 400 mm

        0 0
        • Libores  

          Boží, díky! Možná bych pro bezpečnost rámu raději něco s větší celkovou délkou, ta páka už bude při takové délce hodně velká, ale alternativa je to dobrá.

          0 0
    • Libores  

      Prosím vás, můžete se mrknout na srovnání geometrií na obrázku? V prvním sloupci je moje aktuální RB. Myslíte, že má smysl o jednom z dalších kol uvažovat? S enormní sedlovkou Bikeyoke Revive 213mm dostanu sedlo dost vysoko (97cm) i na rámu s ST 520mm. Na RB mám představec 90mm a prodlužovat posed určitě nepotřebuju, mám dlouhý nohy a spíš kratší tělo. Trek nebude dostupný do července a stejně je dost nízký, takže vypadává. Canyony jsou skladem. To by mohlo vyjít, nějak se na to napasovat, co myslíte?

      0 0
      • embi  

        na cloveka co ma 207 jen ten trek… ale reach 515 a zadni stavba 437 je proste za me disproporcni.

        0 0
      • Palo TT  

        A LV preco nie? Cena?

        Ak nie je problem vyssia cena, za pokus by stalo tiez napisat do Nicolai, ze ci by neboli ochotny dodat custom ram s dlhsiou sedlovkou (+dat dlhsie tie sikme spojky hornej-sedlovej rury). Tie ich ramy maju jednoduche tvary trubiek. Aj ked bohuzial teraz uz maju mnohe ich ramy s nizsim zdvihom tlmic zvislo, co moze byt pre velkych jazdcoch problem (namahanie/pras­knutie sedlovej trubky pri vahadle).

        0 0
        • TJK  

          Do Nicolai neni traba psat .. ano udelaji custom cokoli.. posli jim Geo a mas ram.. jen priplatek je cca 890EUR navíc.. takze ram neni za 2500 ale nakonec za bratru nejakchy 3400 EUR

          0 0
          • Palo TT  

            Predlzenie je relativne jednoduche a vysokych ludi je tiez dost, treba vypytat zlavu na takuto upravu:)

            A co take RB? Mohlo by byt lacnejsie, ak by teda boli ochotni.

            0 0
            • TJK  

              ne, neudelaj.. zaprve uz sem se onehda ptal.. zadruhe imho na takovou vec nemaji material (kupuji podle me trubky na to co potrebuji) a zatreti na to imho nemaji ani personal aby se jim nekdo sral s takovym ramem.. a pokud ano bude za dvojnasobek minimalne… imho lepsi napsat treba do Zoceli a tam se na custom ramu domluvi spis

              0 0
              • Baba-Ji  

                lec u Zoceli dostanes ram za cenu, jako u RB dva ramy… + borec se na tom bude stejne jeste furt ucit svarovat

                0 0
                • TJK  

                  vsk u RB nedostanes nic a pokud ano rozhodne bych necekal ze to nekdo udela custom za min nez cenu 2 ramu.. a vsude jinde to je za cenu tak 4+ RB ramu tak si vyber

                  0 0
                  • Libores  

                    Ne, v RB mi skutečně fulla neudělají. Zkoušel jsem to na ně několikrát, ale oni jsou prostě zaměření jinak.

                    0 0
        • Libores  

          Jo je to tak, LV i Nicolai jsou parádní, ale jsou už cenově nad mým limitem. Mám i další zájmy, nejen kola. Pokusím se sehnat toho Treka a když to neklapne, tak kdo ví. Třeba nakonec opravdu sáhnu hlouběji do kapsy. Ale vrtá mi vlavou ten Spectral, až na stack mi nepřipadá rozměrově moc vzdálenej od současnýho RB, který vyhovuje…

          0 0
          • TJK  

            hele zrovna novej trek hoodne zvetsili a natahli.. az me to prekvapilo (pozitivne)

            0 0
            • Libores  

              jj, dlouhej to on je pořádně, ale má dost nízkou hlavu. Pokud ho seženu, tak si to vynutí obskurní představec, jako má kolega ErVe Ale co už, hlavně aby to nějak jezdilo:)

              0 0
              • crom  

                nechapu proc bys mel,to na tom jezdite pro rohliky?

                0 0
                • Libores  

                  Ne, já určitě na kole pro rohlíky nejezdím:D Jde o to, že jsem ještě vyšší než kolega ErVe a mám delší nohy. Představu o vásledném dropu ti můžou dát údaje: stack 694mm a výška sedla 97cm:) Takže neboj, i s hodně pozitivním představcem budu mít drop pořád celkem přísnej.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    hele, zkus napsat uzivateli kubad a treba tu mk15 date nejak dohromady, co vim tak konfekcni velikosti jsou vyprodane, ale na tebe by to XXL mohlo zustat :-)

                    0 0
                  • crom  

                    ja mam jen 2m na obou kolech mam hlavovku 14cm,podlozky 2 cm,predstavce 35,pruhyb riditek 15.

                    kdyz pridas podlozky,pruhyb riditek 30 bude ti stacit i nejaky hezky predstavec

                    0 0
                    • Libores  

                      Díky za reakci. Myslíš to dobře, ale řekl bych, že budeš mít o dost kratší nohy než já, takže tvůj pohled je zkreslenej. Tohle nebude moje zdaleka první ani jediný kolo a dostat řídítka do nějaký rozumný výšky je vzdycky boj. Dropu se nebojím, na silnici mám 14cm na gravelu 12cm. Na současným mtb teda jen cca 7cm, ale to má hlavu 170mm a 694mm stack. Ten Trek je o 50mm nižší. Jasně, že bych se tomu představci rád vyhnul, podložky, 40mm vlajdy, ale myslím, že mi to nakonec nevyjde. Uvidíme.

                      0 0
                      • crom  

                        kez by jo,ja bych se tomu predstavci co ma ErVe vyhnul.kdyz das siroky vlajdy,to se na dopadech bude kroutit jak zizala

                        a pri 207 urcite nebudes nejlehci

                        0 0
                      • crom  

                        neco takoveho,levne to neni

                        0 0
                        • TJK  

                          tyjo je mi vas velkejch borcu teosku lito… takovy fajn veci ale v tehle velikostech to uz neni pekny

                          0 0
                        • Libores  

                          Jo, díky. Takhle nějak bych to taky viděl. No zatím vůbec není jistý, zda to kolo seženu, čekám na zprávu od prodejce. Verze, kterou bych chtěl bude dostupná až v červenci…:D

                          0 0
                        • kOmE  

                          Tohle už chce i 1,5" sloupek s 800mm řidítkama

                          0 0
                      • Rada81  

                        Pokud bys chtěl něco na fuelu ex xxl přeměřit, dej vědět. Fotka mého je výše v tomto vlákně. Sice mám “jen” 201, ale třeba by ti to něco řeklo. Na dodací termíny raději nespoléhej. Já toho svého odkoupil v Trekcentru na SpS a dost možná to byl jediný prodaný u nás od cca. dubna, kdy jsem ho začal shánět.

                        0 0
                        • Libores  

                          Díky za nabídku. Nad nějaký m rozměrem jsem nedávno přemýšlel, ale za boha si nezpomenu co to bylo, asi jsem to už nějak vyřešil:) Jinak jeden stojí na prodejně v Drážďanech, jen si pro něj moct dojet. Poslat do zahraničí ho bohužel nemůžou.

                          0 0
                    • Smazaný účet  

                      Nevis jak ma dlouhy ruce, takze radu znovu a lepe.

                      0 0
    • lazza  

      Jak uz tu zaznelo: nechat to svarit v Marinobikes. Celopero s vlastni geo stoji i s dopravou cca 650 dolaru. Takze kdyz se netrefis napoprvy do geometrie, trefis se na podruhy. A rozhodne na tom nevykrvacis…

      0 0
      • jandoo  

        Koukám na to a ty ceny jsou skoro neuvěřitelný. Zajímavé, díky za tip.

        0 0
      • embi  

        kdyby to byl ctyrcep a ne tenhle layout, kde veskery paky jdou rovnou do tlumice… hmmm:-)

        0 0
        • lazza  

          Posli tuhle informaci do Orange, Starlingu aj firem, zachranis je pred technologickou ostudou :)

          0 0
          • embi  

            Ty uz maj z ostudy kabat sami od sebe.

            Jinak se to da do jisty miry vyresit kulovýma ložiskama (spherical bearings). To pomůžou dost, že i v klopenkách ten tlumič bude fungovat.

            Každopádně já už viděl dost zlomenejch tlumičů a vydřenejch pístnic, aby ve mě tenhle systém vyvolával pochybnosti.

            0 0
            • lazza  

              Jj, hlavne ten Orange – to je megahanba :)

              0 0
            • snílek  

              Hele žádnej flame, ale Frantovi Mrázkovi to funguje miliardu let. Jezdil jsem na tom 10 let, různý rámy, různý tlumiče a nikdy jsem nic nezničil a rozhodně to fungovalo. Mám 95kg a nešetřil jsem to. Viz uživatel crom, kterej je ještě těžší a asi tak půlka český DH scény v nultejch letech…

              Problém je spíš s tim, že u Marina i Starlingu chybí výztuha proti tlumiči, takže se časem prohne spodní rámovka. Nebo to praskne někde na jejím konci, což se mi třeba povedlo 2× u Cotica… A taky to s vodorovně umístěnym tlumičem má vždycky prakticky lineární průběh – ne každýmu to bude sedět, hlavně s pružinou.

              0 0
      • HT Adam  

        Ty jo, o Marino kolech jsem nikdy neslyšel. Pokukuju po HT rámu, a jestli za podobný peníz Dartmoor nebo na zakázku vyrobený oceláček, tak to je jasný…

        Jaké jsou s nima zkušenosti, vydrží to něco?

        0 0
    • Polo21  

      enduro pre 200cm bajkera, snad to niekomu pomoze.

      Transition Spire velkost XXL, 29" kolesa, zdvihy 170mm – HI/LOW HA 73°/62,5°, reach 535/530, stack 646/651, sedlovka OneUp 240mm

      1 0
      • lazza  

        Obrovsky :)

        One up dela i 240? To by se mi hodilo..

        0 0
      • mirorek2  

        530 oujeeee

        U této geo (SA) bych klidně prodloužil Zeba na 190, nemusel bys pak vozit tak dlouhý/vysoký krk, který reach zbytečně zkracuje, každý cm dobrý :-)

        kolo bomba!

        0 0
        • Polo21  

          momentalne tam mam 180mm a geo na High ciez HA je 62,5°, reach to nejak dramaticky neskratilo. Plus som vzduchovy tlmic vymenil za pruzinu ;)

          0 0
          • mirorek2  

            pises 170, to už je asi fuk pravda

            co jsi dával za pružinu, taky fox?

            0 0
            • Polo21  

              medzi poslednym a predchadzajucim prispevkom som menil predny zdvih na 180 a daval pruzinu do zadu (RS Super Deluxe Ultimate RC2T)

              0 0
    • Polo21  

      medzi poslednym a predchadzajucim prispevkom som menil predny zdvih na 180 a daval pruzinu do zadu RS Super Deluxe Ultimate RC2T

      0 0
    • TJK  

      kdyby nekdo potreboval kolo pro velky kluky tak je na prodej prcni ceska G15 XL :) cely kolo 89, rsm myslim 36 bez tlumice

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.