Dual ultegra 6700- občas neřadí

23 nepřečtených
  • choose

    Pravá páka asi tak 1–2× za deset přeřazení dolů (na malá) promáchne naprázdno a pak musím řadit znovu, řazení směrem nahoru je bez problémů, Ultegru mám krátce, před tím 105 a tam se to nedělo. Lze to nějak odstranit? Díky za radu.

    0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Kdy se to děje? Zařadíš dolů, pak chceš zase a páka jde naprázdno?

      To asi nedojde do krajní polohy.

      0 0
    • junior69  

      Mě by to také zajímalo, jestli to jde nějak odstranit. Děje se mi to jak na 105, tak i na pákách Ultegra. Ale jen v zimních měsících, když je chladněji. Zhruba od teploty 15°C a výš už jdou bez problémů, bez promáchnutí do prázdna.

      0 0
      • KOLOMECH  

        Může a nemusí to být zatuhlou či uschlou vaselínou.

        0 0
        • junior69  

          Tomu bych i věřil. Poku mechanismus v páce prostříknu WD40, tak pár dní to funguje bezvadně.

          0 0
          • choose  

            Zkusím tedy prostříknout něčím řidším, jestli to pomůže.

            0 0
    • jecnak  

      Mas zatuhlou vazelinu a nebo bordel v zapadkovem mechanismu dualu. Staci to treba prostriknout odmastovacem, profoukat tlakovym vzduchem a pak striknout mazivem – ne WD40. Preventivne bych vymenil lanka i bowden.

      0 0
      • jecnak  

        Ted jsem znova resil nekolik kusu. Praskle pruzinky, rozlouskle zapadky atd. Kdyby chtel nekdo pomoct, napiste do zprav.

        0 0
      • FeriP  

        Řešil jsem to samé na Dura Ace 9000. Špatně se odřazovalo na menší pastorky vzadu (zmiňované „prohmátnutí“ páky). Vyměnil jsem lanka a bowdeny, ale to nepomohlo. Už jsem pomalu sháněl novej dual, když jsem dostal tip na starou zatuhlou vazelinu. U mě ani namazat v podstatě nepomáhalo.

        Koupil jsem odmašťovač ve spreji, prostříkal pořádně páky (namazal) a bylo po problému. Od té doby najeto cca 6tis Km a pořád to šlape jak hodinky :)

        0 0
        • Velomiwookie  

          Poradite prosim nekdo cim a co presne namazat, dualy jsou pro me nova vec, u mtb to bylo jednodussi :)

          0 0
          • Espen  

            Tak stáhneš gumu a uvidíš celý ten mechanismus. Pak to prostříkáš třeba WD, rozhýbeš, vše utřeš a uvidíš.

            0 0
      • ms82  

        Lanka mam relativne nova, menil jsem v srpnu. Ale prava paka stejne vynechava. Poradim si jen s olejem ve spreji, nebo potrebuji jeste odmastovac ve spreji? Tlakovy vzduch rovnez nemam.

        0 0
    • vt  

      Jak pecujete o dualcontroly? Provadite nejaky pravidelny mazani? Pripadne cim?

      BTW mam posledni 2 generace 105 a zda se mi, ze proti campe gumovy gripy vyadaji jakoby zdegradovane, suche … jak kdyz je jim 20 let :-) Nepouzivate nejaky obnovovace?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Na gumy používám párkrát za sezonu silikonovou vazelínu popř. olej, kdy opatlám gumy na noc, aby nasály, co průběžně vyprchává. Celkem pravidelně (týdně) mletý mastek-klouzek. Současné gumy mají odhadem tak osmou sezonu, jako nové už logicky nejsou, ale funkčně pořád dobrý, kolo určitě nehyzdí a hlavně nelepí.

        Zatuhávání řadícího mechanismu je tím častější, čím méně se jezdí, musí se to pravidelně hýbat. Prostříkání WDčkem většinou stačí, ale základ je pravidelné používání.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.