Držák kol z decathlonu na páté dveře od auta

5 nepřečtených
 • satanus

  Zdarec. Určitě se najde někdo kdo ho má. Tak se chci zeptat jestli je to použitelný.

  http://www.decathlon.cz/…8342387.html

  http://www.decathlon.cz/…8339149.html

  • JMT  

   No jde o to jak máš rád kola a auto. Já mám oboje rád a ani jednomu bych to asi už neudělal. Co ser týče „legality“ tak to nesmí překrýt SPZ a světla (ani brzdové třetí na zadním okně) Pakliže to nějaké z nich překryje, je nutné použít světelnou/spz rampu co se zapojuje do zásuvky u tažného.

   Podobný nosič mám doma a používal jsem ho na dodávce pro vývoz dh kola na kopec, když nás jezdilo víc. Kolo se na tom ojebává když není pečlivě obalený, na autu je to taky poznat a s policií jsem nikdy problém neřešil, rampu jsem nepoužíval (ale legální to fakt neni :-)

   • Dave-geo  

    Přesně tak.

    Tohle chtějí lidi, kteří nemají tažné – ale v 95% případů Ti to zakryje některé ze světel nebo SPZ a potom potřebuješ koupit lightboard (cca 1000 Kč) který se zapojuje do zásuvky od tažného > ale ty většinou tažné nemáš, protože jinak bys nekupoval tohle, ale držák na tažné.

    Za mě jako absolutní nouzovka je to OK, ale kdybych s tím měl jezdit byŤ jen párkrát do roka na dovolenou, díval bych se po řešení na střechu nebo na tažné, nebo narval kola dovnitř..

    Mě (tažné mám) se jako nouzovka víc zamlouvalo tohle -http://www.de­cathlon.cz/no­sic-na-taznou-kouli-express-id_8176983.html – je to několikrát menší a lehčí než standardní držák na tažné. Dá se to vozit v kufru nonstop a když potřebuji, mám to vždycky s sebou.

    • zase to ale nemá světla a je tedy potřeba lightboard..
  • Dejv94  

   Hmmm, to musí bejt chutovka s tím jezdit, kola už jen díky uchycení v jednom bodě budou o sebe bouchat, nemluvě o tom, že to tam drží jen „gumičky“ (tak možná do 50km/h to stačí, ale víc bych se fakt bál). Asi bych v tom ani obyč kola nevozil. Bezpečnost třeba při prudkém brždění asi nebude nic moc.

   To už radši trošku přihodím a koupím něco na střechu, ideál je držák na tažné, ale to je jiná cenovka.

   • JMT  

    tak zas „gumičkám“ a „kurtům“ bych určitě věřil víc než „úchytu“. Největší problém vidím v odírání kol, auta a ilegalitě

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.